aA
Šiais mokslo metais mokiniams ugdymo procesas truks kiek ilgiau - išskyrus pradinių klasių mokinius ir abiturientus, visos kitos klasės vasaros atostogų išsiskirstys birželio 15 dieną. Mokyklos ir savivaldybės pačios galėjo nuspręsti, kaip prasmingai panaudos ir išdėlios pailgintas mokslo metų dienas, rašoma Švietimo ir mokslo ministerijos pranešime spaudai.
© Shutterstock

Druskininkuose buvo nuspręsta, kad viena iš galimybių panaudoti papildomas mokslo metų dienas – tęsti ugdymo procesą.

Druskininkų savivaldybėje buvo sutarta, kad birželį visose 6 miesto mokyklose vyks įprastos pamokos. Mokiniai užpildys spragas, pasikartos arba mokysis naujų temų“, – sako Druskininkų savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Lina Černiauskienė.

Šiaulių r. Aukštelkės mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius Vaidas Bacys sako: „Mokiniai iki birželio 15 dienos mokysis ne klasėse, o lankydami vietos istorinius objektus ar atlikdami užduotis lauke“.

Vilniaus Balsių progimnazijos direktorė Loreta Kačiušytė-Skramtai dalinasi, kad mokykloje šiuo laiku vyks integruotos įvairių dalykų pamokos žaliose erdvėse.

Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijoje papildomos dienos buvo skirtos įvairiai praktinei, pažintinei veiklai ir išdėstytos per visus mokslo metus.

„Iki birželio 15 d. mokiniams vyks pamokos. Bet tai nereiškia, kad visi mokiniai sėdės tiktai suoluose. Dalis dirbs klasėse, žinau, kad istorijos mokytoja yra suplanavusi pamokas netoli mūsų esančiame Žardės piliakalnyje“, - mokytojų sumanymais dalijasi mokyklos direktorė Diana Čedavičienė.

„Trakų Vytauto didžiojo gimnazijoje vyks dalykų dienos, pvz., pirmadienis yra gamtos mokslų diena, antradienis – užsienio kalbų, trečiadienis – tiksliųjų mokslų ir t. t. Visi paralelinių klasių mokiniai tą dieną mokysis tiktai to dalyko“, – pasakoja gimnazijos direktoriaus pavaduotojas Valdemaras Jasiūnas.

Klaipėdos Simono Dacho progimnazija nusprendė, kad papildomas dienas išdėlios per visus mokslo metus ir tas dienas skirs ne įprastoms pamokoms, o mokymuisi per praktiką. Mokyklos direktorė Daiva Marozienė: „Mokytojai parengė specialias įvairių dalykų programas, pvz., viena lituanistinė programa vadinosi „Jūra ir daiktai“, buvo suformuotos grupės iš skirtingų klasių mokinių. Viena diena būdavo skiriama tik toms veikloms“. Mokiniai tyrė Danės upės vandenį, augino bakterijų pasėlius, su tikybos mokytoju atliko užduotis bažnyčiose, kiti mokėsi gaminti sveikuoliškus patiekalus ir t. t.“.

„Vilniaus „Žemynos“ progimnazijoje iki birželio 8 d. vyks pamokos, o kita savaitė skiriama edukacinėms veikloms: bus organizuojamos sporto šventės, muzikos diena, technologijų kabinete mokiniai mokysis gaminti sveikus maisto produktus ir kt. Edukacinė veikla vyks mokyklos teritorijoje, o dalis klasių vadovų susiplanavo ir mokinių išvykas į miestą“, – pasakoja mokyklos direktoriaus pavaduotoja Irmina Veikutienė.

Lietuvoje mokslo metai buvo vieni trumpiausių Europoje – 34 savaitės. O mokiniai atostogavo bene ilgiausiai – beveik 4 mėnesius. Kitose šalyse mokslo metais trunka 37–40 savaičių. Ir iki 2007 m. Lietuvoje mokiniai mokėsi 39 savaites, bet po to mokslo metai nuolat trumpėjo.

Mūsų mokinių pasiekimai tarptautiniuose tyrimuose gana prasti, trūksta laiko geriau išmokti, pasikartoti, programos paskubomis perbėgamos per 34 mokymosi savaites.

Mokslo metus rekomendavo ilginti ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertai. Anot jų, ilgesni mokslo metai – vienas iš svarbiausių veiksnių, gerinančių mokinių pasiekimus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dėl 100 tūkst. ryžosi ekstremaliam eksperimentui: žmogaus protui tai per žiaurus išbandymas haliucinuoti pradėjo jau 3 parą (50)

Richas Alati tegalvojo apie šešiaženklę sumą. Kad ją laimėtų, jam tereikėjo ištverti 30...

Pagrindinis priekaištas Skverneliui: ką jo vietoje darė Grybauskaitė (371)

Į prezidentus kandidatuojantis Saulius Skvernelis teigė nematąs priežasčių, kodėl turėtų...

(Ne)Grįžtu. Apie tradicijas mirusįjį šarvoti lovoje ir emigracijoje palaidotus lietuvius (24)

Kai kurie nė neketina grįžti iš emigracijos, kiti apie tai svajoja dešimtmetį, o dar kiti...

Kaltinimų dėl neva išsigalvoto neįgalumo sulaukusi Antonovienė pratrūko: tik retas žino, kokią kainą moku už sportą (159)

„Mafijos tėvu“ vadinamo Vido Antonovo žmona Rima neseniai ir vėl atsidūrė dėmesio centre....

Miestietis laimingas pabėgęs į ekologišką vienkiemį, kuriam valdininkai net nesuteikia adreso (17)

Jei kadaise kauniečiui Tomui Didžiuliui kas būtų pasakęs, kad jis, tikras miesto vaikas, augęs...

Rimvydas Valatka. Antrasis Mesijo atėjimas – iš Rusnės betliejaus (1062)

Vieni statė postamentus Raiteliui ir Basanavičiui. Kiti už valdiškus pinigus statėsi estakadą...

Paprastas būdas, padėsiantis su vaikais susitarti be bausmių (6)

Vaikų drausminimas juos baudžiant, specialistų teigimu, sukelia tik neigiamas emocijas, bet...

Atleisk ir pamiršk: kaip išsilaisvinti iš pykčio, pagiežos ir skausmo (6)

Būti visada nuolankiam, priimti viską, kaip yra, ir laukti, kol likimas visas problemas išspręs...

Skandalas Žiežmarių gimnazijoje: paviešinti pamokos garso įrašai verčia krūptelėti papildyta direktorės ir švietimo ministro komentaru (2727)

Šeštadienio vakarą Žiežmarių gimnaziją apgaubė tamsus šešėlis – mokymo įstaigos...