aA
Mykolo Romerio universiteto (MRU) Viešojo saugumo akademijos Teisės ir policijos veiklos studentai Agnė Žiliūtė ir Robertas Žilius dalijasi bendra pavarde, paskaitų auditorijomis ir universitete įrengta treniruoklių sale. Būsimieji antrakursiai – iš Klaipėdos kilę brolis ir sesuo, kurie tvirta komanda yra net sostinėje: abu pasirinko tas pačias studijas.
MRU studentai Agnė Žiliūtė ir Robertas Žilius
MRU studentai Agnė Žiliūtė ir Robertas Žilius

Tiesa, jų motyvai skirtingi. Kol Agnė nuo mažens svajojo apie veterinarijos gydytojos profesiją, baigęs mokyklą, Robertas pirmiausia savanoriškai atliko 9 mėnesių privalomąją pradinę karo tarnybą LDK Butigeidžio dragūnų batalione, o dabar – jau studijuodamas universitete – tęsia tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose.

Profesiją rinkosi pagal asmenines savybes

Agnė su Robertu teigia niekada pernelyg nediskutavę, ką veiks užvėrę vidurinės mokyklos duris, tačiau abu žinojo – būsima profesija turi sutapti su jų asmeninėmis savybėmis.

Nuo mažens savanoriavusi įvairiose beglobiams gyvūnams pagalbą teikiančiose organizacijose, pašvęsti savo karjerą Agnė pirmiausia svarstė padėdama gyvūnams. Tačiau, pasak MRU studentės, galutinis lūžis įvyko dvyliktoje klasėje – suprato, kad veterinarijos gydytojos specialybė skirta ne jai, o siekis tapti policijos pareigūne tapo toks tvirtas, kad, iki pateikiant prašymą studijuoti MRU, mergina nepabūgo praeiti ne vieną išbandymų etapą.

Policijos profesija žavėjausi nuo mažens – patiko tiek uniformos, tiek darbo pobūdis. Tad net pasirinkus kitą specialybę, noras padėti silpnesniems ir prašantiems pagalbos išliko toks pats. Ir išties, labai apsidžiaugiau sužinojusi, jog ir brolis planuoja stoti ten pat. Tai turbūt ne sutapimas, o likimas“, – šypsosi Agnė.

MRU studentai Agnė Žiliūtė ir Robertas Žilius
MRU studentai Agnė Žiliūtė ir Robertas Žilius


MRU Teisės ir policijos veiklos studijas Robertas pasakoja pasirinkęs neatsitiktinai. Pirmą kartą su šia studijų programa iš arčiau susipažinęs vidurinės mokyklos karjeros pamokų metu, suprato, kiek daug jo asmeninių savybių ir gebėjimų sutapo su pareigūnams keliamais reikalavimais. Dar negavęs brandos atestato, Robertas jau turėjo keletą galimų studijų scenarijų, tačiau pareiga žmogui, visuomenei ir tautai, ginant viešąją tvarką ir saugant visuomenę, išsklaidė visas abejones ir padėjo priimti geriausią sprendimą – tapti policijos pareigūnu.

„Kaip Agnė jau minėjo, esu atlikęs pradinę karo tarnybą Lietuvos kariuomenėje. Drįsčiau teigti, jog karinė tarnyba labai padėjo atrasti save bei sustiprėti. Atlikęs tarnybą, sutvirtėjau morališkai, fiziškai ir psichologiškai, tapau atsparesnis fiziniam krūviui, stresui. Sunkios bei įtemptos sąlygos ir kovinės užduotys išmokė mane dirbti komandoje, laikytis griežtos disciplinos, atsakyti už savo veiksmus. Tarnyba mane išugdė kaip lyderį, gebantį prisitaikyti prie bet kokių sąlygų ir galintį paaukoti viską vardan Lietuvos laisvės. Būtent tokios mano išsiugdytos savybės ir atitiko policijos pareigūnams keliamus reikalavimus, todėl net nekilo abejonių, jog savo ateitį siesiu su Lietuvos policija“, – pasakoja Robertas.

Patys renkasi, kur atlikti praktiką

Birželį sėkmingai baigę pirmąjį kursą, brolis ir sesuo džiaugiasi, kad studijos nėra nuobodžios, o teorinės žinios įtvirtinamos praktiniais užsiėmimais – MRU bendradarbiauja su įvairiomis teisėsaugos institucijomis. Tai jiems, policijos studentams, yra ypatingai svarbu dėl platesnių galimybių.

Be to, antrus metus Lietuvos kariuomenėje tarnaujantis ir tarnybą su studijomis derinantis Robertas pastebi, kad MRU sudarytos palankios sąlygos ne tik studijas suderinti su darbu, bet ir laisvai patiems rinktis, kurio miesto policijos komisariate nori atlikti praktiką. Taip dar studijų metu galima nuspręsti, kuris miestas širdžiai mielesnis, ir nesiblaškyti.

MRU studentai Agnė Žiliūtė ir Robertas Žilius
MRU studentai Agnė Žiliūtė ir Robertas Žilius


Agnė papildo, kad MRU augina ne tik būsimuosius policijos pareigūnus, bet ir ugdo bendruomeniškumą: universitete steigiamos įvairios organizacijos, būreliai ir postudijinės veiklos, organizuojamos šventės, veikia sporto, imtynių ir treniruoklių salės.

Užvėrę universiteto duris, Agnė ir Robertas komanda išlieka net po paskaitų, o palankiai susiklosčiusį likimą abu sutartinai vadina didžiuliu džiaugsmu. Apie varžymąsi, pasak jų, nebuvo kilę nė minties – abu moka džiaugtis kitų sėkme, o geresnių rezultatų siekia vienas kitą motyvuodami.

„Didžiulis privalumas studijuojant kartu – abipusis palaikymas. Jei kažkuris jaučia žinių spragą, padedame, paaiškiname vienas kitam. Mus skiria tik vieneri metai, tad veikiame išvien ir judame pirmyn dėl to paties tikslo“, – pastebi Agnė.


Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(30 žmonių įvertino)
4.0667

Top naujienos

Daiva Žeimytė-Bilienė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Konservatorius plauna Seimo mundurą dėl Bartoševičiui nutekintos informacijos: iškėlė dvi kitas versijas (8)

Nors valdantieji kaltina Seimo opoziciją, kad ši dėl neeilinės „Bartoševičiaus sesijos“ tik...

Verslas PliusEglė Girdenytė

Nesąžiningi automobilių pardavėjai jau naudojasi situacija rinkoje: ką svarbu žinoti, kad netaptumėte apgavystės auka

Nors dažnai akcentuojama, kad dėl ilgesnių pristatymo terminų naujų automobilių rinkoje...

Latvijoje – didžiulis gaisras: pranešta apie degančią dronų gamyklą papildyta (3)

Antradienį po pietų Marupės regione, Latvijoje, kilo didelio pavojaus gaisras – užsidegė...

Dingusio 15-mečio paieška: mama išplatino jautrią žinutę, policija tiria, ar jaunuolis netapo nusikaltimo auka savanoriai darbą baigė (2)

Vilniuje antradienį buvo tęsiama šeštadienį dingusio nepilnamečio Mykolo Davidonio paieška....

Delfi Kelionės

Neįtikėtini Europos gamtos lobiai: senajame žemyne jų išties nemažai, tačiau šių dar neatrado minios turistų

Ilgi pasivaikščiojimai, grožėjimasis aplinka ir mūsų akims neįprasti kraštovaizdžiai –...

Tituluoto Lietuvos krepšinio vilko karjeros posūkiai: žais vienoje komandoje, treniruos kitą pretenduoja į unikalų pasiekimą

Per vieną savaitę – iškart dvi naujienos. Buvęs pasaulio ir Europos pirmenybių prizininkas...

Siūloma, kad transportas nestotų tuščiose stotelėse: nebereiktų mokėti baudų, sutaupoma didžiulė suma (5)

Kauno savivaldybė svarsto atsisakyti nurodymo viešojo transporto vairuotojams stoti kiekvienoje...

Karas Ukrainoje. Iš Vokietijos – svarbus žingsnis: patvirtino sprendimą nusiųsti Ukrainai 178 tankus „Leopard 1“ okupuotame Mariupolyje – galingi sprogimai (5)

JAV karinio jūrų laivyno analizės centro ekspertas Michaelas Kofmanas teigė, kad Rusijos...

Selena Gomez atšovė kritikams, pasisakiusiems apie kiek pakitusias jos kūno formas: mums nusišvilpt

Šeštadienį dainininkė ir aktorė Selena Gomez nutildė jos figūrą po 2023 metų „Auksinių...