Patrauklioji J. Žižė: šitas džiaugsmas gali būti nerealus nebūtinai paauglei

 (35)
Laimingai ištekėjusi, netrukus mama tapsianti prekinio ženklo WEAR MAD BY JULY įkūrėja Julija Žižė įsitikinusi: studijos yra ne tik savotiškas apsidraudimas, bet ir papildomas įrankis moteriai būti sumania, išmintinga ir gebėti diskutuoti įvairiomis temomis. Būtent dėl tokių priežasčių kurdama verslą ji nusprendė stoti į universitetą ir jame baigti tarptautinės ir tarpkultūrinės komunikacijos studijas.
Tomo Adomavičiaus nuotr.

Minėtas studijas moteris pasirinko Mykolo Riomerio universitete. Tokį savo sprendimą J. Žižė paaiškina paprastai. 

„Visada norėjau mokytis, bet niekada nejaučiau, kad esu savo rogėse įstojusi į kitas studijas“, – pasakojo pašnekovė.

Nutraukdavo nepatinkančias studijas

Baigusi vidurinę mokyklą, ji du kartus buvo įstojusį į aukštąją mokyklą, tačiau mokslus mesdavo jau po pusmečio. Jos tikslas ne turėti diplomą, bet, kad studijų paskaitos būtų įdomios ir įgytos žinios jai naudingos.

„Kadangi turiu savo verslą, šios studijos man tik savo pačios bendram išprusimui, studijas rinkausi pagal patinkančius dėstomus dalykus. Ir apskritai nežinai, kur ir kuo būsi rytoj, tai lyg ir savotiškas apsidraudimas, ar ne? Mano nuomone, moteriai privalu būti išsilavinusiai, gebančiai kalbėti įvairiomis temomis, sumaniai, išmaniai“, – DELFI pasakojo J. Žižė. 

Tokias studijas ji pasirinko dar ir dėl to, kad vėliau planuoja siekti magistro laipsnio personalo valdyme.

Tomo Adomavičiaus nuotr.
Tomo Adomavičiaus nuotr.

Jos pasirinktų studijų programą sudaro įvairūs dalykai: kūrybinis rašymas, orientalistika, Europos studijos, tarpkultūrinė komunikacija ir kita. Tai, pasak pašnekovės, leidžia paliesti vos ne kiekvieną pasaulio kampelį, kultūrą. J. Žižė minėjo, kad studijų metu klausėsi ir politikos, žurnalistikos paskaitų.

„Manau, kad šie visi dalykai susidėję mano galvoje yra panaudojami bet kokioje situacijoje. Pavyzdžiui ir dabar, atsakant į jūsų klausimus vyksta savotiškas kūrybinis rašymas, reikia taisyklingai, nuosekliai dėstyti mintis“, –  juokėsi pašnekovė.

Džiaugiasi gerais įvertinimais

Kalbėdama apie studijų pasirinkimą, Julija pasakojo, kad ilgai nedvejojo, kurias pasirinkti. Ji tinkamai išanalizavo, koks kursas laukia, kokie dalykai bus dėstomi ir kaip jų žinios gali praversti gyvenime. Prekinio ženklo įkūrėja atskleidė, kad neretai pasvajojanti, kad studijuotų Dailės akademijoje kostiumo dizainą. Tačiau tokį planą ji kol kas atidės. 

„Mažoji reikalaus daug dėmesio, noriu visą jį skirti tik jai, jos mažų dienų džiaugsmui ir prisiminimams apie gražią vaikystę“,  – apie netrukus gimsiančią dukrytę pasakojo Julija. 

Stebint J. Žižės feisbuko paskyrą, galima matyti džiugius jos pranešimus ar nuotraukas apie sėkmingai išlaikytą egzaminą.

Patrauklioji J. Žižė: šitas džiaugsmas gali būti nerealus nebūtinai paauglei
© Asmeninio archyvo nuotr.

„Gerą pažymį gauti labai džiugu, kad ir praėjusį šeštadienį kada gavau 10 balų įvertinimą iš protokolo ir etiketo, 400 puslapių knygą su didžiausiu malonumu perskaičiau per savaitę ir sužinojau tiek daug naudingos, praverčiančios kasdienybėje informacijos, kurią turėtų žinoti manau kiekvienas žmogus, norintis siekti karjeros, būti gerbiamas visuomenėje. Kaip ir praeitą semestrą iš ispanų gavau vėlgi 10 balų, pamenu, cypiau iš laimės ir negalėjau patikėti. Šitas džiaugsmas gali būti nerealus nebūtinai paauglei ar mokyklos suole sėdinčiai mokinei“, –  šypsojosi J. Žižė.

Kalbėdama apie studijų kainą, Julija teigė, kad jai tai nėra svarbu, kai esi patenkintas mokslo kokybe ir įgytų žinių nauda. 

„Žinoma, gal būtų kitaip, jeigu būtum visiškai studijomis nusivylęs, tokiu atveju būtų liūdna. Ir skaičiuotum kiekvieną centą kurį pervedi už mokslus. Bet kaip lietuvių išmintis sako, mokslo ant pečių nenešiosi, nors šaknys kartais ir karčios“ , –  atsisveikindama sakė J. Žižė.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Studijos 2017

Universitetai, kuriems skambina varpai, ir palaidotos studijos uždarė dar 112 programų (274)

Pirmadienį paskelbus priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus paaiškėjo, kad dar 112 studijų programų teko uždaryti: jos nesulaukė pakankamo stojančiųjų susidomėjimo. Švietimo ekspertė Virginija Būdienė sako, kad varpai skamba penkiems universitetams.

Skaičiuoja aukštąsias, kurioms šiemet nepasisekė labiausiai atnaujinta  (216)

Šįmet labai sumažėjo stojančiųjų, pirmuoju prioritetu nurodžiusių Lietuvos edukologijos, Aleksandro Stulginskio, Mykolo Romerio ir Klaipėdos universitetus.

Studijos, kurių nebeliks: mirtininkų sąrašas pildosi naujais pavadinimais (478)

Net 64 studijų programos „uždarytos“ dar iki stojimo į aukštąsias mokyklas pabaigos – jos sulaukė per mažo stojančiųjų susidomėjimo. Prognozuojama, kad pirmadienį toks likimas ištiks dar didesnį būrį nepopuliarių studijų programų.

Sustabdytas priėmimas į 64 studijų programas (25)

Aukštosios mokyklos sustabdė priėmimą į 64 studijų programas, BNS patvirtino Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

Baigiasi priėmimo į universitetus ir kolegijas prašymų registravimas (2)

Trečiadienis yra paskutinė diena, kada stojantieji į universitetus bei kolegijas dar gali pateikti ir koreguoti savo prašymus.