Aukštųjų mokyklų atstovų teigimu, įstojus į universitetus studentų laukia kitokia sistema negu gimnazijose ar vidurinėse mokyklose. Pirmiausia, jie turi tapti visiškai atsakingi už save. Kita, jie turi perprasti kaupiamojo balo svarbą, kuri lemia studijų kokybę ir krūvį.
© Shutterstock nuotr.

Lietuvos studentų sąjungos prezidento Pauliaus Baltoko teigimu, kaupiamasis balas yra tokia sistema, kuomet studento galutinis rezultatas, įvertinimas susideda iš kelių dedamųjų. Dažniausiai tai būna individualaus darbo dedamoji, tarpinio atsiskaitymo dedamoji ir galutinio egzamino dedamoji dalis.

Padeda paskristyti mokslo krūvį

Kaupiamojo balo procentai ir kiekiai skiriasi kiekvienoje aukštojoje mokykloje. Tačiau dažniausiai 50 procentų jo sudaro egzaminas. Kitus likusius   namų darbų įvertinimas, lankomumas, grupinių užsiėmimų metu studento aktyvumas. 

P. Baltokas pasakojo, kad pagrindinė jo funkcija yra išlaikyti tam tikrą studento pasiruošimą, darbą viso semestro metu. 

„Tai pagalba studentui, nes tolygiai susidėlioja krūvis, nesikaupia visi darbai paskutinei nakčiai, o ir žinios geriau įsisavinamos. Žinios yra įvertinamos ne vieno egzamino metu, kuris gali pasisekti ar nepasisekti. Sesija ir taip studentui nebūna lengva“, teigė pašnekovas.

Kalbėdamas apie lankomumo vertinimą P. Baltokas sakė, kad tai nėra teisinga. Pašnekovo nuomone, lankomumas nesuteikia jokių žinių, universitete turi būti vertinamos žinios. 

„Yra specialybių, pavyzdžiui, kalbų studijų programų, kuriose kaupiamojo balo didžiąją dalį - 70 procentų sudaro pasisakymai auditorijoje, pristatant namų darbus“, sakė vyras.

P. Baltokas minėjo, kad dar studijų pradžioje dėstytojai supažindina studentus su kaupiamojo balo sistema, kriterijais ir visada atviri ją keisti, koreguoti pagal studentų pageidavimus.

Pasakojo apie studijų programų vadovų naujovę

Apie kaupiamojo balo svarbą kalbėjo ir Mykolo Romerio universiteto Akademinių reikalų centro Studijų skyriaus vedėja (prorektoriaus pavaduotoja) Dr.Barbara Stankevič. Jos teigimu, minėtas balas parodo studento įdirbį ir intensyvumą  viso semestro eigoje, jo aktyvumą paskaitų metu, galiausiai, jo atliktų darbų savarankiškumą.

„Kaupiamasis balas skatina reflektyvų mokymąsi ir studentų savo gebėjimų, pastangų įvertinimą, šie dalykai yra svarbūs, nes jeigu būtų studentas vertinamas kartą, egzamino metu, jis realiai nesuprastų, kokia yra jo padaryta pažanga, kaip keitėsi jo žinojimas semestro eigoje“, teigė B. Stankevič.

MRU atstovė minėjo aukštosios mokyklos naujovę – studijų programų vadovą. Tai asmuo, kuris stebi studentų pažangumą, prižiūri studentų lankomumą,vertina studijų eigą, pataria karjeros planavimo ir valdymo klausimais.

„Tai nėra kažkokia griežta funkcinė priežiūra. Tai yra asmens pagalba studentui susigaudyti, patarti, motyvuoti studijoms ir karjerai, atskleisti, kokios yra jo galimybės, teisės, galiausiai, ateina skirtingų rajonų, miestų ar šeimų asmenys, su skirtingais sugebėjimais, kuriuos turime įvertinti ir kartais suteikti akademinę paramą, kad studentas gebėtų tinkamai įsitraukti į studijų procesą ir tinkamai įsisavinti žinias“ ,   informavo B. Stankevič.

Jai pritarė ir Lietuvos studentų sąjungos prezidentas. Jo teigimu, Lietuvoje studentams labai trūksta pagalbos, tiesa, ne finansinės, bet akademinės.

„Pradedant studijuoti universitete, iš mokyklos tik ką atėjusiam žmogui daug kas pasikeičia, pirmiausia, jis pasidaro absoliučiai atsakingas pats už save. Tad tokie vadovai gali suteikti pagalbą, padėti susidėlioti studijų planą, tinkamai paskirstant jų krūvį ir kitus dalykus, nuo ko priklauso ir studijų rezultatai ir pats studijų pasitenkinimas“, teigė P. Baltokas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kemzūros prognozė nepradžiugins „Žalgirio“ sirgalių: tai sportas, kitaip nebūna (15)

Laiko patikrintas Kęstučio Kemzūros ir Davido Blatto duetas, panašu, ruošia dirvą dar vienam...

Prabilo dar viena su „Alfa vyru“ pasimatyme buvusi mergina: bandė bėgti, bet jis ją sekė (179)

„Ėjau į troleibusą, jis iš paskos“, – apie bandymą pasprukti nuo „Alfa vyro“ Airino...

DELFI eksperimentas Palangoje atskleidė tikrąją situaciją: nepilnamečių tėvai turėtų sunerimti rezultatai šokiruoja (106)

Prieš pusę metų pradėjo galioti įstatymas, kuris numato, kad alkoholį vartoti gali asmenys nuo...

Visa tiesa apie nuolaidų korteles: kam jos iš tiesų naudingos? (51)

Lojalumo kortelės Lietuvoje atsirado prieš gerus 11 metų ir šiandien jau nieko nebestebina, kad...

Šalys, kuriose labiausiai verta pirkti nekilnojamąjį turtą (7)

Jei turite minčių įsigyti nekilnojamojo turto užsienyje, tikriausiai svarstote, kokios šalys tam...

Po skandalo užsiaugintą sekėjų armiją Emma lepina erotiškais kadrais: man tai kasdienės asmenukės (8)

Balandžio mėnesį beveik visą Lietuvą savo pasisakymais ir išvaizda nustebinusi Emma Hulse...

Iš kojų verčiančios vestuvių akimirkos: kai nuotraukos priverčia raudonuoti iš gėdos (82)

Dažniausiai vestuvių nuotraukose pozuojantys jaunieji ir svečiai atrodo it nulieti modeliai,...

Žinomi ir daugiavaikiai – kurios Holivudo žvaigždės turi daugiausiai vaikų?

Nors daugelis Holivudo žvaigždžių nuolat sukasi filmavimo aikštelėse, tai jiems ne kliūtis...

10 „Instagram“ paskyrų, kurias turėtumėte sekti, jei esate kelionių mėgėjas (1)

Čia rasite nurodytas 10 socialinio tinklo Instagram paskyrų, kurių savininkai jaučia didžiulę...

Kojoje pastebėjo keistą reiškinį: gydytoja paaiškino, ką reikėtų daryti (10)

„Visą dieną vienoje kojos vietoje kone be perstojo timpčioja raumuo. Ką tai reiškia ir ką...