Aukštųjų mokyklų atstovų teigimu, įstojus į universitetus studentų laukia kitokia sistema negu gimnazijose ar vidurinėse mokyklose. Pirmiausia, jie turi tapti visiškai atsakingi už save. Kita, jie turi perprasti kaupiamojo balo svarbą, kuri lemia studijų kokybę ir krūvį.
© Shutterstock nuotr.

Lietuvos studentų sąjungos prezidento Pauliaus Baltoko teigimu, kaupiamasis balas yra tokia sistema, kuomet studento galutinis rezultatas, įvertinimas susideda iš kelių dedamųjų. Dažniausiai tai būna individualaus darbo dedamoji, tarpinio atsiskaitymo dedamoji ir galutinio egzamino dedamoji dalis.

Padeda paskristyti mokslo krūvį

Kaupiamojo balo procentai ir kiekiai skiriasi kiekvienoje aukštojoje mokykloje. Tačiau dažniausiai 50 procentų jo sudaro egzaminas. Kitus likusius   namų darbų įvertinimas, lankomumas, grupinių užsiėmimų metu studento aktyvumas. 

P. Baltokas pasakojo, kad pagrindinė jo funkcija yra išlaikyti tam tikrą studento pasiruošimą, darbą viso semestro metu. 

„Tai pagalba studentui, nes tolygiai susidėlioja krūvis, nesikaupia visi darbai paskutinei nakčiai, o ir žinios geriau įsisavinamos. Žinios yra įvertinamos ne vieno egzamino metu, kuris gali pasisekti ar nepasisekti. Sesija ir taip studentui nebūna lengva“, teigė pašnekovas.

Kalbėdamas apie lankomumo vertinimą P. Baltokas sakė, kad tai nėra teisinga. Pašnekovo nuomone, lankomumas nesuteikia jokių žinių, universitete turi būti vertinamos žinios. 

„Yra specialybių, pavyzdžiui, kalbų studijų programų, kuriose kaupiamojo balo didžiąją dalį - 70 procentų sudaro pasisakymai auditorijoje, pristatant namų darbus“, sakė vyras.

P. Baltokas minėjo, kad dar studijų pradžioje dėstytojai supažindina studentus su kaupiamojo balo sistema, kriterijais ir visada atviri ją keisti, koreguoti pagal studentų pageidavimus.

Pasakojo apie studijų programų vadovų naujovę

Apie kaupiamojo balo svarbą kalbėjo ir Mykolo Romerio universiteto Akademinių reikalų centro Studijų skyriaus vedėja (prorektoriaus pavaduotoja) Dr.Barbara Stankevič. Jos teigimu, minėtas balas parodo studento įdirbį ir intensyvumą  viso semestro eigoje, jo aktyvumą paskaitų metu, galiausiai, jo atliktų darbų savarankiškumą.

„Kaupiamasis balas skatina reflektyvų mokymąsi ir studentų savo gebėjimų, pastangų įvertinimą, šie dalykai yra svarbūs, nes jeigu būtų studentas vertinamas kartą, egzamino metu, jis realiai nesuprastų, kokia yra jo padaryta pažanga, kaip keitėsi jo žinojimas semestro eigoje“, teigė B. Stankevič.

MRU atstovė minėjo aukštosios mokyklos naujovę – studijų programų vadovą. Tai asmuo, kuris stebi studentų pažangumą, prižiūri studentų lankomumą,vertina studijų eigą, pataria karjeros planavimo ir valdymo klausimais.

„Tai nėra kažkokia griežta funkcinė priežiūra. Tai yra asmens pagalba studentui susigaudyti, patarti, motyvuoti studijoms ir karjerai, atskleisti, kokios yra jo galimybės, teisės, galiausiai, ateina skirtingų rajonų, miestų ar šeimų asmenys, su skirtingais sugebėjimais, kuriuos turime įvertinti ir kartais suteikti akademinę paramą, kad studentas gebėtų tinkamai įsitraukti į studijų procesą ir tinkamai įsisavinti žinias“ ,   informavo B. Stankevič.

Jai pritarė ir Lietuvos studentų sąjungos prezidentas. Jo teigimu, Lietuvoje studentams labai trūksta pagalbos, tiesa, ne finansinės, bet akademinės.

„Pradedant studijuoti universitete, iš mokyklos tik ką atėjusiam žmogui daug kas pasikeičia, pirmiausia, jis pasidaro absoliučiai atsakingas pats už save. Tad tokie vadovai gali suteikti pagalbą, padėti susidėlioti studijų planą, tinkamai paskirstant jų krūvį ir kitus dalykus, nuo ko priklauso ir studijų rezultatai ir pats studijų pasitenkinimas“, teigė P. Baltokas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nemaloni staigmena emigrantams Jungtinėje Karalystėje: per vieną dieną gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis (174)

Pastaruoju metu vis dažniau nuskamba istorijos apie iš Jungtinės Karalystės (JK) deportuojamus...

Už lietuvio kariškio ištekėjusiai etiopei dėl savo laimės teko pakovoti: turi patarimų ir lietuviams (146)

Daugiau nei prieš dešimtmetį iš Etiopijos atvykusi Eskedar Maštavičienė prisimena nelengvą...

Lietuvoje pagimdė rekordiškai jauna mergaitė (684)

Šiais metais sausio mėnesį Lietuvoje naujagimio susilaukė vos 12 metų sulaukusi mergaitė. Tai...

Unikalaus žaidimo autorius: sėkmingo verslo taisyklės pasikeitė (3)

Izraelyje gyvenantis Ronen Gafni dirbo programuotoju, vedė mokymus, su žmona augino du vaikus, bet...

Tikroji išdykėlė kratosi senojo pseudonimo ir išgyvena aukso amžių ne tik scenoje, bet ir asmeniniame gyvenime (49)

Nors pastaruoju metu Aušrinę Gerikienę televizijos ekranuose ar naujienų portaluose matome...

Bus dar šalčiau: temperatūra kris iki 26 laipsnių ir pūs negailestingi vėjai (81)

Ateinančios savaitės pirmoje pusėje sulauksime dar didesnio atšalimo – temperatūra naktį gali...

Ukrainos kario žmonos pasakojimas: vyras išgulėjo dvi paras karo lauke tarp mirusiųjų (66)

Leidykla „Tyto alba“ pristato naują Aušros Mažonės knygą „Nežinios fronto linijos“,...

Bumblauskas: nuo to, kaip mokykloje dėstoma istorija, vaikams bloga (71)

Galiu įsivaizduoti, kad nuo tokios istorijos, kokia dėstoma mokykloje, vaikus gali ir supykinti, LRT...

Adomaitis paskelbė dvyliktuką rungtynėms su Kosovu, už brūkšnio – du veteranai rinktinė turi naują kapitoną (35)

Artėjant ketvirtosioms FIBA pasaulio čempionato atrankos rungtynėms Lietuvos krepšinio rinktinės...

Apie kino pasaulio užkulisius prabilusi Beata Tiškevič: bjauriai elgtis negali, nes rytoj bus kita (20)

Vilniaus knygų mugės metu savo pirmąją knygą ir autobiografiją „Vyvenimas“ pristatanti...