aA
Aukštųjų mokyklų atstovų teigimu, įstojus į universitetus studentų laukia kitokia sistema negu gimnazijose ar vidurinėse mokyklose. Pirmiausia, jie turi tapti visiškai atsakingi už save. Kita, jie turi perprasti kaupiamojo balo svarbą, kuri lemia studijų kokybę ir krūvį.
© Shutterstock nuotr.

Lietuvos studentų sąjungos prezidento Pauliaus Baltoko teigimu, kaupiamasis balas yra tokia sistema, kuomet studento galutinis rezultatas, įvertinimas susideda iš kelių dedamųjų. Dažniausiai tai būna individualaus darbo dedamoji, tarpinio atsiskaitymo dedamoji ir galutinio egzamino dedamoji dalis.

Padeda paskristyti mokslo krūvį

Kaupiamojo balo procentai ir kiekiai skiriasi kiekvienoje aukštojoje mokykloje. Tačiau dažniausiai 50 procentų jo sudaro egzaminas. Kitus likusius   namų darbų įvertinimas, lankomumas, grupinių užsiėmimų metu studento aktyvumas. 

P. Baltokas pasakojo, kad pagrindinė jo funkcija yra išlaikyti tam tikrą studento pasiruošimą, darbą viso semestro metu. 

„Tai pagalba studentui, nes tolygiai susidėlioja krūvis, nesikaupia visi darbai paskutinei nakčiai, o ir žinios geriau įsisavinamos. Žinios yra įvertinamos ne vieno egzamino metu, kuris gali pasisekti ar nepasisekti. Sesija ir taip studentui nebūna lengva“, teigė pašnekovas.

Kalbėdamas apie lankomumo vertinimą P. Baltokas sakė, kad tai nėra teisinga. Pašnekovo nuomone, lankomumas nesuteikia jokių žinių, universitete turi būti vertinamos žinios. 

„Yra specialybių, pavyzdžiui, kalbų studijų programų, kuriose kaupiamojo balo didžiąją dalį - 70 procentų sudaro pasisakymai auditorijoje, pristatant namų darbus“, sakė vyras.

P. Baltokas minėjo, kad dar studijų pradžioje dėstytojai supažindina studentus su kaupiamojo balo sistema, kriterijais ir visada atviri ją keisti, koreguoti pagal studentų pageidavimus.

Pasakojo apie studijų programų vadovų naujovę

Apie kaupiamojo balo svarbą kalbėjo ir Mykolo Romerio universiteto Akademinių reikalų centro Studijų skyriaus vedėja (prorektoriaus pavaduotoja) Dr.Barbara Stankevič. Jos teigimu, minėtas balas parodo studento įdirbį ir intensyvumą  viso semestro eigoje, jo aktyvumą paskaitų metu, galiausiai, jo atliktų darbų savarankiškumą.

„Kaupiamasis balas skatina reflektyvų mokymąsi ir studentų savo gebėjimų, pastangų įvertinimą, šie dalykai yra svarbūs, nes jeigu būtų studentas vertinamas kartą, egzamino metu, jis realiai nesuprastų, kokia yra jo padaryta pažanga, kaip keitėsi jo žinojimas semestro eigoje“, teigė B. Stankevič.

MRU atstovė minėjo aukštosios mokyklos naujovę – studijų programų vadovą. Tai asmuo, kuris stebi studentų pažangumą, prižiūri studentų lankomumą,vertina studijų eigą, pataria karjeros planavimo ir valdymo klausimais.

„Tai nėra kažkokia griežta funkcinė priežiūra. Tai yra asmens pagalba studentui susigaudyti, patarti, motyvuoti studijoms ir karjerai, atskleisti, kokios yra jo galimybės, teisės, galiausiai, ateina skirtingų rajonų, miestų ar šeimų asmenys, su skirtingais sugebėjimais, kuriuos turime įvertinti ir kartais suteikti akademinę paramą, kad studentas gebėtų tinkamai įsitraukti į studijų procesą ir tinkamai įsisavinti žinias“ ,   informavo B. Stankevič.

Jai pritarė ir Lietuvos studentų sąjungos prezidentas. Jo teigimu, Lietuvoje studentams labai trūksta pagalbos, tiesa, ne finansinės, bet akademinės.

„Pradedant studijuoti universitete, iš mokyklos tik ką atėjusiam žmogui daug kas pasikeičia, pirmiausia, jis pasidaro absoliučiai atsakingas pats už save. Tad tokie vadovai gali suteikti pagalbą, padėti susidėlioti studijų planą, tinkamai paskirstant jų krūvį ir kitus dalykus, nuo ko priklauso ir studijų rezultatai ir pats studijų pasitenkinimas“, teigė P. Baltokas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dramų šeimose grimasos: prestižiniame sostinės rajone praskeltos galvos, kraujas ir be galo išsigandęs aštuonmetis (319)

Į iškvietimus vykstanti vaiko teisių apsaugos specialistė su DELFI sutiko pasidalinti istorijomis,...

Klientai perrašo taisykles: ką daryti įmonėms, kurioms kilo didelė grėsmė (27)

Gyvename kliento amžiuje, kai jie perrašo verslo taisykles ir verčia įmones nuolat sukti galvą,...

Apie gimdymą be rožinių akinių: pasakė, ko moterys bijo labiausiai (2)

Ar įmanoma pasiruošti gimdymui ir numatyti visus įmanomus variantus? O pasiruošti jiems? Klausytis...

Prabilo dramatiškai iš Šiaurės Korėjos pabėgęs karys, jis – generolo sūnus (20)

Šiaurės Korėjos karys, kuris pernai lydimas kulkų pabėgo į Pietų Korėją , yra generolo...

Žiemos ar vasaros laikas: kurį pasirinks Lietuva? (298)

Sveikatos apsaugos ir švietimo ekspertai sutaria, kad praktikos sukioti laiką kiekvieną pavasarį...

Lietuvių pamėgtoje saloje – galinga stichija: bangos tiesiog nušlavė apartamentų balkonus (41)

Gavus pranešimų apie smarkią audrą, dėl saugumo evakuotos kelios dešimtys lietuvių pamėgtos...

Kraupios avarijos šokiruota 17-metės komanda piešė baisiausią scenarijų: merginą saugojo angelai (19)

„Formulės 3“ lenktynėse Makao trasoje 276 km/val. greičiu į fotografų bokštelį...

Trintos daržovių sriubos: ir sveika, ir sotu 3 receptai (1)

Atvėsus orams, vis dažniau norisi pasilepinti karštais, tačiau nesudėtingais patiekalais. Tam...

Veryga informacijoje apie uždaromas ligonines įžvelgia opozicijos sąmokslą (140)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patikino, kad reformuojant sveikatos sistemą nebus...

Apie diagnozuotą vėžį prisipažinęs Stano: papasakosiu, kas nutiko per pastarąsias dienas (34)

Penktadienį apie diagnozuotą vėžį prisipažinęs atlikėjas Stanislovas Stavickis – Stano...