Lietuvoje sulaikytas rekordinis kiekis nelegalios produkcijos: kur ją deda?

 (118)
Panašu, kad lietuvių požiūris į kontrabandą nesikeičia. Vien per šiuos metus šalyje sulaikyta daugiau nei 117 milijonų kontrabandinių tabako gaminių.
Naikinamos cigaretės

Nors metai dar nesibaigė, tai jau dabar bene didžiausias sulaikytas kiekis per pastaruosius metus.

Sulaikytos kontrabandinės cigaretės savo gyvenimą baigia ganėtinai greitai. Lietuvoje šiuo metu cigaretes naikinti galima jas deginant arba kompostuojam. DELFI žurnalistai nusprendė sudalyvauti vienoje iš rūkalų naikinimo operacijų ir pažiūrėti, koks kontrabandinių cigarečių likimas.

Muitinės departamento Panevėžio Sulaikytų prekių administravimo skyriaus viršininkas Arentas Vingrys pasakoja, kad ilgą laiką nelegaliai į šalį patenkantys rūkalai buvo deginami, tačiau nuo 2011 metų juos pradėta kompostuoti esą taip ir pigiau, ir vienu metu galima sunaikinti didesnį nelegalių gaminių kiekį.

„Galima palyginti tai, kad mums tai pigiau 4 kartus kompostavimas, o pajėgumai išaugo 10 kartų. Taigi 10 kartų didesnį kiekį galima sunaikinti per vieną naikinimo procesą“, - teigia A. Vingrys.

Cigaretės, kurių naikinime dalyvavo DELFI, rastos per kelis patikrinimus. Visos jos vos telpa į didžiulį sunkvežimį. Rūkalai į šalį nelegaliais keliais pateko iš Baltarusijos. Šį kartą buvo naikinamos “Jing ling”, “Metro” ir “Festas” cigaretės.

„Šiuo metu yra naikinama apie 600 dėžių cigarečių. Tai būtų apie 6 mln. vienetų cigarečių. Naikiname pagal 4 sulaikymo dokumentus“, - pasakojo pareigūnas.

Kaip pabrėžia pašnekovas, ši produkcija gauta nelegaliu būdu, todėl ji yra naikinama visose ES šalyse. Tokie nelegalūs tabako gaminiai patekdami į rinką ją iškreipia ir tampa tikru peiliu po kaklu akcizo, importo bei kitus mokesčius mokantiems tabako gamintojams.

Pabrėžiama, kad kontrabandiniu būdu į šalį atgabentų gaminių kokybė yra abejotina. Dažnai pasitaiko suklastotų prekės ženklų, kurių patikrinti beveik neįmanoma.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Stop kontrabandai

Vilkiko gaudynės ties Panevėžiu: sulaikyta milijono eurų vertės kontrabanda (82)

Pirmas didelis cigarečių kontrabandos sulaikymas šiemet – pirmadienį (sausio 25 d.) prie Panevėžio muitinės pareigūnai tik po gaudynių sulaikė beveik milijono eurų vertės nelegalių rūkalų siuntą. Cigaretės vežtos beveik neužmaskavus, deklaravus jas kaip į Portugaliją gabenamą kaučiuko krovinį.

Muitininkai pašiurpę: sulaikytos kontrabandinės cigaretės, persigėrusios dujomis (25)

Trečiadienį Vilniaus teritorinėje muitinėje sulaikyta jau antra šią savaitę „kontrabandos dvynių“ pora – šįkart muitininkams įkliuvo du Vilniuje gyvenantys kaimynai, cigaretes gabenę „Audi“ automobilių dujų bakuose.

Dėl 310 tūkst. vertės nelegalaus krovinio – alytiškiui rimti nemalonumai (2)

Šiaulių apygardos prokuratūra bylą dėl didelės vertės kontrabandinio krovinio perdavė Panevėžio apygardos teismui, apie tai skelbiama Lietuvos Respublikos prokuratūros pranešime spaudai.

N. Mačiulis prabilo apie sisteminį lūžį Lietuvoje: to nebuvo jau 6-erius metus (69)

Nelegalių tabako gaminių kiekis pasiekė žemiausią lygį per 6 metus, rodo naujausias tuščių cigarečių pakelių tyrimas. Tyrimo duomenimis, nelegalios cigaretės metų pabaigoje sudaro mažiau nei penktadalį visų Lietuvoje suvartojamų cigarečių.

Kontrabandininkas brangų krovinį slėpė priekabos lubose

Muitinės pareigūnai Lavoriškių kelio poste praėjusios savaitės pabaigoje sulaikė 122 tūkst. eurų vertės cigarečių kontrabandą. Slėptų tabako gaminių paklotes juoduose maišuose muitininkams teko nukelti nuo priekabos stogo. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.