Kontrabandos pinigų kalnai griūva

 (21)
Apniukęs dangus, niūri pasienio miestelių kasdienybė ir nenoras kalbėti apie jokią slaptą nelegalią veiklą. Taip DELFI pasitinka Lietuvos-Kaliningrado pasienis, kur dar prieš keletą metų vešėjo kontrabandinių cigarečių verslas.
© DELFI / Tomas Vinickas

Aprodyti karščiausias pasienio vietas sutinka vienas iš pasienio pareigūnų, kurio tapatybės dėl vis dar vykstančių tyrimų negalime viešinti. „Kontrabanda čia patenka dviem būdais, arba vandeniu per žalią juostą, arba per sausumą. Viskas vyksta ganėtinai paprastai. Atėję Rusijos federacijos piliečiai tiesiog permeta paketus Lietuvos asmenims”, – pasakoti ima pareigūnas.

Nors specialistai apie cigarečių kontrabandą kalba kaip apie realiai ir opią problemą, tenka pripažinti, kad situacija Rusijos pasienyje smarkiai pakitusi, o ir kasdienybe buvusios slaptos operacijos tikriausiai jau praeityje. Pasienio pareigūnai atvirauja, kad gyvenimas pagaliau kiek ramesnis, bet neaišku kiek ilgam.

Anot pasienio pareigūno, tokio kontrabandos bumo, kaip buvo anksčiau, nebėra dėl paprastos priežasties. „Cigaretės Rusijoje smarkiai pabrango, o tuo tarpu Baltarusijoje liko tokios pat pigios. Kaliningrado kontrabandininkams paprasčiausiai nebeapsimoka vešti tabako, nes uždarbis sumažėjo beveik tris kartus”, – teigė pareigūnas.

Kontrabandą apsunkina ne tik tabako gaminių kainos, bet ir itin tokiai veiklai nepalanki gamta. Vingiuota Lietuvos-Rusijos siena eina per laukus, Vištyčio ežerą. Anksčiau už kelias cigarečių dėžes kontrabandininkai galėjo užsidirbti labai daug pinigų, tad rizikuoti ir bėgti arba net plaukti su kroviniu jų požiūriu buvo verta. Dabar sumanūs pažeidėjai veiklą sustabdę, nes rezultatas nebetenkina.

Negana to, pasienio pareigūnų teigimu, pažeidėjus galima pastebėti iš toli, tad tikimybė būti pagautam yra milžiniška. Termovizorinė įranga puikiai mato apie 7 kilometrus. Tuo tarpu prie Baltarusijos pasienio, kur plyti miškai, norint sučiupti pažeidėjus, juos reikia vytis, nes su jokiais prietais per medžius jų tiksliai nepastebėsi.

„Šiemet prieš mėnesį laiko buvo pasikeista informacija su Rusijos pareigūnais, kad Lietuvos Respublikos pusėje pasieniečiai pastebėjo plaukiajančias cigaretes. Jos plūduriavo kažkur apie 50 metrų nuo kranto. Buvo įtariama, kad naras pastebėjęs, jog jį kažkas stebi pasišalino ir paliko cigaretes”, – pasakojo pasienyje dirbantis pareigūnas.

Apskritai kontrabanda iš Kaliningrado srities šiuo metu persikėlusi į muitinę, kur yra gabenama automobiliuose sumaniai įrengtose slėptuvese. Ar nelegalūs tabako gaminiai vėl bus masiškai gabenami nelegaliai kertant sieną laukuose, galima tik spėti.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Stop kontrabandai

Vilkiko gaudynės ties Panevėžiu: sulaikyta milijono eurų vertės kontrabanda (82)

Pirmas didelis cigarečių kontrabandos sulaikymas šiemet – pirmadienį (sausio 25 d.) prie Panevėžio muitinės pareigūnai tik po gaudynių sulaikė beveik milijono eurų vertės nelegalių rūkalų siuntą. Cigaretės vežtos beveik neužmaskavus, deklaravus jas kaip į Portugaliją gabenamą kaučiuko krovinį.

Muitininkai pašiurpę: sulaikytos kontrabandinės cigaretės, persigėrusios dujomis (25)

Trečiadienį Vilniaus teritorinėje muitinėje sulaikyta jau antra šią savaitę „kontrabandos dvynių“ pora – šįkart muitininkams įkliuvo du Vilniuje gyvenantys kaimynai, cigaretes gabenę „Audi“ automobilių dujų bakuose.

Dėl 310 tūkst. vertės nelegalaus krovinio – alytiškiui rimti nemalonumai (2)

Šiaulių apygardos prokuratūra bylą dėl didelės vertės kontrabandinio krovinio perdavė Panevėžio apygardos teismui, apie tai skelbiama Lietuvos Respublikos prokuratūros pranešime spaudai.

N. Mačiulis prabilo apie sisteminį lūžį Lietuvoje: to nebuvo jau 6-erius metus (69)

Nelegalių tabako gaminių kiekis pasiekė žemiausią lygį per 6 metus, rodo naujausias tuščių cigarečių pakelių tyrimas. Tyrimo duomenimis, nelegalios cigaretės metų pabaigoje sudaro mažiau nei penktadalį visų Lietuvoje suvartojamų cigarečių.

Kontrabandininkas brangų krovinį slėpė priekabos lubose

Muitinės pareigūnai Lavoriškių kelio poste praėjusios savaitės pabaigoje sulaikė 122 tūkst. eurų vertės cigarečių kontrabandą. Slėptų tabako gaminių paklotes juoduose maišuose muitininkams teko nukelti nuo priekabos stogo. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.