Bėglio žūties istorija: pinigai, dėl kurių nepilnamečiai rizikuoja gyvybe

 (273)
Nepilnamečių dalyvavimas gabenant kontrabandą yra minimalus – tai vienetiniai atvejai, LRT RADIJO laidai „60 minučių“ sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis. „Nepilnamečių įtraukimo į kontrabandos gabenimą pasienyje su Baltarusija problema, galima pasakyti tvirtai, šiandien nėra aktuali ir jos praktiškai nėra“, – tvirtina jis.
© VSAT

Tačiau laikraščio „Šalčios žinios“ vyriausiasis redaktorius Vladimiras Kotas tikina, kad tokiu verslu užsiima daug nepilnamečių, nes už vieną pergabentą dėžę jiems sumokama 15 eurų: „Į paprastą mašiną telpa 20 dėžių, taigi uždarbį galima suskaičiuoti – 1 000 litų [300 eurų] per porą valandų.“

Sudėtingiausia buvo pasienyje su Rusija

Druskininkų savivaldybės ribose, pareigūnams persekiojant du įtariamų kontrabandininkų automobilius, buvo panaudotas tarnybinis ginklas. Vieną iš automobilių pasieniečiams sulaikius Leipalingyje, ant galinės sėdynės rastas sužeistasis. Jaunas vyras mirė ligoninėje. Įtarta, kad asmuo galėjo būti nepilnametis.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis, tikina, kad nepilnamečių dalyvavimas gabenant kontrabandą dabar nėra problema – sudėtingiausia buvo maždaug 2007–2008 m. pasienyje su Rusija, kai iš ten Nemunu buvo gabenamos cigaretės. „Nepilnamečiai naktimis būdavo pasitelkiami kaip žvalgai, nešikai ir pan. Bet tada Pagėgių rinktinė, mūsų tarnyba ėmėsi didelių prevencinių priemonių ir pradėjo spręsti tą problemą“, – teigia jis.

Pašnekovo teigimu, sustiprinus sieną su Rusiją ir pažabojus kontrabandos srautus, ta problema ten išnyko, bet dabar kontrabandos srautai persikėlė į pasienį su Baltarusija. „Bet, skirtingai nei pasienyje su Rusija, pasienyje su Baltarusija nepilnamečiai į kontrabandos gabendinimą nėra įtraukti“, – sako G. Mišutis.

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis sutinka su Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovu ir sako, kad bent jau Šilalės–Šilutės apygardoje jaunuolių į kontrabandos gabenimą įtraukiama keliasdešimt kartų mažiau.

Per porą valandų – 300 eurų

„Žinoma, trūksta labai didelio dėmesio socialinės rizikos šeimoms, kurios yra pasienio teritorijoje. Jos iš tikrųjų [iš kontrabandos] uždirba pakankamai daug: bent jau mano žiniomis, tuo metu vaikas per dieną uždirbdavo 100–150 litų stebėdamas, kas važiuoja, kas pravažiuoja ir pan.“, – neslepia R. Žemaitaitis.

Tačiau laikraščio „Šalčios žinios“ vyriausiasis redaktorius Vladimiras Kotas tikina, kad tokiu verslu užsiima daug nepilnamečių, nes už vieną pergabentą dėžę jiems sumokama 15 eurų: „Į paprastą mašiną telpa 20 dėžių, taigi uždarbį galima suskaičiuoti – 1 000 litų [300 eurų] per porą valandų.“

Vis dėlto G. Mišutis su V. Kotu nesutinka ir pabrėžia, kad Baltarusijos pasienyje nepilnamečių dalyvavimas labai minimalus – tai vienetiniai atvejai. „Nepilnamečių įtraukimo į kontrabandos gabenimą pasienyje su Baltarusija problema, galima pasakyti tvirtai, šiandien nėra aktuali ir jos praktiškai nėra“, – tvirtina jis.

www.lrt.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Stop kontrabandai

Vilkiko gaudynės ties Panevėžiu: sulaikyta milijono eurų vertės kontrabanda (82)

Pirmas didelis cigarečių kontrabandos sulaikymas šiemet – pirmadienį (sausio 25 d.) prie Panevėžio muitinės pareigūnai tik po gaudynių sulaikė beveik milijono eurų vertės nelegalių rūkalų siuntą. Cigaretės vežtos beveik neužmaskavus, deklaravus jas kaip į Portugaliją gabenamą kaučiuko krovinį.

Muitininkai pašiurpę: sulaikytos kontrabandinės cigaretės, persigėrusios dujomis (25)

Trečiadienį Vilniaus teritorinėje muitinėje sulaikyta jau antra šią savaitę „kontrabandos dvynių“ pora – šįkart muitininkams įkliuvo du Vilniuje gyvenantys kaimynai, cigaretes gabenę „Audi“ automobilių dujų bakuose.

Dėl 310 tūkst. vertės nelegalaus krovinio – alytiškiui rimti nemalonumai (2)

Šiaulių apygardos prokuratūra bylą dėl didelės vertės kontrabandinio krovinio perdavė Panevėžio apygardos teismui, apie tai skelbiama Lietuvos Respublikos prokuratūros pranešime spaudai.

N. Mačiulis prabilo apie sisteminį lūžį Lietuvoje: to nebuvo jau 6-erius metus (69)

Nelegalių tabako gaminių kiekis pasiekė žemiausią lygį per 6 metus, rodo naujausias tuščių cigarečių pakelių tyrimas. Tyrimo duomenimis, nelegalios cigaretės metų pabaigoje sudaro mažiau nei penktadalį visų Lietuvoje suvartojamų cigarečių.

Kontrabandininkas brangų krovinį slėpė priekabos lubose

Muitinės pareigūnai Lavoriškių kelio poste praėjusios savaitės pabaigoje sulaikė 122 tūkst. eurų vertės cigarečių kontrabandą. Slėptų tabako gaminių paklotes juoduose maišuose muitininkams teko nukelti nuo priekabos stogo. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.