Sporto piniginėje – pluoštas banknotų krepšiniui ir irkluotojams pažirusios monetos

 (19)
Nepaisant tarpusavio rietenų, Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo (KKSRF) taryba sugebėjo iki metų pabaigos paskirstyti lėšas šalies sporto federacijomis. Kaip įprasta, 2016-aisiais valstybė dosniausia bus krepšiniui, o didžiausią šuolį labiausiai remiamų sporto šakų sąraše padarė baidarių ir kanojų irklavimas.
Jonas Valančiūnas (kairėje) ir Henrikas Žustautas
© DELFI montažas

Pirmadienį posėdžiavusi KKSRF taryba, kuriai vadovavo nebe nuo pirmininko pareigų skandalingai nušalintas Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) direktorius Edis Urbanavičius, o Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) prezidentas Rimantas Kveselaitis, padalino 3,59 mln. eurų sporto šakų plėtrai.

Labiausiai kitąmet praturtės Krepšinio federacija, kuriai iš KKSRF numatyta 533 tūkst. eurų. Per metus krepšinio finansavimas paaugo 15 tūkst. eurų.

Didžiausiu prieaugiu pasigirti gali antroje vietoje žengiantis plaukimas, sulaukęs 45 tūkst. eurų riebesnio kąsnio – 290 tūkst. eurų.

Iš trečios vietos „turtuolių“ sąraše lengvąją atletiką išstūmė šiuolaikinė penkiakovė, kuriai atseikėta 210 tūkst. eurų. Tiesa, Lengvosios atletikos federacija taip pat negali skųstis, nes, nepaisant nevykusio pasirodymo pasaulio čempionate Pekine (Kinija), jai skirtos lėšos nesumenko.

O didžiausią šuolį aukštyn atliko sėkmingų startų tarptautinėje arenoje šiemet pastūmėtas baidarių ir kanojų irklavimas, pakilęs per šešis laiptelius į septintą vietą (107 tūkst. eurų).

Priešinga kryptimi pasuko pusės finansavimo netekęs ir iš dosniausiai remiamų sporto šakų dvidešimtuko iškritęs futbolas (55 tūkst. eurų).

Tarp daugiausiai praradusių – ir dviračių sportas (140 tūkst.), buriavimas (82 tūkst.) bei rankinis (102 tūkst.).

Tiesa, visoms sporto žaidimų federacijoms dar turėtų būti papildomai išdalinti 579 tūkst. eurų iš KKSD asignavimų.

Iš viso finansavimo sulaukė 67 sporto federacijos, tarp kurių – du naujokai: softbolas ir rankų lenkimas.

Anot fondą administruojančio KKSD atstovo Liudviko Skrobockio, sumos sporto šakų plėtrai anksčiausiai paskirstytos pačių federacijų prašymu. KKSRF biudžete likę 2,5 mln. eurų kitų sričių projektams bus skirstomi nuo sausio 6 d.

KKSRF lėšos surenkamos iš 1 proc. praėjusių metų akcizo pajamų, gautų už alkoholinius gėrimus ir apdorotą tabaką, bei 10 proc. loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

KKSRF tarybą sudaro LSFS prezidentas R. Kveselaitis, KKSD generalinis direktorius E. Urbanavičius, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) viceprezidentas Romualdas Bakutis, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos pirmininkas Albinas Grabnickas ir Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algimantas Vasiliauskas.

Sporto šakos, kurių plėtrai skirta daugiausia lėšų iš KKSRF (tūkst. eurų)*

Krepšinis – 533 / 518 **
Plaukimas – 290 / 245
Šiuolaikinė penkiakovė – 210 / 192
Lengvoji atletika – 207 / 203
Aviacijos sporto šakos – 197 / 174
Dviračių sportas – 140 / 172
Baidarių ir kanojų irklavimas – 107 / 83
Irklavimas – 106 / 91
Rankinis – 102 / 112
Imtynės – 94 / 89
Boksas – 90 / 95
Gimnastika – 84 / 75
Buriavimas – 82 / 99
Sportiniai šokiai – 76 / 71
Stalo tenisas – 68 / 68
Orientavimosi sportas – 66 / 60
Tinklinis – 65 / 50
Šaudymas – 60 / 55
Kiokušin karatė – 61 / 47
Automobilių sportas – 59 / 52
Sunkioji atletika – 58 / 44
Futbolas – 55 / 111

* – parama sportiniams žaidimams nurodoma be papildomo finansavimo iš KKSD biudžeto
** – parama 2014 metais

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Startuoja sporto finansavimo skaidrinimo projektas „Sporto pinigai 2017“ (3)

Šią savaitę prasideda pirmasis sporto finansavimo skaidrinimo projekto „Sporto pinigai 2017“ etapas, kurio metu tokios sporto organizacijos kaip Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD), Lietuvos olimpinis sporto centras (LOSC), Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Lietuvos parolimpinis komitetas (LPOK) bei Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas (KKSRF) kviečiamos viešai teikti informaciją apie 2016 metais sportui paskirstytas lėšas.

Krepšinio federacija atskleidžia biudžetą: valstybės lėšos – tik trečdalis sumos (65)

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) DELFI projektui „Sporto pinigai“ atskleidė, kad jos 2015 metų biudžetas siekė 3,7 mln. eurų (įskaičiuojant virš 400 tūkst. eurų, skirtų vaikinų čempionato organizavimui), tačiau LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas iškėlė ir ne vieną su sporto finansavimu susijusį klausimą.

Savivaldybės pradeda skelbti sporto finansavimo duomenis (1)

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) inicijuotas projektas „Sportopinigai.lt“ žengia į antrąjį etapą – prie jo prisijungia savivaldybės. Pirmosios 12 savivaldybių jau pateikė duomenis apie tai, kiek lėšų sportui skyrė iš savo biudžetų. Prie projekto artimiausiu metu turėtų prisijungti ir likusios savivaldybės.

Biudžetą atskleidusi plaukimo federacija nekontroliavo R. Meilutytės pasirengimo olimpinėms žaidynėms (112)

Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) prezidentas Tomas Kučinskas dar prieš Rio de Žaneiro olimpines žaidynes interviu DELFI teigė, kad dėl Lietuvos sporto sistemos ypatumų federacija iš esmės nedalyvavo 7-ąją vietą užėmusios Rūtos Meilutytės treniruočių ir pasirengimo žaidynėms procese. LPF vadovas iki smulkmenų atskleidė visą organizacijos biudžetą ir papasakojo apie mūsų šalies sporto finansavimo problemas.

Sporto pinigų skirstymas pasaulyje: svarbiausia – kriterijai ir skaidrumas (I)

Lietuvos nesiliaujant diskusijoms dėl sportui skirtų lėšų skirstymo DELFI projektas „Sporto pinigai“ nusprendė pasižvalgyti po pažangiausias pasaulio šalis ir palyginti, kaip sporto pinigai skirstomi jose ir Lietuvoje.