Savivaldybės pradeda skelbti sporto finansavimo duomenis

 (1)
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) inicijuotas projektas „Sportopinigai.lt“ žengia į antrąjį etapą – prie jo prisijungia savivaldybės. Pirmosios 12 savivaldybių jau pateikė duomenis apie tai, kiek lėšų sportui skyrė iš savo biudžetų. Prie projekto artimiausiu metu turėtų prisijungti ir likusios savivaldybės.
Sportuoja pradinių klasių mokiniai

Kaip teigia LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, šiuo projektu siekiama į sporto finansavimą įnešti daugiau skaidrumo ir aiškumo. Lietuvos sporto organizacijų finansavimo mechanizmas yra gana painus, neretai sporto bendruomenės atstovams kyla klausimų dėl finansavimo šaltinių, biudžetų ir lėšų paskirstymo, todėl šiame portale pateikiami visų, Lietuvos sportą finansuojančių organizacijų duomenys.

„Sportas Lietuvoje finansuojamas iš kelių šaltinių. Pinigus skiria Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Kūno kultūros ir sporto departamentas, Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas, savivaldybės ir privatūs rėmėjai. Šiame mechanizme ne visiems pavyksta lengvai susigaudyti, todėl atsiranda daug erdvės įvairioms spekuliacijoms. Norime, kad sporto bendruomenė ir visa sportu besidominti visuomenė galėtų lengvai gauti informaciją apie tai, kur keliauja kiekvienas sportui skirtas euras“, — sako LTOK vadovė.

„Skaidri finansavimo tvarka yra aktuali bet kuriai sričiai. Savivaldybių prisidėjimas prie šios iniciatyvos yra sveikintinas postūmis visame projekte”, – pažymi DELFI direktorius Vytautas Benokraitis.

Pirmojo projekto etapo metu didžiosios sporto organizacijos pateikė ataskaitas apie sportui paskirstomas lėšas. Tuo metu antrajame etape apie sportui skiriamus finansus duomenis jau pateikė Akmenės, Anykščių, Kėdainių, Palangos, Klaipėdos rajono, Panevėžio rajono, Šilalės rajono, Tauragės rajono ir Telšių rajono savivaldybės. Tikimasi, kad jų pavyzdžiu artimiausiu metu paseks ir likusios.

„Savivaldybės finansuoja pačias smulkiausias sporto organizacijas: komandas, vietinius klubus, sporto mokyklas. Tai palyginti nedidelės sumos, bet be jų ta apatinė sporto piramidės dalis, į kurią remiasi visa sistema, tiesiog negalėtų funkcionuoti. Lietuvoje iš viso yra 60 savivaldybių, taigi ir duomenų daugybė. Jų surinkimas bus ilgas procesas. Visgi džiaugiamės, kad per tokį trumpą laiką jau pavyko gauti skaičius iš penktadalio savivaldybių. Esu tikra, kad likusios savivaldybės nenorės atsilikti ir procesas dar paspartės“, – teigė D. Gudzinevičūtė.

Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) finansavimo skaidrinimo projektas „Sportopinigai.lt“ startavo šių metų kovo mėnesį. Projektu siekiama, kad visi duomenys apie federacijoms skiriamas lėšas būtų pateikiami aiškiai ir vienoje vietoje, o visuomenė būtų tinkamai supažindinta su lėšas skirstančių sporto organizacijų funkcijomis ir biudžetų struktūra. Šiuo metu puslapyje pateikiami duomenys apie 2015 metais sportui paskirstytas lėšas.

Planuojama, kad ateityje puslapyje bus galima surasti išsamią informaciją apie visą per 2016 m. sportui išdalintą pinigų sumą.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Startuoja sporto finansavimo skaidrinimo projektas „Sporto pinigai 2017“ (3)

Šią savaitę prasideda pirmasis sporto finansavimo skaidrinimo projekto „Sporto pinigai 2017“ etapas, kurio metu tokios sporto organizacijos kaip Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD), Lietuvos olimpinis sporto centras (LOSC), Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Lietuvos parolimpinis komitetas (LPOK) bei Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas (KKSRF) kviečiamos viešai teikti informaciją apie 2016 metais sportui paskirstytas lėšas.

Krepšinio federacija atskleidžia biudžetą: valstybės lėšos – tik trečdalis sumos (65)

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) DELFI projektui „Sporto pinigai“ atskleidė, kad jos 2015 metų biudžetas siekė 3,7 mln. eurų (įskaičiuojant virš 400 tūkst. eurų, skirtų vaikinų čempionato organizavimui), tačiau LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas iškėlė ir ne vieną su sporto finansavimu susijusį klausimą.

Savivaldybės pradeda skelbti sporto finansavimo duomenis (1)

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) inicijuotas projektas „Sportopinigai.lt“ žengia į antrąjį etapą – prie jo prisijungia savivaldybės. Pirmosios 12 savivaldybių jau pateikė duomenis apie tai, kiek lėšų sportui skyrė iš savo biudžetų. Prie projekto artimiausiu metu turėtų prisijungti ir likusios savivaldybės.

Biudžetą atskleidusi plaukimo federacija nekontroliavo R. Meilutytės pasirengimo olimpinėms žaidynėms (112)

Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) prezidentas Tomas Kučinskas dar prieš Rio de Žaneiro olimpines žaidynes interviu DELFI teigė, kad dėl Lietuvos sporto sistemos ypatumų federacija iš esmės nedalyvavo 7-ąją vietą užėmusios Rūtos Meilutytės treniruočių ir pasirengimo žaidynėms procese. LPF vadovas iki smulkmenų atskleidė visą organizacijos biudžetą ir papasakojo apie mūsų šalies sporto finansavimo problemas.

Sporto pinigų skirstymas pasaulyje: svarbiausia – kriterijai ir skaidrumas (I)

Lietuvos nesiliaujant diskusijoms dėl sportui skirtų lėšų skirstymo DELFI projektas „Sporto pinigai“ nusprendė pasižvalgyti po pažangiausias pasaulio šalis ir palyginti, kaip sporto pinigai skirstomi jose ir Lietuvoje.