Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) inicijuotas projektas „Sportopinigai.lt“ žengia į antrąjį etapą – prie jo prisijungia savivaldybės. Pirmosios 12 savivaldybių jau pateikė duomenis apie tai, kiek lėšų sportui skyrė iš savo biudžetų. Prie projekto artimiausiu metu turėtų prisijungti ir likusios savivaldybės.
Sportuoja pradinių klasių mokiniai

Kaip teigia LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, šiuo projektu siekiama į sporto finansavimą įnešti daugiau skaidrumo ir aiškumo. Lietuvos sporto organizacijų finansavimo mechanizmas yra gana painus, neretai sporto bendruomenės atstovams kyla klausimų dėl finansavimo šaltinių, biudžetų ir lėšų paskirstymo, todėl šiame portale pateikiami visų, Lietuvos sportą finansuojančių organizacijų duomenys.

„Sportas Lietuvoje finansuojamas iš kelių šaltinių. Pinigus skiria Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Kūno kultūros ir sporto departamentas, Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondas, savivaldybės ir privatūs rėmėjai. Šiame mechanizme ne visiems pavyksta lengvai susigaudyti, todėl atsiranda daug erdvės įvairioms spekuliacijoms. Norime, kad sporto bendruomenė ir visa sportu besidominti visuomenė galėtų lengvai gauti informaciją apie tai, kur keliauja kiekvienas sportui skirtas euras“, — sako LTOK vadovė.

„Skaidri finansavimo tvarka yra aktuali bet kuriai sričiai. Savivaldybių prisidėjimas prie šios iniciatyvos yra sveikintinas postūmis visame projekte”, – pažymi DELFI direktorius Vytautas Benokraitis.

Pirmojo projekto etapo metu didžiosios sporto organizacijos pateikė ataskaitas apie sportui paskirstomas lėšas. Tuo metu antrajame etape apie sportui skiriamus finansus duomenis jau pateikė Akmenės, Anykščių, Kėdainių, Palangos, Klaipėdos rajono, Panevėžio rajono, Šilalės rajono, Tauragės rajono ir Telšių rajono savivaldybės. Tikimasi, kad jų pavyzdžiu artimiausiu metu paseks ir likusios.

„Savivaldybės finansuoja pačias smulkiausias sporto organizacijas: komandas, vietinius klubus, sporto mokyklas. Tai palyginti nedidelės sumos, bet be jų ta apatinė sporto piramidės dalis, į kurią remiasi visa sistema, tiesiog negalėtų funkcionuoti. Lietuvoje iš viso yra 60 savivaldybių, taigi ir duomenų daugybė. Jų surinkimas bus ilgas procesas. Visgi džiaugiamės, kad per tokį trumpą laiką jau pavyko gauti skaičius iš penktadalio savivaldybių. Esu tikra, kad likusios savivaldybės nenorės atsilikti ir procesas dar paspartės“, – teigė D. Gudzinevičūtė.

Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) finansavimo skaidrinimo projektas „Sportopinigai.lt“ startavo šių metų kovo mėnesį. Projektu siekiama, kad visi duomenys apie federacijoms skiriamas lėšas būtų pateikiami aiškiai ir vienoje vietoje, o visuomenė būtų tinkamai supažindinta su lėšas skirstančių sporto organizacijų funkcijomis ir biudžetų struktūra. Šiuo metu puslapyje pateikiami duomenys apie 2015 metais sportui paskirstytas lėšas.

Planuojama, kad ateityje puslapyje bus galima surasti išsamią informaciją apie visą per 2016 m. sportui išdalintą pinigų sumą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nutylėta sovietų armijos katastrofa: panikos apimti gyventojai lėkė iš namų ir sodino vaikus pas svetimus žmones (240)

Nedaug trūko, kad netoli Berlyno 1977 metais būtų įvykęs branduolinis sprogimas, – rašo...

Žymūs ekonomistai susiginčijo, kokia yra skurdo kartelė (318)

Žymūs ekonomistai – „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis ir Vilniaus...

Merkel ir Putino pokalbis truko 3 valandas: apie ką jie kalbėjo? (68)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aptarė būdus,...

Juodieji karų su banditais puslapiai: „Vilniaus brigados“ garsenybės buvo laužomos sostinės požemiuose (411)

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1990 m. šalis paveldėjo sovietinę miliciją, kitos operatyvinės...

Karolinos Meschino sėkmės istorija: kaip patyčias kentęs vaikas virto „Instagram“ žvaigžde (20)

Dirbti „Instagram“ tinkle. Sakysite, nesąmonė?! Karolina Meschino irgi nedrįsta taip apie...

Jolita Mikolaitienė: 21 amžius, o iki šiol moterys naiviai ieško slaptos prasmės tiesmukuose vyrų žodžiuose (115)

Atsakingas pareigas tarptautiniame versle užėmusi Jolita Mikolaitienė daugeliui geriau pažįstama...

Susipešė dėl pinigų „Eurovizijai“: konkursas Izraelyje gali ir neįvykti (18)

Izraelio nacionalinis transliuotojas iškėlė ultimatumą šalies ministrui pirmininkui...

Romantiškos pažintys internete: kodėl moterys elgesi kitaip negu vyrai (4)

Romantiška pažintis internete nėra blogesnė negu darbe arba bare ir neturi įtakos tolimesniems...

Kaip pasikeis jūsų organizmas atsisakius alkoholio? (167)

Alkoholio poveikis žmogaus organizmui gali būti labai pragaištingas. Laimei, vis daugiau žmonių...

Pavogė mirusio vaiko tapatybę, buvo demaskuotas, tačiau tada kilo dar daugiau mįslių (18)

Jis pavogė mirusio vaiko tapatybę, galiausiai buvo demaskuotas, tačiau kilo dar daugiau mįslių....