aA
Šiais metais nustebinusi itin snieguota žiema privertė vėl prisiminti slypinčius pavojus. Deja, dažnai pastebimas vaikų nusileidimas su rogutėmis nuo kalniukų, esančių arti gatvių, ar atšvaitų nedėvėjimas. Tai tik keletas pavojingų pavyzdžių. Tinkamai neįvertinus aplinkybių, rizikuojama vaikų saugumu ar net gyvybe.
Su išsiilgtomis žiemos pramogomis atkeliavo ir pavojai vaikams: ką turėtų žinoti kiekvienas
© Shutterstock

Kelių vaikų darželių Vilniuje vadovė ir dviejų mažamečių vaikų mama Aleksandra Leontjeva nedvejodama vertina, kad situacija – bauginanti.

„Vaikai visur eina, nuo kalniukų čiuožinėja – stebiu ir matau, kad jie neišmokyti saugaus elgesio. O ir tėvai yra atsipalaidavę – tai mane dar labiau baugina. Vaikus aprengia taip pat visiškai juodai, be jokių atšvaitų – vaikų gatvėse tiesiog nesimato. Situacija tikrai kelia nerimą“, – nerimauja A. Leontjeva.

„Dalis tėvų nekreipia jokio dėmesio, ar jų vaikas yra saugus. Kol mažyliai leidžiasi nuo kalnelių su rogutėmis netoli kelio važiuojamosios dalies, tėveliai visą dėmesį skiria arba telefonui, arba visai į kitą pusę žiūri“, – stebisi dviejų mergaičių mama.

Pasak jos, nors darželiuose su vaikais yra kalbama apie saugumą, tačiau už mažamečių saugumą atsakingi, pirmiausia, – tėvai. „Mes su vaikais nuolatos kalbame apie saugumą, eidami į žygius būtinai dėvime liemenes su atšvaitais“, – teigia pašnekovė.

Aleksandros Leontjevos nuotr.
Aleksandros Leontjevos nuotr.

Gali įspėti, tačiau atsakingi – tėvai

Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja teigia, taip pat pastebinti nemažai pavojų žiemą. Vienas tokių – tamsiuoju paros metu neapšviestoje eismo aplinkoje keliaujantys vaikai, kurie nesegi atšvaitų arba juos segi netinkamose, kitiems eismo dalyviams nematomose, vietose.

„Neretai neįvertiname žiemos eismo ypatumų: slidi kelio danga, snygis ar staiga į važiuojamąją kelio dalį įbėgantys vaikai. Kitas neretai pasitaikančių pavojų – rogėmis ar slidėmis nuo kalnelių, esančių prie važiuojamosios kelio dalies ar automobilių stovėjimo aikštelių, slidinėjantys vaikai“, – vardija Vilniaus apskrities policijos atstovė.

Pareigūnė sako, kad visi kalneliai šalia važiuojamosios kelio dalies yra pavojingi – jų daug miegamuosiuose rajonuose, prie gyvenamųjų namų. Pavojingas ir ypač daug vaikų dėmesio sulaukiantis Tauro kalnas Vilniuje.

Su išsiilgtomis žiemos pramogomis atkeliavo ir pavojai vaikams: ką turėtų žinoti kiekvienas
© Shutterstock

„Pirmiausia vaikų saugumu turi pasirūpinti patys tėvai ar įstatyminiai vaiko atstovai. Tėvai individualiai turėtų įvertinti kylančias rizikas ir nesaugias vietas, kur vaikai leidžia laisvalaikį“, – sako J. Samorokovskaja.

Patarimai, padėsiantys išvengti skaudžių įvykių

Nors vaikų saugumas – tėvų atsakomybė, tačiau tiek mažamečiams, tiek suaugusiems svarbu žinoti pagrindinius patarimus, padėsiančius išvengti skaudžių įvykių.

Pirmiausia – rogėmis ar slidėmis reikėtų leistis nuo kalniuko, kuris yra toliau nuo važiuojamosios kelio dalies, būtina dėvėti šalmą. Gatvei ar keliui pereiti pasirinkti pėsčiųjų perėją, staiga neįžengti į važiuojamąją kelio dalį.

„Jei tenka pereiti kelią užmiestyje ar gatvėse, kuriose pėsčiųjų perėjų nėra, reikėtų pasirinkti vietą, kur yra galimybė iš abiejų pusių gerai apžvelgti eismą, nes žiemą, kai yra daug sniego, kelkraščiuose stūksančios sniego pusnys riboja matomumą“, – atkreipia dėmesį Vilniaus apskrities policijos atstovė ir priduria, kad svarbu ir taisyklingai segėti atšvaitą, kad jis būtų matomoje vietoje.

Aleksandros Leontjevos nuotr.
Aleksandros Leontjevos nuotr.

Dažnai neįvertiname su žiemos pramogomis atkeliavusių pavojų. Nors pirmiausia vaikų saugumu turi pasirūpinti patys tėvai, tačiau mažamečių saugumu susirūpinęs turi būti kiekvienas – praeivis gatvėje, matantis neatsakingai besielgiančius vaikus, policininkas ar darželio auklėtojas. Vertėtų pasirūpinti atšvaitais ir taisyklingai juos segėti, įvertinti kalnelių prie važiuojamosios kelio dalies ar automobilių stovėjimo aikštelių pavojingumą – visos šios rizikos turi būti žinomos, norint išvengti skaudžių nelaimių.

Informacija parengta bendradarbiaujant su VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Žiniasklaida: Putino artimiausiųjų rate – nauja pavardė šaltiniai: problemos jau matomos ir juntamos (1)

Nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą praėjo jau trys mėnesiai. Per tą laiką daug Rusijos elito...

Karas Ukrainoje. „New York Times“: JAV Ukrainai siųs mobiliąsias ilgojo nuotolio raketų paleidimo sistemas Gubernatorius: Ukrainos Luhansko regione yra 10 tūkst. rusų karių

Jau 94-oji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apkaltino...

Nesutaria dėl Taivano: verslas dirbti nori, tačiau vis dar nerimauja dėl Kinijos praradimo

Prekybai tarp Lietuvos ir Taivano augant, verslo atstovas dar neskuba džiaugtis. Anot jo, Kinijos...

Ant grotelių keptas maistas nėra sveikas: dietologė patarė, kaip grilinant sumažinti kancerogenų kiekį

Atšilus orams parduotuvėse atsirado daugybė kepimui ant grotelių skirtų produktų, interneto...

Rentgenu atskleidė Stasio Ušinsko lėlių paslaptis: netikėtai gimė nauji meno kūriniai

Į parodą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Stasio Ušinsko (1905–1974) kurtos...

Delfi PliusViktorija Dačinskaitė

Baisiausių dirvos kenkėjų trejetukas: šie būdai padės su jais atsisveikinti visiems laikams

Savo auginamas daržoves galite puoselėti iki begalybės, tačiau jei dirvoje yra juos mėgstančių...

Po melagingų pranešimų apie princo Williamo ir Kate Middleton skyrybas – kūno kalbos ekspertės įžvalgos: matyti įtampa

Britų karališkosios šeimos gyvenime dramų netrūksta, tačiau pastaroji savaitė jai atnešė dar...

Delfi PliusEdita Rouge

Egzotiškas interjeras namuose? Neprašausite, jei paisysite esminių taisyklių

Kalbant apie interjero dizainą, žmonės turi skirtingus skonius. Vieni renkasi minimalistinį...

„Baltic Pride“ organizatoriai laukia 10 tūkst. dalyvių, tikisi išvengti provokacijų

Po savaitės Vilniuje vyksiančių „Baltic Pride“ eitynių organizatoriai tiksi sulaukti 10...