aA
Manevravimas sankryžose ir pirmumo taisyklių nesilaikymas neretai tampa pagrindinėmis eismo įvykių priežastimis ne tik pradedantiesiems, bet ir patyrusiems vairuotojams. Saugaus eismo ekspertai teigia, kad tokių klaidų sėdintys prie vairo neišvengia ne tik dėl išsiblaškymo ir neapdairumo, bet ir dėl per didelio pasitikėjimo tiek savimi, tiek kitais.
Sankryžose vairuotojai neišvengia klaidų: vieniems koją kišą neapdairumas, kitiems – išgalvotos taisyklės
© DELFI / Paulius Garkauskas

Būkite atidūs

Vairavimo instruktorius Andrejus Savčenko teigė, kad pirmiausia, tiek miestuose zujantys naujakuriai, tiek gatves puikiai pažįstantys ilgamečiai didmiesčių gyventojai, turėtų neskubėti ir kiekvieną kartą stebėti kelio ženklus. Mokytojas pabrėžė, kad vairuotojai visada turi atkreipti dėmesį į esamuoju laiku numatytą eismo organizavimą, mat dienos bėgyje, ar naktį jis gali būti pakeistas, todėl neapdairumas gali tapti skaudžios nelaimės priežastimi.

„Išsiblaškymas ir pirmumo ženklų nepaisymas yra pagrindinė problema, kodėl manevruodami sankryžose vairuotojai patenka į eismo įvykius arba juos sukelia. Pernelyg skubėdami arba dėl pašalinės veiklos vairuojant sėdintys prie vairo nepastebi pirmumo ženklų, o dėl to neišvengia ir klaidų“, – aiškino vairavimo instruktorius.

Klaidas taisykite saugiai

Mokytojas aiškino, kad dar tik artėdami prie sankryžos vairuotojai turėtų įsitikinti ar užima reikiamą eismo juostą, o jei reikia, persirikiuotų. Vis dėlto, vairavimo instruktorius pabrėžė, kad per vėlai pastebėję, jog užimama eismo juosta veda netinkama kryptimi, ar pasukti nepavyks, to nereikėtų daryti bandant „užlįsti“ ar kitiems eismo dalyviams užkertant kelią.

Sankryžose vairuotojai neišvengia klaidų: vieniems koją kišą neapdairumas, kitiems – išgalvotos taisyklės
© DELFI / Karolina Pansevič

A. Savčenko aiškino, kad visada reikia vadovautis Kelių eismo taisyklėmis, todėl net ir tada, kai užimama eismo juosta nėra tinkama, reikėtų važiuoti jos numatyta kryptimi, o atsiradus galimybei saugiai apsisukti, tai padaryti ir toliau tęsti kelionę tikslo link. Tiesa, vairavimo instruktorius teigė, kad į didžiuosius šalies miestus atvykę studentai turėtų atlikti ir namų darbus, dėl kurių judėdami piko valandomis galėtų išvengti klaidų.

„Iš mažesnių miestelių į didmiesčius atvykę studentai turėtų pasipraktikuoti ir ne piko valandomis, geriausia vėliau vakare ar savaitgaliais, reikiamus maršrutus pravažiuoti pasitikrindami, kada ir kur jiems reikia persirikiuoti, kad kelionę galėtų tęsti sklandžiai“, – patarė A. Savčenko.

Įvertinkite galimybes

Vairavimo instruktorius aiškino, kad atidumo turėtų nestokoti ir norintys pasukti į kairę. Nors neretai vairuotojų darbą palengvina papildoma šviesoforo sekcija, tais atvejais, kai jos nėra, sėdintys prie vairo turėtų nepamiršti ne tik praleisti važiuojančių tiesiai ir sukančių į dešinę, tačiau ir tinkamai įvertinti, ar atstumas iki artėjančio automobilio yra pakankamas, kad kirsti sankryžą pavyktų saugiai.

„Prisiminkite, kad jei abejojate, geriau manevro apskritai nedarykite. Žinoma, toks jūsų pasirinkimas gali sukelti šiokį tokį kitų eismo dalyvių nepasitenkinimą, tačiau jūsų saugumas yra svarbesnis, o ir eismas judės greičiau, jei važiuosite saugiai, nei kad sukelsite eismo įvykį ir apskritai užblokuosite sankryžą“, – įžvalgomis dalinosi instruktorius.

Sankryžose vairuotojai neišvengia klaidų: vieniems koją kišą neapdairumas, kitiems – išgalvotos taisyklės
© DELFI / Paulius Garkauskas

Nesivadovaukite mitais

Saugaus eismo ekspertai taip pat akcentuoja, kad vairuotojai važiuodami sankryžose turėtų nesivadovauti mitais, mat vyrauja įsitikinimas, kad jei kelyje yra dvi eismo juostas, o papildomų šviesoforo sekcijų nėra, tai susikirtus iš vienos pusės sukančiųjų į dešinę ir iš kitos pusės sukančiųjų į kairę keliams, sukantys į dešinę turėtų įvažiuoti į pirmą eismo juostą, o sukantys į kairę – užimti antrąją.

Vis dėlto, vairavimo instruktoriai pabrėžia, kad tai yra netiesa ir atvejais, kai iš abiejų pusių vairuotojams dega žalia šviesa, sukantys į dešinę turi pirmenybę ir gali pasirinkti, į kurią eismo juostą įsukti. Šiuo atveju sukantys į kairę turi palaukti ir sukančius į dešinę praleisti.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
4.4375

Top naujienos

Nuo karo bėgusiam ukrainiečiui – nemalonumai Lietuvoje: užpuolė, nes nekariauja prieš rusus

Į Lietuvą nuo Ukrainoje vykstančio karo pabėgę ukrainiečiai sulaukia ne tik užuojautos...

Pragaras Kauno kalėjime: nepilnametį su kitu kaliniu vertė užsiimti seksu (3)

Kauno kalėjime (buvusiame tardymo izoliatoriuje) – nuo visuomenės nuslėptas skandalas: du...

Tragedija Šiaurės Italijos slidinėjimo kurorte: pranešama apie žuvusią lietuvę ir jos draugą italą (atnaujinta)

Pranešama apie sekmadienį nutikusią tragediją, kurios metu Italijoje žuvo ir lietuvė moteris....

Rimvydas Valatka. Švogerių ir pusseserių Lietuva

Šeštadienį po Palangą slampinėjo bebras. Sako, visai nesibaidė žmonių. Turseno kaip savas....

Parengė Laurynas Butkauskas

Su Drakula lyginamas treneris čempiones ugdė beveik kaip koncentracijos stovykloje: „gimnasčių fabrikuose“ badas ir teroras buvo kasdienybė

Devynmečių mergaičių skirstymas į grupes „pagal storumą“, joms skiriamos dešimties...

Login.lt

Naujas vaistas padėjo girtoms pelėms greičiau atsigauti: mokslininkai tikisi išgelbėti milijonus gyvybių

Iki šiol vienintelis būdas išsiblaivyti – pralaukti. Tačiau viskas gali pasikeisti: mokslininkai...

Danielius Bunkus tituluotai gražuolei Samantai pažėrė šūsnį komplimentų: tu mano nuostabiausio grožio moteris

Verslininkas Danielius Bunkus socialiniuose tinkluose pasidalijo keliomis žinutėmis, kur atvirai...

Šešėliniu narkobaronu laikomas kaunietis Strasbūre laimėjo bylą prieš Lietuvą: gaus kompensaciją (1)

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) paskelbė sprendimą byloje Juozas Deltuva prieš...

Jorge Valero, Kamil Kowalcze, Michael Nienaber

„Bloomberg“: Vokietijos elgesys kelia erzelį visame žemyne (18)

Neprognozuojamas Vokietijos valdančiosios koalicijos elgesys daro gniuždančią įtaką Europai ir...

Karas Ukrainoje. Juodosios jūros vandenyse – grėsminga padėtis: rusai smarkiai padidino karo laivų grupę analitikai prasitarė apie Putino pažadą Lukašenkai (1)

Jungtinės Valstijos reagavo į Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimus apie planus...