aA
Moterys kelyje elgiasi atsargiau, yra apdairesnės, rečiau nei vyrai pažeidinėja eismo taisykles. Taip teigianti televizijos laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė pripažįsta, kad vyrus agresyviau elgtis skatina biologinė prigimtis. Psichologai su šia idėja sutinka. Anot jų, vyriškos lyties atstovai keliuose daug dažniau demonstruoja jėgą ir drąsą.
R.Mikelkevičiūtė. A.Bako ("Ciklopas") nuotr.

„Dažnai vyrai, grįžę namo iš kelionės, sako: kelyje sutikau 3 ožius, 7 durnius ir 2 idiotus – nepamini nei vienos moters. Štai ir atsakymas, kokie vyrai vairuotojai, žiūrint jų pačių akimis. Dažniau eismo taisyklių, be abejonės, laikosi moterys. Jos yra kruopštesnės, bailesnės, vengia rizikos, nėra tokios agresyvios. Manau, kad vyrai dažniau sukelia avarines situacijas būtent dėl savo testosterono, dėl savo charakterio“, – teigė R. Mikelkevičiūtė, palaikanti vairuojančias moteris.

Anot jos, moterys lėčiau priima sprendimus, vyrai – priešingai, nori pasipuikuoti, lenktyniauti ir būti pirmi.

Kalbos, esą moterys yra blogesnės vairuotojos nei vyrai, Rūtai primena anekdotus apie blondines. Ji sako, kad dalis vairuotojų vyrų „yra idiotai“.

„Aš manau, kad vairuoju gerai. Kartais važiuoju ir sakau: nu tikrai diedas vairuoja. Bandai persirikiuoti į kitą eilę, randi tarpą, kurio tikrai pakaktų, vos pamato vyriokas, kad nori persirikiuoti, specialiai padidina greitį. Moterys taip niekada nesielgia. Jos galbūt labiau išsiblaškiusios, už vairo gali atlikti gausybę dalykų – pasidažyti lūpas, kalbėti telefonu, nors to daryti negalima, pamerkti akį šalia važiuojančiam simpatiškam vairuotojui“, – patirtimi dalijosi TV laidos vedėja.

Psichologė Genovaitė Petronienė sutinka su R. Mikelkevičiūtės nuomone, kad vyrams kelyje pažaboti jėgą nėra lengva. Ji pastebi, jog daugėja neatsargiai vairuojančių moterų.

G. Petronienė tikino, kad vyrų demonstruojama drąsa kelyje dažniausiai yra nereikalinga: „Neetiškiau kelyje elgiasi, žinoma, vyrai, nors daugėja ir tokių moterų. Tai susiję su primityviu požiūriu į vyriškumą – vyras gali leisti sau pykti, kovoti, demonstruoti jėgą, konkurenciją ir drąsą kai to visai nereikia. Kantrybė vyrų pasaulyje irgi nėra vertybė. Lenkdami ir keikdami kitus vairuotojus, o ypač vairuotojas, kai kurie vyrai kelyje įrodinėja savo vertę.“

Lietuvos kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo skyriaus vyresniojo specialisto Vigando Imbraso pateikti statistiniai duomenys – moteriškos lyties vairuotojų pusėje. Pernai 222 eismo įvykiuose žuvo žmonės, 36 iš jų sukėlė moterys. 2010 m. įvyko 260 avarijų, nusinešusių žmonių gyvybes. Jas sukėlė 222 vyrai ir 38 moterys.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, pernai eismo įvykiuose žuvo 297 žmonės – iš jų 82 moterys. 2010 m. avarijose žuvo 226 vyrai ir 73 moterys.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po penkias valandas trukusių derybų Putino rezidenciją Lukašenka paliko neturėdamas ką pasakyti žurnalistams (24)

Nors spaudos konferencijai buvo pasirengta, po susitikimo su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu...

Kariūnės kelią pasirinkusi lietuvė: per amžių amžius moterys yra laikomos silpnąja lytimi ir ačiū Dievui, kad taip yra (254)

Kovinės inžinerijos technikė Lingailė Juknevičiūtė savo tarnybos kelią pradėjo sukarintose...

„Der Spiegel“: jie ryžtingi, žiaurūs ir turi Kremliaus leidimą žudyti (272)

Prieš ketverius metus buvo apnuodytas ir tik per plauką išgyveno bulgaras prekeivis ginklais. „...

Seimas įteisino lauko darželius (3)

Seimas įteisino lauko darželius – šią savaitę priimtos pataisos, kurios leidžia higienos pasą...

Apsišarvuokite kantrybe: laukia niūrūs ir lietingi orai (11)

Sekmadienį vos spėjus pasitraukti vienam ciklonui, iš vakarų Baltijos regioną, o kartu ir...

Valančiūnas atakavo be klaidų, tačiau Gobertui neprilygo (3)

Jonas Valančiūnas „iš žaidimo“ pataikė visus savo metimus, tačiau NBA rungtynėse...

Politikas Arvydas Anušauskas apie netrukus gimdysiančią perpus jaunesnę žmoną: vos sužinojus apie nėštumą daug kas pasikeitė (151)

Politikas Arvydas Anušauskas su žmona Lina jaučiasi pakylėti ir ramiai laukia vasarį planuojamo...

Politologai apie Sinkevičiaus pamainą: valdantieji bijo dar labiau drumsti vandenį koalicijoje (13)

Politologai įvertino valdančiųjų užmojį kandidatą į ekonomikos ir inovacijų ministro...

Po krepšiais dominavęs Sabonis vedė „Pacers“ į dramatišką pergalę (6)

Įspūdingu dėjimu pasižymėjęs Domantas Sabonis surinko galingą dvigubą dublį, o jo vedama...