Konkursas. Pasidalink, kokiose neįtikėtinose vietose teko atsiskaityti kortele!

 (63)
DELFI skaitytojai kviečiami pasidalinti nuotraukomis ir istorijomis, kokiose neįtikėtinose vietose teko atsiskaityti mokėjimo kortele. Trijų konkurso dalyvių laukia prizai - autorinės Lietuvos dizainerių kortelinės mokėjimo kortelėms sudėti.
© AFP/Scanpix

Jūsų nuotraukų ir istorijų laukiame elektroniniu paštu saugikisene@delfi.lt. Prie nuotraukos turi būti nurodyta, kokioje vietoje ji daryta ir trumpa istorija, kodėl jums tai buvo netikėta galimybė atsiskaityti kortele.

Taip pat būtinai nurodykite savo vardą ir pavardę, el. pašto adresą ir
telefono numerį, kad galėtume susisiekti su konkurso laimėtojais.

Du konkurso laimėtojus atrinks DELFI redakcija, vienas bus išrinktas portalo skaitytojų balsuojant - atrinktos nuotraukos bus publikuojamos DELFI portale. Su laimėtojais susieksime asmeniškai.

Jūsų įspūdžių laukiame iki birželio 30 d.

Kokie prizai jūsų laukia:

Seržo Gandžumiano E(r)go
Seržo Gandžumiano E(r)go
© Autoriaus nuotr.

1. E(r)go“

Sukurta vyrams, kurių gyvenimas telpa kišenėje, tačiau puikiai tinka ir moterims, kurių rankinėse nesunku paklysti.

Autorius: dizaineris Seržas Gandžumianas

Dovilės Valivonytės Gėlių pieva
Dovilės Valivonytės Gėlių pieva
© Autoriaus nuotr.

2. „Gėlių pieva“

Kortelinė įvairioms progoms – moterims, kurios nebijo ryškių spalvų ir masyvių aksesuarų.

Autorius: dizainerė Dovilė Valivonytė, Dizainerių ir Jaunųjų kūrėjų namai „La Boutique“, atstovaujantys Lietuvos drabužių bei aksesuarų dizainerius bei jaunuosius kūrėjus


Agnės Daveikytės Juoda maža, bet ne suknelė
Agnės Daveikytės Juoda maža, bet ne suknelė
© Autoriaus nuotr.

3. „Juoda maža, bet ne suknelė“

Maža, subtili ir itin moteriška kortelinė, kuri visada papuoš – kaip ir maža juoda suknelė.

Autorius: dizainerė Agnė Daveikytė, Dizainerių ir Jaunųjų kūrėjų namai „La Boutique“, atstovaujantys Lietuvos drabužių bei aksesuarų dizainerius bei jaunuosius kūrėjus

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Saugi kišenė

Daugumos apklaustųjų piniginėse vagys grynųjų nerastų (2)

2012 liepos mėn. 16 d. 17:30
Kiek daugiau nei pusė DELFI skaitytojų nepatirtų jokių nuostolių, jei nukentėtų nuo ilgapirščių – jie piniginėje nesinešioja grynųjų, o tik mokėjimo korteles. Tai aiškėja iš internetinės apklausos, kurioje dalyvavo per 3300 portalo skaitytojų.

Kam teikiate pirmenybę: banko mokėjimo kortelei ar gryniesiems pinigams?

2012 liepos mėn. 12 d. 10:17
DELFI.TV pasiteiravo sostinės gatvėje praeivių, kokiu būdu žmonės mėgsta ar pasitiki atsiskaityti, įsigydami prekes ar pirkdami kurią nors paslaugą. Žmonių nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė apylygiai: vieniems saugiau ir paprasčiau atsiskaityti banko mokėjimo kortele, kitiems – patikimiau visuomet piniginėje turėti grynųjų lėšų ir jomis sumokėti už pirkinius.

Kortelės kelias: nuo gamyklos užsienyje iki užšalusio lango stiklo (3)

2012 liepos mėn. 12 d. 08:56
Banko kortelė – materialus banko sąskaitoje esančių pinigų pavidalas. Tiesa, kitaip nei banknotai ar monetos piniginėje, kuriomis kasdien bent kelis kartus keičiamės su kitais, tą pačią kortelę naudojame keletą metų. Tik retas susimąsto apie tai, kaip ši išlieka tokia patvari ir kas garantuoja, jog net ir po intensyvaus naudojimo bus galima ja lengvai atsiskaityti parduotuvėje ar kavinėje.

Vasarotojų tyko sukčiai (1)

2012 liepos mėn. 11 d. 07:12
Saugumo ir bankų ekspertai ragina poilsiautojus būti budriems ir saugoti savo sąskaitų numerius, prisijungimo prie interneto banko kodus bei slaptažodžius. Atostogų metu žmonės atsipalaiduoja ir pamiršta atsargumo priemones.

Jei gavote dažais sulietus banknotus, kreipkitės į policiją (4)

2012 liepos mėn. 10 d. 15:54
Dažais sulieti litai
Bendrovės nuotr.
„Swedbank“ stiprina specialiais dažais apsaugotų bankomatų tinklą. Juose diegiama naujos kartos apsauginių dažų sistema, dažus talpinant pačiose pinigų kasetėse, kurios vėliau dedamos į bankomatus. Tai dar labiau sustiprins pinigų saugumą pinigus išduodančiuose įrenginiuose.

Prestižinė banko kortelė – tik išrinktiesiems (29)

2012 liepos mėn. 11 d. 07:16
Kreditinė banko kortelė – ne tik priemonė atsiskaityti, bet ir būdas pademonstruoti savo statusą. Pasaulyje egzistuoja tokių, kurios prieinamos tik itin pasiturintiems ir aukštas pareigas užimantiems asmenims - jų savininkai gauna išskirtinių, tik jiems skirtų privilegijų, už išleistus pinigus skiriamas unikalias dovanas. Tuo tarpu Lietuvoje prestižinių kortelių bankai siūlo mažiau, tačiau jų savininkai taip pat gali mėgautis jiems teikiamomis išskirtinėmis paslaugomis, pavyzdžiui, specialiu kelionių draudimu.

Mokėjimo korteles siūlo apdrausti (14)

2012 liepos mėn. 12 d. 07:57
Mokėjimo korteles siūlo apdrausti
AP/Scanpix
Bankų atstovai tikina, kad mokėjimo kortelėje mūsų pinigai yra kur kas saugesni nei piniginėje, tačiau pavogti virtualiuosius pinigus taip pat yra įmanoma. Pavyzdžiui, kortelės duomenys gali būti pavogti atsiskaitant už pirkinius internete. Prarastų lėšų atgavimo procesas įprastai būna sudėtingas ir trunka ilgai, be to, tokiu būdu prarastus pinigus ne visuomet pavyksta atgauti, tačiau nuo tokios rizikos galima apsidrausti.

Išsiimti grynųjų – į parduotuvę (8)

2012 liepos mėn. 10 d. 16:58
Mokėjimo kortele pasiimti grynųjų pinigų Lietuvoje galima ne tik iš bankomatų ar banko skyriuose, bet ir parduotuvėse atsiskaitant už prekes. Kalbinta SEB banko, kuris šiuo metu kol kas vienintelis šalyje teikia tokią paslaugą, Mokėjimo kortelių departamento direktorė Monika Rimkūnaitė-Bložė sako, kad tokiu būdu banko klientai išsiimti grynųjų pinigų gali maždaug 800 prekybos vietų visoje Lietuvoje.

Ar tikrai mokate naudotis bankomatu? (5)

2012 liepos mėn. 10 d. 07:07
Išsiimti pinigus bankomate moka absoliuti dauguma mokėjimo kortelių turėtojų. Tačiau ar žinote, kad bankomate taip pat galite pasikeisti kortelės PIN kodą? Arba pasitikrinti paskutines sąskaitoje atliktas operacijas? Tiesa, tai galima atlikti ne visuose Lietuvoje veikiančiuose bankomatuose. „Swedbank“, kurio bankomatuose minėtas operacijas atlikti galima, atstovai sako, kad šias papildomas funkcijas kortelių turėtojai dar tik atranda.

Įdomiausios konkurso „Neįtikėtinos vietos, kur teko atsiskaityti kortele” istorijos (balsavimas) (6)

2012 liepos mėn. 9 d. 18:15
Kortelių skaitytuvas Lundo katedroje S.Sadaunikienės nuotr.
Konkurse dalyvavę DELFI skaitytojai prisiminė, kad galimybę atsiskaityti kortele turėjo ir bažnyčioje, ir turguje, ir taksi automobilyje. O istorijų geografija iš tiesų nustebino - tai ir Brazilijos paplūdimys, ir Amerikos dykuma, ir tiesiog ant vandens Indonezijoje.

Banko kortelė: nuo skolos raštelių iki išmaniųjų technologijų (1)

2012 liepos mėn. 11 d. 07:12
Prieš beveik šimtmetį Užatlantėje atsiradusi pirmoji banko kortelė buvo tik išrinktųjų privilegija. Šiandien situacija gerokai pasikeitusi ir turėti mokėjimo kortelę – joks privalumas. Greičiau jos neturėjimas – didelis trūkumas.

Naudingi patarimai mokėjimo kortelių turėtojams (1)

2012 liepos mėn. 9 d. 10:55
Kodėl pinigai mokėjimo kortelėje yra saugesni nei grynieji jūsų kišenėje? Kokiose vietose nepatartina atsiskaityti mokėjimo kortele, kaip elgtis ją praradus ir apsaugoti savo pinigus? Kam reikalinga virtuali mokėjimo kortelė ir kodėl reikėtų saugoti PIN kodą? Į šiuos ir kitus klausimus atsako DNB banko Mokėjimų, sąskaitų ir grynųjų pinigų valdymo departamento vadovė Elvina Nagelytė-Boboriko.

Pinigų iš bankomato bus galima gauti ir išmaniuoju telefonu

2012 liepos mėn. 9 d. 09:32
"Blackberry" išmanieji telefonai
AP/Scanpix
Specialistai pristato naują technologiją, leisiančią grynuosius iš bankomatų pasiimti pasitelkus išmanųjį telefoną, skelbia BBC.

Telefonus siekia paversti piniginėmis (5)

2012 liepos mėn. 8 d. 10:39
Kai mobilusis telefonas buvo reikalingas tik skambinti ar siųsti trumpąsias žinutes – jau praeitis. Šiandien vartotojų lūkesčiai gerokai didesni, o pageidaujamų telefono funkcijų sąraše – galimybė juo pamojus susimokėti už prekes ir paslaugas, užuot iš piniginės traukus kortelę ar grynuosius.

Kiek saugios bankų kortelės (6)

2012 liepos mėn. 7 d. 14:52
Mokėjimo kortelių turėtojai bankams patiki ne tik savo pinigus, bet ir asmeninę informaciją: kada gimė, kur gyvena, kiek uždirba. Šiandien apie 3 mln. gyventojų turinčioje Lietuvoje išdalinta daugiau nei 4,5 mln. mokėjimo kortelių, tad bankai, ko gero, turi informacijos apie kiekvieną iš mūsų. Ar esame apsaugoti?

Bankininkė: senjorai išmoksta ir „Skype“ bendrauti, ir kortelėmis atsiskaityti (11)

2012 liepos mėn. 6 d. 15:58
Lietuvos bankų atstovai pastebi, kad mokėjimo kortelėmis bei banko teikiamomis elektroninėmis paslaugomis vis aktyviau pradeda naudotis ir vyresni šalies gyventojai. Kaip sako „Swedbank“ Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Orinta Bertašienė, vyresnės kartos žmonės į naujoves, nors jos ir padeda sutaupyti laiko bei pinigų, žiūri atsargiau – nepuola stačia galva naudotis bet kuo, prieš priimdami sprendimus viską apdariai apsvarsto.

Finansininkai pataria, į ką atkreipti dėmesį renkantis mokėjimo kortelę (4)

2012 liepos mėn. 10 d. 07:07
Finansų specialistai pastebi, kad šiuo metu Lietuvoje nėra būtina turėti kreditinę ar debetinę kortelę, tačiau atvirauja, kad patys naudoja po kelias bankų korteles.

Atspėjami PIN kodai – lengvas grobis vagišiams (21)

2012 liepos mėn. 9 d. 07:01
Jei piniginėje ne viena, o kelios banko mokėjimo kortelės, įsiminti jų PIN kodus gali būti nelengvas išbandymas. Specialistai primigtinai siūlo jų niekur neužsirašinėti, juolab nelaikyti kartu su kortelėmis. Tačiau kaip juos atsiminti?

Banko kortelių skimmingas: kaip apsisaugoti (20)

2012 liepos mėn. 4 d. 07:04
Mokėjimo kortelėms tapus masiškai naudojama atsiskaitymo priemone, tobulėja ir nusikaltėlių technologijos pavogti jų duomenis. Viena tokių technikų – specialūs, sunkiai pastebimi įrenginiai, kuriais atliekant įprastas atsiskaitymo ar pinigų paėjimo iš bankomato operacijas yra nukopijuojami kortelės duomenys, fiksuojamas suvedamas PIN kodas.

Patarimai, kaip išvengti vagysčių mokėjimo kortele (7)

2012 liepos mėn. 3 d. 07:06
Esminiai ir paprasti patarimai, kaip apsisaugoti nuo vagysčių su jūsų mokėjimo kortelės duomenimis, publikuoti DELFI.lv.

Virtualios mokėjimo kortelės gelbsti jaunimą (1)

2012 liepos mėn. 2 d. 07:06
Kreditinės kortelės privalumais gali džiaugtis ne visi gyventojai. Neturint pastovių ar užtikrintų pajamų tenka tenkintis debetine mokėjimo kortele, tačiau ne visomis šio tipo kortelėmis galima atsiskaityti internetu. Vis populiarėjant internetinei prekybai, jaunimas, negalintis gauti kreditinių kortelių, nėra atskiriamas nuo internetinės prekybos. Vieni bankai studentams ir jaunimui siūlo virtualias mokėjimo korteles, kiti prekybą internetu leidžia ir debetinėmis kortelėmis.

Verslininkai užsienyje mieliau moka kortele

2012 liepos mėn. 1 d. 10:16
Per pirmus penkis šių metų mėnesius Lietuvos verslininkai naudodamiesi banko mokėjimo kortelėmis užsienyje išleido 1,7 karto daugiau nei Lietuvoje. Vienos operacijos metu kortele užsienyje „Danske“ banko verslo klientai vidutiniškai išleido beveik 450 litų – tai 2,5 karto daugiau nei vidutinė išleidžiama suma Lietuvoje.

Kaip praradus mokėjimo kortelę apsaugoti savo pinigus (14)

2012 birželio mėn. 29 d. 06:53
Pinigai mokėjimo kortelėje yra kur kas saugesni nei piniginėje, sako bankų atstovai. Praradus piniginę, neišvengiamai teks atsisveikinti su ten buvusiais grynaisiais, tuo tarpu pasinaudoti svetima mokėjimo kortele šiais laikais beveik neįmanoma. Kaip rodo Lietuvos bankų asociacijos atlikta šalies bankų statistikos apie prarastas korteles analizė, 99,8 proc. visų praradimų atvejų pinigai kortelėse lieka saugūs.

Reguliariai tikrinama sąskaita padeda apsisaugoti nuo sukčių (8)

2012 liepos mėn. 1 d. 10:15
Vos prieš kelias dienas iš atostogų užsienyje grįžusi Latvijos pilietė buvo labai nemaloniai nustebinta – paaiškėjo, jog svečioje šalyje iš jos sąskaitos banke dingo nemenka suma pinigų. Bankininkystės specialistai įspėja žmones atidžiai sekti savo sąskaitų būklę ir ramina, jog sukčių aukomis dėl banko kortelių tapusiems asmenims pinigai visada grįžta, rašo DELFI.lv.

Norint iš pardavėjų atsiimti pinigus, gali tekti laukti ir vakaro (26)

2012 liepos mėn. 5 d. 06:36
Dėl pirkinių apsigalvoję klientai – ne patys mėgstamiausi parduotuvių savininkų lankytojai. Grąžinti batus ar drabužius sugalvoję gyventojai žino savo teises ir kantriai reikalauja savo pinigų. Tačiau anksti ryte sumąstę pirkinį grąžinti pirkėjai pinigų gali sulaukti tik po kelių valandų.

Kur namuose grynųjų ieško vagys? (116)

2012 birželio mėn. 27 d. 07:12
Kur namuose grynųjų ieško vagys?
K.Kavolėlio nuotr.
Vasarai įsibėgėjus vis dažniau norisi iš miesto ištrūkti į gamtą – kaimo sodybą, pajūrį ar turistinį žygį. Deja, mėgaujantis poilsiu ne retai pamirštama pagalvoti apie savo namų saugumą. Juose esantys vertingi daiktai ar grynieji pinigai yra puikus grobis vagims, atidžiai stebintiems, kada šeimininkai paliks tuščią butą ar namą. Kur dažniausiai ieškoma paslėptų grynųjų ir kaip apsaugoti savo turtą nuo įsilaužėlių?

Norintiems saugiau pirkti internetu – virtuali mokėjimo kortelė (13)

2012 birželio mėn. 28 d. 07:44
Internete, didžiausioje pasaulio parduotuvėje, šiais laikais turbūt rasi nusipirkti viską, ko tik gali prireikti buityje ir ne tik. Prekyba rūbais, elektronine technika ir buitine įranga, knygomis ir bilietais, net maisto produktais po truputį keliasi į internetą ir Lietuvoje.

Ar atsiskaitinėjant banko kortele išleidžiama daugiau? (53)

2012 birželio mėn. 26 d. 06:54
Gajus mitas, kad mokant banko kortele išleidžiama daugiau – neva tik realūs banknotai rankoje verčia iš tikrųjų susimąstyti kokio dydžio sumą išleidžiame. Vis dėl to tikinama, kad būtent banko kortelė yra saugiausias mokėjimo variantas, todėl vertėtų atsiskaitinėti būtent ja. Kokį mokėjimo būdą pasirinkti išlaidžiausiems ir kaip išmokti realiai vertinti savo išlaidas?

Metai Jungtinėje Karalystėje be grynųjų (19)

2012 birželio mėn. 25 d. 06:58
Ar įmanoma dvejus metus išsiversti be grynųjų pinigų, atsiskaitant tik banko kortelėmis? Pasirodo, taip. Tačiau mainais teks atsisakyti įprasto gyvenimo būdo ir pratintis vaikščioti pėsčiomis. Tai patyrė britas Jamesas Allanas, ryžęsis gyventi be grynųjų pinigų.

Danijoje arbatpinigiai dažniausiai nepaliekami (34)

2012 birželio mėn. 24 d. 10:22
Kainos Kopenhagoje yra mažiausiai penkis kartus didesnės nei Vilniuje, tad kavos puodelis už 20 litų ar sumuštinis už 60 litų turėtų nestebinti. Ir, aišku, kainos dar šiek tiek ūgteli, jei priskaičiuoti 10 proc. arbatpinigius nuo galutinės sumos. Tačiau Danijoje arbatpinigių kultūra nėra paplitusi – padavėjai ir barmenai uždirba pakankamai.

Lietuvoje banko kortelių išduota daugiau nei yra gyventojų (14)

2012 birželio mėn. 23 d. 11:49
Šalies bankai šiuo metu yra išdavę beveik 3,7 milijonų mokėjimo kortelių, o tai yra maždaug pusė milijono daugiau nei Lietuvoje gyvenančių žmonių, rodo Lietuvos bankų asociacijos duomenys.

Į tolimas šalis išvykus tik su banko kortele kaip nelikti be pinigų (68)

2012 birželio mėn. 20 d. 09:02
Į keliones užsienyje vis populiariau vykti be grynųjų pinigų, o už pirkinius ar maistą susimokėti banko kortele. Užsienio valiutos neprikišta piniginė turistus priverčia jaustis saugiau, o ir išleistus pinigus vėliau lengviau suskaičiuoti internetinėje bankininkystėje. Tačiau į egzotines ar tolimas šalis vykstantys Lietuvos gyventojai prieš kelionę turėtų pasitikrinti, ar jų turima banko kortele pavyks atsiskaityti už vėsinantį kokteilį ar artimiesiems perkamas lauktuves.

Eksperimentas: moku tik kortele (II) (52)

2012 birželio mėn. 18 d. 09:59
Eksperimentas mokėti tik banko kortele tęsiasi. Savaitę bandžiau pamiršti grynuosius ir siekiau už prekes ar paslaugas atsiskaityti tik naudojantis skaitmeniniais kortelių skaitytuvais kioskeliuose, kavinėse, parduotuvėse... Praėjus septynioms dienoms nuo eksperimento pradžios galiu pasakyti, kad tik su kortele išsiversti galima, bet visuomet pravartu kišenėse turėti ir smulkiųjų – vis dar gausu vietų, kur kitaip atsiskaityti tiesiog nepavyks.

Kaip kontroliuoti išlaidas atsiskaitant banko kortele (8)

2012 birželio mėn. 17 d. 09:19
Lietuvoje šiuo metu išduota daugiau mokėjimo kortelių, nei yra gyventojų – maždaug 3,7 mln. vienetų, tačiau, kaip rodo tyrimai, jomis atliekama tik viena iš penkių atsiskaitymo operacijų. Kodėl gyventojai, dažnai savo piniginėje turintys po kelias mokėjimo korteles, vis dar linkę už kasdienes prekes ir paslaugas atsiskaityti grynaisiais?

Kam banko kortelė reikalinga penktokui? (9)

2012 birželio mėn. 16 d. 09:20
Kelerius pastaruosius metus bankai Lietuvoje mokėjimo korteles tėvų prašymu išduoda ir jaunesniems nei 16 metų vaikams. Asmenine banko kortele su tėvų žinia šiuo metu gali naudotis nuo 7-erių metų amžiaus vaikai.

Eksperimentas. Moku tik banko kortele (50)

2012 birželio mėn. 15 d. 13:12
Savaitę atsiskaitinėti tik banko kortele – eksperimentas, kurį įgyvendinti iš pradžių pasirodė labai paprasta. Septynias dienas išsiversti be grynųjų, kai bene kiekvienoje vietoje, kur gali prireikti pinigų, visuomet yra banko kortelių skaitytuvai, atrodė ne tik kad nesudėtinga, bet ir nuobodu – ką naujo gali sužinoti?

„Angry Birds” persikėlė ant mokėjimo kortelių (3)

2012 birželio mėn. 13 d. 17:06
Angry Birds kortelė
AP/Scanpix
Rusijos bankas „Promsvyazbank” ir bendrovė „Internet Retail Solutions” pristatė mokėjimo korteles „MasterCard”, ant kurių pavaizduoti su kultinio žaidimo „Angry Birds” veikėjai.

Iš bankomato galima paimti grynųjų ir nepaleidžiant kortelės iš rankų (16)

2012 birželio mėn. 21 d. 00:49
Kinijos bankomatų ir finansinių sistemų prekybos ir aptarnavimo bendrovės „GRG Banking Equipment" vadovas lietuvis Eduardas Vaigauskas sako, jog Lietuvoje galėtų būti naudojami ir pigesni bankomatai, kurie leidžia banko kortelės savininkui jos nepaleisti iš rankos gryninantis pinigus.

Ką reikėtų žinoti, norint apsisaugoti nuo banko kortelės klastojimo (13)

2012 birželio mėn. 19 d. 09:34
Ką reikėtų žinoti, norint apsisaugoti nuo banko kortelės klastojimo
Kauno VPK
Lietuvoje kiekvienais metais pasitaiko po kelis atvejus, kai prie bankomatų randami pritvirtinti neteisėti duomenų nuskaitymo įrenginiai. Pavyzdžiui, 2010 ir 2011 metais užfiksuota po 5 atvejus tokius atvejus, o šiemet nuo bankomatų nuimti 2 duomenys vagiantys įrenginiai, rodo Lietuvos kriminalinės policijos biuro statistika.

Išlaidas pataria valdyti ir bankų kortelėmis (34)

2012 birželio mėn. 13 d. 06:56
Savo pajamas suskirstyti į skirtingas sąskaitas yra vienas iš būdų taupyti ir kontroliuoti savo išlaidas, mano finansinių konsultacijų įmonės "M Capital" direktorius Arnas Markevičius ir pataria susikurti atskiras sąskaitas susikurti taupymui, einamosioms išlaidoms ir pramogoms.

Kada bankomatuose kortelės paliekamos dažniau (53)

2012 birželio mėn. 12 d. 07:08
Gryninantis pinigus bankomatuose, pinigai ir kortelė, priklausomai nuo banko, gali būti grąžinami dvejais būdais: pavyzdžiui, „Swedbank“ bankomatuose pirmiausiai atgausite kortelę, tik paskui pinigus, o SEB – atvirkščiai, iš pradžių išduodami pinigai ir tik tuomet kortelė. Viena arba kita grynųjų išdavimo tvarka yra ir kitų bankų bankomatuose - nuo to gali priklausyti, kaip dažnai vartotojai palieka kortelės.

Konkursas. Pasidalink, kokiose neįtikėtinose vietose teko atsiskaityti kortele! (63)

2012 birželio mėn. 11 d. 14:09
DELFI skaitytojai kviečiami pasidalinti nuotraukomis ir istorijomis, kokiose neįtikėtinose vietose teko atsiskaityti mokėjimo kortele. Trijų konkurso dalyvių laukia prizai - autorinės Lietuvos dizainerių kortelinės mokėjimo kortelėms sudėti.

Mažiausiai galimybių atsiskaityti kortele – paslaugų sferoje (15)

2012 birželio mėn. 11 d. 07:10
Gyventojų ir įmonių apklausa rodo, kad 22,4 proc. gyventojų tiki, jog atsiskaitymai banko kortelėmis mažina šešėlinę ekonomiką bei padeda į biudžetą surinkti daugiau lėšų. Su šiuo teiginiu nesutinka taip pat panaši gyventojų dalis – 19,2 proc. tyrimo dalyvių.

Už ir prieš: ar reikalinga kreditinė kortelė (105)

2012 birželio mėn. 6 d. 11:09
Ar jums reikalinga kreditinė kortelė? Šitas klausimas ne toks ir beprasmis, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Banko darbuotojams atsakymas akivaizdus, tačiau portalo „Business Insider” analitikai randa ir pliusų, ir minusų.

Banko kortelė Palangoje pravers ne visuomet (7)

2012 birželio mėn. 5 d. 13:16
Palanga – vienas populiariausių Lietuvos kurortų, kuriame vien praėjusiais metais apsilankė beveik 140 tūkst. vietinių turistų. Kad malonus vizitas prie jūros bene lankomiausiame Lietuvos pajūrio mieste neapkarstų, pravartu žinoti, kaip atostogų metu jame elgtis su savo pinigai: kokią sumą grynųjų turėti bei kaip patogiausia atsiskaityti viešbučiuose ir kavinėse.

Turgaviečių prekeiviai pradėjo rūpintis banko kortelių skaitytuvais (22)

2012 birželio mėn. 5 d. 13:16
Į sostinės turgus skubantys gyventojai galės nebeieškoti bankomatų, kad prieš apsilankymą turguje išsigrynintų pinigų. Vilniaus turgavietėse prekiaujantys verslininkai pradėjo rūpintis aparatais, leidžiančiais už pirkinius apmokėti banko kortele. Tačiau DELFI kalbinti turgaus prekeiviai teigė, kad kol kas klientai retai žino apie šią galimybę, o pagal verslo liudijimus dirbantys gyventojai neskuba įsigyti mokėjimus banko kortelę leidžiančių aparatų.

Ateitis be grynųjų pinigų: misija (ne)įmanoma? (35)

2012 birželio mėn. 5 d. 13:16
Ateitis be grynųjų pinigų: misija (ne)įmanoma?
A.Stackevič nuotr.
Nors dažnas lietuvis turi po kelias banko mokėjimo korteles ir gali naudotis elektronine bankininkyste, tačiau atsiskaitymams už prekes ir paslaugas pirmenybė vis dar teikiama gryniesiems pinigams. Ar kada nors išsiversime be jų?

Arbatpinigius galima palikti ir banko kortele (221)

2012 birželio mėn. 7 d. 07:13
Banko kortele atsiskaityti restorane ar kavinėje – patogu ir saugu, tačiau kišenėje neradus smulkiųjų dažniausiai tenka nuvilti padavėjus, kurie tą vakarą lieka be arbatpinigių. Kaip elgtis situacijoje, kai tenka mokėti banko kortele, bet norisi įvertinti ir malonų bei kvalifikuotą personalą: ar grynieji – būtinas atributas jūsų piniginėje?

Per sunkmetį nemažėjo mokančių už aplinkinių dėmesį (1)

2012 birželio mėn. 22 d. 09:27
Per pastaruosius metus gyventojų, papildomai mokančių už suasmenintas mokėjimo korteles ar vardinius automobilių numerius, nemažėjo, rodo „Regitros“ ir SEB banko duomenys. Psichologai aiškina, kad to priežastimi gali būti dėmesio ir pagarbos siekimas, kuris ne visuomet yra racionalus.

Makalius pataria, kaip elgtis su pinigais užsienyje (106)

2012 birželio mėn. 14 d. 06:44
Kelionės – puikus būdas atitrūkti nuo rutinos ir praleisti per metus sunkiai uždirbtas atostogas. Tam, kad jų metu nuotaikos ir įspūdžių nesugadintų įvairiausios smulkmenos, geriausia išvykai pasiruošti iš anksto. Apgalvoti reikia ne tik lagamino turinį, bet ir tai, kokią sumą pinigų pasiimti bei kaip savo finansus tvarkyti atostogų metu. Tai padės ne tik sutaupyti, bet ir išvengti bereikalingų išlaidų.