Nors „socialinės atskirties mažinimas“ skamba labai biurokratiškai, tačiau dažnai tai vienas iš būdų palaikyti kaimo gyvybingumą. Pavyzdžiui, viena iš bendruomenių, gavusi ES paramą, pirko techniką, su kuria vyresnio amžiaus žmonėms įrengia daržus.

„Kai kurios bendruomenės užsiima tik kultūrine veikla. Jei kitokios veiklos poreikio nėra, to pakanka, tačiau kai kurios, paskatintos to paties Strateginio plano galimybių, pradeda kurti verslus, teikti socialines paslaugas. Ypatingą dėmesį skiria tam, ko trūksta jų gyvenvietėje. Tarkime, yra vaikų, bet nėra dienos veiklos centrų, kad vaikai turėtų ką veikti po mokyklos, steigiamas toks centras. Senoliai negali pasiekti gydytojų, nes sumažinti viešojo transporto srautai – teikia pavežėjimo paslaugas. Ieškomi būdai, kaip padėti gyventi kaime, o kartais pritraukti ir naujų gyventojų“, – kaip gyvena kaimas Žemės ūkio ministerijos organizuotoje konferencijoje „Dvidešimt Lietuvos kaimo ir žemės ūkio augimo metų“ pasakoja Virginija Šetkienė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė.

Pavyzdžiui, Kazlų Rūdos savivaldybės Bagotosios kaime bendruomenė atidarė vaikų dienos centrą, teikia pavežėjimo techniką, pirko smulkią žemės dirbimo techniką. Kita bendruomenė aria dirvą ir ruošia daržus vyresnio amžiaus žmonėms.

Visas pokalbis videoreportaže.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją