aA
Likus trims savaitėms iki Europos Parlamento rinkimų, politikos stebėsenos tinklas Žinau, ką renku kviečia užduoti klausimus kandidatams į Europos Parlamentą virtualioje platformoje www.zinaukarenku.lt bei dalyvauti debatuose tarp kandidatų 12 Lietuvos miestų ir miestelių.
Žinau, ką renku kviečia į darbo pokalbį: kaip išsirinkti savo atstovą Europos Parlamente?
© DELFI / Andrius Ufartas

„Kai į darbą priimi darbuotoją, renkiesi geriausią. O kokius reikalavimus keliame politikams? Manome, kad dirbant Europos Parlamente reikia įvairių gebėjimų, kompetencijų ir patirties, todėl rinkėjus kviečiame kelti aukštus reikalavimus kandidatams bei jų tinkamumą išsiaiškinti debatuose. Mes tikrai paklausime ar ir kokias užsienio kalbas kandidatai moka, ar supranta ką turės veikti patekę į Europos Parlamentą, ar pasiryžę dirbti, o galbūt Briuselyje planuoja tik pailsėti”, - sako tinklo atstovė Aušrinė Diržinskaitė.

Tokie darbo pokalbiai-debatai gegužės 4-23 dienomis įvyks 12 Lietuvos miestų ir miestelių: Širvintose, Prienuose, Raseiniuose, Utenoje, Tauragėje, Elektrėnuose, Kuršėnuose, Marijampolėje, Plungėje, Rokiškyje ir Šilutėje. Kaip ir anksčiau, juose Žinau, ką renku kviečia ne tik pasiklausyti, bet ir užduoti kandidatams klausimus tiesiogiai. Iniciatyva yra nešališka, todėl debatuose kviečiami dalyvauti visi sąrašai, patvirtinę dalyviai skelbiami www.fb.com/zinaukarenku/events. Daugumą sąrašų atstovaus jų lyderiai esantys pirmuose sąrašų numeriuose. Debatus moderuoja įvairių žiniasklaidos priemonių žurnalistai ir ekspertai, kurie užtikrina, kad diskusijos būtų profesionalios, o kandidatai neišsisuktų nuo konkrečių atsakymų į klausimus.

Informacijos apie debatus skirtinguose Lietuvos miestuose ieškokite: www.zinaukarenku.lt/rinkimai-2019/debatai/?tour_id=2 ir Facebook puslapyje www.fb.com/zinaukarenku/events

Pirmų įvykusių debatų Širvintose, Prienuose, Raseiniuose ir Tauragėje įrašus galite rasti čia: https://www.facebook.com/pg/zinaukarenku/videos.

Bendrauti su politikais nuo gegužės 10 dienos bus galima ir virtualioje platformoje www.zinaukarenku.lt. Čia jau netrukus rasite visus sąrašus ir jų kandidatus į Europos Parlamentą, kuriems galite ne tik patys užduoti klausimus, bet ir susipažinti su kandidatų atsakymais į kitų lankytojų klausimus. Visi užduoti klausimai ir pateikti atsakymai bus saugomi ir skelbiami viešai.

Žinau, ką renku veikla po rinkimų nesibaigs - debatuose išsakyti pažadai ir atsakymai pateikti internetinėje platformoje www.zinaukarenku.lt bus vieši, o iniciatyvos komanda stebės, kaip įgyvendinami prieš rinkimus duoti įsipareigojimai bei įvardyti prioritetai.

„Žinau, ką renku“ – nuo 2014 m. veikiantis nešališkas politikos stebėsenos tinklas, kuriame dalyvauja jauni žmonės iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Siekiame, kad Lietuvos politikai būtų atskaitingi rinkėjams, todėl skatiname piliečius sąmoningai dalyvauti viešajame gyvenime ne tik prieš rinkimus, bet ir po jų. Tinklo nariai - tai savanoriai, įsipareigoję laikytis nešališkumo principų.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
4.0000

Top naujienos

Incidentas Vilniaus oro uoste: pasieniečiai dėl neaiškių priežasčių sulaikytus JAV piliečius paliko be geriamo vandens (79)

Joey Weissman ir Nellie Park, JAV piliečiai , prieš penketą valandų iš Danijos sostinės...

Prie Vilniaus – slaptos orgijos su nepilnamečiais (50)

„Buvau visas tarnybas įspėjusi, kad reikia saugoti vaikus – juk nenormalu, kai darbdavys...

Testas: ar išlaikytumėte 2020 m. matematikos egzaminą? įvertinkite egzamino užduotis (201)

Šių metų matematikos egzaminas tapo kietu riešutėliu jį laikiusiems dvyliktokams. Paskelbus jo...

Vilniuje nulūžo daugiabučio 15-o aukšto balkonas, evakuoti gyventojai (449)

Policijos departamentas informavo, kad rugpjūčio 7 d., apie 16 val. 50 min., Vilniuje, Architektų...

Veryga po 3 valandas trukusios FNTT apklausos: dabar elgtumėmės kitaip (1)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad per pandemijos piką daug sprendimų...

Paganykite akis: pirmą kartą istorijoje turime itin aukštos kokybės vaizdo įrašą iš Marso (49)

Daugelis mūsų iki šiol stebimės, kodėl nebuvo vaizdo įrašų iš Marso. Juk nuotraukų...

Vitalija Guobė

Kai mirsiu, žmona džiaugsis, nors – žinau, kad myli mane

„Stebiu žmoną tą akimirką, kai ji, sužinojusi, kad man nustatytas prostatos vėžys, (stadija...

Nustebino emigranto prabangus „Audi“ su valstybiniu numeriu „Pa**bat“: kodėl tokių reikia? (14)

Tuo, kad Lietuvoje registruoti automobiliai nevažinėtų su valstybinio numerio ženklais, ant kurių...

Pietų Indijoje sudužo lėktuvas, skrido daugiau kaip 185 keleiviai žuvo mažiausiai 14, papildyta 21:45 (38)

Pietų Indijoje mažiausiai 14 žmonių žuvo ir dar 15 buvo kritiškai sužeisti penktadienį vienam...

|Maža didelių žinių kaina