aA
Likus trims savaitėms iki Europos Parlamento rinkimų, politikos stebėsenos tinklas Žinau, ką renku kviečia užduoti klausimus kandidatams į Europos Parlamentą virtualioje platformoje www.zinaukarenku.lt bei dalyvauti debatuose tarp kandidatų 12 Lietuvos miestų ir miestelių.
© DELFI / Andrius Ufartas

„Kai į darbą priimi darbuotoją, renkiesi geriausią. O kokius reikalavimus keliame politikams? Manome, kad dirbant Europos Parlamente reikia įvairių gebėjimų, kompetencijų ir patirties, todėl rinkėjus kviečiame kelti aukštus reikalavimus kandidatams bei jų tinkamumą išsiaiškinti debatuose. Mes tikrai paklausime ar ir kokias užsienio kalbas kandidatai moka, ar supranta ką turės veikti patekę į Europos Parlamentą, ar pasiryžę dirbti, o galbūt Briuselyje planuoja tik pailsėti”, - sako tinklo atstovė Aušrinė Diržinskaitė.

Tokie darbo pokalbiai-debatai gegužės 4-23 dienomis įvyks 12 Lietuvos miestų ir miestelių: Širvintose, Prienuose, Raseiniuose, Utenoje, Tauragėje, Elektrėnuose, Kuršėnuose, Marijampolėje, Plungėje, Rokiškyje ir Šilutėje. Kaip ir anksčiau, juose Žinau, ką renku kviečia ne tik pasiklausyti, bet ir užduoti kandidatams klausimus tiesiogiai. Iniciatyva yra nešališka, todėl debatuose kviečiami dalyvauti visi sąrašai, patvirtinę dalyviai skelbiami www.fb.com/zinaukarenku/events. Daugumą sąrašų atstovaus jų lyderiai esantys pirmuose sąrašų numeriuose. Debatus moderuoja įvairių žiniasklaidos priemonių žurnalistai ir ekspertai, kurie užtikrina, kad diskusijos būtų profesionalios, o kandidatai neišsisuktų nuo konkrečių atsakymų į klausimus.

Informacijos apie debatus skirtinguose Lietuvos miestuose ieškokite: www.zinaukarenku.lt/rinkimai-2019/debatai/?tour_id=2 ir Facebook puslapyje www.fb.com/zinaukarenku/events

Pirmų įvykusių debatų Širvintose, Prienuose, Raseiniuose ir Tauragėje įrašus galite rasti čia: https://www.facebook.com/pg/zinaukarenku/videos.

Bendrauti su politikais nuo gegužės 10 dienos bus galima ir virtualioje platformoje www.zinaukarenku.lt. Čia jau netrukus rasite visus sąrašus ir jų kandidatus į Europos Parlamentą, kuriems galite ne tik patys užduoti klausimus, bet ir susipažinti su kandidatų atsakymais į kitų lankytojų klausimus. Visi užduoti klausimai ir pateikti atsakymai bus saugomi ir skelbiami viešai.

Žinau, ką renku veikla po rinkimų nesibaigs - debatuose išsakyti pažadai ir atsakymai pateikti internetinėje platformoje www.zinaukarenku.lt bus vieši, o iniciatyvos komanda stebės, kaip įgyvendinami prieš rinkimus duoti įsipareigojimai bei įvardyti prioritetai.

„Žinau, ką renku“ – nuo 2014 m. veikiantis nešališkas politikos stebėsenos tinklas, kuriame dalyvauja jauni žmonės iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Siekiame, kad Lietuvos politikai būtų atskaitingi rinkėjams, todėl skatiname piliečius sąmoningai dalyvauti viešajame gyvenime ne tik prieš rinkimus, bet ir po jų. Tinklo nariai - tai savanoriai, įsipareigoję laikytis nešališkumo principų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
4.0000

Top naujienos

LKL užkulisiai: kodėl „Rytas“ nepanoro australo ir kaip pergalės neatnešė net pažadėti „iPhone“ laida „Krepšinio zona“ (23)

Eurolyga jau žino savo šių metų čempionus bei prizininkus, o po poros savaičių juos turės ir...

Mažame Lietuvos mieste dirbančiai gydytojai pacientai negaili pagyrų: kaip jai pavyko tapti visų mylima (24)

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ( VLK ) duomenimis, Lietuvoje dirba...

Sklinda kalbos apie „valstiečių“ partijoje bręstantį sukilimą: Skverneliui mato du kelius (194)

Dar prieš pirmąjį Prezidento rinkimų turą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS...

Valančiūnas – apie FIBA 2019 akistatą su kanadiečiais: pasistengsime „išspardyti užpakalius“ (6)

Atrodė, kad tai eros pabaiga: po septynerių ištikimybės metų Toronto „Raptors“ išmainė...

„Valstiečiai“ siūlo užmiršti Karbauskio kalbas ir žiūrėti į ateitį (124)

Porą savaičių blaškęsi ir traukimusi iš valdžios rinkėjus gąsdinę „valstiečiai“...

Tūkstančiams dirbančių – lemtingas galvosūkis dėl pensijų: termino pabaiga negailestingai artėja (84)

Kokio dydžio pensiją gausite? Ar likti II pakopos pensijų fonduose? Klausimai, kuriuos sau užduoda...

Brandūs vyrai atvirai: kodėl jie renkasi jaunas moteris? (113)

Tenka daug kalbėtis su žmonėmis gana asmeniškomis temomis. Ypač mėgstu pasiklausyti, ką kalba...

Vitulskienė atidarė plius dydžio drabužių parduotuvę: pagaliau moterys priima savo kūną tokį, koks yra (61)

Gegužės 20 dieną Erika Vitulskienė įsimins visam gyvenimui. Pirmadienio vakarą sostinėje...

Šeimoje – tikras stebuklas: pirmąkart gimė šešetukas, nesitikėjo net medikai (6)

Lenkijoje viena moteris pirmąkart šalies istorijoje pagimdė šešetuką, o kiekvienas naujagimis...

Po drąsaus Zelenskio žingsnio mato vieną kelią: tam jis turi tik pusmetį – kitaip smarkiai įklimps (141)

Komikas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pradėjo visiškai naują vaidmenį, kai buvo...