aA
Po kovo 3 d. įvykusių savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, 41 savivaldybėje kovo 17 dieną reikės stoti prie balsadėžių dar kartą ir rinktis vieną iš dviejų kandidatų į mero postą. Tam, kad kiekvienas rinkėjas šioje lemiamoje kovoje galėtų išsirinkti geriausią, Žinau, ką renku savanoriai - jauni žmonės - kovo 6-15 dienomis pakvietė į II turą patekusius kandidatus į debatus. Tačiau net 11 savivaldybių debatai neįvyks.
Savivaldybės, kuriose neįvyks debatai: kodėl kandidatai atsisako diskutuoti su rinkėjais?
© DELFI / Lukas Bartkus

Pagrindinė priežastis - kandidatų atsisakymas diskutuoti su bendruomene. Nepaisant pilietinės iniciatyvos Žinau, ką renku savanorių pastangų debatai neįvyks Marijampolės, Zarasų, Alytaus, Varėnos, Klaipėdos, Vilkaviškio, Šilutės, Šilalės rajonų ir Vilniaus, Klaipėdos bei Alytaus miestų savivaldybėse.

Populiariausi pasiteisinimai - per mažai laiko ir viską jau pasakė

Klaipėdos rajone abu kandidatai debatuoti atsisakė. Bronius Markauskas (LVŽS) argumentuodamas, kad nori kalbėti, o ne kalbėtis (suprask, patogiau dalyvauti asmeniniuose susitikimuose su rinkėjais). Rasa Petrauskienė (TS-LKD) tuo, kad ir taip jau dalyvavo nemažai debatų (tarsi apie galimą 4 metų darbą nebūtų ką daug ir šnekėti).

Trijuose miestuose - Vilniuje, Klaipėdoje ir Alytuje kandidatai nedalyvavimą taip pat argumentavo itin užimta darbotvarke. Vilniaus mieste Artūras Zuokas (LLS), o Alytaus mieste Gediminas Daukšys (VKM) teigė, kad diskusijų jau buvo pakankamai ir dar vieniems viešiems debatams laiko neras. Klaipėdos m. kandidatas Vytautas Grubliauskas (VKM) tikino, kad dirba mero darbą ir debatai nėra to dalis. Vilkaviškio rajono kandidatas Algirdas Neiberka (LSDP) taip pat nerado laiko diskusijai su rinkėjais dėl tiesioginių mero darbų.

Šilutės rajone kandidatas Vytautas Laurinaitis (PTT) teigė, kad viską jau pasakė I turo debatuose ir nebeturi ką pridurti, nors I turo debatuose kiekvienam kandidatui vidutiniškai ir teko vos po 15-20 min. laiko pasisakymams (primename, mero kadencija trunka 4 metus).

Strategija - viešai nediskutuoti

Varėnos rajono kandidatas Algis Kašėta (VKM) teigė, kad į jo antrojo turo rinkimų strategiją debatai neįtraukti, tačiau nepaaiškino, kaip į šią “strategiją” patekti. Panašiai ir Šilalės rajono kandidatas Algirdas Meiženis (PTT), nesutikęs dalyvauti ir I turo debatuose, teigė, kad jo taktika yra viešai nekalbėti, nes nenori sakyti nieko blogo apie kandidatus ir per daug prisišnekėti apie būsimus darbus. Apie tai, ką reikia padaryti ir padarys kandidatas sakė, kad galės atskleisti tik po rinkimų.

Mato kaip erdvę oponentų šmeižtui

Zarasų rajono kandidatas Nikolajus Gusevas (LSDP), nors iš pradžių sutiko dalyvauti, dieną prieš debatus pareiškė, kad juose nedalyvaus, o renginio dieną žiniasklaidoje išplatino pranešimą, finansuotą iš politinės kampanijos sąskaitos, kuriame pareiškė, kad jo žiniomis debatuose bus siekiama “apdrabstyti jį purvu ar apšmeižti”.

Per aštria oponento komunikacija savo nedalyvavimą grindžia ir Marijampolės rajono kandidatas Povilas Isoda (LSDP). Tiesa, kiek vėliau atsirado kitų pasiteisinimų - itin svarbus skyriaus susitikimas, vyksiantis būtent tą dieną ir valandą kaip ir planuoti debatai, o bandant pakeisti datą kandidatas tiesiog neatsiliepė jokiais kanalais.

Abu Alytaus rajono kandidatai į kvietimus apskritai nereagavo.

Debatai rengiami siekiant suteikti galimybę rinkėjams pasverti kandidatų kompetencijas, tiesiogiai išgirsti jų atsakymus į rinkėjų klausimus. Tai turėtų padėti žmonėms išsirinkti miesto vadovą ketveriems metams, remiantis kandidatų savivaldybių ateities vizijomis, įsipareigojimais, argumentais ir faktais.

Debatuose kiekvienam sudaroma galimybė užduoti savo klausimą gyvai. Jau dabar klausimus galima užduoti ir platformoje www.zinaukarenku.lt. Čia išsaugoti ir iki I turo užduoti rinkėjų klausimai bei politikų pateikti atsakymai.

Žinau, ką renku veikla po rinkimų nesibaigs - debatuose išsakyti pažadai ir atsakymai pateikti internetinėje platformoje www.zinaukarenku.lt bus vieši, o iniciatyvos komanda stebės, kaip įgyvendinami prieš rinkimus duoti pažadai.

„Žinau, ką renku“ – nuo 2014 m. veikiantis nešališkas politikos stebėsenos tinklas, kuriame dalyvauja jauni žmonės iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Siekiame, kad Lietuvos politikai būtų atskaitingi rinkėjams, todėl skatiname piliečius sąmoningai dalyvauti viešajame gyvenime ne tik prieš rinkimus, bet ir po jų. Tinklo nariai - tai savanoriai, įsipareigoję laikytis nešališkumo principų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
4.2857

Top naujienos

Ieškomiausių nusikaltėlių sąraše figūravęs lietuvis įkliuvo po 13 metų slapstymosi, bet teisingumo laukia laisvėje kaltinamas nugirdytos paauglės išprievartavimu (29)

Prieš 14 metų iš Lietuvos sprukęs Evaldas R. ilgą laiką figūravo labiausiai ieškomų...

Jogintė Užusienytė | D+

Jeigu su antra puse miegate atskirai, sukluskite: tai apie jūsų santykius pasako daugiau nei galvojate

Miegoti kartu ar atskirai? Turbūt retai tenka išgirsti tokį klausimą svarstančią sutuoktinių...

Rezultatyviausiame Euro 2020 trileryje Vokietija įveikė titulą ginančius portugalus (135)

Europos futbolo pirmenybėse rezultatyviausias rungtynes sužaidė vieni iš F grupės favoritų....

Gydytoja: prie mirčių mes buvome pripratę, bet ne prie tokio kiekio pristatyta nauja knyga „Kovido frontas“ (95)

Ketvirtadienį Vilniuje, Vilniaus įgulos karininkų ramovėje, buvo pristatyta nauja autorių...

Tris vaikus auginanti Inga apie jos šeimai lemtingą vakarą: tuo metu net negalvojau, kad tai bus pradžia viso to, ką dabar turiu (5)

Klaipėdiečiais Inga ir Vitalijus Gargasai – Delfi ir varškės sūrelių „ Magija “ bei...

Palangos poilsiautojai negali atsiginti kirų: šiemet – kaip niekad įžūlūs, puola slapčia (12)

Vasaros kurorto sostine vadinamojoje Palangoje poilsiaujantys ir čia pagrindiniame traukos centre,...

Padidėję limfmazgiai gali signalizuoti apie rimtas ligas – vienoje vietoje jie ypač pavojingi (4)

Vienas iš gana dažnų ligos požymių yra padidėję limfmazgiai . Juos dažniausiai bandome...

Dzūkė Janina: grybai dygsta tik feisbuke, bet ne miške, tačiau uogų jau galima rasti Kainos turguje (17)

Žiniasklaidos pranešimai, esą Dzūkijos šiluose jau dygsta voveraitės, gerokai perdėti, sako...

Ukrainoje kelininkai atkasė paslaptingą 5,500 metų amžiaus akmeninę struktūrą: aptiktuose kapuose – ne tik žmonių palaikai (1)

Rytų-centrinėje Ukrainoje daugiau nei pusantro mėnesio vykdomi išskirtinio pilkapyno (Rytų...

Naktį po laidotuvių moteris patyrė ypatingą reiškinį – tai paveikė ir jos kūdikį

Aš niekada netikėjau nei susidūrimais su vaiduokliais, nei paranormaliais reiškiniais, todėl šis...