Pagrindinis „Simpsonų“ veikėjas Houmeris turėjo nemažai silpnybių, bet viena iš didžiausių, be abejonės, buvo spurgos. Ne bet kokios, o iš „Dunkin' Donuts“ – amerikietiško kavinių tinklo, išgarsėjusio dėl savo saldžių užkandžių visame pasaulyje. Nors jau daugiau nei 60 metų lankytojai į „Dunkin' Donuts“ užeina norėdami paraugti spurgų, bet grįžta... išgerti kavos.
© Gamintojo nuotr.

Daugelis iš jų greičiausiai nustebtų, sužinoję, kad „Dunkin' Donuts“ įkūrėjas buvo ne tik puikus spurgų žinovas, bet ir vienas iš didžiausią XX a. verslo inovatorių.

Sudėtingiau nei atrodo

Žengti koja kojon su laiku ir besikeičiančiais vartotojų įpročiais – toks daugelio garsiausių prekės ženklų sėkmės garantas. Naujų verslo stiprinimo ir plėtros būdų išradimas – štai šiuo pasiekimu gali pasigirti vos keletas pačių geriausių.

Kuris legendinis prekės ženklas nebijo keistis ir stebina ne tik savo produktais, bet ir indelį į verslo tobulinimą, DELFI.lt lankytojų klausia rubrikos „Laukiamiausias prekės ženklas“ apklausa, vykstanti nuo spalio 20 iki 28 dienos.

Kūrybiškas požiūris ir išradingumas versle – nepamainomos savybės. Tai įrodo ir „Dunkin' Donuts“ istorija. Šiandien šiai kompanijai priklauso daugiau nei 11 tūkst. kavinių visame pasaulyje. Skamba neįtikėtinai, tačiau įmonė, kurios garsiausia prekė yra rožinės spurgos, pradėjo tikrą verslo plėtros revoliuciją.

Žmogus už spurgų imperijos

„Dunkin' Donuts“ įkūrėjas William‘as Rosenberg‘as gimė 1916 m. Aštuntoje klasėje jis buvo priverstas palikti mokyklą, kad galėtų paremti savo šeimą ir dirbo įvairius darbus. Kai 1948 m. atidarė pirmąją savo kavinę, tiksliai žinojo, kad ten pardavinės būtent kavą ir spurgas. Šį derinį jis atrado dirbdamas antroje didžiausioje JAV statybos kompanijoje, kai per pietų pertrauką pastebėjo, ką labiausiai mėgsta valgyti kiti darbininkai.

1955 m. W. Rosenberg‘as atidarė savo šeštą kavinę ir nusprendė, kad geriausias būdas toliau plėsti verslą – franšizavimas. Šis plėtros būdas buvo žinoma dar nuo viduramžių, tačiau iki tol niekas net negalėjo įsivaizduoti, kaip plačiai franšizė gali pasklisti pasaulyje.

1959 m. W. Rosenberg‘as inicijavo tarptautinę parodą, kurios metu subūrė verslininkų, remiančių franšizės idėją, grupę. Po metų iš jos išaugo Tarptautinė franšizės asociacija, o W. Rosenberg‘as tapo vienu iš jos įkūrėjų.

Spurgų tėvynės paslaptys

JAV yra laikoma spurgų tėvyne, tad niekuo nuostabaus, jog dažnai ir amerikietiškuose filmuose bei serialuose matome spurgas, o amerikiečių pop muzikos žvaigždė Madonna prieš išgarsėdama dirbo „Dunkin' Donuts“ kavinėje ir nebijo apie tai viešai pasakoti.

„Dunkin' Donuts“ spurgos ir žmogus, iš naujo išradęs franšizę
© Shutterstock nuotr.

Tačiau didelės dėžės su 6 arba 12 spurgų – ne tik tikros meilės šiam saldumynui įrodymas, bet ir kainodaros rezultatas. „Dunkin' Donuts“ kavinėse labiau apsimoka pirkti daugiau nei vieną ar dvi spurgas.

Įdomu tai, kad šiandien „Dunkin' Donuts“ spurgos sudaro tik 8 proc. įmonių pelno. O daugiausia šis kavinių tinklas parduoda kavos, arbatos, kokteilių bei kitų gaiviųjų gėrimų. Dabar „Dunkin' Donuts“ yra netgi vienas iš pagrindinių „Starbucks“ kavinių konkurentų.

Kaip garsiems prekių ženklams pavyksta išlaikyti savo veidą ir tuo pat metu keistis? Šiuos klausimas tiesiogiai bus galima užduoti garsių prekės ženklų atstovams Vilniuje, kur jie svečiuosis „Franchise Hub Expo 2014“ lapkričio 12 d. Parodos metu garsių vardų atstovai pristatys savo franšizes ir ieškos partnerių verslo plėtrai.

Franchise Hub Expo 2014“ – tai jau ketvirtus metus franšizės verslo galimybes regione pristatantis renginys. Jį inicijavo Lietuvos verslo darbdavių konfederacija. Šiemet paroda vyks iškart trijose šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Baltarusijoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neringa Venckienė įkalinta neįprastame Čikagos kalėjime (351)

Garsioji Lietuvos bėglė Neringa Venckienė yra įkalinta gana neįprastai atrodančiame, bet savo...

Ar lietuviams įkandamos bilietų į kiną kainos? (38)

Bilietų į kino teatrą kainų augimą lemia tobulėjančios technologijos, kurias reikia įsigyti,...

Paskambinus į greitąją – pritrenkianti dispečerės reakcija (190)

Moteris, kuri nusprendė padėti šaltyje gulinčiam žmogui, iš greitosios medicinos pagalbos...

Duoną ūkininkui uždirba sliekai (15)

Mindaugas Kulakauskas laisvu nuo darbo metu ūkininkauja, bet jo augintinių, įkurdintų buvusioje...

Legendinis Johnny Eckas: įveikęs save, bet nenugalėjęs žmogiškojo žiaurumo (13)

„Jei užsimanysiu pamatyti išsigimėlių, pažvelgsiu pro langą“, – gyvenimo pabaigoje viešai...

Gudrybė, kuri gali padėti patirti daugiau orgazmų (10)

Pradėkime nuo klausimo: kas yra tas orgazmas? Jūs gi žinote, kad orgazmas praktiškai yra visą...

Simas Jasaitis į iškilmingą renginį atvyko vienas (33)

Penktadienio vakarą verslo, politikos, meno, sporto ir pramogų pasaulio atstovai buvo pakviesti į...

Baisias šeimos problemas tėvai slėpė po devyniais užraktais: vaiko pasakojimais netikėjo net artimieji (26)

„Nesvarbu, kokioje aplinkoje užaugote, nesvarbu, kas jūsų tėvai, – jūsų gyvenimas neprivalo...

Laimėjęs Stambule „Žalgiris“ beldžiasi į Eurolygos atkrintamųjų varžybų duris (132)

Po savaitės pertraukos Eurolygoje Kauno „Žalgiris“ sėkmingai grįžo į lenktynes dėl vietos...

Po Venckienės sulaikymo išplatintas jos sūnaus kreipimasis (1227)

Ketvirtadienį pranešus apie buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės sulaikymą JAV,...