Pagrindinis „Simpsonų“ veikėjas Houmeris turėjo nemažai silpnybių, bet viena iš didžiausių, be abejonės, buvo spurgos. Ne bet kokios, o iš „Dunkin' Donuts“ – amerikietiško kavinių tinklo, išgarsėjusio dėl savo saldžių užkandžių visame pasaulyje. Nors jau daugiau nei 60 metų lankytojai į „Dunkin' Donuts“ užeina norėdami paraugti spurgų, bet grįžta... išgerti kavos.
© Gamintojo nuotr.

Daugelis iš jų greičiausiai nustebtų, sužinoję, kad „Dunkin' Donuts“ įkūrėjas buvo ne tik puikus spurgų žinovas, bet ir vienas iš didžiausią XX a. verslo inovatorių.

Sudėtingiau nei atrodo

Žengti koja kojon su laiku ir besikeičiančiais vartotojų įpročiais – toks daugelio garsiausių prekės ženklų sėkmės garantas. Naujų verslo stiprinimo ir plėtros būdų išradimas – štai šiuo pasiekimu gali pasigirti vos keletas pačių geriausių.

Kuris legendinis prekės ženklas nebijo keistis ir stebina ne tik savo produktais, bet ir indelį į verslo tobulinimą, DELFI.lt lankytojų klausia rubrikos „Laukiamiausias prekės ženklas“ apklausa, vykstanti nuo spalio 20 iki 28 dienos.

Kūrybiškas požiūris ir išradingumas versle – nepamainomos savybės. Tai įrodo ir „Dunkin' Donuts“ istorija. Šiandien šiai kompanijai priklauso daugiau nei 11 tūkst. kavinių visame pasaulyje. Skamba neįtikėtinai, tačiau įmonė, kurios garsiausia prekė yra rožinės spurgos, pradėjo tikrą verslo plėtros revoliuciją.

Žmogus už spurgų imperijos

„Dunkin' Donuts“ įkūrėjas William‘as Rosenberg‘as gimė 1916 m. Aštuntoje klasėje jis buvo priverstas palikti mokyklą, kad galėtų paremti savo šeimą ir dirbo įvairius darbus. Kai 1948 m. atidarė pirmąją savo kavinę, tiksliai žinojo, kad ten pardavinės būtent kavą ir spurgas. Šį derinį jis atrado dirbdamas antroje didžiausioje JAV statybos kompanijoje, kai per pietų pertrauką pastebėjo, ką labiausiai mėgsta valgyti kiti darbininkai.

1955 m. W. Rosenberg‘as atidarė savo šeštą kavinę ir nusprendė, kad geriausias būdas toliau plėsti verslą – franšizavimas. Šis plėtros būdas buvo žinoma dar nuo viduramžių, tačiau iki tol niekas net negalėjo įsivaizduoti, kaip plačiai franšizė gali pasklisti pasaulyje.

1959 m. W. Rosenberg‘as inicijavo tarptautinę parodą, kurios metu subūrė verslininkų, remiančių franšizės idėją, grupę. Po metų iš jos išaugo Tarptautinė franšizės asociacija, o W. Rosenberg‘as tapo vienu iš jos įkūrėjų.

Spurgų tėvynės paslaptys

JAV yra laikoma spurgų tėvyne, tad niekuo nuostabaus, jog dažnai ir amerikietiškuose filmuose bei serialuose matome spurgas, o amerikiečių pop muzikos žvaigždė Madonna prieš išgarsėdama dirbo „Dunkin' Donuts“ kavinėje ir nebijo apie tai viešai pasakoti.

„Dunkin' Donuts“ spurgos ir žmogus, iš naujo išradęs franšizę
© Shutterstock nuotr.

Tačiau didelės dėžės su 6 arba 12 spurgų – ne tik tikros meilės šiam saldumynui įrodymas, bet ir kainodaros rezultatas. „Dunkin' Donuts“ kavinėse labiau apsimoka pirkti daugiau nei vieną ar dvi spurgas.

Įdomu tai, kad šiandien „Dunkin' Donuts“ spurgos sudaro tik 8 proc. įmonių pelno. O daugiausia šis kavinių tinklas parduoda kavos, arbatos, kokteilių bei kitų gaiviųjų gėrimų. Dabar „Dunkin' Donuts“ yra netgi vienas iš pagrindinių „Starbucks“ kavinių konkurentų.

Kaip garsiems prekių ženklams pavyksta išlaikyti savo veidą ir tuo pat metu keistis? Šiuos klausimas tiesiogiai bus galima užduoti garsių prekės ženklų atstovams Vilniuje, kur jie svečiuosis „Franchise Hub Expo 2014“ lapkričio 12 d. Parodos metu garsių vardų atstovai pristatys savo franšizes ir ieškos partnerių verslo plėtrai.

Franchise Hub Expo 2014“ – tai jau ketvirtus metus franšizės verslo galimybes regione pristatantis renginys. Jį inicijavo Lietuvos verslo darbdavių konfederacija. Šiemet paroda vyks iškart trijose šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Baltarusijoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kas sieja „valstiečius“ su Matijošaičiu? Atsakymą kauniečiai rado pašto dėžutėse (7)

Kam „valstiečiams“ savo partiniame leidinyje reklamuoti Kauno miesto merą Visvaldą...

Maisto klastojimas: vietoj žuvies mums parduoda vandens glazūrą ir džiuvėsėlius (33)

Silkės vietoje sardinių siekiant atpiginti produktų gamybą arba vengiant mokesčių, šaldytų...

DELFI TV Gyvai: D. Trumpo iššūkiai pasauliui: kaip tai atsilieps Lietuvai?

JAV prezidento Donaldo Trumpo kelionę po Europą lydėjo skandalai, nesusipratimai, keisti...

Junckerio elgesiu pasibaisėjęs prancūzų žurnalistas: jis peržengė visas ribas papildyta (52)

„Atmosfera Briuselyje pastaruoju metu primena Brežnevo epochą. Mūsų politinei sistemai vadovauja...

Laukia dešimtmečiai prekybos karo? (12)

Apsisvaidymas vis naujais prekių sąrašais, kuriems taikomi muitų tarifai, jau yra nebe derybinė...

Gamta kėsinasi atimti pamėgtą lietuvių pramogą

Poilsiautojams ši vasara prasidėjo kur kas anksčiau ir labai gerai: jau gegužės mėnesį...

Rusijos tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą Lietuvos prokurorams ir teisėjams atnaujinta 12:46 (257)

Rusija reiškia nepasitenkinimą Lietuvos prokuratūra , kuri už dalyvavimą nusikalstamuose Sausio...

Neatpažįstamai pakeitė legendinę Lietuvos vietą: štai čia marozų tikrai nerasite (112)

„Marozų kurortas“ – tokia nemaloni etiketė nuo seno persekioja Palangą. Tai pastebintis...

Kaune mokomasis sunkvežimis įsirėžė į „Škodą“ – yra sužeistų (12)

Pirmadienio popietę Kaune įvyko avarija, į kurią pateko mokomasis sunkvežimis ir lengvasis...