aA
„Pinigų kartos“ rubrika „Svetima piniginė“ šįkart prašo žurnalisto, keliautojo, komentatoriaus, radijo stoties „M-1 Plius“ programų direktoriaus Vytaro Radzevičiaus atverti savo piniginę. Pašnekovas tvirtina, kad, keliaudamas po svetimas šalis, stengiasi neišlaidauti, tačiau prisipažįsta, kad yra prisipirkęs ir visiškai nereikalingų daiktų, pavyzdžiui, avikailio kepurę Uzbekistane.
Vytaras Radzevičius
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

„Tai būna tokia emocinė būsena, kai, būdamas kurioje nors šalyje, užsimanai kažkokio daikto, bet parsivežęs pamatai, kad jis tau visiškai nereikalingas“, – pasakoja V. Radzevičius.

- Esate minėjęs, kad, kai keliaujate, stengiatės neišlaidauti. Kaip tai pavyksta?

- Tai priklauso nuo žmogaus poreikių – mano poreikiai maži, tai aš mažiau ir išleidžiu. Važiuojame į vadinamąsias mažo biudžeto keliones. Nėra didelio poreikio leisti asmenines lėšas: mažiau valgai, mažiau perki, renkiesi žemesnės klasės nakvynės vietas – taip ir susitaupo.

Jei kažkur nori patekti, sudalyvauti ar kažką pamatyti, pasitaupai iš anksto, turi tikslą ir susidėlioji išlaidas. Svarbu yra planavimas.

- Kurioje šalyje keliaudamas patyrėte mažiausiai išlaidų?

- Man susidarė įspūdis, kad tai buvo Vietnamas prieš kelerius metus. Bet manau, kad situacija dabar keičiasi, nes ten labai greitai plėtojasi laisvoji rinka, labai aktyvus smulkusis verslas, žmonės – darbštūs, sparčiai kyla ekonomika. O tuo metu, kai keliavau, viskas buvo stebėtinai nebrangu. Mes ten siuvomės kostiumus – norėjome išbandyti, per kiek laiko juos pasius. Vyriškas kostiumas (švarkas ir kelnės), privačiai pasiūtas per šešias valandas, kainavo apie šimtą JAV dolerių. Manau, Lietuvoje už tiek nepasisiūtum.
Dar pigesnė šalis buvo Gruzija krizės laikais. Turėdamas 20 litų kišenėje, buvai turtingas žmogus. Bet ten, žinoma, irgi laikai pasikeitė.

- Ar leidžiate pinigus suvenyrams?

- Pirmose kelionėse visada nusipirkdavau kokį nors menkniekį. Dabar jau nebeperku, nebent randu nematytą paveikslėlį, kurį galima pasikabinti ant sienos. Namie turiu tokią sieną, ant kurios ir renku tuos paveikslėlius. Kitų suvenyrų neperku, juolab kad jie globalizacijos laikais gaminami vienoje vietoje, sunku rasti autentišką suvenyrą.

Dažnai tai būna tokia emocinė būsena, kai, būdamas kurioje nors šalyje, užsimanai kažkokio daikto, bet parsivežęs pamatai, kad jis tau visiškai nereikalingas. Kai buvau Uzbekistane, nusipirkau avikailio kepurę, nes tiesiog labai jos tuo metu norėjau. Bet po to aš ją atidaviau į LRT rekvizito skyrių.

- Ar esate taupus žmogus?

- Ne, tikrai nesu taupus. Neužsibūna pas mane pinigai. Kai aš jų turiu, tai turiu, kai neturiu, tai neturiu, bet niekada galvos dėl to nesuku. Buvo krizinių atvejų gyvenime, kai buvau jaunas, reikėjo imti paskolą butui, tada turėjau, nori ar nenori, sukaupti tuos pinigus ir dengti paskolą.

- Ar stebite, kam daugiausiai be reikalo išleidžiate pinigų?

- Turbūt prekybos centruose. Dabar gyvenu Užupyje, čia gali nueiti į mažas parduotuvėles ir nusipirkti tai, ko reikia. O anksčiau nuvažiuodavau į prekybos centrą, ten nusipirkdavau to, ko reikia, ir dar tiek pat to, ko nereikia. Tai buvo nereikalingas išlaidavimas.

- Ar mokote savo vaikus elgtis su pinigais?

- Mokau, nes, kaip sakoma, geriausias bankininkas yra tėvas, kuris išmoko, kaip elgtis su pinigais. Tai turbūt viena vertingiausių pamokų vaikui, nes reikia suprasti, kad pinigai neauga ant medžių, kad ne viskas yra perkama ir parduodama. Mano dukra pradėjo dirbti nuo ankstyvos paauglystės, sūnus auga, tikiuosi, kad irgi viskas bus gerai.

- Koks buvo Jūsų pirmasis darbas?

Pradėjau dirbti, kai man buvo 16 metų. Reikėjo matuoti vandens lygį gręžiniuose. Su dviračiu atvažiuodavau, reikėdavo pakelti tokį dangtį, nusileisti į šachtą ir išmatuoti požeminio vandens lygį. Uždirbdavau 40 rublių per mėnesį. Tai buvo man iš tiesų dideli pinigai, bet aš jų neišleidau. Grįžęs po armijos, nusipirkau drabužių ir nešiojamą magnetofoną.

O po to, kai mokiausi žurnalistikos, pirmame kurse praktiką atlikau Kupiškyje – tėčio tėviškėje. Dirbdamas laikraštyje gavau algą, iš jos pirmas pirkinys buvo švarkas, kurį ilgai nešiojau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Politologas Girnius: manau, kad Skvernelis nekandidatuos (297)

Politologas Kęstutis Girnius , vertindamas dvejus praėjusius šio Seimo kadencijos metus juokavo,...

Dėl laisvės kovojančio Tibeto ypatumai: du broliai dalijasi viena žmona, o šildosi kūrendami mėšlą (26)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Aistros dėl vaikų paėmimų nerimsta: tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą (517)

Seime ir toliau narstoma vaiko teisių apsaugos reforma. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija...

Britanijos vyriausybė pritarė „Brexit“ susitarimo projektui (16)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May trečiadienį vakare paskelbė, kad jos...

„Mirusios“ trenerių draugystės fone Valančiūnas pažvelgė į skaudžiąją NBA realybės pusę (4)

Kyle‘as Lowry ir Jonas Valančiūnas kartu sudėjus praleido net dvylika metų tobulėdami savo...

Cukriniu diabetu suserga ne tik nutukę ir pasyvūs žmonės: Aistė papasakojo, kaip 18 metų gyvena su šia liga (19)

Kas antras pasaulyje diabetu sergančiųjų žmonių nežino, kad turi šią ligą. Lietuvoje...

Kunigas savo parapijiečius šiurpino „Porsche“ automobiliu, kurį traukė įkinkyti mažamečiai vaikai (32)

Maltos Gozo salos kunigas, sukėlęs nemenką skandalą savo sprendimu po parapiją pasivažinėti...

Psichologė išskyrė 7 mąstymo įpročius, kurie nėra teisingi, bet daro įtaką mūsų savijautai (4)

Nepaisant patirčių, amžiaus ar statuso, visus žmones retkarčiais aplanko mintys, kurios ne visada...

Skandalingasis rusų milijonierius už dyką atiduoda Kurtinaičio treniruoto klubo akcijas Rusijoje paskelbtas bankrotas (2)

Skandalingais pareiškimais ir elgesiu pagarsėjęs rusų milijonierius Dmitrijus Gerasimenka...

Išrinkta „Dydžio (r)evoliucijos“ nugalėtoja: filmavimo metu įvyko ir sužadėtuvės (22)

Šį trečiadienio vakarą LNK televizijos eteryje paaiškėjo pirmojo Lietuvoje plius dydžio...