Rimtumas, racionalumas ir susilaikymas – LRT žinių vedėjos Ugnės Galadauskaitės darbo dalis. Tačiau praverdama savo piniginę „Pinigų kartai“ ji parodė kitokią savo pusę.
Ugnė Galadauskaitė
© Klubas.lt (J.Baliutavičiaus nuotr.)

Suvalkietė, bet visai ne suvalkietiška – taip ji įvardija save. Artėjant kalėdiniam laikotarpiui U. Galadauskaitė pripažįsta, kad nenumatė jokios sumos dovanoms, paaiškina, kodėl ji net nebando taupyti dideliems pirkiniams ir kokioms grožio prekėms ji vis dėlto negaili pinigų.

Ugne, esi iš Suvalkijos, todėl tikriausiai esi taupi kaip tikra suvalkietė..

- Ne, aš apskritai galvoju, kad suvalkiečiai nėra, kaip sakoma, skūpūs. Čia yra labai neteisingai sudarytas, turbūt kitų rajonų iš pavydo, įspūdis. Iš tikrųjų, mano nuomone, suvalkiečiai labai protingai taupo. Jie kaip tik yra labai dosnūs, skaičiuojantys, bet ne blogąja prasme. Tiesiog protingai tvarko savo finansus.

Tu ir tavo tėvai taip pat protingai finansus tvarkote?

– Mama – taip. Ji labai išmintinga finansų tvarkytoja, tėtis – išlaidesnis ir šioje vietoj aš esu labiau į tėtį panaši. Jeigu turiu kažkokį konkretų tikslą, kuriam reikia pinigų, tai tada aš, kai susiimu, moku taupyti. Bet jeigu tokio tikslo nėra, tai tada nepavyksta ir taupyti.

Ką tu vadini konkrečiais tikslais?

– Na, pavyzdžiui, naujas telefonas. Tokiu atveju tikrai gali atsidėti pinigų. Bet štai mąstant apie butą kyla abejonių. Tai tikrai daug pinigų reikalaujantis pirkinys, jam reikia taupyti ilgai ir nuobodžiai, todėl pradedu galvoti, kad gal vėliau, gal dar nepribrendau... Prasideda tokios mintys.

– Dabar taupai kam nors?

– Ne, dabar taupau tik kalėdinėms dovanoms. Bet tos dovanos neturi didelės reikšmės. Aš manau, kad svarbiausia dėmesį parodyti. Daug pinigų dovanoms šiaip neišleidžiu.

– Na, Šv. Kalėdos jau ne už kalnų ir tuoj prasidės dovanų maratonas, tai kiek skirsi pinigų tam?

– Labai įvairiai ir skirtingai kiekvienais metais. Visada perku seneliams ir tėvams, bet jeigu turiu daugiau pinigų, tai į tą sąrašą įtraukiu daugiau žmonių. Šiaip viskas atsiremia į finansus. Žiūrėsim, kaip bus šiemet.

Sumos niekada nenumatau, nes būna nusimatai tą sumą, kiek galėtum išleisti, tarkim, 100 eurų, bet tada pamatau kokį daiktą, kuris idealiai tinka mamai. Ir tikrai negaila nupirkti, jeigu aš tikrai žinau, kad jai patiks. Už tai man ir nepavyksta taupyti, nes aš vadovaujuosi logika – jei labai nori, tai reikia.

Kam niekada negaili pinigų?

– Maistui. Čia yra visiškai tėtės mokykla. Nesvarbu, turi pinigų ar neturi, tu visada turi pavalgyti reguliariai ir sveikai. Tai kad ir kaip bebūtų, niekada netaupau pirkdama maisto produktus. Kaip kiti sako – nusipirkau gerą daiktą ir mėnesį valgiau grikius. Tai aš gal ir sakiau tai, bet tikrai taip nedariau. Aš tuos grikius valgiau ir su mėsa, ir dar desertą užsisakiau, jei norėjau.

Visi tave žino būtent kaip šviesiaplaukę moterį, vedančią žinias, laidas ar renginius. Visada turi atrodyti gražiai. Kiek išleidi pinigų tam?

– Turbūt likimo ironija, nes kai nedirbau televizijoje, daug daugiau išleisdavau pinigų besirūpindama savo išvaizda. Galvodavau, kuo apsirengti, jeigu reikės oficialiai, jeigu reikės kažkaip puošniau.

Rūpindavausi visa kosmetika, plaukų priemonėmis. Dabar makiažo turiu minimaliai, plaukų priemonių – taip pat. Drabužių spintoje irgi turiu tik tai, kas man patogu, o jeigu ko nors reikia – viskas yra darbe.

Daugiau dėmesio pradėjau skirti veido kremams, plaukų kaukėms, nes kasdien esu šukuojama. Daug plaukų lako tenka naudoti, storas grimo sluoksnis, tai, kad oda būtų kuo sveikesnė, stengiuosi negailėti pinigų kokybiškiems kremams. Dabar naudoju kremą, kuris kainavo gal apie 130 eurų, bet vis dėlto jo nereikia pirkti kas savaitę.

– Mėgsti keliauti ir ne bet kur – paskutinį kartą buvai Kinijoje, Havajuose. Tai sakyk, ar ilgai taupai tokioms kelionėms?

– Kelionės yra, kaip sakiau, toks artimas tikslas, kuriam galiu susikaupti ir taupyti. Žinau, kad artėjančią vasarą skrisiu į Ameriką, nes bus sesės vestuvės ir reikės tikrai nemažai pinigų. Tai visada pirkdama ką nors atsižvelgiu į tai, kad gal geriau nepirkti, gal geriau pataupyti kelionei.

Bet grįžtant prie praeitų kelionių, tai, pavyzdžiui, Kinijoje buvo komandiruotė, tai man nekainavo nei skrydis, nei viešbutis. Kalbant apie Havajus, buvau su sese ir išlaidas dalinomės, todėl vėlgi neišleidau tiek daug, kiek gali atrodyti.

Tiesa, šiai kelionei ilgai taupiau. Dar yra toks dalykas, kad kai gaunu atostoginius pinigus, pasiklystu juose ir išleidžiu visus per atostogas, bet paskui galiu gyventi kurį laiką įspūdžiais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Paskelbtos teritorijos, kuriose jaunos šeimos galės gauti paramą būstui įsigyti (37)

Nuo rugsėjo 1 d. jaunos šeimos galės pretenduoti į valstybės subsidiją pirmam būstui regione,...

Sostinės policija sulaikė išžaginimu įtariamą „alfą vyrą“ Airiną Arutiunianą paimti intymūs vaizdo įrašai; atnaujinta 15.22 (201)

Sostinės kriminalinės policijos pareigūnai sulaikė fotografu pasivadinusį asmenį, viliojusį...

Ekspertai: po skandalingų įvykių Helsinkyje – grėsmė visai Europai (91)

Kaip ir visi Jungtinių Valstijų ir Rusijos viršūnių susitikimai, Donaldo Trumpo ir Vladimiro...

Nemato, už ką teisti Pijų, bet pro akis praslydo kitas rimtas skandalas (141)

Kol visų dėmesys yra nukrypęs į teisiškai pasmerktą bandymą įrodyti, kad „ Naisių vasara...

Marijampolėje į vandentiekio vandenį pateko chloro, gyventojus įspėja saugotis

Marijampolėje dezinfekuojant vandenvietės filtrą, taip naikinant vandentiekio vandenyje...

Europos jaunimo čempionato aštuntfinalis: Lietuva – Ispanija tiesioginė vaizdo transliacija (7)

Europos jaunimo iki 20-ies metų čempionate trečiadienį prasideda atkrintamosios kovos: Lietuva...

Liutauras Čeprackas pasipiktino dėl vaikų restoranuose: jei neturi kur jų palikti, sėdėk namuose (92)

Visus, pasiryžusius eiti su mažais vaikais į restoraną, matyt, galima suskirstyti į kelis tipus...

Nuvertintas vabzdžio įgėlimas kelia grėsmę gyvybei: kaip atpažinti anafilaksinį šoką ir išsigelbėti? kodėl įgėlus uodui negalima kasyti? (1)

Saulėti orai vilioja kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, tačiau nuo vabzdžių kasmet...

Rusijoje - įsiūtis dėl apdovanojimo Baltijos šalims: Lietuvą palygino su kanibalais (725)

Po to, kai praėjusią savaitę Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Baltijos...

Vertingieji JAV turistai: ar straipsnis „Forbes“ paskatins juos dažniau rinktis Lietuvą? (12)

Įtakingasis amerikiečių žurnalas „ Forbes “ išgyrė Vilnių ir Lietuvą. Mūsų šalyje...