aA
Pinigų karta“ grįžta prie likusių europarlamentarų pinigų. Šiandien piniginę pravėrė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Itin taupus politikas, atvirauja ir pasakoja, kada pirmieji pinigai pasiekė jo gyvenimą. Pelningą verslą jis iškeitė į politiką ir vietoj 500 JAV dolerių atlyginimo, V. Tomaševskis pasirinko dirbti už 20 JAV dolerių. Kas lėmė tokį sprendimą?

Kur europarlamentaras leidžia savo atlyginimą, kodėl šeimoje tik vienas automobilis ir kam taupusis Lietuvos atstovas Briuselyje vis dėlto negaili pinigų?

- Pradedant pokalbį sakėte, kad piniginėje visada turite grynųjų pinigų. Kokie pirmieji grynieji buvo jūsų gyvenime?

- Mūsų šeima turėjo daržą, auginome braškes. Tėvai dirbo mokytojais, o tais laikais mokytojai, kaip ir šiandien, daug neuždirbdavo. Tai mes, vaikai, padėdavome tėvams, bet aš savo atlygio negaudavau. Tėvai per sezoną uždirbdavo pora tūkstančių rublių. Pamenu, kai buvau keturiolikos, buvo birželis, tėvai ruošėsi mokykloje egzaminams, tai tekdavo už juos padirbėti braškių lysvėje. Būdavo ir dešimt valandų pradirbdavau, bet, žinot, kai esi jaunas, fiziškai stiprus tai nebuvo labai sunku.

- Ir už tokį darbą negaudavote jokių pinigų?

- Ne, jokiu būdu. Tėvams tik padėdavome. Bet netoli tėviškės buvo miškas tai ten skindavome su broliu žemuoges. Ir tada uždirbdavome – pardavinėjome jas. Žemuogės buvo brangios, stiklinė kainuodavo 50 kapeikų.

- Tai jūs priskindavote uogų ir važiuodavote jas pardavinėti į turgų?

- Ne, mes su broliu ir giminaičiais gėdijomės jas pardavinėti patys. Kažkaip važiuoti ten kažkur ir pardavinėti... Nelabai malonu buvo, bet mums padėdavo močiutė. Ji parduodavo ir parveždavo mums atlygį. Tai būdavo 5 rubliai – dideli pinigai. Palyginus su dabartiniais pinigais, tai vertė panaši kaip 15 eurų gal.

- Vaikams tokie pinigai gal tikrai nėra maži, kaip jūs sakote. Tai kur tokią sumą keturiolikmetis išleisdavo?

- Na, žinot, kaip vaikai – tai saldainiams, tai žaislams. Aišku, neišleisdavome taip, kad šiandien turiu, rytoj – neturiu.

- Kas jums dar padėjo, kaip sakoma, užsikalti pinigą?

- Po trečio kurso, kai gimė vaikas mums su žmona, buvo tokie laikai, kad galėjau leisti sau turėti kažkokį smulkų verslą. Tai buvo prekybinis verslas. Kelis kartus buvau nuvykęs į Šiaurę, kur tarnavau, uogų rinkti. Tris savaites rinkdavome uogas ir galėjai nemažai uždirbti. Mane kviesdavo ir į Kinija dirbti, draugai manimi labai pasitikėjo. Per mėnesį ar du galėdavau uždirbti apie tūkstantį JAV dolerių. O paskui 1992 m. pradėjau dirbti čia, Seime, padėjėju.

- Kaip čia taip likimo kreivės pasisuko nuo pelningo verslo?

- Na, buvau labai aktyvus politikos srityje. Domėjausi atgimimo situacija. Nežinau, turbūt visuomenininkai pastebėjo mano potencialą ir pasiūlė man dirbti Seimo nario padėjėju. Aš nelabai norėjau, nes nemačiau savęs politiku, bet vis dėlto pradėjau dirbti ir mano atlyginimas buvo 20 JAV dolerių.

- Jūs iškeitėte 500 dolerių atlyginimą į 20 dolerių?

- Tai čia buvo toks vidutinis atlyginimas, jis nebuvo mažiausias. Bet mums užtekdavo tik maistui, o visa kita - iš santaupų. Ir dirbdavau šitą darbą ne taip, kad atėjau ir po 8 valandų eidavau namo. Ne, kartais reikėdavo ir 10, ir 12 valandų dirbti.

- Skamba nelogiškai, juk kiekvienas nori uždirbti daugiau, o ne mažiau. Kodėl nesinorėjo grįžti atgal į verslą, kur atlyginimas buvo 25 kartus didesnis?

- Na, žinoma, šeimą reikėjo kažkaip pramaitinti, bet man ir čia neblogai sekėsi. Vis dėlto analitinius gebėjimus aš turėjau, todėl nebuvo sunku. Draugai sakydavo – važiuojam į Šiaurę ar į Kiniją, nereikės mokėti už kelionę, gausi 300 dolerių. Bet negalėjau palikti žmonių.

- Minėjote, kad nesvajojote apie politiko karjerą, bet metėte pelningą verslą dėl politiko kėdės ir šiandien jau sėdite Europos Parlamente. Atlyginimas didelis, kur leidžiate jį?

- Gyvename mes kukliai, bet pernai pirkome 12 arų sklypą ir pastatėme namą. Vieno aukšto, 170m2 namas. Nemažai išleidome pinigų. Dabar jis įvertintas maždaug 210 tūkst. eurų. Atlyginimas nemažas, tai vis taupau pinigus. Iš atlyginimo dar moku 5% nario mokestį. Dar daug pinigų reikėjo skirti 2014 m., kai kandidatavau į prezidento postą.

Rinkiminei kampanijai teko išleisti 254 tūkst. litų (73 563 tūkst. eurų). O daugiau nelabai kažkur leidžiu. Turime tik vieną automobilį, nors kartais, kai reikia ir man, ir žmonai, būna viena kita problema.

- Tai kodėl tiesiog neperkate antro automobilio, juk tikrai galėtumėte tai leisti?

Gal ir reikėtų, bet aš manau, kad gal sūnui, kai turės teises, pirksim. O dabar... Na, galima pirkti, bet tokių dienų, kad abiem reikėtų automobilio, būna tik viena kita.

- Turbūt esate labai taupi šeima?

- Ne, gal tiesiog kukliai gyvename. Neperkame kažkokių ypatingų rūbų ar dar kažko. Turim tiek, kiek reikia. Bet yra ir poreikių – turim neįgalų sūnų, kuriam reikia ir vaistų, procedūrų. Tai taip pinigai išeina, bet, aišku, daug ir lieka. Dar dalį pinigų investavau į savo tėviškę prie Maišiagalos – tvenkinį iškasiau, sodą sutvarkiau. Investavau apie 30 tūkst. eurų.

- Pinigų neinvestuojate, tai gal daug išleidžiate savo pomėgiui – žvejybai? Kiek kainavo brangiausia meškerė?

- Turiu daug meškerių, bet esu kuklus ir negalėjau sau leisti pirkti brangios meškerės. Matot, aš moku ir su prasta meškere pagauti žuvį. Bet per vieną gimtadienį draugai padovanojo 300 eurų čekį. Tai nusipirkau geresnę tokią meškerę už maždaug 115 eurų ir žieminius žvejybos batus.

- Ir kur dažniausiai žvejojate? Tikri žvejai svajoja važiuoti į Šiaurę pažvejoti...

- Taip, siūlė man draugai, bet aš vis laiko neturiu. Tai aplink Vilnių žvejoju. Daug pinigų neišleidžiu žvejyboje, bet ir netaupau. Planuoju pirkti lengvesnę valtį, kadangi ten, kur žvejoju, sunku prieiti prie ežero, o valtį reikia nešti. Bet jau kelis metus tik kalbu apie tai, o vis nenusiperku.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Įvertino Vyriausybės darbą skirtingose srityse: turi sunerimti dėl keturių (197)

Lapkričio 4 – gruodžio 3 dienomis Rinkos tyrimų centras Tėvynės Sąjungos – Lietuvos...

Palygino kelionių organizatorių pasiūlymus: poilsis ten pat, o kainų skirtumas – 400 eurų (57)

Planuojant kelionę visuomet svarbu gauti norimo tipo poilsį už geriausią įmanomą kainą. Vis...

„Revolut“ Lietuvoje tampa banku (37)

Jungtinės Karalystės finansinių technologijų įmonė „ Revolut “ Lietuvoje gavo specializuoto...

Tragedija laivų statykloje: lūžo krano kabina, žuvo du žmonės (29)

Ketvirtadienį, 7.48 val., pranešta, kad Klaipėdoje, Vakarų laivų gamyklos teritorijoje, lūžo...

Žurnalistų dėmesio centre – Putino apsauginiai: jie net nenutuokė, kaip elgtis (15)

Rusijos Federacijos prezidento apsaugos tarnybos pareigūnai dirba apsimetę operatoriais, praneša...

Jokių „Danske“ skeletų spintoje, sako Lietuva, kol jos kaimynės nepatogiai muistosi (24)

Kol kitas Baltijos šalis drebina finansiniai skandalai, Lietuva turi žinią visiems,...

Puošti galima ne tik eglutę: kokie kiti įspūdingi augalai gali ją pakeisti (3)

Raugerškis su vaisių šakelėmis, alksnio vaisynai, žalios buksmedžio šakelės, raganių...

Grybauskaitė: ES lieka mums skolinga (64)

Lietuvos ūkininkai iš Europos Sąjungos ( ES ) negaus tokių tiesioginių išmokų, kokios...

Galinga Bilio pradžia – Lietuvos rekordas ir finalo vertas rezultatas, Meilutytė – pusfinalyje

Pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionate Kinijoje 100 metrų kompleksinio plaukimo rungties...

„Raptors“ sutriuškino čempionus, tačiau neteko Greeno sutraumuoto Valančiūno (3)

Nuostabią pergalę NBA pirmenybėse iškovojo lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23-7). Kanados...