Svetima piniginė. Kam pirmąjį atlyginimą išleido Z. Balčytis?

 (12)
„Pinigų kartą“ ir toliau kalba su europarlamentarais apie jų pinigines, pinigus ir taupymą. Šį kartą „Svetimos piniginės“ rubrikoje Zigmantas Balčytis, kuriam 61–eri. Iš jų 25 metus praleido politikoje, o Europos Parlamento koridoriaus jau vaikšto šeštus metus.
© DELFI / Kiril Čachovskij

- Didžiąją dalį savo laiko praleidžiate Briuselyje ir Strasbūre. Kokios Jūsų išlaidos ten? Kur leidžiate savo pinigus?

- Išlaidos Briuselyje paprastos ir aiškios – nakvynei ir maistui. Jokių ypatingų išlaidų Briuselyje nėra. Tiesą sakant, jokios didelės prabangos sau neleidžiu. Gal šiek tiek didesnės išlaidos būna, kai aplanko draugai iš Lietuvos. Briuselis ir Strasbūras yra mano darbo vieta ir tiek. Išvykstu iš Lietuvos į ten kaip į komandiruotę.

- Ką pinigai reiškia Jums?

- Kaip ir kiekvienam žmogui – pinigai yra svarbūs. Man pinigai reiškia galimybę ir laisvę veikti (arba neveikti), įgyvendinti savo sumanymus, tikslus. Tačiau vien pinigai dar niekam laimės neatnešė. Ir gerai, kad yra dar dalykų, kurių negalima nusipirkti už jokius pinigus. Tai yra žmonių pasitikėjimo ir pagarbos. Nepatinka žmonės, kurie žiūri į žmogų, o mato litą, dabar – eurą.

- Ar esate taupus žmogus, ar labiau išlaidus?

Svetima piniginė. Kam pirmąjį atlyginimą išleido Z. Balčytis?
© DELFI / Šarūnas Mažeika

- Galiu būti ir išlaidus, ir taupus. Priklauso nuo situacijos, aplinkybių. Visada paklausiu savęs, ar išlaidos pakeis mano ir aplinkinių gyvenimą, ar jos būtinos.

- Tai gal šiuo metu taupote kam nors?

- Artimiausiu metu nesu numatęs kažkokių ypatingų pirkinių.

- Atsukime laiką atgal. Prisiminkite, koks buvo pirmasis jūsų darbas?

- Kadangi esu kilęs iš Šilutės rajono ir vaikystę praleidau netoli Nemuno, kaip ir dauguma kaimo vaikų, vasaromis dirbau prie aparatų, kurie gamino šieno miltus. Tai buvo pirmieji mano, kaip septintoko, darbai, už kuriuos gavau atlyginimą.

- Ir kur išleidote pirmąjį atlyginimą?

- Pirmasis atlyginimas buvo skirtas būtiniausiems daiktams įsigyti: rūbams ir futbolo batams - bucams. Tuomet aš, paauglys, džiaugiausi, kad galiu pats nuspręsti, ką pirkti, o ne prašyti tėvų. Tai geras jausmas.

- Kokią pinigų taisyklę turite savo šeimoje?

- Kaip finansininkas ir ekonomistas - puikiai žinau vieną taisyklę: išlaidos negali viršyti pajamų. Ši taisyklė taikoma ir mano šeimoje.

Pinigų karta
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Svetima piniginė

I. Stonkuvienė silpnybę jaučia ne tik batams ir suknelėms (3)

Kai kam galbūt ji tik aktoriaus, laidų vedėjo ir humoristo Manto Stonkaus žmona. Kai kam ji – jauna verslininkė, dviejų vaikų mama ir žmona. Indrė Stonkuvienė šiandien „Pinigų kartos“ skaitytojams praveria ne tik savo, bet ir šeimos piniginę.

Stilistė A. Gilytė: kaip kiti eina pirkti obuolių, aš taip perku džinsus (7)

Jos požiūris į drabužius praktiškas labiau nei labai. Paklausus, ką per šiuos metus pirko, ji net nepamena, nes yra išmokusi stiliaus gudrybių, kurios padeda ne tik gerai atrodyti, bet ir sutaupyti. Ir tokį požiūrį ji rekomenduoja visoms Lietuvos moterims: „Nereikia eiti pirkti džinsų, o išeiti su rankine“.

Kokiose parduotuvėse E. Daugėlaitė-Kryževičienė jaučiasi lyg vaikas tarp žaislų? (2)

„Labas rytas, Lietuva“- kas rytą taria Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė lietuvaičiams, o šiandien žurnalistė ir laidų vedėja sutiko praverti piniginę „Pinigų kartos“ skaitytojams.

I. Laurso pirmasis verslas - nelegalus, bet pelningas (8)

Naujos kartos verslininkas, mobiliųjų aplikacijų bendrovės "GetJar" įkūrėjas Ilja Laurs nedrįso atvirauti apie asmeninius finansus, bet "Pinigų kartos" skaitytojams papasakojo apie pirmąjį savo verslą mokykloje, pirmus didelius pinigus jau subrendus ir atskleidė, kaip turimus sukauptus turtus padidinti keliasdešimt kartų.

M. Tyla: norint sukurti žvaigždę, pradžiai reikia 10 tūkst. eurų (107)

Populiariausių Lietuvos atlikėjų prodiuseris, muzikinių apdovanojimų „M.A.M.A“ asociacijos pirmininkas Martynas Tyla šiandien drąsiai pasakoja „Pinigų kartos“ skaitytojams apie pinigus muzikos pasaulyje.