Dar trisdešimties neturintis, du kartus tituluotas geriausiu Lietuvos virėju, Vilniaus centre atidaręs naują restoraną, Deivydas Praspaliauskas sutiko papasakoti apie pinigus, maistą, brangiausius restoranus ir savo darbuotojų atlyginimus.
© Organizatorių archyvas

Atvykus į sutartą vietą, D. Praspaliauskas dar dalyvavo susitikime. Po kelių minučių priėjo ir prisėjo jaunuolis palaidais marškiniais bei spindinčiomis akimis.

Viso pokalbio metu jis stebėjo dirbantį personalą ir slapta didžiavosi juo, pabrėždamas, kad tai kainuoja – išugdyti mandagius padavėjus kainuoja ir laiko, ir pinigų. Jo preciziškas mąstymas jaučiamas visur – tiek personalo elgesyje, tiek restorano lėkštėje, tiek jo požiūryje į maistą.

- Deivydai, kur Jūs pats perkate maistą?

- Įvairiai. Paskutiniu metu apsipirkinėju 1-2 h nakties, todėl patogiausia tai daryti parduotuvėse, kurios dirba per naktį. Tikrai patogu, nes naktimis tos parduotuvės pildo savo asortimentą ir viską randu, ko reikia.

Ir restoranui, jeigu būna ko prireikia, tai nubėgu ten. Bet čia yra tik dalis produktų, kuriuos reikia greitai nusipirkti. Jeigu savaitgalis laisvesnis, tai atrandu kitokių parduotuvėlių, turgelių. Žuvį, pavyzdžiui, perku tik žuvies parduotuvėje. Nemeluosiu, kad tai, kas restorano virtuvėje, tas ir namų, nes tiesiog tau patinka produktas ir viskas.

Žinau, kad mocarelos nepirksiu parduotuvėje, o važiuosiu į itališkų produktų parduotuvę, kur mocarela kainuoja trigubai brangiau. Kalbant apie produktus, aš labai rimtai vertinu tai, ką kuriu.

- Kaip suprantu, Jūs niekada negailite pinigų maistui?

- Maistui negailiu tikrai. Tikrai dažnai iš parduotuvės išeinu su pirkinių maišeliu ir būnu sumokėjęs 50 eurų. Pagalvojus, tai truputį kosminiai pinigai, bet pats tai valgai.

Juk esi toks, ką valgai. Aš maistui niekada negailėjau pinigų, ypač nuo tada, kai pradėjau savarankiškai gyventi. Nuo 16 metų jau žygiavau į savo gyvenimą ir dar bendrabutyje gyvendamas aš turėjau savo šaldytuviuką ir ten kartais būdavo rimtesnių produktų. Aišku, tada rimtesnis produktas buvo rūkytas vištienos sparnelis. Bet šiaip niekada nebuvau ir nesu taupus, bet išlaidauju daugiausiai maistui ir, pasirodo, kad visai neblogai man tai sekasi (juokiasi).

- Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje dar nėra restorano, kuris turėtų Mišelino žvaigždę, bet jeigu tai kada nors nutiks, ką tai reikš lietuviškam restoranui?

- Sprogmenį.

- Kaip manote, ar Jūsų restoranas gali būti vienas iš tokių?

- Labai sunku pasakyti, nes manęs pastaruosius ketverius metus žmonės to klausinėja. Jie pradėjo keliauti, važinėja po pasaulį ir valgo. Tiek daug kartų jau buvo kalbėta, kad tai stovi gerklėje turbūt. Bet jau kartais pakalbam su latviais ir estais, kad gal jau būtų ir laikas kažką ir Lietuvai išstenėt. Mes nelabai galim ką padaryti, bet būna atvažiuoja svečiai ir vertina tave: „Čia kaip...“, „Čia geriau nei...“.

- O kalbant apie pigias vietas, kur esate valgęs pigiausiai, bet skaniai?

- Pigiausiai esu valgęs Gruzijoje, bet tuos pietus galėčiau įrašyti į savo TOP 3. Kiek pamenu, tada sumokėjau apie 20 litų (5,7 eurai). Valgiau tokį gruzinišku būdu padarytą upėtakį, kuris buvo tobulas.

- Kur Lietuvoje galima skaniai ir pigiai pavalgyti?

- Aš nemanau, kad tai įmanoma.

- Prie Jūsų vis prieina virėjai iš virtuvės pasitikslinti dėl patiekalų, padavėjai – dėl servetėlių, o į interviu atėjote ką tik iš susitikimo. Kaip atrodo Jūsų darbo diena?

- Dabar iš tiesų labai intensyviai dirbu, kad greičiau ateitų laikas, kuomet galėsiu grįžti į virtuvę. Atsidarius didelį restoraną, atsirado daug daugiau sėdimų vietų, penkis kartus daugiau darbuotojų ir atsirado daugiau darbų, kurių už mane patį niekas nepadarys.

Tai mano įstaiga ir niekas už mane nepataupys pinigų. Nėra taip, kad aš negalvoju apie kitus – reikia darbus kažkam patikėti, pasitikėti kitais ir aš tik laukiu, kol tokie žmonės ateis pas mane. Ryte būna susitikimas su personalu, meniu derinimas, po to darbo susitikimai, virtuvėje aš turiu keturias dešines rankas, kurie prižiūri visus kitus keturiolika – penkiolika virėjų, o iš viso virtuvėje 27 virėjai. Tai yra labai brangu, bet jeigu nori savo majonezą daryti, o ne pirkti jį, jeigu nori pyragą kepti, o ne pirkti, tam reikia žmonių.

- Kiek uždirba Jūsų virėjai, nes žiūrint į meniu kainas, jos tikrai nemažos?

- Nuo 400 iki 1200 eurų.

- Dabar štai karštas patiekalas – jautienos nugarinė kainuoja 19 eurų. Tai nėra mažai. Kaip manote, ne per brangu lietuviams?

- Pabandykime nusipirkti mėsos gabalėlį, kuris būtų geras, mūsų parduotuvėse. Aš nelabai galiu net pirkti mėsos iš Lietuvos, deja. Kad ir kaip norėčiau. Suraskit jūs man tokį lietuvį ūkininką, kuris duotų gerą mėsą ir už normalią kainą. Tas, kuris turi gerą galviją, jis kainuos du kartus brangiau negu koks argentinietis pasiūlys.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos žiniasklaida džiūgauja: išsipildė didžiausias Vakarų košmaras Žirinovskis prakalbo apie rimtus pokyčius Rusijoje (407)

Besiplečianti prezidento Vladimiro Putino priešprieša su Vakarais padidino jo rinkimų pergalės...

Skvernelis: minimali alga bus visiškai kitokia (319)

Mokesčių pakeitimai tikrai rengiami ir netrukus bus pristatyti visuomenei. Jeigu jiems pritartų...

VRK posėdyje – siūlymas praplėsti tyrimą dėl „Naisių žemės“ pildoma (10)

Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Vilius Semeška prašo praplėsti tyrimą dėl leidinio...

VSD blokavo „Lewben Investment Management“ planus įsigyti „Verslo trikampio“ pirkėją (11)

Lietuvos žvalgyba blokavo investicijų bendrovės „Lewben Investment Management“ planus įsigyti...

Populiariame Vilniaus bare – išpuolis prieš didžėjų ir jį gynusį vadovą (37)

Buvo toks girtas, kad net neprisimena, kaip populiariame sostinės bare užpuolė dirbantį vadovą ir...

Teisės ir teisėtvarkos komitetas – prieš žemės reikalus tirsiančią komisiją (43)

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) nepritaria opozicijos siūlymui sukurti specialią...

Panevėžiečio gimnazisto nužudymo bylos tyla skaudina jį pažinojusius (6)

Pernai Panevėžyje , daugiabučių rajone, nužudyto gimnazisto byloje – jokių naujienų....

Lietuva pavergė turko širdį: išmokęs mūsų kalbą dirbs lietuvių gidu Turkijoje (10)

Liko vos mėnuo ir Turkijoje vėl prasidės pusmetį truksiantis turizmo sezonas. Alanijos regione...

Po tyčia pralaimėtų „Lietuvos ryto-2“ rungtynių lekia galvos: darbo neteks ir treneris, ir vadovas atnaujinta (14)

Regionų krepšinio lygos (RKL) B diviziono aštuntfinalio rungtynės, kuriose dalyvavo Vilniaus...

Lietuvių narkotikų prekeivių gauja į Angliją importavo britų policijai neregėtą medžiagą (23)

Rytų Anglijoje policijai įkliuvo tarptautinės narkotikų prekeivių grupuotės nariai, iš kurių...