Svetima piniginė. A. Guoga: taupymas nėra vertybė

 (68)
Pinigų karta“ neapleidžia „Svetimos piniginės“ rubrikos ir toliau skaitytojams pasakoja apie europarlamentarų pinigines, išlaidas ir taupymą.
Antanas Guoga
© DELFI / Tomas Vinickas

Piniginė, po kurią landžiosime, šį kartą – Liberalų sąjūdžio nario Antano Guogos. Daugiau nei metus politikoje esantis europarlamentaras pasakoja, kaip pradėjo investuoti būdamas dar paauglys, ką mano apie taupymą ir labdarą.

- Kaip pasikeitė jūsų piniginės gyvenimas tapus politiku?

- Niekas nepasikeitė. Nieko nėra nei labai blogiau, nei geriau.

- Tai ką reiškia pinigai politikoje?

- Dabar turbūt yra tokia mada, kad žmonės, kažkiek gyvenime užsidirbę ir pasiekę, sėkmingai dalyvauja politikoje. Žmonės gal jais labiau pasitiki savimi, kad turi bent kažkiek sugebėjimų patys, o ne iš valstybės užsidirbti. Ir tai gal pranašumas, kad aš pats tvirtai jaučiuosi. Nelaikau savęs idealu, bet savo galva užsidirbau tuos pinigus.

- Grįžkime į jūsų vaikystę. Sakykit, ar prisimenate, koks buvo pirmasis jūsų darbas?

- Pirmasis tai buvo kaime. Auginau pomidorus ir paskui juos pardavinėjau.

- Ir kur išleisdavote gautus pinigus?

- Žaislams. Vaikui labiausiai norisi žaislų, kai turi pinigų.

- Kiek jums buvo tuomet metų ir kiek uždirbdavote?

- Buvau gal 9-erių. Vasaros pabaigoje gavau atlyginimą, kuris buvo galbūt 25 rubliai. Tokia suma tada atrodė labai gerai.

- Kokie darbai buvo vėliau?

- Net nežinau, visada nuo paauglystės kažką veikiau, kad užsidirbčiau pinigų. Australijoje eidavau ir prašydavau žmonių nupjauti žolę ar mašiną nuplauti. Visada buvo noras pačiam užsidirbti, o ne prašyti ar laukti.

- Neseniai sukurtoje šeimoje jau turite kokią nors pinigų taisyklę?

- Neturiu.

- Kodėl? Ar ketinate įvesti panašią taisyklę ateityje?

- Nežinau, gal reikės, bet tokių taisyklių niekada nebuvo mano gyvenime. Nebuvo taip, kad reikėtų taupyti. Tiesiog išleidžiame tai, ką turime.

- Tai ką manote apie taupymą? Nepanašu, kad būtumėte taupus žmogus...

- Visiškai esu prieš. Visai netaupus.

- Kodėl?

- Nemanau, kad taupymas yra gera vertybė. Pinigus reikia leisti, o ne taupyti. Investuoti galima, o čia juk ne taupymas. Geriau investuoti pinigus, o ne taupyti.

- Kur pats investuojate pinigus?

- Į akcijas, į biržą, į nekilnojamą turtą. Daug geriau investuoti nei taupyti. Ir Lietuvai to labai trūksta. Mes taupom pinigus, kurie negeneruoja, prarandam juos betaupydami. Išsivysčiusios šalys investuoja, o ne taupo.

- Nuo kiek metų pradėjote investuoti?

- Turbūt nuo 13 m.

- Iš kur sužinojote apie investicijas būdamas tik 13 m.?

- Australijoje tai labai vieša, prieinama ir visi kalba apie tai. Aš turėjau norą stebėti ir nusipirkti kokių nors akcijų.

- Kur patartumėte mūsų skaitytojams investuoti?

- Nekilnojamas turtas yra saugi investicija, žemė taip pat perspektyvi. Apsimoka ir į akcijas investuoti, į fondus. Akcijos beveik visada auga.

- Kaip nusprendėte savo pinigus aukoti labdarai?

- Tų pinigų, kuriuos paaukoji, jų negali prarasti. Ir manau, kad reikia visada skatinti visus tai daryti. Iki šiol dariau tai viešai, kas gal nėra labai gerai, bet reikia dalintis, jeigu esi sėkmingas ir gali padėti kitiems. Jeigu turi daugiau pinigų negu gali išleisti, tai reikia jais dalintis su kitais.

Pinigų karta
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Svetima piniginė

I. Stonkuvienė silpnybę jaučia ne tik batams ir suknelėms (3)

Kai kam galbūt ji tik aktoriaus, laidų vedėjo ir humoristo Manto Stonkaus žmona. Kai kam ji – jauna verslininkė, dviejų vaikų mama ir žmona. Indrė Stonkuvienė šiandien „Pinigų kartos“ skaitytojams praveria ne tik savo, bet ir šeimos piniginę.

Stilistė A. Gilytė: kaip kiti eina pirkti obuolių, aš taip perku džinsus (7)

Jos požiūris į drabužius praktiškas labiau nei labai. Paklausus, ką per šiuos metus pirko, ji net nepamena, nes yra išmokusi stiliaus gudrybių, kurios padeda ne tik gerai atrodyti, bet ir sutaupyti. Ir tokį požiūrį ji rekomenduoja visoms Lietuvos moterims: „Nereikia eiti pirkti džinsų, o išeiti su rankine“.

Kokiose parduotuvėse E. Daugėlaitė-Kryževičienė jaučiasi lyg vaikas tarp žaislų? (2)

„Labas rytas, Lietuva“- kas rytą taria Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė lietuvaičiams, o šiandien žurnalistė ir laidų vedėja sutiko praverti piniginę „Pinigų kartos“ skaitytojams.

I. Laurso pirmasis verslas - nelegalus, bet pelningas (8)

Naujos kartos verslininkas, mobiliųjų aplikacijų bendrovės "GetJar" įkūrėjas Ilja Laurs nedrįso atvirauti apie asmeninius finansus, bet "Pinigų kartos" skaitytojams papasakojo apie pirmąjį savo verslą mokykloje, pirmus didelius pinigus jau subrendus ir atskleidė, kaip turimus sukauptus turtus padidinti keliasdešimt kartų.

M. Tyla: norint sukurti žvaigždę, pradžiai reikia 10 tūkst. eurų (107)

Populiariausių Lietuvos atlikėjų prodiuseris, muzikinių apdovanojimų „M.A.M.A“ asociacijos pirmininkas Martynas Tyla šiandien drąsiai pasakoja „Pinigų kartos“ skaitytojams apie pinigus muzikos pasaulyje.