„Labas rytas, Lietuva“- kas rytą taria Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė lietuvaičiams, o šiandien žurnalistė ir laidų vedėja sutiko praverti piniginę „Pinigų kartos“ skaitytojams.
Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Žiūrėdami ją vedant bene populiariausią rytinę laidą Lietuvoje, turbūt galvojame, jog jauna, neseniai ištekėjusi, niekada neieškanti žodžio kišenėje ir su visais randanti bendrą kalbą moteris finansus tvarko lygiai taip pat puikiai. Na, išlaidas maistui E. Daugėlaitė-Kryževičienė planuoja išties pagirtinai, bet, kaip ir visos moterys, turi silpnybių, kurioms atsispirti vis nepavyksta,. Tiesa, vienos finansinės nuodėmės pavyko atsikratyti.

Egle, esate taupi ar labiau išlaidi?

Esu išlaidi ir tą pripažįstu. Yra dalykų kurių visai neišmanau, bet yra ir tokių, kuriuos žinai, tik įgyvendinti sunku. Na, pavyzdžiui, turėti kelis atlyginimus atsidėjus, tuo atveju, jei keistum darbą, ar jo netektum. Bet kai nėra grėsmės ar planų keisti darbą, nemanau, kad daugelis suskumba taupyti juodam laikotarpiui. Dar tamsesnis miškas – investavimas.

Ar bandėte domėtis tuo?

Aš tiesiog prisibijau. Kai suprantu ne visus terminus ir veikimo mechanizmus, kai reikia pasitikėti konsultantu, kuris irgi ne visada gali duoti garantijas..tada tiesiog labiau pasitiki tomis priemonėmis, kuriose pinigai gali būti judinami bet kada ir jų tikrai nesumažės dėl kokių netikėtų svyravimų. Yra paslaugų, kurias supranti visiškai paprastai. Tarkim, paslauga, kai laikant pinigus sąskaitoje1 proc. priauga. Tuo ir naudojies.

Kalbant apie kitas išlaidas, ar turite, pavyzdžiui, kokių moteriškų silpnybių?

Baisiai buvau įnikusi į žurnalų ir knygų pirkimą. Man reikėjo turėti visus to mėnesio žurnalus, kurie man patinka. Tai gali būti ir užsienio žurnalai, kurie brangiai kainuoja Lietuvoje. Iš kelionių visada turėdavau parsivežti kokį naują „Vogue“ ar „Harpers Bazaar“. Dabar jau išsprendžiau šią problemą ir perku tik du žurnalus, nes seniau pirkdavau maisto, interjero, gyvenimo būdo ir kokius tris moterims skirtus žurnalus. Ir svarbiausia, suprantu, kad vis tiek nespėju visko perskaityti, natūralu, kad ne visi straipsniai sudomina. Lygiai taip pat su knygom, kartais tiesiog nespėji skaityti. Neseniai man padovanojo vieno žurnalo prenumeratą ir jau automatiškai jo nebeperku, o kitą perku, nes jis išeina tik kas ketvirtį, bet ir skaitau nuoširdžiai nuo pirmo iki paskutinio puslapio. Tai taip ir išsprendžiau šią savo žurnalų pirkimo problemą, o visus tuos, kuriuos norėčiau pavartyti, naudojuosi proga ir pavartau juos darbe. Knygas galima mainyti ar skolintis, tai irgi pavadinčiau tam tikra taupa. Dar kita silpnybė – kosmetika. Tose parduotuvėse esu kaip vaikas žaislų parduotuvėje ir man viską reikia išbandyti, man visada smalsu: „Čia naujas makiažo pagrindas. O, čia kažkoks lengvesnis! Kempinėlė štai nauja, koks natūralių šerelių teptukas nuostabus...“.

Kada paskutinį kartą pirkote kokią nors kosmetikos priemonę?

Vakar (juokiasi). Yra vienas dėsnis, tik nežinau, ar taip būna visoms moterims, bet viskas visada baigiasi vienu metu. Jeigu baigiasi šampūnas, tuoj baigiasi ir balzamas. Žiūrėk, ir pastos jau nėra. Tada mylimas kremas, micelinis vanduo ir visi kiti. Tada parduotuvėje sąskaita žaibišku greičiu išauga. O jeigu dar norisi pakeisti kokį produktą nauju, tai negi pirksi iš apatinės lentynos. Tai kaip jau turbūt supratote, negailiu pinigų plaukų priežiūrai ir odai. Kartais laukiu akcijų, peržiūriu visus internetinius puslapius, visus pasiūlymus. Bet turbūt atsimenu tik vieną kartą, kai norėdama sutaupyti 4 eurus, važiavau į kitą miesto rajoną, Šiaurės Miestelį, nors galėjau nusipirkti čia, prie pat darbo.

Jūs pradėjote daugiau gaminti namuose, ar taip pavyksta sutaupyti pinigų?

Nepajaučiau, nes manau, kad maisto kainos kyla ir dabar mano pirkinių krepšelis, tarkim, jeigu seniau dviem dienom galėdavau apsipirkti už 15 eurų, tai dabar nesugebu įtilpti į 20 eurų. O papietauti ar pavakarieniauti mieste dviem asmenims už 15-20 eurų sunkiai bepavyksta. Tad turbūt vienos išlaidos perkloja kitas ir sutaupyt nepavyksta.

Kas sudaro Jūsų pirkinių krepšelį?

Pagrindas - vaisiai ir daržovės, tada pieno produktai, bet irgi ne visi, dar kiaušiniai, kurių irgi nesinori pirkti pačių pigiausių, o už ekologiškus mokėti tenka gerokai daugiau. Dar yra kruopos, labai patinka indiška, kiniška virtuvė ir jei susigalvoju kokį receptą, tai žiūrėk jau reikia jūros gėrybių, žuvies ar kokių įmantresnių prieskonių. Aš mėgstu visokius konservus tai jie labai dažnai įkrenta į krepšelį – avinžirniai, smulkinti pomidorai, agurkėliai, alyvuogės. Kartą per mėnesį leidžiu papildyti riešutų ir džiovintų vaisių atsargas.

Bet kodėl perkate maistą tik dviem dienom, o ne savaitei? Gal taip mažiau pavyktų išleisti pinigų?

Kažkada bandžiau nusipirkti maisto savaitei, bet buvo labai sudėtinga, nes atsiranda padriko valgymo, skubos – vienas produktas jau pradeda gesti, tai puoli prie jo, nors visai nenorėjai tądien ir pan. Atsiranda daugiau streso, nesinori nieko išmesti, o tai padaryti kartais tenka. Aš sugebu puikiai susiplanuoti pusryčius ir pietus dviem arba trim dienom, kai kada ir vakarienę. Dabar, pavyzdžiui, išleidau 23 eurus – pasigaminau pilną puodą daržovių ir žuvies troškinio, paruošiau dosnų dubenį vaisių su avižiniais dribsniais ir jau antrą dieną valgau tuos pačius pusryčius ir pietus, ir žinau, kad dar ir rytoj juos valgysiu. Atsibosta? Tikrai taip. Bet tik taip gali laikytis režimo ir per daug neišlaidauti, keisdamas racioną kasdien.

Jeigu jau kalbam apie išlaidų planavimą, kaip Jūs su vyru planuojate šeimos biudžetą?

Planuojam, bet ne taip, kad susėstume, atsidarytume Excel programą ir viską cento tikslumu surašytume. Šeimoje aš esu daug išlaidesnė nei vyras ir, kaip sakau, labai gerai kūrybiškesnį darbą dirbantiems gyventi su logikos ir racijos turinčiais žmonėm, kurie gerąja prasme gali ir pakontroliuoti. Pastaruoju metu bandau vis susirašyti išlaidas, kurios man būtinos kas mėnesį: grožio sepcialistai, sporto užsiėmimai ir pan. Tada geriau suvokiu išlaidas ir galiu paplanuoti. Yra dalykų kurių gali atsisakyti, bet pavyzdžiui, sutvarkytos rankos, prižiūrėti plaukai – būtinybė, todėl kartą per mėnesį tenka apsilankyti kirpykloje, kas savaitę ar kas antrą nukeliauti pas manikiūro meistrę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuvos įtakingiausieji 2018: visuomenininkų sąraše – nauji skrydžiai (3)

Ketvirtus metus iš eilės įtakingiausiu Lietuvos visuomenininku išrinktas istorikas Alfredas...

Savaitės pradžioje Lietuvos orus lems ciklonas (8)

Pirmadienio dieną Lietuva pateks į šilčiausiąją šio ciklono dalį. Aukščiausia temperatūra...

Parduotuvės vadovas apie krentančius pardavimus: kažkas jaučiasi, bet nežinau tik kas (385)

Tiek Lietuvoje, tiek Europoje kalbama, kad šiuo metu yra ekonominis pakilimas.

Laikantis Viduržemio jūros regiono dietos pagerėja sveikata: egzotiška mityba lengvai suderinama su lietuviška (78)

Jeigu norite valgyti kaip tikras Viduržemio jūros regiono gyventojas, pasirodo, visai nereikia...

Kraupios pliušiniais žaislais nuklotos vaikų kapinės: ten patekus norisi sukalbėti visas maldas, kurias moki (18)

Ilgas žvyrkelis. Šalia jo – sena, medinė, išvirtusi tvora. Aplink matosi kelios trobelės,...

Šio diktatoriaus tironija sunkiai protu suvokiama: po masinės egzekucijos prancūzams trūko kantrybė prabangiose vilose – kraupūs radiniai (109)

Centrinė Afrikos Respublika ( CAR ), nepaisant neapsakomai gausių gamtinių išteklių, išlieka...

Naujausiame interviu Jimas Carrey prakalbo apie artimiausio žmogaus priklausomybę: ji labai sirgo įvairiomis prasmėmis

Aktorius Jimas Carrey prakalbo apie skaudžius vaikystės išgyvenimus: jis atskleidė, kad jautėsi...

Kremliaus logika: baugina JAV bombonešiais Lietuvoje, bet pasienyje griaudi rusų bombos (1112)

Kodėl NATO sąmoningai kursto įtampą pasienyje su Rusija ? Kodėl Lietuvoje JAV ir...

Į legionieriaus vėlyvą atsisveikinimą smagiai reagavo ir Juškevičius, ir buvęs strategas (1)

Dar birželio antroje pusėje Žanis Peineris raitė parašą ant sutarties su Stambulo...

Baigėsi festivalis „Karklė“: didžiausi gerbėjai jau laukia kitų metų Papildytos nuotraukų galerijos (47)

Tris dienas trukusiame festivalyje „ Karklė Live Music Beatch 2018“ nuskambėjo paskutinis šių...