Keliaujant išsinuomoti butą, ar viešbučio kambarį? Užsienyje toks klausimas jau nieko nestebina, o trumpalaikės nuomos portalai, suvedantys nuomotojus ir nuomininkus, skaičiuoja rekordinį pelną.
© Shutterstock nuotr.

„The Wall Street Journal“ duomenimis, trumpalaikės nuomos tarpininko „Airbnb“ pajamos pernai priartėjo prie vieno milijardo JAV dolerių. Tokia patalpų nuoma keliautojams darosi vis populiaresnė ir Lietuvoje. O išnuomoti savo butą kelioms dienoms galima ne tik naudojantis „Airbnb“, bet ir lietuviškų svetainių paslaugomis.

Daugėja pasiūlymų

Nuomoti galima ne tik patį butą, bet ir atskirus kambarius. Todėl turint laisvą kambarį, kartais galima jį išnuomoti keliautojui ir taip papildomai užsidirbti.

Tokiu būdu norinčių pasipelnyti sparčiai daugėja. „Iš tikrųjų labai daug butų dabar atsirado trumpalaikei nuomai. Jeigu anksčiau buvo nepakankamas jų kiekis, dabar jau, sakyčiau, netgi jų perteklius jaučiasi“, – pastebėjo trumpalaikės nuomos portalo trumpam.lt direktorius Antonas Vjalicinas.

Vien Vilniuje „Airbnb“ randa per tris šimtus pasiūlymų, o butą ar kambarį surasti kelioms dienoms galima už 20-30 eurų.

A. Vjalicinas tikino, kad skelbimų daugėja ir lietuviškuose trumpalaikės nuomos portaluose.

„Anksčiau, kai aš pats jaunas buvau, tai niekam net minčių nekildavo, kad butą nuomotis kažkur. O dabar skambina, klausia“, – sakė pašnekovas.

Vilioja mažesnėmis kainomis

Pagrindinis tokio apgyvendinimo pranašumas – mažesnė kaina, o nuomojamas butas dažnai būna patogioje vietoje. Butą išsinuomoti gali ir būrys draugų, taip ir kaina gerokai aptirpsta.

Nuomotojai taip pat gali džiaugtis didesnėmis pajamomis, tačiau ir vargo jiems tenka gerokai daugiau. Tokiu būdu nuosekliai nuomojant butą galima uždirbti daugiau, negu nuomojant pasirašius ilgalaikę sutartį.

„Jeigu užimtumas didelis, ko gero, galima daugiau uždirbti. Bet turint vieną butą nelabai apsimoka gal taip. Jeigu turi kokius keturis, penkis, ar šešis ir pavyksta juos užpildyti, tada taip, – kalbėjo A. Vjalicinas, – pelningiau tai bus pelningiau, bet darbo bus labai daug. Sutvarkyti, apgyvendinti, suadministruoti, paimti ir atiduoti raktus, viską patikrinti. Manyčiau, neverta“.

Taip uždarbiauti vyras siūlo tik gerai pasvarsčius, ar pelnas atsvers rūpesčius. Trumpalaikė nuoma labiau tinka papildomoms pajamoms patiems keliaujant ir išnuomojant savo butą atvykstantiems.

Konkurencija viešbučiams

Augantį trumpalaikių nuomininkų skaičių jaučia ir viešbučiai, iš kurių pastarieji nugvelbia gana riebų kąsnį.

„Tikrai, kad didėja žmonių srautas, nes jie pasiūlo patrauklesnes kainas, jie paprastai būna visai neblogose vietose. Nes, vienas dalykas, geroje vietoje pastatyti viešbutį yra sunku. Ir vietos reikalavimai, visa kita. O čia pakanka kažkokį tai butą įrengti ir viskas. Nei ten daug personalo reikia. Ir mes, viešbučiai, konkuruojam nelygiomis teisėmis“, – kalbėjo viešbučio „City Gate“ direktorė Rūta Isokienė.

Tą patį sakė ir viešbučio „Panorama“ pardavimų vadovė Ramunė Lencevičienė. Jos teigimu, brangesni viešbučiai tokios konkurencijos nejaučia, nes jų klientams kaina nėra tokia aktuali. Tačiau taikantiems į ekonominę klasę tenka konkuruoti.

„Biudžetinės klasės viešbučiui tai turi įtakos. Konkurencija jaučiasi“, – sakė pašnekovė. Tiesa, moters teigimu, lietuviški trumpalaikės nuomos portalai kol kas didelių dantų neparodo, tačiau su „Airbnb“ tenka skaitytis.

„Jo poveikį ir veiksmų agresyvumą mes jaučiam. Nes vis labiau tai populiarėja Lietuvoje ir Vilniuje“, – tikino R. Lencevičienė.

Labiau rizikuoja

Tačiau keliautojai, mokantys mažesnę kainą už nakvynę bute, prisiima ir didesnę riziką.

„Žmogus galbūt ne visada įvertina grėsmes. Nes, vienas dalykas, niekas jo ir jo turto nesaugo. Antras dalykas – nežinia, kaip su priešgaisrine apsauga. Ir nuo kaimynų daug kas priklauso. Ir sumokėjęs ne visada gausi tai, ko norėjai. Mes maitinam, duodam pusryčius, mus tikrina veterinarijos tarnyba. Ten jų niekas netikrina“, – kalbėjo viešbučio „City Gate“ savininkė R. Isokienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Naujojo prezidento beieškant: ryškėja paprastų žmonių ir elito pasirinkimas (331)

Lietuvos gyventojai prezidento poste šiuo metu norėtų matyti tris vyrus – premjerą Saulių...

Mokesčių inspekcija pradėjo kapstyti praeitį – dėl NT perkratys tūkstančius (32)

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) išsiuntė tūkstančius priminimų pateikti nekilnojamojo...

Namą administravusi bendrovė po 11 metų gyventojus bandė paversti skolininkais

Į absurdišką situaciją pakliuvo vieno Kauno daugiabučio gyventojai. Po 11 metų atsibudo tuomet...

Advokatų tarybos pirmininkas: šiame kontekste auka gali būti ir Š. Bartas (34)

Prieš Šarūno Barto apkaltinimą seksualiniu priekabiavimu nublanko visi kiti triukšmeliai Seime ir...

Gydytojas žino, ką pakeisti, kad laimingesni būtų tiek medikai, tiek pacientai (107)

Mano Idėja Lietuvai – padaryti taip, kad pacientai , kuriems iš tikrųjų reikia...

Reketininkams pasipriešinęs kaunietis papasakojo, kaip sulaukė keršto ir bėgo iš Lietuvos namuose vyras turėjo pinigų kambarį (185)

Kai dauguma išvykusių iš Lietuvos pradeda pasakoti savo istorijas, dažniausiai sako, kad...

Kino kūrėjas seną autobusiuką pavertė mobiliais namais (1)

Dauguma žmonių net neatsisuktų į aptriušusį baltą krovininį autobusiuką, tačiau kino...

Romanu su Clintonu išgarsėjusi Monica Lewinsky virto aršia kovotoja prieš patyčias: pamatykite, kaip ji atrodo dabar (13)

Monica Lewinsky visame pasaulyje išgarsėjo būdama 22-jų, kuomet, būdama Baltųjų rūmų...

Diatlovo perėjos incidentas: kraują stingdanti mįslinga istorija (123)

1959 metų sausį 23 metų Igoris Diatlovas aštuonių jaunų Sovietų Sąjungos žygeivių grupę...

Pasidaryk pats: priemonė, išvalanti aprūdijusią vonią (1)

Pas gerus šeimininkus vonia visada spindi baltumu, tačiau kartais dėl tam tikrų sąlygų ji...