FINANSINIO RAŠTINGUMO TESTAS
TESTO LAIMĖTOJAI:
Dovydas Adamvicius, Petras Būdvytis, Aurika
Su laimėtojais susisieksime asmeniškai

Video pamokos:

1/3 Kaip nepritrūkti pinigų?

Visi tikriausiai pastebėjome, kad kartais pinigai iš mūsų kišenių tiesiog dingsta ir jų nebelieka tada, kai mums labiausiai reikia? Kai pinigų turime, net nesusimąstome, kur juos išleidžiame, jie kaip vanduo iš kiauro indo tiesiog išteka į visas puses. Tad, kaip suvaldyti savo pinigus, kad jų nepritrūktų?


2/3 Kodėl taupyti verta?

Kiekvienas turime didesnių ar mažesnių svajonių. Tam, kad galėtume jas įgyvendinti, turime atsakingai elgtis su pinigais ir iš anksto taupyti. Kaip ir vykdant tam tikrą misiją, taip ir taupant, tau reikalingas veiksmų planas.


3/3 Kaip skolintis protingai?

Kartais savo tikslams pasiekti mes tiesiog pritrūkstame pinigų. Pinigų skolinimasis gali padėti, tačiau tai yra brangus ir atsakingas dalykas. Todėl, jei nuspręsi imti paskolą, rimtai įvertink savo galimybes ją grąžinti, nes nežinodamas, kaip viskas veikia, gali susilaukti didelių bėdų.


KAS YRA PINIGŲ MUZIEJUS ?

„Lietuvos banko Pinigų muziejus yra interaktyvus, pritaikytas ne tik pasyviai apžiūrėti ekspoziciją, bet ir pačiam lankytojui aktyviai dalyvauti pažinimo procese bei atrasti savąjį lobį. Įgyti žinių ar pagilinti jas pinigų istorijos klausimais bus galima tiek klausantis ekskursijų vadovo, tiek savarankiškai, tiek audiogido pagalba studijuojant muziejuje pateikiamą medžiagą.“

Lietuvos banko Pinigų muziejus įsikūręs Vilniaus centre – Gedimino prospekto ir Totorių gatvės sankirtoje. Čia, per du aukštus išsidėsčiusiose penkiose salėse, galima susipažinti su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, Lietuvos pinigais, bankininkystės raida mūsų šalyje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų. Be to, lankytojas gali pats aktyviai dalyvauti pažinimo procese – savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek jis kainuotų, jei būtų auksinis, platininis ar sidabrinis.

Muziejaus lankymas ir ekskursijos nemokamos, muziejaus durys atviros antradieniais–penktadieniais nuo 9 iki 18 val., o šeštadieniais – nuo 10 iki 17 val.


PRIZAI IR TAISYKLĖS

FINANSINIO RAŠTINGUMO TESTO 2013 M. TAISYKLĖS

Finansinio raštingumo tekstas organizuojamas pirmą kartą ir jis vyksta nuo 2013 m. lapkričio 18 iki 25 dienos.

Testą sudaro 16 uždarų klausimų, į kuriuos pateikiama po tris atsakymus. Vienas iš jų yra teisingas.

Pradėjus testą, prasideda laiko skaičiavimas. Jis užfiksuojamas testo pabaigoje kartu su teisingai atsakytų atsakymų skaičiumi.

Testo dalyviams pasiūloma įvesti kontaktinius duomenis, kad laimėjimo atveju galima būtų susisiekti su testo dalyviais.

Kas gali dalyvauti?

Teste gali dalyvauti visi gyventojai, tačiau prioritetine tiksline grupe laikomi moksleiviai ir jaunimas. Jei esate suaugęs, radote informaciją ar išmėginote testą ir jis Jums pasirodė naudingas, pasiūlykite jį išspręsti ir savo atžaloms.

Kur ir kaip galima spręsti testą?

Internetu portale www.delfi.lt, specialioje „Lietuvos banko“ ir DELFI skiltyje „Pinigų bitė“. Testą galima spręsti bet kuriuo paros metu. Tačiau konkurse dalyvauja tik atsakymai, pateikti iki 2013 m. lapkričio 25 d.

Laimėtojų atranka

Testo dalyviu laikomi visi asmenys, sėkmingai pabaigę testą ir po jo palikę savo kontaktinius duomenis. Jie mums reikalingi tam, kad galėtume susisiekti, jei laimėsite prizinę vietą.

Tapti laimėtojais gali kuo daugiau teisingų atsakymų laiką per trumpiausią laiką pateikę dalyviai. Jei tokių dalyvių bus daugiau, nei prizų, iš jų bus sudaromas geriausių dalyvių TOP‘as. Nugalėtojai bus atrenkami komisijos burtų keliu.

Su nugalėtojais susisieksime ir apie prizų atsiėmimą (ar perdavimą) pranešime asmeniškai.

Pagarbiai,

Testo sudarytojai


PRIZAI

1 vieta – ekskursija į Lietuvos banko pinigų muziejų grupei ir 50 litų sidabro moneta, skirta Lietuvos gamtai ,,Kamanė”.

2 vieta - 50 litų sidabro moneta, skirta Lietuvos gamtai ,,Kamanė”.

3 vieta - 2013 m. laidos S. Dariaus ir S Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui paminėti skirtas numizmatinis apyvartinių monetų rinkinys su atminimo ženklu.