Pažink save. Kovojame su virusais

Kas yra sinusitas ir kaip jį išgydyti? (11)

2010 lapkričio mėn. 8 d. 14:45
Sinusai, arba ančiai, – tai tuščios ertmės, išsidėsčiusios kauluose aplink nosį. Veide yra du kaktiniai sinusai (esantys kaktikaulyje virš antakių), viršutinio žandikaulio ančiai (skruostikauliuose), akytkaulio sinusai (išsidėstę abipus nosies) ir pleištinis sinusas (jis yra už akytkaulio sinusų). Sinusitas - tai sinusus išklojančios gleivinės uždegimas, kurį gali sukelti alergija, virusinė, bakterinė ar grybelinė infekcija.

Kas yra peršalimas?

2010 lapkričio mėn. 8 d. 14:46
Atvėsus orams mus atakuoja begalė įvairiausių ligų, o pati populiariausia - vadinamasis peršalimas. Bet kas yra tas peršalimas? Ar jis užkrečiamas, kaip jis pasireiškia?

Kaip veikia virusai?

2010 lapkričio mėn. 10 d. 00:00
Gal galite paaiškinti, kas yra virusai, kaip jie veikia? Kokie virusai žmogaus organizmui yra patys pavojingiausi?

Ką daryti, jei įtariate, jog jums – gripas? (2)

2010 lapkričio mėn. 12 d. 13:41
Po praėjusių metų pandemijos gripo klausimas visuomenėje neretai svarstomas su tam tikru nerimu. Juk ir vėl artėja žiema, artėja naujo gripo sezonas. Ko laukti, kaip elgtis ir ką turėtumėte žinoti apie gripą?

Kaip įveikti sausą kosulį? (2)

2010 lapkričio mėn. 15 d. 00:00
Esant įvairios kilmės viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų infekcijoms, ligonį dažnai kamuoja sausas kosulys. Daugelis mano, kad visuomet reikia skatinti atsikosėti. Tačiau tai klaidingas požiūris. Jeigu kosulys sausas, nėra jokio sekreto, vadinasi, nėra ir ko iškosėti. Sausas kosulys nenaudingas, labai vargina, dirgina krūtinę, vargina nakties metu, sukelia kitus nemalonius pojūčius. Kaip nuo jo gintis ir greičiau pasveikti?

Kaip gydyti peršalimą nėščiosioms?

2010 lapkričio mėn. 16 d. 00:00
Kaip peršalimą gydyti nėščiosioms? Juk vaistai, kad ir kokie nekalti atrodytų, besilaukiančiai moteriai gali ir pakenkti... Gal nėščiosioms rekomenduotumėte kokių nors vaistažolių arbatos ar kitų alternatyvių gydymo būdų be vaistų?

Kaip atpažinti plaučių uždegimą? (14)

2010 lapkričio mėn. 17 d. 00:00
Kaip išvengti plaučių uždegimo? Kas jį sukelia, kaip ši liga išsivysto? Girdėjau, kad plaučių uždegimas užkrečiamas – ar tai tiesa?

Veiksmų planas peršalimui įveikti

2010 lapkričio mėn. 18 d. 00:00
Ką reikia daryti pajutus pirmuosius peršalimo simptomus? Gal galite nusakyti veiksmų planą, kaip kovoti su beprasidedančia liga, kokias vaistažolių arbatas gerti ir pan.?

Kodėl svarbu nesušalti kojų ir galvos? (20)

2010 lapkričio mėn. 19 d. 00:00
Nuolat girdime pamokymų žiemą, kad reikia šiltai apsiauti, kad nesušaltumėm kojų. Įdomu, kodėl pavojinga peršalti būtent kojas? Ir kodėl atšalus orams mums būtina nešioti kepurę?

Profilaktiškai griebtis vaistų - pavojinga

2010 lapkričio mėn. 21 d. 00:00
Ką jūs galit pasakyti apie žmones, kurie, vos tik pajutę menkiausią peršalimo simptomėlį, profilaktišaki griebiasi stiprių vaistų nuo peršalimo? Kur gali nuvesti toks elgesys, kas gali nutikti taip profilaktiškai kremtant vaistus?

Kaip atpažinti ir gydyti šlapimo pūslės uždegimą? (20)

2010 lapkričio mėn. 22 d. 00:00
Peršalimas dažnai siejamas su šlapimo pūslės ligomis. Gal galite papasakoti, kas sukelia cistitą, kokie šios ligos simptomai, kas gali nutikti, jei negydoma, ir kaip šią ligą įveikti?

Lytinių organų pūslelinė gali atsirasti netikėtai (18)

2010 lapkričio mėn. 23 d. 15:17
Norėčiau daugiau sužinoti apie lytinių organų pūslelinę ir sulaukti specialisto komentaro: kas tai per liga, kaip atpažinti, ar ji išgydoma, kaip užkrečiama ir kaip nuo jos apsisaugoti? Jei man kartais iškyla ant lūpos pūslelės, ar jos gali kažkada iškilti ir ten? Ar mane gali užkrėsti vyras, jei jam ant lūpos yra pūslelių? Girdėjau, kad herpesas migruoja...

Alergija šalčiui - klastinga liga (22)

2010 lapkričio mėn. 24 d. 00:00
Gal galite plačiau papasakoti apie alergiją šalčiui? Kodėl ji atsiranda, kokiems žmonėms ir kaip sušvelninti simptomus?

Ir vaistažolės gali pakenkti (1)

2010 lapkričio mėn. 25 d. 00:00
Kokiais atvejais ir kokių būtent vaistažolių arbatos gali organizmui padaryt daugiau žalos nei naudos? Sakoma, kad labai atsargiai reikia vartoti jonažoles ir pan.

Kada pirtis gydo? (15)

2010 lapkričio mėn. 26 d. 00:00
Ar teisybė, kad pirtis išgydys peršalimą? Sako, jei tik pajunti pirmus simptomus, reikia bėgt į pirtį, išsivanoti beržine vanta, paskui apsipilt šaltu vandeniu ir šmurkšt į lovą. Puodelis liepžiedžių arbatos su medus ir miegot. Ką jūs apie tai manot?

Akys bijo šalčio

2010 lapkričio mėn. 29 d. 09:32
Šeimos gydytoja - pediatrė Regina Balčiūnienė
Ar peršalimas ir įvairūs virusai, užpuolantys rudenį, gali kažkaip paveikti regėjimą ir akių sveikatą? Kartais ir tiesiog nuo šalčio labai akis gelia...

Ar šaltas oras gali nulemti menstruacijų ciklo sutrikimus? (3)

2010 lapkričio mėn. 29 d. 15:43
Laba diena, ar šaltas oras gali kažkaip nulemti menstruacijų ciklo sutrikimus?

Rūgštūs skysčiai apsaugos šlapimo pūslę (2)

2010 lapkričio mėn. 30 d. 00:00
Dažnai vargina šlapimo pūslės uždegimai, todėl profilaktiškai kartais išgeriu petražolės nuoviro. Šiuo metu esu nėščia. Ar galiu profilaktiškai gerti petražolės nuovirą?

Ar ausų uždegimą gali sukelti perpūtimas?

2010 gruodžio mėn. 1 d. 00:00
"Iš dalies - taip, - teigia "Northway" medicinos centro otorinolaringologė (LOR) - Aušra Jurčiukonienė. - Perpūtimas, stiprus vėjas, skersvėjis sukelia lokalų ir bendrą organizmo atšalimą, susilpnėja imunitetas, suaktyvėja virusai ir bakterijos, štai jums ir ausų uždegimas. Todėl aišku, kad maži vaikai, nusilpę asmenys, kurių imunitetas yra susilpnėjęs, ypač jautrūs perpūtimams".

Kokias ligas gali signalizuoti nuolatinis galvos skausmas? (39)

2010 gruodžio mėn. 2 d. 00:00
Jau kurį laiką man gelia galvą. Kokias ligas gali signalizuoti nuolatinis galvos skausmas?

Kuo mūsų sveikatai pavojingas skersvėjis? (10)

2010 gruodžio mėn. 3 d. 00:00
Biuruose karšta, žmonės mėgsta atsidaryti langus, kad atsivėsintų, ir tuomet patalpas bei darbuotojų sprandus perskrodžia skersvėjis... Kuo žmogaus sveikatai apskritai pavojingi skersvėjai?

Plaučių uždegimas - be temperatūros? (16)

2010 gruodžio mėn. 5 d. 00:00
Močiutė sakydavo, kad plaučių uždegimas būna karštas ir šaltas – kai nėra temperatūros. Ar tai tiesa? Ar plaučių uždegimas gali būti ir be aukštos temperatūros? Jei tai tiesa, tai kaip tada atpažinti tą plaučių uždegimą...?

Ką reikia žinoti apie meningitą? (2)

2010 gruodžio mėn. 6 d. 00:00
Kas gali sukelti meningitą? Kaip saugotis? Ar užkrečiamas, kaip gydyti? Ar teisybė, kad susirgęs šia liga, gali netekti plaukų ir proto?

Kas tas paslaptingas „žarnyno gripas“? (6)

2010 gruodžio mėn. 6 d. 15:19
Girdėjau, kad egzistuoja toks žarnyno gripas. Gal galėtumėte papasakoti, kas tai per liga?

Ką daryti, jei sušalote kojas (1)

2010 gruodžio mėn. 7 d. 10:53
Kaip elgtis, jei žmogus labai sušalo galūnes? Kaip jas atšildyti?

KONKURSAS! Natūralūs kovos su virusais būdai (165)

2010 lapkričio mėn. 8 d. 14:45
Ko bijo virusai? Vaistų iš gamtos! Ką darote Jūs, kai pajuntate pirmuosius peršalimo požymius, kai ima perštėti gerklė ir užgula nosį? Kaip kovojate su virusais: gal kremtate česnakus, gal mirkote kojas sūriame vandenyje, gal kvėpuojate ypatingų nuovirų garais, o gal geriate pagal močiutės receptą paruoštą vaistažolių arbatą? Pasidalinkite savo receptais, kaip ne vaistais, o natūraliomis priemonėmis iš gamtos užkirsti kelią ligai, ir laimėkite poilsį Druskininkų "Eglės" sanatorijoje.

FOTOKONKURSAS! Vaistai iš gamtos (2)

2010 lapkričio mėn. 8 d. 15:40
Sveikatą taiso gyvi vitaminai, o akį glosto ir nuotaiką pakelia gražūs vaizdai. Tad su virusais kovokime ne tik grauždami citrinas su imbierais, bet ir meniškai juos nufotografuodami - taip, kad žiūrint kiti burnoje jaustų skonį ir užuostų tą nepakartojamai perteiktą kvapą... Citrinos, apelsinai, garuojanti liepžiedžių arbata... Parodykite tai, kas jums padeda kovoti su virusais. Dalyvaukite fotokonkurse „Vaistai iš gamtos“ - atskleiskite gydantį gamtos grožį ir laimėkite puikius Ajurvedos centro „Shanti“ prizus!

Skelbiame konkurso „Natūralūs kovos su virusais būdai“ nugalėtojus! (5)

2010 lapkričio mėn. 30 d. 15:40
Konkursas "Natūralūs kovos su virusais būdai" baigėsi, tad atėjo metas paskelbti pagrindinių prizų laimėtojus ir dešimt skaitytojų, kuriems atiteks "Eglės" sanatorijos dovanėlės.

Sveikiname konkurso „Vaistai iš gamtos“ nugalėtojus! (1)

2010 lapkričio mėn. 30 d. 14:14
Dėkojame skaitytojams, gydžiusiems mus savo meniškai nufotografuotais gamtos teikiamais vaistais. Atėjo metas paskelbti nugalėtojus, o tai yra šių nuotraukų autoriai.

Ar žinai... Kosulį išgydys grynas oras

2010 lapkričio mėn. 8 d. 14:47
Kosulį galima gydyti cheminiais preparatais, vaistažolėmis ar arbata. Tačiau pati geriausia priemonė, padedanti įveikti kosulį, yra grynas oras.

Ar žinai... Medaus į karštą vandenį dėti negalima

2010 lapkričio mėn. 8 d. 14:47
Puikus vaistas peršalus – medus, tačiau kaip jį vartoti, nesutariama. Vieni pataria medumi skaninti žolelių arbatas, kiti teigia, kad jis geriausiai veikia, kai vartojamas atskirai. Tačiau medaus tikrai negalima dėti į labai karštą vandenį, kadangi taip žūsta didelė dalis jame esančių naudingų medžiagų.

Ar žinai... Svogūnai - pirmoji pagalba nuo ausų uždegimo ir skausmo

2010 lapkričio mėn. 8 d. 14:46
Jei suskaudo ausį, patroškinkite nedideliame vandens kiekyje smulkiai pjaustytų svogūnų, sukrėskite ant drobinio audinio - toks kompresas dedamas ant ausies. Į ausis galima įsikišti suvilgytus šviežiose svogūnų sultyse vatos tamponėlius. Tik nelaikykite itin ilgai.

Ar žinai... Kaip natūraliai gydyti slogą?

2010 lapkričio mėn. 8 d. 17:08
Jei kankina sloga, sutarkuokite nedidelę svogūno roputę, košelę užkrėskite ant audinio ir palaikykite priglaudę prie nosies. Nosies kraštelius (landas) prieš tai verta patepti aliejumi ar vazelinu.

Ar žinai... Kas numalšins gerklės skausmą? (1)

2010 lapkričio mėn. 9 d. 00:00
Skaudančią gerklę atgaivina svogūnų nuoviras (galima virti su lukštais) ir svogūnų sultys, pagardintos medumi. Skausmą sumažina ir uždegimą gydo liepžiedžių bei ąžuolo žievės nuoviras arba liepžiedžių ir ramunėlių užpilas.

Ar žinai... Ir pyragams, ir peršalimui gydyti (2)

2010 lapkričio mėn. 10 d. 00:00
Prieskoniai pagardina įvairius patiekalus. Kepamo pyrago kvapas ne vieną smagurį atvilioja prie virtuvės durų. Bet ar žinote, kad kvapnūs prieskoniai gali padėti išgydyti skaudamą gerklę, prasidėjusį kosulį ar atsigauti po peršalimo, gripo? Jie turi daug vertingų savybių.

Ar žinai... Imbieras mažina kosulį (4)

2010 lapkričio mėn. 11 d. 00:00
Tikrasis imbieras (Zingiber officinalale) – neprilygstamas vaistas. Jis labai kvapnus, deginančio skonio. Šakniastiebiai pasižymi prakaitą varančiu, atsikosėjimą lengvinančiu poveikiu.

Ar žinai... Kaip veikia gripas (video)

2010 lapkričio mėn. 12 d. 00:00
Ateina pats gripo karštymetis, tad pats metas pažinti priešą iki pat dantų. Kas jis? Kaip ir kur mus dažniausiai užpuola? Kaip apsiginti?

Ar žinai... Kardamonas gydo peršalimą (2)

2010 lapkričio mėn. 15 d. 00:00
Kardamono (Elettaria cardamomum) sėklų dėžutės yra šiaudų spalvos, ovaliai tribriaunės, beskonės, medingos. Jos laikomos neišlukštentos, kad neišgaruotų eterinis aliejus. Indų medikai teigia, jog kardamonas šildo, slopina kosulį, varo prakaitą. Juo gydomos peršalimo ligos, astma, plaučių ir balso stygų uždegimai.

Ar žinai... Pasveikti padės gvazdikėliai (1)

2010 lapkričio mėn. 16 d. 00:00
Kvapieji gvazdikėliai (Syzygium aromaticum) pasižymi stipriu specifiniu aromatu, aštriu skoniu. Tai džiovinti gvazdikmedžio žiedpumpuriai – vienas seniausių ir žinomiausių prieskonių pasaulyje. Pagrindinės veikliosios medžiagos yra eterinis aliejus ir raugai.

Ar žinai... Saldymedis numuša karštį

2010 lapkričio mėn. 17 d. 00:00
Paprastojo saldymedžio (Glycyrrhiza glabra) šaknys ir šakniastiebiai jau seniai žinomi medicinoje. Jos yra švelnaus aromato ir šleikštoko saldaus skonio. Augalas pasižymi uždegimą mažinančiomis savybėmis, todėl ypač vertinamas Kinijoje ir Tibete. Saldymedžių preparatais gydomos plaučių ligos, jie padeda atsikosėti.

Ar žinai... Kaip atrodo mūsų nosis iš vidaus? (Video) (1)

2010 lapkričio mėn. 17 d. 17:49
Nosis - tai ne vienas ilgas vamzdelis, kuriuo cirkuliuoja oras. Tai visa sudėtinga sistema, kuri pažeidžiama mus užpuolus virusams. Video reportaže - mūsų nosis iš vidaus.

Ar žinai... Čiaudėti... sveika! (Video)

2010 lapkričio mėn. 18 d. 00:02
Pasirodo, čiaudėti yra sveika. Taip pasišalina į kvėpavimo takus patekę dulkės, virusai ir bakterijos. Tik įsivaizduokite, kaip jaustumėtės, jeigu norėtumėte, bet negalėtumėte čiaudėti?

Ar žinai... Ką valgyti peršalus (1)

2010 lapkričio mėn. 18 d. 00:00
Pirmoji taisyklė peršalus – gerti daug skysčių. Tačiau, kad ir kokia skani būtų arbata, kad ir koks naudingas būtų vanduo, daug šių gėrimų neišgersite. Kokiais dar efektyviais metodais galima įveikti peršalimą? Be viso kito, pasveikti padės ir speciali dieta.

Ar žinai... Kaip mes atrodome čiaudėdami? Sulėtintas video (27)

2010 lapkričio mėn. 18 d. 00:00
Moteris čiaudėja
Australijos valdžia išplatino filmuką, kuriame pavaizduotas sulėtintas čiaudėjimo procesas. Iš nosies pasipilantys syvai maloniai nenuteikia - to ir siekiama. Šiuo filmu raginama skiepytis nuo gripo viruso. Ar taip daryti - jūsų valia. Bet jei jau čiaudite, stenkitės tai daryti ne į delną, o arčiau alkūnės - taip ant jūsų liečiamų daiktų bakterijų pateks mažiau.

Ar žinai... Karščiuojant padės avietės (3)

2010 lapkričio mėn. 19 d. 00:00
Avietės – puiki priemonė esant karščiavimui ir uždegimams. Kaip ir aspirino, aviečių sudėtyje yra salicilatų, tiesa, maža dozė, todėl tai visiškai saugus vaistas net vaikams. Gripui ir peršalimui gydyti tinka aviečių uogienė, taip pat džiovintos avietės, šio augalo lapai.

Ar žinai... Čiauduliuko dainelė (video)

2010 lapkričio mėn. 19 d. 00:00
Ką daryti, kai užpuola nenumaldomas čiaudulys ar kosulys? Ogi daryti tai kultūringai, nepasidalinant tais niekadėjais, slypėjusiais jūsų nosyje, su visais kolegomis ar kaimynais. Linksma dainelė su čiaudulukais.

Ar žinai... Lytinių organų pūsleline galima užsikrėsti tualete (4)

2010 lapkričio mėn. 20 d. 00:00
Patogiai atsisėsti ant unitazo gydytojai rekomenduoja tik namie, o viešuose tualetuose gamtinius reikalus reikia atlikti arba pusiau stovint, arba kruopščiai apdėliojus unitazo kraštą servetėlėmis. Ypač turėtų saugotis moterys.

Ar žinai... Vyrų gripas - kas jis toks? (8)

2010 lapkričio mėn. 22 d. 00:00
Vyrų gripas – tai psichologinė būklė, kuomet vyrai skundžiasi, kad peršalimas juos kankina labiau nei moteris. Vyrai po peršalimo, kuris, jų manymu, yra gripas, dažniau už moteris neatvyksta į darbą.

Ar žinai... Svogūną ir česnaką reikia valgyti kasdien (6)

2010 lapkričio mėn. 23 d. 00:00
Gripui gydyti galima naudoti ir svogūną bei česnaką. Gripo epidemijos metu rekomenduojama kasdien suvalgyti nedidelį svogūną arba kelias česnako skilteles (jei neturite problemų su virškinimu ir pan.). Šiuose produktuose yra natūralių augalinių antibiotikų.

Ar žinai... Bičių pikis - natūralus antiobiotikas (2)

2010 lapkričio mėn. 24 d. 00:00
Bičių pikis, arba propolis, yra sakingas, maloniai stipraus kvapo ir kartoko, aštraus skonio biologiškai aktyvus produktas. Jo spalva - nuo gelsvos iki tamsiai rudos, pilkos ar žalsvos. Kuo pikis senesnis, tuo spalva tamsesnė. Veiksmingas gydomąsias savybes propolis išsaugo net iki 10 metų. Bičių pikis vartojamas ne tik susirgus, bet ir profilaktiškai, sveikatai stiprinti.