Mineralinis vanduo - būtina akmenlige sergančių žmonių dietos dalis. Ligoniams rekomenduojama gerti daug įvairių skysčių, tačiau mineralinis - pats geriausias pasirinkimas.
Paprastai problemų su inkstais kyla dėl to, kad juose iš kalcio oksalato susiformuoja akmenys. Tuo tarpu mineralinis vanduo, kuriame yra kalcio ir magnio, padeda sumažinti jo koncentraciją. Tyrimai rodo, kad mineralinio vandens vartojimas gali smarkiai sumažinti iš šlapimo rūgšties susidariusius inkstų akmenis.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
D. Britanijoje pradėta prekiauti neįprastu putojančiu spanguolių skonio gėrimu, kuris, kaip teigiama, turėtų sumažinti kiekvieno jį geriančio svorį. Kaip tvirtina gamintojai, gėrimas per tris valandas po suvartojimo sudegina iki 209 kilokalorijų.
Puikios naujienos smaližiams: Ohajo valstijos universiteto (JAV) mokslininkai tvirtina, jog saldumynai gali kelis kartus sumažinti streso hormono kortizolio kiekį kraujyje. Bent jau kuriam laikui.
D. Britanijos mokslininkai paneigė sausų pusryčių (dribsnių su pienu ar jogurtu) naudingumo mitą. Jie nustatė, kad vienoje sausų dribsnių porcijoje yra tiek cukraus, kiek ir viename šokoladiniame pyragaityje ar spurgoje su uogiene. O tai reiškia, kad vos viename indelyje dribsnių su pienu yra daugiau nei ketvirtis suaugusiam žmogui rekomenduojamos cukraus paros normos.
Bananai – tikras energijos, vitaminų ir angliavandenių (cukraus, gliukozės, laktozės) lobynas. Bananai pasižymi ir gydomosiomis savybėmis, jie rekomenduojami serganti širdies ir kraujagyslių ligomis, artritais, norint normalizuoti nervinės sistemos veiklą. Bananuose esančios medžiagos skatina smegenis išskirti serotoniną – džiaugsmo hormoną; jos pagerina nuotaiką ir sukelia gerovės, ramybės jausmą.
Norintiems normalizuoti regėjimą medikai rekomenduoja ryte prieš pusryčius ir vakare prieš miegą vartoti natūralų liepų medų. Specialistai šio produkto teigiamą poveikį aiškina ypatingais junginiais, kurie normalizuoja tinklainės funkcijas.
Jei stebitės, kodėl svoris auga it ant mielių ir blogas mintis skandinate gurkšnodami saldžius gazuotus gėrimus, sulieknėti jums niekada nepavyks. Tokiuose gėrimuose yra cukraus, reiškia, papildomų kalorijų.
Mineralinis vanduo - būtina akmenlige sergančių žmonių dietos dalis. Ligoniams rekomenduojama gerti daug įvairių skysčių, tačiau mineralinis - pats geriausias pasirinkimas.
Jei norite sulieknėti, keletą dienų valgykite vien grikių kruopas. Grikiai stiprina organizmo imuninę sistemą, raumenis, šalina iš organizmo šlakus, toksines ir radioaktyvias medžiagas, cholesterolio perteklių.
Kriaušėse yra nemažai organizmui reikalingų vitaminų bei mikroelementų: vario, cinko, geležies, tačiau šių vaisų negalima valgyti paūmėjus opaligei, gastritui, nes kriaušės mechaniškai dirgina jautrius virškinimo organus.
Tikrasis cikorijos pavadinimas – paprastoji trūkažolė (lot. Cichorium intybus). Cikorijų šaknyse esančios veikliosios medžiagos, kurių 60 proc. sudaro inulinas, fruktozė, pektinai, vitaminai, mineralai, gerina virškinimą. Cikorija vartojama kaip vaistažolė, o išradingos šeimininkės šių augalų įdeda gamindamos įvairius patiekalus, salotas.
Visai neseniai mokslininkams buvo pasiūlytas duonos, skirtos kovai su bloga nuotaika, receptas. Šios duonos sudėtyje yra laimės hormono serotonino, kurio trūkumas žmonėms sukelia depresiją, rašo žurnalas "Zdorovje".
Pieno produktus derėtų valgyti atskirai, negalima jo gerti iškart po valgio, nes jis neleis išsiskirti skrandžio sultims. Tas pats galioja iš pieno pagamintam desertui.
Makrobiotinės mitybos atstovai seniai žino - pašildytas maistas neteikia jokios naudos. Pagamintą patiekalą reikia suvalgyti tuoj pat. O žuvies, daržovių, košių ir ankštinių patiekalų negalima šildyti, nes maistas tampa nebegyvas.
Ar žinote, kaip vyksta virškinimas? Ir kaip mūsų suvalgyta gardi dešrelė virsta... kitokia dešrele? Siūlome pakeliauti kartu su maistu mūsų virškinimo sistema.
Mokslininkams tapo aišku, kodėl vaikai ir suaugusieji mėgsta ledus. Paaiškėjo, kad ledai – puikus vaistas nuo streso. Jo sudėtyje esantys pienas ar grietinėlė turi triptofano – natūralaus trankvilianto, kuris ramina nervų sistemą, gerina nuotaiką, padeda kovoti su nemiga.