Skubantis gyvenimas, bėgantys žmonės, karjera, turtai, naujos technologijos, fiziologiniai poreikiai, feminizmas, vaikai, greičiau besivystantys už tėvus, parduotuvės, mašinos ir aš viso to centre. Kas žino, kaip jaunam žmogui nepasimesti aplink supančiam pasaulyje ir išgirsti savo širdį? Išmokti jos klausytis? Kai aplinkui tiek daug „triukšmo“...
Laiminga
© Corbis/Scanpix

Jau nuo paauglystės pastebėjau, kad man tiesiog sekasi. Supa nuostabūs žmonės, jau nuo 17 užsidirbu sau. Todėl gan greitai kilau šiam pasaulyje, bet dar skaudžiau kritau. Nors mano širdis niekados manęs neapvylė, o aš ją tikrai, ir ne kartą.

Jau po mokyklos nuojauta leido pasirinkti tinkamą studijų krytį. Per stojamųjų vasarą išėjau iš dviejų specialybių ir per papildomą priėmimą įstojau į trečią, dėl ko visados džiaugiausi. Dirbau įdomiuose darbuose, visados mokėjau pasirinkti, kuriuo keliu nueiti. Manęs nekankino abejonės, aš tiesiog žinodavau. Ir net nesuvokiau, kad turiu dovaną girdėti savo širdį. Man nereikėjo to mokytis, tiesiog tokia buvau. Ir naiviai ilgai galvojau, kad visi žmonės taip pat jaučia. Neįvertinau, kiek man gyvenime padeda širdis, intuicija. Savu laiku galva apsisuko nuo sėkmės ir aplink supančio pasaulio.

Nors stengiausi nepasiduoti. Sakydavau griežtą „ne“ vaikinams, kurie tempė mane tik į lovą. Rinkausi tikrus žmones. Buvau nuoširdi ir atvira pasauliui, paprasta. Pinigai, sėkmė, darbas nuo ryto iki vakaro, nuovargis padaro savo. Vienu momentu pajutau, kad nebegirdžiu. Toks jausmas buvo, kad apkurtau. Pradėjau blaškytis gyvenime. Nuo to buvau nuolat nepatenkinta. Man sunku buvo priimti paprastą sprendimą. Verkiau, - tai tik padėdavo išsikrauti ir gyventi toliau. Tik tęstis taip nuolat negalėjo. Gyvenimas gerokai papurtė. Daug smūgių, nuostolių. Visiškai dingo pasitikėjimas savimi. Užsidariau nuo savęs ir supančio pasaulio. Šypsojausi, bet ne vidumi.

Džiaugsmas, kad mėgstu ir galėjau sau leisti daug keliauti. Tai buvo mano vienintelis išgelbėjimas. Dvi nuostabios kelionės: šv. Santiago kelias ir kelionė į Indiją leido suprasti, kad kažkuriuo gyvenimo momentu pasukau ne tuo keliu. Sustojau. Ir kam taip buvo, žino, kaip tai sunku išgyventi. Nuo rūpesčių puoliau į depresiją. Nors sugebėdavau, vis dar sugebėdavau džiaugtis smulkmenomis, vis tiek niekaip nepajėgiau suprasti, kur esu, ko noriu ir kaip gyventi toliau. Kur rasti jėgų? Tuo momentu, kai buvo liūdniausia, sutikau atsitiktinai nuostabų žmogų. Magiškai vėl išgirdau tą balsą iš mano gelmių, kad tai tas žmogus. Mano vyras. Suprantu, kad man reikėjo tos tylos, kad galėčiau jį atpažinti, neatstumti, suprasti ir pamilti.

Dabar iš naujo, ir jau ne viena, mokausi su ramybe ir vidiniais kuždesiais gyvenimo iš naujo. Pasikeitė vertybės, bręstu. Ir nors dar ne už viską atleidau sau, bet ta diena ateis. Ir nors nemoku dar iki galo šypsotis vidumi, vis kartais kažkas neramina, bet kasdien jaučiu harmoniją. Ir nors mano širdis vis kalba tyliai, bet aš ją vėl girdžiu. Įsidarbinau įdomiam darbe, ieškau, domiuosi, bendrauju, ragauju, regiu, etc.

Ačiū savo širdžiai, kad turiu nuostabų sutuoktinį, kad moku mylėti save, gyvenimą ir jausti aplink supantį pasaulį.

Nebijokit MYLĖTI, ATLEISTI, DŽIAUGTIS, pamirškit PAVYDĄ, NUOSKAUDAS, APKALBAS ir JŪSŲ širdis tikrai prabils. :)

Fixe.

Parašykite mums, kaip širdis Jums padėjo pasirinkti – mylimąjį, darbą ar priimti kitą sprendimą, o gražiausią istoriją apdovanos penkerių metų gimtadienį švenčiantis Ajurvedos centras „Shanti“.

Savo istorijas, parašytas taisyklinga lietuvių kalba (su ą, ę, į, ų ir kt.), iki spalio 27 d. siųskite elektroniniu paštu gyvenimas@delfi.lt, o kitą dieną paskelbsime 3 nugalėtojus - gražiausių istorijų autorius.

Visi DELFI projekto "PAŽINK SAVE: rūpinamės širdimi" straipsniai čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pentagono Kalėdų dovanos Baltijos šalims: kam ir kodėl atiteks 100 mln. dolerių? (93)

Po to, kai JAV Kongrese sutarta dėl rekordinio, beveik 700 mlrd. dolerių gynybos biudžeto,...

Už pažangios įmonės fasado – purvinų pinigų šleifas (19)

Prieš 7 metus mokslinės gamybinės akcinės bendrovės „ Precizika “ valdybos pirmininką...

Orai: šalį užlies šiluma, bet džiaugsmo neatneš (14)

Po žiemiškesnės savaitės pradžios, antroje savaitės pusėje temperatūra šoktels aukštyn, tad...

20 dienų valgė ligoninės maistą: kai kurie pasiūlymai gerokai nustebino ligoninės komentaras (432)

Šimtai legendų, mitų, komentarų, nuotraukų, klausimų, nuolatinių diskusijų – daug neramumų...

Teisėjai skaudžiai pamokė skolų išieškotojus: tą pačią skolą bandė išsireikalauti tris kartus (141)

Teisėjai skaudžiai pamokė skolų išieškotojus – už tai, kad jau trečią kartą tam pačiam...

Legendinio Benny Hillo gyvenimas už kadro buvo lyg tragikomedija: vaidino ištvirkėlį, mirė vienas prieš televizorių (5)

Alfredas Hawthorne‘as „Benny“ Hillas (1924 m. sausio 21–1992 balandžio 20) buvo britų...

Eismo sąlygas sunkina plikledis

Telšių, Šiaulių ir Kauno apskrityse ketvirtadienio rytą ant valstybinės reikšmės kelių dangų...

Geriausią kėlinį klubo istorijoje sužaidę „Knicks“ nutraukė Toronto pergalių seriją (3)

Pirmąją nesėkmę po keturių pergalių iš eilės NBA pirmenybėse patyrė Toronto „Raptors“...

Kraujagyslių raizginiai ant blauzdų gali ir pražudyti

Dailios kojos yra kaip moters vizitinė kortelė. Bet ką daryti, jei po plonyte kapronine kojine...

Pasakiško grožio Kinijos miestas atrodo tarsi iš atviruko

Lyg atsidurtum paveiksliuke – taip kartais sakoma apie Kinijos Sužou miesto senamiestį. Ir ne...