Aplinkoje – daugybė dirgiklių

Šiuo metu veido odos būklei itin aktualūs temperatūrų pokyčiai – esame besikeičiančių metų laikų sandūroje, kai netrukus į kiemą žengs pavasaris, o oro temperatūra pamažu ims šilti. „SPA Vilnius“ Masažo meistrė, kosmetologė Viktorija Paukštienė atkreipia dėmesį, kad žiemos periodu dėl lauke esančios žemos ar minusinės temperatūros bei sauso oro oda išsausėja. Dėl to gali atsirasti odos pleiskanojimas, sausumas ar net įtrūkimai, kurie gali sukelti diskomfortą. O štai pavasario metu, orams šylant bei esant didesniems temperatūrų svyravimams, kai dienos būna šiltos, o vakarai vėsūs – oda adaptuojasi prie temperatūrų svyravimų, todėl gali tapti jautresnė ir lengviau pažeidžiama, linkusi į paraudimus.

„Taip pat reikia nepamiršti, kad pavasarį bunda gamta ir žydi daug augmenijos, dėl kurios ore sklando daug žiedadulkių, kurios taip pat gali sukelti alergijas ir odos sudirgimus“, – aiškina specialistė.

Ne ką mažiau pavojingi ir kiti metų laikai: „Vasarą, esant aukštai temperatūrai ir dideliam drėgnumui, oda gali patirti papildomą stresą. Pernelyg didelis prakaitavimas gali užkimšti poras, todėl gali atsirasti spuogų ar kitokių odos problemų. Be to, saulės spinduliai gali sukelti odos nudegimus bei pažeidimus, ankstyvo senėjimo požymius ir hiperpigmentaciją. Oda vasarą gali tapti jautresnė dėl UV spindulių, kurie pažeidžia jos struktūrą. Rudens sezonu vėlgi nemažai permainų – keičiasi drėgmės lygis bei oro temperatūra, nes pradeda vėsti, todėl mūsų oda gali tapti jautresnė ir labiau linkusi į sudirgimus“, – aiškina specialistė. Taigi kai temperatūra ir drėgmė kinta, odos apsauginiai barjerai gali tapti silpnesni, o tai leidžia išorės veiksniams, tokiems kaip bakterijos, alergenai ar agresyvios medžiagos lengviau pasiekti odos paviršių.

Saulėti orai sostinėje

Pasiteiravus, kuris išorės veiksnys labiausiai kenkia odai, specialistė pabrėžia, kad didžiausią neigiamą žalą daro UV spinduliai. Jie, aiškina V. Paukštienė, labiausiai veikia odos apsauginį barjerą, todėl oda pradeda greičiau senti, atsiranda pigmentinės dėmės bei rimta rizika susirgti vėžiu. Siekiant išvengti žalos, vasaros sezonu būtina naudoti kosmetikos priemones su protektoriais ir apsauginiais filtrais (SPF 30/50/100). Vis dėlto, SPF apsauga aktuali ne tik vasaros sezono metu.

„Reikia nepamiršti, kad apsauga nuo UV spindulių turėtų būti naudojama ištisus metus, atsižvelgiant į tai, kiek praleidžiame laiko lauke ir koks metų laikas vyrauja. Apsauginės priemonės SPF skaičius gali kisti: vasarą reikalinga stipri apsauga, kuri turėtų būti nuo 50, o žiemos metu galėtų būti mažesnė, tarkime – 30–50. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad veido odą turime prižiūrėti nuolatos ir ypatingai keičiantis sezonams skirti jai daugiau dėmesio, gal esant galimybei dažniau apsilankyti pas kosmetologą ir atlikti gilesnio poveikio odos priežiūros procedūras“, – aiškina pašnekovė.

Didelę neigiamą įtaką veido odos būklei, sako specialistė, turi ir aplinkos tarša.

„Aplinkoje sklandančios dulkės, anglies dioksidas, azoto oksidai gali užkimšti poras bei sukelti odos uždegimus ar suaktyvinti jau turimas odos problemas. Todėl labai svarbu vakare švariai nusiprausti veido odą su prausikliu ar pieneliu, kad pašalintume visus susikaupusius ir nusėdusius nešvarumus nuo veido odos. Reikėtų nepamiršti ir odos tonizavimo bei drėkinimo, taip pat naudoti priemones su antioksidantais“, – pastebi pašnekovė.

„SPA Vilnius“ Masažo meistrė, kosmetologė Viktorija Paukštienė

Dar viena svarbi odos būklės dedamoji – gyvenimo įpročiai, tokie kaip mityba, stresas, miego kokybė ar aktyvus gyvenimo būdas.

„Geras bei kokybiškas ir gilus miegas turi didžiulę svarbą odos atsinaujinimui, kadangi miego metu vyksta odos regeneraciniai procesai. Todėl labai svarbu turėti miego rutiną, eiti gultis ir keltis tuo pačiu metu bei išmiegoti ne mažiau kaip 7 valandas nakties miego. Mūsų gyvenime tikrai nė vieno neaplenkia ir stresas bei stresinės situacijos. Gaila, bet stresas turi neigiamą poveikį mūsų odos sveikatai, išvaizdai bei bendrai savijautai. Patiriant nuolatinį, lėtinį stresą silpnėja mūsų imuninė sistema, dėl to sutrinka ir odos regeneracija. Taip pat stresuojant žmonės linkę vartoti mažiau naudingus maisto produktus, o daugiau turinčius cukraus, todėl gali prasidėti uždegiminiai procesai: spuogai, aknė.

O sveikos mitybos įpročiai bei sveikas gyvenimo būdas turi labai naudingą poveikį mūsų odai. Vartojant daugiau vandens, valgant mažiau perdirbtą maistą, žuvį, mėsą, daržoves, vaisius gauname daugiau vitaminų bei mineralų, todėl odos ląstelės atsinaujina greičiau bei oda atrodo sveikesnė ir skaistesnė. Fizinis aktyvumas taip pat prisideda prie odos elastingumo ir stangrumo“, – aiškina kosmetologė.

Problemos persekioja ir moteris, ir vyrus

Pasiteiravus, kokie simptomai rodo, kad veido oda yra per daug išsausėjusi, sudirgusi ar kitaip paveikta neigiamų veiksnių, V. Paukštienė sako, kad ant veido odos galime pastebėti sausus plotelius, odos pleiskanojimą, miniatiūrinius odos įtrūkimus, taip pat gali atsirasti odos jautrumas, sudirgimas, niežulys bei deginimo pojūtis. Oda taip pat gali atrodyti išplonėjusi, pasenusi, praradusi sveiką odos švytėjimą. O nuo šių problemų neapsaugoti nei vyrai, nei moterys. Tačiau, sako ji, lytis, odos tipas, amžius ar kiti veiksniai lemia tam tikrus galimų odos problemų skirtumus.

„Veido odos tipai tiek pas moteris, tiek pas vyrus vyrauja tokie patys – gali būti riebi, sausa, jautri, kombinuota veido oda. Tačiau moterims veido odos būklė gali kisti dėl hormonų sutrikimų, pvz., sergant menstruacijomis gali atsirasti spuogai, esant nėštumui išsausėti veido oda. Taip pat moterys naudoja daugiau kosmetikos priemonių, kurios gali sukelti alergijas ar odos jautrumą bei dirglumą. Moterų oda dažnu atveju yra plonesnė nei vyrų, todėl yra ir labiau pažeidžiamesnė. Dar moterys anksčiau nei vyrai pastebi pirmuosius senėjimo procesus – raukšles ar išplonėjusią bei žvilgesį praradusią odą.

Kalbant apie vyrus, dažnu atveju jų veido oda yra storesnė, todėl mažiau pažeidžiamesnė. Vyrų odoje riebalų gamyba yra intensyvesnė, todėl vyrai neretai susiduria su spuogais bei užsikimšusiomis poromis. Vyrams reikia skustis barzdą, todėl jie dažnai dirgina veido odą ir dėl to gali įauginėti plaukeliai ir vykti uždegiminiai procesai.

O pagal amžių išskirčiau dvi grupes. Pirmoji – paaugliai ir jaunimas. Jie dėl hormonų sutrikimo dažnu atveju turi daugiau problemų su spuogais. Antroji grupė – vidutinio amžiaus žmonės bei vyresni – turi didesnių problemų su odos išsausėjimu, išplonėjimu, pirmaisiais senėjimo bei uždegiminias procesais“, – aiškina pašnekovė.

Veido oda

Priežiūros priemonių ingredientai, darantys stebuklus

Prakalbus apie veido odos priežiūros produktus, aktualu žinoti, kokių ingredientų ieškoti, kad jie būtų tinkami ir naudingi mūsų veido odai. Štai čia, sako pašnekovė, reikėtų atsiminti pačią svarbiausią sveikos ir gražios odos trijulę: kolageną, hialurono rūgštį ir vitaminą C.

„Tai – trys ingredientai, kurie daro stebuklus. Kadangi su amžiumi natūrali kolageno gamyba odoje mažėja, mes turime jį nuolat papildyti – tai gali būti ir vartojami papildai, ir veido priemonės su kolagenu. Naudojant produktus su kolagenu, mes skatiname kolageno gamybą bei užkertame kelią jo praradimui. Tai yra labai svarbus procesas, kurio dėka mes turėsime lygesnę, elastingesnę veido odą.

Hialurono rūgštis turi išskirtinę savybę pritraukti ir išlaikyti drėgmę odoje. Produktai su hialuronu padeda atsistatyti sausai, dehidratuotai odai, todėl mūsų oda atrodo daug sveikesnė bei jaunatviškesnė.

O vitaminas C – tai galingas antioksidantas, kuris apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų, galinčių sukelti ankstyvą senėjimą. Be to, vitaminas C yra svarbus kolageno sintezei, todėl jis padeda išlaikyti odos stangrumą ir elastingumą. Šis vitaminas skatina odos atsinaujinimą, mažina pigmentacijos dėmes bei suteikia odai sveiką švytėjimą, taip pat apsaugo odą nuo UV spindulių daromos žalos“, – aiškina V. Paukštienė.

Vitaminas C

Derėtų pastebėti ir tai, kad reguliarus vizitas pas kosmetologą gali padėti išlaikyti sveiką ir spindinčią odą, todėl V. Paukštienė šio specialisto duris rekomenduoja praverti dar neturint didelių odos problemų. Specialistas įvertins odos tipą bei būklę, parinks tinkamiausias priežiūros priemones namų rutinai ir procedūras, kurios padės išvengti nemalonių pokyčių.

„Aišku, jei niekada nesilankėte pas kosmetologą ir matote, kad jūsų veido oda pasikeitusi – išsausėjusi, sudirgusi, paraudusi, nemaloniai reaguoja į naudojamas kosmetikos priemones – tikrai reikėtų būklės neužleisti ir apsilankyti pas kosmetologą ar kitą specialistą. Kartais taip nutinka, kad turint ilgai negydomas veido odos problemas ar uždegimus kosmetologo pagalbos jau nebeužtenka ir tenka klientus nukreipti pas dermatologą išsamesnei konsultacijai bei gilesniam ištyrimui“, – pasakoja kosmetologė.

O kalbant apie procedūras, viena iš veiksmingiausių, padedančių atgaivinti pavargusią odą, sako pašnekovė, yra QMS deguonies prisotinanti veido procedūra.

„Ši neinvazinė bei neskausminga procedūra, kuri tinka visiems odos tipams, turi labai gilų poveikį mūsų veido odai. Ypatingai po žiemos, dėl didelių kontrastų, kai lauke minusas, o patalpose pliusas, bei sauso ir užteršto oro, mūsų veido oda būna labai išsausėjusi, pavargusi, praradusi spindesį. Deguonies terapija padeda atkurti bei pagerinti drėgmės lygį, optimizuoja ląstelių funkcijas, gerina kraujotaką, skatina mikrocirkuliaciją, padidina odos elastingumą, tad po procedūros oda akimirksniu atrodo skaistesnė, putlesnė bei švytinti. Nepamirškime, kad veidas – tai mūsų sielos atspindys, todėl rūpinkimės juo ir jis mums atsidėkos savo švytėjimu bei jaunatviškumu“, – šypteli V. Paukštienė.

Šaltinis
Temos
Specialusis projektas „Pasirūpink savimi“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)