Pirmiausia, ar yra išties efektyvių priemonių kovai su celiulitu? Jei taip – įvardinkite kelias, jūsų nuomone, pačias veiksmingiausias.

Stojant į kovą su celiulitu, turi būti taikomos kompleksinės priemonės, bet pirmoje vietoje yra sveika mityba ir fizinis aktyvumas. Jie turi labai svarbų poveikį, nes tiesiogiai veikia organizmo sveikatą, odos būklę, riebalų kaupimąsi ir kraujotaką. Fizinis aktyvumas gerina kraujotaką ir limfos tekėjimą, o tai mažina skysčių susikaupimą. Taip pat fizinis aktyvumas degina riebalus, stiprina raumenis, o raumenys padeda odai atrodyti stangresnei ir lygesnei. Sveika mityba mažina uždegiminius procesus organizme, kurie prisideda prie celiulito atsiradimo.

Veiksmingi ir anticeliulitiniai masažai – tai specialios masažo technikos, kurios padeda sumažinti celiulito išvaizdą ir pagerinti odos struktūrą. Tokie masažai daugiausiai orientuoti į kraujotakos ir limfos tekėjimo gerinimą, riebalų ląstelių skaidymą ir audinių atstatymą. Šie masažai yra intensyvūs.

Išskirčiau ir kriolipolizę – tai neinvazinė kūno kontūravimo procedūra, kurios metu šalčiu yra mažinami riebalų audiniai. Ši technologija dažniausiai naudojama siekiant sumažinti lokalizuotus riebalus ir padėti formuoti kūno linijas be chirurginės intervencijos.

Radiodažnis su vakuuminiu masažu ir ultragarsu irgi yra pagalbūs. Radiodažnis sukuria šilumą gilumoje, skatina kraujotaką ir kolageno gamybą, kas padeda sustiprinti odą ir sumažinti celiulito išvaizdą. Vakuuminis masažas pagerina kraujotaką ir limfos tekėjimą, padeda pašalinti toksinus ir skaidyti riebalų sankaupas. Ultragarsas padeda suardyti riebalų ląsteles ir skatina audinių regeneraciją, tonizuoja odą ir pagerina jos struktūrą.

Galiausiai, kosmetinės priemonės su kofeinu ir L-karnitinu – šios priemonės skatina kraujotaką bei riebalų deginimo procesus.

SPA Vilnius kosmetologė-masažo meistrė Dovilė Ruminienė

Kalbant apie anticeliulitinį masažą, koks būtent jis turėtų būti, kiek laiko ir kaip dažnai atliekamas, kad matytume akivaizdžius rezultatus?

Masažas yra viena iš dažniausiai naudojamų technikų. Ji apima intensyvesnius ir giluminius masažo judesius, tokius kaip trynimas, maigymas, glostymas, drenavimas ir presavimas, kurie padeda išjudinti audinius, pagerinti kraujotaką ir limfos tekėjimą.

Dažnai papildomai įtraukiamos specialios priemonės – geliai, kremai su kofeinu, eteriniai aliejai ar specialūs voleliai, taurelės. Anticeliulitinių masažų kursas yra apie 15 kartų, atliekami 2–3 masažai per savaitę. Vėliau būtinas palaikymas – 1-2kartai per mėnesį.

Vienas iš mitų – kad celiulitas yra tik su viršsvoriu susijusi problema. Ar galite paneigti tokią nuomonę? Ar iš tikrųjų celiulitą gali turėti ir lieknos moterys, o gal ir vyrai?

Taip, celiulitas nėra tik su viršsvoriu susijusi problema. Tai labai dažnas mitas, kurį verta paneigti. Celiulitas gali pasireikšti bet kokio kūno tipo žmonėms, įskaitant ir lieknas moteris, o taip pat vyrus, nors pastariesiems tai pasitaiko rečiau. Veiksniai, lemiantys celiulito atsiradimą: genetika, hormonų disbalansas, kraujotakos ir limfotakos sutrikimai, stresas, nepilnavertė mityba ir mažas fizinis aktyvumas.

Celiulitas

Nors celiulitas daugiausiai būdingas moterims dėl jų hormonų ir riebalų pasiskirstymo, vyrai taip pat gali turėti celiulitą, tačiau jiems tai dažniau pasitaiko vyresniame amžiuje. Vyrai paprastai turi storesnę odą ir kitokią riebalų pasiskirstymo struktūrą, todėl celiulitas jiems pasireiškia rečiau ir dažnai ne tokiu ryškiu pavidalu. Tačiau, jei vyrai turi perteklinį svorį, blogą kraujotaką arba hormonų disbalansą, jie taip pat gali susidurti su celiulitu.

Viena iš pasaulyje gana populiarių celiulito prevencinių priemonių – odos šveitimo šepečiai, bet ar nemanote, kad tokia agresyvi priemonė gali labiau pakenkti odai, ją sudirginti, o jei žmogus turi apgamų – dar ir sukelti jų sujautrinimo, atipijos vystymosi riziką?

Tai nėra agresyvi priemonė. Jei šveitimas atliekamas per stipriai – tai gali sukelti odos dirginimą, paraudimą. Tačiau tinkamai naudojant šepetį, jis suteikia labai didelę naudą. Kasdien kūno odą šukuojant specialiu šepečiu, jis aktyvina kraujotaką ir limfotaką, mažina patinimus, gerina odos regeneraciją, todėl palaipsniui oda pati save pradeda maitinti ko pasekoje mažėja odos sausumas. Šukuoti reiktų į artimiausius limfmazgius: kojas – į viršų link kirkšnies, pilvą žemiau bambos – link kirkšnies, viršutinę dalį – link pažastų. Vietas, kuriose yra apgamų, reiktų apeiti arba vengti.

Į kovą su celiulitu pasitelkiami ir specialūs šepečiai, ir masažas, ir aliejai

Ką įtraukti į savo rutiną patartumėte toms moterims, kurios dar neturi celiulito, bet labai norėtų jo išvengti arba nutolinti jo atsiradimo laiką?

Masažai, kūno šveitimo, įvyniojimo procedūros. Iš priemonių – kūno šepetys, šveitikliai. Šveitiklio sudėtyje galėtų būti natūrali jūros druska, kuri nušveičia, giliai maitinantis ir drėkinantis aliejus, pavyzdžiui saldžiųjų migdolų, detoksikuojančios kūną medžiagos kaip antai greipfrutas, eukaliptas ar pan.

Galiausiai, kaip manote, ar įmanoma absoliučiai išvengti celiulito? Ar vis dėlto turime susitaikyti ir priimti, kad tai yra moters duotybė ir iš esmės anksčiau ar vėliau, daugiau ar mažiau, bet kone pas kiekvieną moterį celiulitas pasireiškia?

Celiulitas yra tiek natūralus, tiek daugeliui moterų būdingas reiškinys, todėl galbūt geriausia yra priimti jį kaip normą ir nesijaudinti dėl jo, nes jis nesusijęs su sveikata. Celiulitas nėra liga, o tiesiog odos struktūros pokytis.