aA
Patenkantys į šiuo metu vykstantį pirmąjį energetikos reformos etapą vis dar turi šiek tiek laiko pasirinkti ir pasirašyti sutartį su savo naujuoju elektros tiekėju. Iki gruodžio 10-osios – dar savaitė. „Suspėję laiku ne tik pagerinsite visos šalies mastu vykstančios reformos statistiką, bet ir išvengsite automatiškai nuo 2021-ųjų sausio įsijungsiančio garantinio tiekimo, kuris bus brangesnis“, – sako „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Paslaugų tarnybos direktorius Renaldas Radvila.
Pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją per savaitę – misija įmanoma
© Shutterstock

Visų tiekėjų pasiūlymai – viename portale

Paskutinis skambutis įšokti į visu smarkumu jau lekiantį energetikos reformos traukinį skamba tik pirmojo etapo dalyviams, t. y. tiems, kurie elektros energijos suvartoja daugiausiai (5000 kWh ir daugiau) ir kurių sutartis su visuomeniniu tiekėju baigiasi jau 2021 metų sausio 1-ą dieną. Šie gyventojai naujas sutartis su nepriklausomais elektros tiekėjais yra kviečiami pasirašyti dar šiemet.

Kitų etapų dalyviai gali rinktis ilgiau, mat, pagal iš anksto suplanuotą reformos eigą, jų perėjimas prie nepriklausomų teikėjų numatytas 2021 ir 2022 metais. „Žinoma, pasirinkti nepriklausomą tiekėją ir taip įgyti galimybę rinktis šiuolaikiškesnius elektros produktus bei paslaugas galima ir anksčiau, nelaukiant dar metus ar dvejus“, – sakė R. Radvila.

Į pirmąjį etapą patenkantys vartotojai jau vasaros viduryje buvo apie tai informuoti visuomeninio tiekėjo jo turimais kontaktiniais duomenimis. Rudenį šiems vartotojams paštu, el. paštu ir SMS žinutėmis į mobiliuosius buvo išsiųsti pakartotiniai priminimai.

Tiems pirmojo etapo reformos dalyviams, kurie nepareiškė nesutikimo dalytis elektros suvartojimo duomenimis, tiekėjai patys siuntė individualizuotus pasiūlymus. Taip pat visų tiekėjų pasiūlymus galima rasti internete www.pasirinkitetiekeja.lt.

Gyventojų klausimams – konsultacijos ir telefonu

Visi tiekėjai rūpinosi, kad pasiūlymai gyventojams būtų aiškūs, lengvai suprantami. Pavyzdžiui, kai kurie tiekėjai į el. svetainę yra patalpinę pasiūlymus-skaičiuokles, kurios, suvedus mėnesio elektros suvartojimo duomenis bei pasirinkus arba atmetus kitas siūlomas opcijas, pateiks rekomenduojamą vartojimo planą bei paskaičiuos preliminarią sąskaitą, kurią gausite mėnesio pabaigoje.

„Jei visgi pasirinkti tiekėją yra sunku, kyla klausimų, pasiūlymai neatrodo pakankamai aiškūs, galima skambinti telefonu 8 626 555 65 ir pasikonsultuoti gyvai. Taip pat ir kiekvienas tiekėjas noriai paaiškins savo pasiūlymus – gyventojai kviečiami kreiptis internetu, telefonu ar elektroniniu paštu“, – teigia R. Radvila.

Jis patarė nepalikti perėjimo nuo visuomeninio tiekėjo prie nepriklausomų energijos tiekėjų savieigai, mat garantinis tiekimas – brangesnis, be to, tai yra laikina paslauga: „Tad geriau yra pasirinkti tiekėją anksčiau, o geriausia – laiku, tai yra iki gruodžio 10-osios.“

ESO atstovas taip pat kvietė gyventojus apsišarvuoti kantrybe ir geranoriškumu, mat jei sutartį sudaryti likus kelioms paskutinėms dienoms nuspręs daugiau žmonių, tiekėjams teks itin didelis krūvis: „Taip didėja ne tik žmogiškosios klaidos, bet ir IT sistemų trikdžių tikimybė, procesai gali užtrukti ilgiau.“

Garantinis tiekimas – laikina paslauga

Kas bus, jei visgi iki gruodžio 10-osios nepriklausomo tiekėjo nepasirinksite, o sutartis su visuomeniniu tiekėju nutrūks per Naujuosius, t. y. 2021 metų sausio 1-ą? Neverta baimintis, kad Naujuosius teks švęsti tamsoje – garantinį tiekimą automatiškai užtikrins ESO. Tačiau ir toliau būsite skatinami pasirinkti tiekėją, mat garantinis tiekimas – laikina paslauga. Jei patenkate į pirmąjį pokyčio etapą, dėl garantinio tiekimo į ESO kreiptis ar pasirašyti su juo sutarties nereikia – paslauga įsijungia automatiškai.

Pasirašant sutartį su tiekėju, galima numatyti nuo kada ji įsigalios, tačiau šis terminas bus ne trumpesnis nei 21 diena, skaičiuojant nuo sutarties pasirašymo datos, ir sutaps su kalendorinio mėnesio 1 diena. Vadinasi, jei sutartis pasirašoma iki gruodžio 10-os dienos, ji įsigalios ne anksčiau sausio 1-osios. Jei sutartis bus pasirašoma jau po gruodžio 10-osios, sutartis įsigalios ir elektra iš naujo elektros tiekėjo ims tekėti jau nuo vasario 1-os dienos.

„Laiko dar šiek tiek yra, tad visi norintys dar gali suspėti ir pasirinkti elektros energijos tiekėją savo namams laiku“, – sakė R. Radvila.

Išsami projekto informacija pateikiama www.pasirinkitetiekeja.lt arba telefonu 8 626 555 65.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
2.2000

Top naujienos

COVID-19 rodikliai blogėja kasdien ir kone visose kreivėse: siūlo apie atlaisvinimus negalvoti – laukia sunkiausias mėnuo (547)

Epidemiologinė situacija Lietuvoje ir toliau prastėja. Kai kuriomis dienomis nustatoma net daugiau...

Agnė Keizikienė | D+

Nemetate daiktų, nes „gal prireiks“: psichiatrė papasakojo, kada tai gali tapti rimta liga

Sutikite, kad dažnai besitvarkant išsprūsta frazė: o gal prireiks? Atidedate daiktą, o po metų...

Po rinkimų karnavalo Rusijoje įspėja: gali baigtis liūdnai (477)

Tai nebuvo rinkimai. Su tokiu teiginiu kalbėdami apie Rusijos parlamento rinkimus sutinka dauguma...

Viceministrė: šią savaitę gali būti sprendimų dėl griežtesnių ribojimų uždarose patalpose (91)

Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė žada, kad jau šią savaitę gali...

Vėsūs orai dar nesitrauks, o ketviradienis atneš lietų (1)

Antradienio dieną išliksime ciklono, kurio centras yra į rytus nuo Lietuvos, įtakoje.

Lietuvos sąjungininkai – apie dūrį į nugarą: pasekmės gali atsirūgti visai NATO (312)

Dūris į nugarą, išdavystė! Tokios tulžingos reakcijos pasipylė iš Paryžiaus po to, kai...

Pajūryje sutiktas roplys nustebino daugelį: priminė žinomą lietuvišką pasaką (14)

Rašytojas Vytautas V. Landsbergis feisbuke pasidalino vaizdo įrašu, kuriame nufilmuotas pajūryje...

Po dramatiško „Žalgirio“ starto – Schillerio pastabos ekipai: turime apie daug ką pasikalbėti paaiškino, kodėl Kalnietis žaidė 7 min. (7)

Kauno „Žalgiris“ turėjo kautis iki paskutinės minutės, jog „Betsafe-LKL“ starte palaužtų...

Kankina nemiga ir chroniškas nuovargis? Genialią idėją pateikė dizaineris Robertas Kalinkinas (11)

Atostogų į Tenerifę su šeima išvykęs dizaineris Robertas Kalinkinas kartu pasiėmė ir...

Mirties slėniu praminta vieta Žemėje: koją čia įkelti gali tik drąsiausi, teritorija pažymėta specialiais ženklais (2)

54 laipsniai Celsijaus - tokia temperatūra čia užfiksuota šių metų birželio 17 dieną. Ir tai...