aA
Lietuvoje naują nepriklausomą elektros energijos tiekėją jau renkasi beveik šimtas tūkstančių pirmųjų pakviestų namų ūkių, tačiau tai padaryti gali visi norintys šalies gyventojai. Šiuo metu – rugsėjo mėnesio pabaigoje – buitiniams vartotojams elektrą tiekti siūlosi penki nepriklausomi tiekėjai: „Elektrum Lietuva“, „Enefit“, „Ignitis“, „Inregnum“ ir „Perlas Energija“.
Lietuviai jau gali rinktis iš šių elektros energijos tiekėjų (jų pristatymas)
© Shutterstock

Visa informacija apie pokyčius bei nepriklausomus tiekėjus pateikiama svetainėje www.pasirinkitetiekeja.lt.

Trys lietuviški žaidėjai

Valstybės valdoma įmonė „Ignitis“ ir dabar tiekia elektros energiją visiems buitiniams vartotojams kaip visuomeninis tiekėjas, tačiau palaipsniui užbaigs šią ilgametę rolę, Lietuvai nusprendus atsisakyti monopolinio tiekimo buitiniams vartotojams reguliavimo ir įstatymiškai suformavus sąlygas pereiti prie konkurencinės rinkos. Tad naujas paslaugas „Ignitis“ siūlo jau kaip nepriklausomas tiekėjas ir toliau teiksiantis elektros energijos tiekimo paslaugą.

Įmonė taip ir prisistato vartotojams – kaip jau patikrintas elektros energijos tiekėjas, turintis platų klientų aptarnavimo tinklą, taip pat siūlantis galimybę rinktis vien iš atsinaujinančių šaltinių pagamintą elektros energiją.

Andrius Kavaliauskas
Andrius Kavaliauskas
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Ignitis“ yra sukaupęs ilgametę darbo Lietuvoje patirtį, todėl puikiai išmanome klientų poreikius ir galime pasiūlyti jiems aktualiausius sprendimus. Suprantame, kad klientai atsakymus į rūpimus klausimus nori gauti čia ir dabar, todėl didžiausią dėmesį skiriame efektyvumui, greičiui bei lankstumui“, – sako „Ignitis“ Privačių klientų tarnybos vadovas Andrius Kavaliauskas.

Vienas naujausių žaidėjų rinkoje – bendrovė „Perlas Energija“. Jos vadovas Vilius Juraitis teigia, kad vartotojų dėmesio sulaukė nuo pat įsisteigimo dienos, o sudaryti elektros teikimo sutartis bei atsiskaityti už paslaugas jie galės „Perlo“ terminaluose, kurie veikia visoje šalyje.

„Manome, kad toks sutarčių sudarymo būdas bus patogus daugeliui žmonių. Greta šiuolaikinių atsiskaitymo sprendimų, siūlysime ir galimybę atsiskaityti fiziniuose terminaluose. Užtikrinsime, kad klientams įmokos už elektrą terminaluose iki 2021 m. pabaigos būtų nemokamos. Gyventojams taip pat pasiūlysime nemokamas atsiskaitymo knygeles, kurios padės sekti išlaidas. Negana to, klientai taps lojalumo programos namų naujinimui nariais, tad gaus ir papildomos naudos“, – vardija V. Juraitis.

Vilius Juraitis
Vilius Juraitis
© DELFI / Tomas Vinickas

Dar vienas tiekėjas – „Inregnum“ – yra lietuviško kapitalo privačios įmonių grupės, veikiančios energetikos, logistikos, verslo konsultacijų ir mokymų srityse, dalis. Bendrovės vykdomosios vadovės Linos Paulauskės teigimu, „Inregnum“ veiklą vysto pasitelkusi verslo bei skaitmeninių technologijų profesionalus, siūlydami į kliento poreikius orientuotus sprendimus.

„Siekiame šviesti ir konsultuoti vartotojus bei supažindinti su elektros rinkos liberalizavimo privalumais, todėl pasirašėme susitarimą su Energetikos ministerija dėl vartotojų edukavimo.

Vartotojai rinkdamiesi nepriklausomą energijos tiekėją turėtų atsižvelgti į tai, jog „Inregnum“ nepriklauso didiesiems valstybiniams Lietuvos ir kaimyninių šalių tiekėjams. Atitinkamai, bendrovė netaiko sutarties nutraukimo baudų ir nevaržo klientų pasirinkimo teisės. Pateikiame skaidrų elektros energijos kainos pasiūlymą, kurį sudaro elektros biržos „Nord Pool“ kaina, pridedant fiksuotą ir aiškų įmonės antkainį“, – pažymi L. Paulauskė.

Latvijos ir Estijos energetikos milžinų atstovai Lietuvoje startavo nuo verslo

Lietuvoje jau ne vienus metus veikiančios ir iki šiol elektros tiekimą verslui užtikrinusios bendrovės „Elektrum Lietuva“ bei „Enefit“ – kaimyninių šalių energetikos gigantų atstovės.

„Elektrum Lietuva“ – didžiausios elektros tiekimo įmonės Baltijos šalyse „Latvenergo“ įmonė. Remiantis „Eurostat“ duomenimis, pusė „Latvenergo“ pagamintos elektros energijos yra iš atsinaujinančių šaltinių.

„Elektrum Lietuva“ direktorius Martynas Giga teigia, kad vienas pagrindinių bendrovės siekių sudėtingus energetikos rinkos dalykus paversti nesudėtingai suprantamais visiems vartotojams.

Martynas Giga
Martynas Giga
© Asmeninio archyvo nuotr.

„Pagrindinis mūsų tikslas – dalintis draugiška energija ir padėti klientui lengvai valdyti energijos išlaidas. Siekiame kurti ilgalaikį santykį, grįstą pasitikėjimu, todėl klientams siūlome tik tuos produktus, kurie atneš jiems naudą ir leis jaustis ramiems priėmus teisingą sprendimą“, – pažymi bendrovės vadovas.

Kompanija „Enefit“ priklauso estiško kapitalo įmonės „Eesti Energia“ įmonių grupei, vykdančiai veiklą Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Suomijoje ir Švedijoje. Mūsų šalies rinkoje ji veikia nuo 2007 m.

„Esame nepriklausomas energijos tiekėjas, aprūpinantis vartotojus elektra ir dujomis palankia rinkos kaina“, – įmonę pristato jos vadovas Vytenis Koryzna.

„Enefit“ pasižymi tuo, kad gamina elektrą iš atsinaujinančių šaltinių: vėjo, saulės ir vandens. Bendradarbiaudama su vietos elektros gamintojais, Lietuvoje „Enefit“ grupė valdo 5 vėjo elektrinių parkus, kuriuose iš viso įrengta 60 vėjo elektrinių.

„Pasakėme sau – laikas keistis, todėl buitiniams vartotojams parduodame tik žalią energiją. Ji yra 100% pagaminta Lietuvoje iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Taip prisidedame prie žemės klimato kaitos, nes suprantame, kad turime ką saugoti ateities kartoms. Taip pat išsikėlėme sau tikslą – būti maksimaliai skaidriais, orientuotais į klientą bei turėti greičiausius procesus. Todėl mūsų svetainėje visada galima rasti aiškias kainas už elektrą, o sutarties pasirašymas užtruks mažiau nei dvi minutes“, – pažymi V. Koryzna.

Vytenis Koryzna
Vytenis Koryzna
© Bendrovės nuotr.

„Enefit“ teigia siūlanti klientams tik neterminuotas sutartis.

Rinktis gali visi

Šiuo metu nepriklausomą energijos tiekėją iki gruodžio 10 dienos renkasi daugiausiai – virš 5000 kWh – elektros energijos per metus sunaudojantys vartotojai.

Antrame etape, iki 2021-ų metų gruodžio 10-osios, naują tiekėją turės pasirinkti sunaudojantys 1 000–5 000 kWh, o trečiame etape, iki 2022-ųjų gruodžio 10-osios, – visi likusieji elektros energijos vartotojai. Į paskutinį pokyčio etapą bus įtraukiami ir socialiai pažeidžiami gyventojai, namų bendrijos bei administratoriai. Būtent tokia tvarka savo paslaugas gyventojams nutrauks visuomeninis tiekėjas.

Tačiau visi gyventojai, nepaisant jiems skirto etapo, nepriklausomą tiekėją savo iniciatyva gali pasirinkti jau dabar, nieko nelaukdami. Laiku tiekėjo nepasirinkusiems gyventojams bus užtikrinamas laikinas garantinis elektros energijos tiekimas.

Lietuviai jau gali rinktis iš šių elektros energijos tiekėjų (jų pristatymas)
© Organizatorių nuotr.

Visuomeninio tiekėjo paslaugų atsisakymas yra valstybės sprendimas nuosekliai panaikinti monopolines sąlygas elektros energijos tiekimo buitiniams vartotojams rinkoje. Valstybė toliau reguliuos tik kai kurias kainos dedamąsias: už elektros energijos perdavimo, skirstymo ir viešuosius interesus atitinkančias paslaugas. Elektros energijos įsigijimo ir tiekimo kainas lems tiekėjų konkurencija ir kaina biržoje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(19 žmonių įvertino)
2.0000

Top naujienos

Iš posto verčiamas Stončaitis: tai, kas vyksta šiandien, yra nenormalu

Seimas antradienį sprendžia dėl Algirdo Stončaičio atleidimo iš Antikorupcijos komisijos...

Buvęs JAV pajėgų Europoje vadas pažėrė kritikos Lietuvai: kai kurie dalykai nesuvokiami (32)

Buvęs amerikiečių pajėgų Europoje vadas Benas Hodgesas pažėrė kritikos Lietuvos politikams....

Po griežtų JAV ir Vokietijos žodžių Lavrovas atsainiai kirto: sąlygas diktuosime mes (23)

Branduolinius Kremliaus grasinimus bando užtvirtinti ir Baltarusijos propagandos mašina – „...

Permainos Alytuje: darbo neteko Kurtinaitis, jį keičia Kemzūra (1)

Alytaus „Wolves“ klubas antradienį išsiskyrė su strategu Rimu Kurtinaičiu. Likusioje...

Rusija grasina savo sąjungininkei: mes juos perspėjome (3)

Armėnijos siekis prisijungti prie Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) Romos statuto gali Jerevanui...

Verslas PliusNicholas Takahashi

„Boeing“ laimėjo orlaivių užsakymą už milijardą dolerių

Bendrovė „ Boeing Co.“ laimėjo užsakymą Japonijoje : šalies oro vežėja užsakė 21...

Vairuotojas įspėja kitus: dėl vienos draudikų klaidos teko ne tik mokėti baudą, tačiau ir išgyventi tikrą nervų karą

Kiekvienam vairuotojui įprasta, kad kasdien naudojantis automobiliu svarbu prisiminti dvi datas –...

Kaip atskirti, kad jūsų būsto nuomos sutartis palankesnė būsto savininkui: atkreipkite dėmesį į kelias detales dėl ko kreiptis į Vartotojų teisių apsaugos tarnybą

Šiandien, kai kurių NT analitikų skaičiavimais, nuomotis būstą yra pigiau nei jį pirkti....

„Žudikas Nr.1“: ukrainiečiai įvardijo, kas įsakė bombarduoti Mariupolio dramos teatrą (1)

Rusų pulkininkas Sergejus Atroščenka įsakė bombarduoti Mariupolio dramos teatrą, gimdymo namus...

Šimonytė Armonaitės siūlymų mokesčių reformai nekomentuoja: man nėra būtina turėti asmeninę nuomonę (2)

Premjerė Ingrida Šimonytė tikina dar neskaičiusi Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIMIN)...