Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos rinką pasiekė naujas „Nissan Pulsar“. Erdvus salonas ir sumani automobilio koncepcija, įpakuota į gan tradicinių formų kėbulą, taip pat praktiška ir gausi įranga šį automobilį pasmerkia įvertinimui.
Nissan Pulsar
© Gamintojo nuotr.

Dabartinio „Nissan Pulsar“ istorija prasidėjo prieš keletą dešimtmečių. Pirmasis automobilis šiuo pavadinimu pasirodė dar 1978 metais. Tiesa, tuo metu mus nuo modernių automobilių, kaip ir nuo kitų technikos pasiekimų, patikimai saugojo „geležinė uždanga“. Būtent ji nuo mūsų slėpė ir „Nissan Pulsar“ istorijos pradžią.

Tiesą pasakius, „Pulsar“ pavadinimas pradžioje buvo skirtas tik Azijos, Pietų Afrikos ir Australijos rinkoms. Europoje pirmasis „Nissan Pulsar“ buvo parduodamas „Datsun Cherry“ pavadinimu.
Tai tesėsi iki 1984 metų: „Nissan Motors Company“ naudojo abiejų markių pavadinimus – tiek „Nissan“, tiek „Datsun“. Bet vėliau jos buvo apjungtos ir visi koncerno eksportuojami lengvieji automobiliai buvo žymimi tik „Nissan“ emblemomis.

1981 metais Europos rinkoje pasirodė kompaktiniai „Nissan“ hečbekai „Sunny“ pavadinimu. Keičiantis kartoms, stačiakampių formų kėbulas tapo apvalainas ir traukiantis akį. Šie automobiliai išsiskyrė savo patikimumu. Ypač tą galima pasakyti apie 1991 metais pasirodžiusį „Nissan Sunny“, kurio patikimumo ataskaitose buvo rašoma „nėra sistemingai pasikartojančių gedimų“! Europos vairuotojai netruko tai įvertinti. O „Nissan“ tapo aukščiausios klasės inžinerijos ir gamybos kokybės simboliu.

Tokius „Nissan Sunny“ iki šiol galima pamatyti Lietuvos keliuose: tiek 3 arba 5 durų hečbekus, tiek sedanus ar praktiškus universalus. Žmonės vertino išskirtinį patikimumą, solidų įrangos lygį ir praktiškumą. Tuo metu „Sunny“ stebino tokia įranga, kaip automatinė pavarų dėžė ar elektriniai visų durelių langų kėlikliai.

1995 metais „Nissan“ atnaujino visą modelių gamą ir vietoje mažojo „Nissan Sunny“ pasirodė didesnis ir erdvesnis „Nissan Almera“. Jo kėbulų gamoje buvo 3 ir 5 durų hečbekai bei 4 durų sedanas. Šis automobilis pasižymėjo moderniais varikliais, saugumo įranga ir puikiomis valdymo savybėmis.

Naujo amžiaus pradžioje „Almera“ sulaukė naujos kartos pamainos. Plastiškos kėbulo linijos slėpė dar erdvesnį, solidžiai įrengtą saloną. Kompaktinio „Nissan“ hečbeko praktiškumas pasiekė naują lygmenį.

2003 metais „Almera“ buvo atnaujintas, įrengiant naują prietaisų skydelį, ergonomišką vaizdą ir „erdvinius“ priekinius žibintus. Lietuvoje šį automobilį vertino tiek individualūs pirkėjai, tiek itin didelius reikalavimus savo transporto priemonėms keliančios įmonės.

„Almera“ era pasibaigė 2006 metais, kai „Nissan“ nusprendė vietoje kompaktinių hečbekų savo pirkėjams siūlyti nedidelius krosoverius. Ir tai buvo neįtikėtinai geras sprendimas, nes rinkoje „Almera“ netiesiogiai pakeitę krosoveriai „Nissan Qashqai“ ir „Nissan Juke“ tapo fantastiškos sėkmės pavyzdžiais.

Tačiau, įsitvirtinus šiose rinkos nišose, „Nissan“ vėl atsisuko į kompaktinių hečbekų segmentą.

Taip jame atsirado visiškai naujas, stilingas, įspūdingai erdvus, puikiai įrengtas ir komfortabilus „Nissan Pulsar“. Šis automobilis perėmė geriausias savo šlovingų pirmakų „Cherry“, „Sunny“ ir „Almera“ savybes, kartu pasiūlydamas jiems neprilygstamą praktiškumą, solidumą ir komfortą.
Norite įsitikinti tuo patys? Apsilankykite www.nissan.lt.

Reklama
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Sodra“ pelnosi iš sirgusių darbuotojų – išmokų neišmoka tūkstančiams (6)

Daugelis žino, kad laiku nesumokėjus mokesčių, gali būti užblokuotos visos sąskaitos. Tačiau...

Užkalnis: gaila, kad Rimas Tuminas liks nenubaustas (53)

Niekas, žinoma, nesitikėjo, kad režisierius Rimas Tuminas ką nors neigiamo gali pasakyti apie...

Klaida ar noras užvaldyti valstybę: vienas skandalingiausių tyrimų, prasidėjęs grasinimu nesikapstyti po kaulus (27)

Juos vadino „valstybininkais“, o kai kas net kalbėjo apie gresiantį valstybės užvaldymą. Kita...

Rinkimus laimėjusio Putino laukia nauja užduotis: kas bus toliau? atnaujinta 11.41 (684)

Kažin ar kas abejojo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas bus perrinktas ir vėl. Vis...

Įtampa auga: britai rusus kaltina absurdu, rusai reikalauja atsiprašymo (45)

Maskva, kuri neigia prisidėjusi prie buvusio dvigubo rusų šnipo apnuodijimo nervus...

Matuko nužudymu kaltinamų Kaziukaitytės ir Kontenio byloje netikėtas posūkis  kaltinamieji bus apklausti poligrafu (132)

Daugiau nei pusę metų trunkantis bylos, kurioje motina Monika Kaziukaitytė ir jos sugyventinis...

Į pagalbą kelių policininkams – pažangus greičio matuoklis (34)

Šiaulių apskrities policija savo svetainėje internete skelbia nuo šiol greičio mėgėjus...

Paviešino Lietuvoje visą parą dirbančių poliklinikų sąrašą (4)

​Šeimos gydytojo nedarbo valandomis sunegalavę žmonės dažnai vyksta tiesiai į ligoninių...

Paruošė sveiką patiekalą, kurio galima valgyti, kiek tik nori (18)

Šis patiekalas – ir sveikas, ir vertingas, ir labai skanus, pristatydama naują receptą sako...

Didžiausias vairuotojų siaubas: kaip važiuoti žiedu ir nesukelti avarijos? (96)

Eismas žiedinėmis sankryžomis, kurios kitaip vadinamos žiedais, net ir patyrusiems vairuotojams...