aA
Jei vairuodami atrašinėjate į žinutes ar naudojatės telefonu be tam skirtos specialios įrangos, ne tik darote pažeidimą, bet ir rizikuojate savo ir kitų eismo dalyvių saugumu. Šiandien per „Delfi Tv“ startuojanti laida „nežVAIRUOK“ – eksperimentas, kuris į šią problemą pabandys pažvelgti įdomiu, netikėtu ir nuotaikingu kampu.

Naujosios laidos filmavimą „Delfi“ patikėjo nutrūktgalviško projekto apie automobilius „Spausk gazą!“ kūrėjų komandai, todėl geros nuotaikos, kuriozų ir išbandymų čia tikrai netruks.

Kiekvienoje laidoje pasirodys po žinomą Lietuvos žmogų, kuris priims vedėjų Pauliaus Garkausko ir Izidoriaus Paukščio iššūkį – įveikti specialią trasą su tikrai neįprastomis transporto priemonėmis: šaligatvių valymo traktoriuku ir itin mažu „Smart“ automobiliu.

Tačiau netradicinės transporto priemonės – tikrai ne vienintelis sunkumas, kurį teks įveikti „nežVAIRUOK“ dalyviams. Eksperimentą sudarys du važiavimai: įprastas – susikoncentravus į kelią ir neatsakingas, kurio metu laidos vedėjai įvairiais būdais bandys blaškyti dalyvių dėmesį – rašys žinutes, skambins, o vairuotojui atsiliepus – uždavinės nemalonius klausimus.

Atlikus važiavimus, bus įvertintas trasos įveikimo laikas būnant atsakingu vairuotoju ir vairuojant su telefonu rankose. Pasibaigus dešimčiai laidų, bus ištrinktas geriausiai automobilį valdantis dalyvis.

Tačiau laidos žiūrovai ne tik pamatys komiškas ir kuriozines situacijas, į kurias papuls „nežVAIRUOK“ herojai, bet ir išgirs asmeninę dalyvių patirtį – kaip jie vertina telefono naudojimą automobilyje, ar patys taip daro, o, galbūt, už tokį elgesį buvo nubausti policijos ar net sukėlė eismo įvykį?

Žinomi Lietuvos žmonės sėdo prie nestandartinių transporto priemonių vairo ir išbandė, ką reiškia vienu metu vairuoti bei naudotis telefonu

Kaip sako laidos kūrėjai, pagrindinis „nežVAIRUOK“ tikslas – atskleisti, kokią įtaką vairuojant automobilį turi pašaliniai veiksniai bei kokias pasekmes gali sukelti toks neatsakingas elgesys.

Pirmoje laidoje iššūkį priėmė ir savo vairavimo įgūdžius pademonstravo „Delfi“ Kūrybos vadovas, radijo ir televizijos laidų vedėjas Saulius Žvirgždas, kuris neslepia – paimti telefoną į rankas kelyje tenka ir jam.

„Sustojus prie šviesoforo, esu įpratęs telefone patikrinti, kas ir ką parašė, tačiau stengiuosi šio blogo įpročio atsisakyti. Pastaruoju metu prieš vairuodamas, išjungiu telefono garsus, kad įvairūs pranešimai, notifikacijos ir push'ai manęs neblaškytų“, – pasakoja S. Žvirgždas.

Ką reiškia intensyviai naudotis telefonu automobilyje, savo kailiu pajutęs dalyvis sako, kad visa laimė, kad tai tik imitacija ir eksperimentas, bet ne reali situacija.

„Kai tau skambina, rašo, išlaikyti šimtaprocentinę koncentraciją tik į kelią yra tiesiog neįmanoma. Jei pirmuoju važiavimu, nesinaudojant telefonu, viskas sekėsi puikiai, tai antrojo važiavimo metu su telefonu rankoje ne tik laikas buvo kone dvigubai ilgesnis, bet ir teko „vilkti“ nuverstą stulpelį. Baisu ir pagalvoti, kas nutiktų realiame kelyje taip aktyviai naudojant telefoną“, – teigia S. Žvirgždas.

Kitose „nežVAIRUOK“ laidose žiūrovai galės išvysti prakaitą braukiančius atlikėjus Aleksandrą Įvanauską-Farą ir Vaidą Baumilą, autosporto atstovus Antaną Juknevičių ir Arūną Gelažniką, krepšinio komentatorių Karolį Tiškevičių su kolega Vytautu Mikaičiu bei kitų žinomus Lietuvos žmonių nesuvaidintas emocijas.

Laidą „nežVAIRUOK“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 21:30 per „Delfi TV“.

#nežvairuok
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Delfi PliusTomas Janonis

Miestiečiams – nauja valdžios staigmena: teks pratintis prie kuklesnio gyvenimo (2)

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas turi naują sumanymą. Jo planuose – miestų gyventojų...

Elektros biržoje pasiektas naujas kainos rekordas – tokio kilimo niekas nesitikėjo, situaciją prašoma ištirti (11)

Lietuvoje elektros valandinė didmeninė kaina trečiadienį pasiekė 4000 eurų už...

Karas Ukrainoje. Kryme esantiems ukrainiečiams – svarbus įspėjimas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas: rusai mus apšaudo 700-800 kartų per dieną

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino laikinai okupuoto Krymo gyventojus nesiartinti...

Verslas PliusBloomberg News

Putino karas per vieną ketvirtį nubloškė jo ekonomiką ketverius metus atgal

Prezidento Vladimiro Putino invazija į Ukrainą per pirmąjį pilną ketvirtį nuo karo pradžios...

Labanaktis, Europa: auksines mergaites įkvėpė Curry, lopšinę niūniavo Jocytė

Sidabras žėri ryškiai, bet auksas – visų puošniausias. Trečiadienio naktį jį į tėvynę tik...

Aistros dėl kone brangiausio NT Lietuvoje: už tualeto būdelę – 2 milijonai eurų (1)

NT karštinė pajūryje blėsta, tačiau išskirtinės teritorijos visuomet išliks patrauklios....

Kristupas Dautartas

Investavimas kai kuriems tebėra tamsus miškas: kokia klaidas dažniausiai daro pradedantieji (1)

Pagal tarptautinius tyrimus, Lietuvos gyventojų finansinis raštingumas – vienas prasčiausių...

Ukrainos LGBTQ+ pora prisijungė prie savo šalies gynybos pajėgų: kovoja ne tik su Rusija, bet ir homoseksualių kareivių stigma

Oleksandras Zhuhanas ir Antonina Romanova susipažino dirbdami teatre, kai pastarasis 2014 m....

Delfi PliusViktorija Dačinskaitė

Karštos vasaros dienos – pats šių kenkėjų dauginimosi pikas: vaisius ir daržoves nugula šimtai kiaušinėlių Būdai, kurie padės jais atsikratyti

Vaisinės muselės yra, ko gero, vienas nemaloniausių virtuvėje įsikuriančių vabzdžių. Jos ne...

Dalis Lietuvos moterų senatvėje patiria skurdą: patarė, kaip tai pakeisti

Lietuvos Užimtumo tarnyboje tarp visų 151 tūkst. klientų vyrauja moterys . Oficialiai šiuo metu...