aA
Jei vairuodami atrašinėjate į žinutes ar naudojatės telefonu be tam skirtos specialios įrangos, ne tik darote pažeidimą, bet ir rizikuojate savo ir kitų eismo dalyvių saugumu. Šiandien per „Delfi Tv“ startuojanti laida „nežVAIRUOK“ – eksperimentas, kuris į šią problemą pabandys pažvelgti įdomiu, netikėtu ir nuotaikingu kampu.

Naujosios laidos filmavimą „Delfi“ patikėjo nutrūktgalviško projekto apie automobilius „Spausk gazą!“ kūrėjų komandai, todėl geros nuotaikos, kuriozų ir išbandymų čia tikrai netruks.

Kiekvienoje laidoje pasirodys po žinomą Lietuvos žmogų, kuris priims vedėjų Pauliaus Garkausko ir Izidoriaus Paukščio iššūkį – įveikti specialią trasą su tikrai neįprastomis transporto priemonėmis: šaligatvių valymo traktoriuku ir itin mažu „Smart“ automobiliu.

Tačiau netradicinės transporto priemonės – tikrai ne vienintelis sunkumas, kurį teks įveikti „nežVAIRUOK“ dalyviams. Eksperimentą sudarys du važiavimai: įprastas – susikoncentravus į kelią ir neatsakingas, kurio metu laidos vedėjai įvairiais būdais bandys blaškyti dalyvių dėmesį – rašys žinutes, skambins, o vairuotojui atsiliepus – uždavinės nemalonius klausimus.

Atlikus važiavimus, bus įvertintas trasos įveikimo laikas būnant atsakingu vairuotoju ir vairuojant su telefonu rankose. Pasibaigus dešimčiai laidų, bus ištrinktas geriausiai automobilį valdantis dalyvis.

Tačiau laidos žiūrovai ne tik pamatys komiškas ir kuriozines situacijas, į kurias papuls „nežVAIRUOK“ herojai, bet ir išgirs asmeninę dalyvių patirtį – kaip jie vertina telefono naudojimą automobilyje, ar patys taip daro, o, galbūt, už tokį elgesį buvo nubausti policijos ar net sukėlė eismo įvykį?

Žinomi Lietuvos žmonės sėdo prie nestandartinių transporto priemonių vairo ir išbandė, ką reiškia vienu metu vairuoti bei naudotis telefonu

Kaip sako laidos kūrėjai, pagrindinis „nežVAIRUOK“ tikslas – atskleisti, kokią įtaką vairuojant automobilį turi pašaliniai veiksniai bei kokias pasekmes gali sukelti toks neatsakingas elgesys.

Pirmoje laidoje iššūkį priėmė ir savo vairavimo įgūdžius pademonstravo „Delfi“ Kūrybos vadovas, radijo ir televizijos laidų vedėjas Saulius Žvirgždas, kuris neslepia – paimti telefoną į rankas kelyje tenka ir jam.

„Sustojus prie šviesoforo, esu įpratęs telefone patikrinti, kas ir ką parašė, tačiau stengiuosi šio blogo įpročio atsisakyti. Pastaruoju metu prieš vairuodamas, išjungiu telefono garsus, kad įvairūs pranešimai, notifikacijos ir push'ai manęs neblaškytų“, – pasakoja S. Žvirgždas.

Ką reiškia intensyviai naudotis telefonu automobilyje, savo kailiu pajutęs dalyvis sako, kad visa laimė, kad tai tik imitacija ir eksperimentas, bet ne reali situacija.

„Kai tau skambina, rašo, išlaikyti šimtaprocentinę koncentraciją tik į kelią yra tiesiog neįmanoma. Jei pirmuoju važiavimu, nesinaudojant telefonu, viskas sekėsi puikiai, tai antrojo važiavimo metu su telefonu rankoje ne tik laikas buvo kone dvigubai ilgesnis, bet ir teko „vilkti“ nuverstą stulpelį. Baisu ir pagalvoti, kas nutiktų realiame kelyje taip aktyviai naudojant telefoną“, – teigia S. Žvirgždas.

Kitose „nežVAIRUOK“ laidose žiūrovai galės išvysti prakaitą braukiančius atlikėjus Aleksandrą Įvanauską-Farą ir Vaidą Baumilą, autosporto atstovus Antaną Juknevičių ir Arūną Gelažniką, krepšinio komentatorių Karolį Tiškevičių su kolega Vytautu Mikaičiu bei kitų žinomus Lietuvos žmonių nesuvaidintas emocijas.

Laidą „nežVAIRUOK“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 21:30 per „Delfi TV“.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Istoriniame Latvijos mieste atrado kardinaliai pasikeitusį kvartalą: vakarais čia plūsta jaunimas, o būsto kainos jau kaip Rygoje (13)

Kuržemės centre, Latvijoje , yra vieta, kurią istorijos, gamtos ir gastronomijos mėgėjai vertina...

Vytautė Merkytė | D+

Apokalipsė, kuri neatėjo: įtikėję, kad ateities nėra, sektos nariai atsisakė dirbti ir naujas aukas verbavo per seksą (1)

Michaelo Youngo vaikystė buvo neįprasta: berniukas uoliausiai iš savo brolių ir seserų apsiėmė...

Pažintis su keturiais nelegalais Dieveniškėse: niekur neskubėdami paprašė išvirti kavos (495)

Lietuvos pasienyje, Šalčininkų rajono Dieveniškių kaimelyje, kur būriai žmonių protestuoja...

Atostogos gali būti kitokios, nei tikitės: Kroatija ir Juodkalnija dėl koronaviruso ribos pramogas (21)

Lietuvių pamėgtos atostogų šalys Adrijos jūros pakrantėje – Kroatija ir Juodkalnija...

Griškonis irklavimo finale neprilygo galingiems varžovams – liko toli nuo medalių (3)

Jūros miško keliu pavadintame Tokijo olimpiniame irklavimo kanale vienintelis iš lietuvių likęs...

Gyventojai tūžta ant būsto administratoriaus: po brangaus remonto laiptai atrodo kaip po karo, bet pavojaus niekas netvarko (79)

Vilniuje, Karoliniškėse, esančio daugiabučio gyventojų kantrybė trūko – laiptų remontą...

11 metrų baudinių seriją pralaimėjusi „Sūduva“ baigė savo žygį Europoje „Kauno Žalgiris“ finišavo beviltiškai, krito ir „Panevėžys“ (69)

Lietuvos futbolo klubams ketvirtadienio vakaras buvo kaip niekad įtemptas – net trys A lygos...

„Socialdarbiečiai“ keičia pavadinimą – tampa Lietuvos regionų partija (116)

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų darbo partija ketvirtadienį Kernavėje vykusiame neeliniame...

Tankiau lankysis lietus

Orų pobūdis Lietuvoje keičiasi. Virš Šiaurės Europos išplitus žemo atmosferos slėgio laukui...

Penktadienį Tokijuje – pirmojo lietuvių medalio laukimas, Gudžiaus metimai ir motyvuoti plaukikai kas, kur, kada (19)

Penktadienį, liepos 30-ąją, Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis 10 Lietuvos sportininkų –...