Vairuotojas buvo įspėtas anksčiau, tačiau išvadų nepadarė

Delfi socialinis projektas „NežVairuok“, raginantis vairuotojus nesinaudoti mobiliaisiais telefonais vairuojant, rengiamas jau ketvirtą kartą.

Šįkart Delfi kriminalinių naujienų redaktorius Jaunius Matonis leidosi į reidą Vilniaus gatvėse kartu su kelių policijos tarnyba, kurio metu patikrino, ar sostinės vairuotojai daug naudojasi mobiliaisiais telefonais, ar, vis dėlto, yra pavyzdingi vairuotojai.

Kelių eismo taisyklėse (KET) nurodoma, „motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas. Transporto priemonių vairuotojai turi vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų.“

Deja, keliuose atsiranda nemažai vairuotojų, kurie šios taisyklės nepaiso ir kelyje nusprendžia imti telefoną į rankas ir atsiliepti į skambučius, rašyti žinutes, ieškoti maršruto navigacijoje, naršyti, tokiu būdu keldami didelį pavojų sau ir kitiems eismo dalyviams.
Transportas

Kol nežymėtas policijos automobilis nuvažiavo nuo Mėnulio gatvės iki Savanorių žiedo Geležinio Vilko gatvėje, komanda užfiksavo 3 pažeidėjus. Pirmieji du išsisuks su minimalia 30 eurų bauda, tačiau trečiajam nepasiekė labiau – jam gresia ir vairuotojo pažymėjimo praradimas.

Teisė vairuoti prarandama nuo 1 iki 3 mėnesių laikotarpiui

Vis dėlto, vairuotojai prisipažino nusižengę ir žadėjo daugiau vairuodami telefono į rankas neimti.

Vairuotojai teigė telefoną paėmę į rankas dėl įvairių priežasčių. Dažnas patvirtino, kad automobilyje turi laisvų rankų įrangą ir įprastai ja naudojasi, tačiau šįkart arba pamiršo ja pasinaudoti, arba ji sugedusi.

„Kai aš turiu atsiliepti, turiu paimti ir viskas“, – teisinosi vienas iš vairuotojų. „Taip išėjo, neturiu įrangos. Sugedo įranga ir teko kalbėti“, – teisinosi kitas.

Jei vienerių metų laikotarpyje vairuotojas užtinkamas besinaudojantis mobiliojo ryšio priemone rankomis 2 ir daugiau kartų, prarandama teisė vairuoti nuo mėnesio iki 3 mėnesių laikotarpiui.

Šiuo atveju vairuotojui bus skiriamas teisės vairuoti atėmimas 1 mėnesiui. „Nežvairuok“ reido metu pričiuptas vairuotojas buvo pastebėtas ir anksčiau vairuojantis su telefonu rankose – rugpjūčio mėnesį, vos prieš savaitę nuo reido, kurio metu jis nusižengė pakartotinai.

Iš viso per 2 valandas reide „Nežvairuok“ komanda pastebėjo 5 vairuotojus, laikiusius rankose mobiliuosius telefonus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės