aA
„Delfi“ inicijuojamo socialinio projekto „NežVAIRUOK!“ žinutė vis garsiau sklinda po visą Lietuvą. Šįkart akcijos simbolis – atgijęs mobilusis telefonas – lankėsi skirtinguose Lietuvos miestuose įsikūrusiuose „ERGO“ salonuose. Žaismingas personažas ne tik priminė apie neatsakingo vairavimo pasekmes, bet ir paskelbė nuotraukų konkurso pradžią.

Nuotraukų konkurso startas

Žvilgčiojimas į telefonus prie vairo išlieka didelė problema. Lietuvos kelių policijos duomenimis šiemet jau užfiksuota beveik 26 tūkst. tokių pažeidimų. Telefonus prie vairo naudoja skirtingo amžiaus vairuotojai iš įvairių miestų. Todėl šįkart svarbią žinią nešanti akcija „NežVAIRUOK!“ iš sostinės persikėlė ir į kitas šalies vietoves.

NežVAIRUOK!“ simbolis – aktoriaus įkūnijamas mobilusis telefonas – viešėjo projekto partnerių, draudimo bendrovės „ERGO“ salonuose Alytuje ir Varėnoje. Akcijos sumanytojas, „Delfi“ kūrybos vadovas Saulius Žvirgždas pasakoja, kad šįkart spalvingas personažas atliko net dvi svarbias misijas.

„Drauge su „ERGO“ nusprendėme su „NežVAIRUOK!“ simboliu supažindinti ir mažesnių miestų gyventojus bei priminti, kad prie vairo telefonas tikrai nėra geriausias draugas. Kartu paskelbėme ir „NežVAIRUOK!“ nuotraukų konkursą, kurio laimėtojų laukia šaunūs prizai“, – sako S. Žvirgždas.

Pasak jo, konkurso taisyklės labai paprastos. 22-uose visoje Lietuvoje išsibarsčiusių „ERGO“ salonų rasite „NežVAIRUOK!“ simbolius – mobiliuosius telefonus. Nusifotografavę patys, su draugais ar šeima, iki rugpjūčio 31 d. įkelkite nuotrauką į „NežVAIRUOK!“ nuotraukų konkurso puslapį. Akcijos pabaigoje burtų keliu išrinktiems nuotraukų autoriams atiteks puikūs prizai – du „SCOOT Aspect 970“ dviračiai ir kitos dovanos.

„NežVAIRUOK!“ skelbia konkursą: pamatei akcijos simbolį telefoną – nusifotografuok
© DELFI / Andrius Ufartas


Telefonas – vis dar dažna nelaimių priežastis

Telefono naudojimas prie vairo dažnai tampa nelaimių kelyje priežastimi, o joms nutikus kreipiamės ne tik į pagalbos tarnybas, bet ir į draudikus. Todėl „NežVAIRUOK!“ sumanytojas S. Žvirgždas džiaugiasi, kad jau antrus metus prie projekto prisijungė ir žinią apie saugumą kelyje padeda skleisti „ERGO“, priklausanti vienai didžiausių draudimo grupių Europoje.

Pasak draudimo įmonės Žalų administravimo departamento direktoriaus Gyčio Matiuko, draudimo bendrovę ir „NežVAIRUOK!“ jungia bendros vertybės ir siekis išvengti skaudžių nelaimių kelyje. „Norėtųsi, kad tokių įvykių būtų kuo mažiau. Ypač kai avarijose sužeidžiami žmonės, o dažniausia jų priežastis yra labai žmogiška – dėmesingumo stoka ir nesaugus vairavimas. Todėl kviečiame žmones atkreipti dėmesį į nesaugius įpročius ir juos keisti.“

Specialistas pažymi, kad pomėgis žvilgčioti į mobiliuosius prie vairo kelia pavojų ir mums patiems, ir aplinkiniams. „Prisimenu įvykį, kai vairuotojas žuvo avarijoje su telefonu rankoje, kurį vairas prispaudė prie krūtinės. Pagalvojus apie šį nutikimą, iškart padedu telefoną į šalį. Juk nieko neatsitiks, jei į skambutį ar žinutę atsakysime kiek vėliau“, – teigia G. Matiukas.

„NežVAIRUOK!“ skelbia konkursą: pamatei akcijos simbolį telefoną – nusifotografuok
© DELFI / Andrius Ufartas


Jis neabejoja, kad draudimo įmonės salonuose su vietos bendruomenėmis susipažinęs „NežVAIRUOK!“ simbolis bei visą mėnesį vyksiantis nuotraukų konkursas dar daugiau žmonių paskatins susimąstyti ir kelyje dėmesį sutelkti tik į vairavimą.

„Kuo garsiau kalbama – tuo daugiau žmonių susimąsto ir po truputį pradeda keisti savo įpročius. Tik supažindindami žmones su skaudžiomis žiūrėjimo į mobiliuosius pasekmėmis, galime atkreipti jų dėmesį ir pradėti spręsti problemą. Žinoma, įpročio atsisakyti sunku, tačiau jo atsikračius visi kelyje jausimės saugiau. Saugokime vieni kitų sveikatą ir gyvybę – nežvairuokime“, – sako „ERGO“ Žalų administravimo departamento direktorius.

Susipažinti su „NežVAIRUOK!“ nuotraukų konkurso taisyklėmis ir rasti „ERGO“ salonų sąrašą, kuriuose lauks akcijos simbolis telefonas, galite ČIA.

Daugiau informacijos apie saugų eismą skatinančią ir į telefonus prie vairo nežvairuoti kviečiančią socialinę akciją „NežVAIRUOK!“ – interneto svetainėje www.nezvairuok.lt.

#nežvairuok
Specialusis projektas „Nežvairuok“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Tiekėjai įvertino elektros kainų prognozes: pokyčiai gali laukti net turint fiksuotą planą

Elektros didmeninė kaina rugsėjį leido lengviau atsikvėpti verslui ir gyventojams, ypač tiems,...

Mokslininkė papasakojo, kas įvyksta sprogus branduolinei bombai: jokia pasaulio tauta nėra pasiruošusi to atlaikyti (14)

Rusija , JAV , Prancūzija, Jungtinė Karalystė bei Kinija 1968 metais pasirašė Branduolinio...

Seimui – nedviprasmiškas signalas iš Šveicarijos, kurio parlamentarai nenorėjo girdėti (1)

Jeigu laikinasis įstatymas dėl Lietuvos futbolo federacijos ( LFF ) tiesioginio valdymo būtų...

Karas Ukrainoje. Rusija pati išsidavė: parodė tikrąją situaciją fronte Zelenskis: Ukrainos daliniai galingai veržiasi į priekį (1)

Ukrainos pajėgos dar labiau veržiasi link Rusijos okupuoto Chersono miesto, antradienį...

Medikai reikalauja papildomų 10 milijonų eurų sąskaitoms padengti, antraip grasina streiku

Medikai reikalauja užtikrinti, kad išaugusios energijos kainos gydymo įstaigose nebūtų...

The Economist

JAV Centrinis Bankas su palūkanų normų didinimu tuoj perlenks lazdą: skausmą pirmoji pajustų Europa

Pasaulio finansų rinkoms dabar tenka skausmingiausias išbandymas, pareikalausiantis drastiškų...

Vaizdai iš Rusijos mobilizacijos centrų šokiruoja: čia turėtų budėti greitoji

Ukrainos kariai tęsia kontrpuolimą, paaiškėjo, kad Rusija nekontroliuoja nė vieno aneksuoto...

Mobilizuotuosius atvežė į Omską ir paliko lauke: nutarėme išgerti (1)

Mobilizuotieji iš Norilsko buvo pristatyti į Omską ir nakčiai palikti lauke prie oro desanto...

Suomijos ir Švedijos kelionę į NATO stabdo dvi šalys: šiame žaidime Rusija – ne pagrindinė žaidėja (16)

Vengrija ir Turkija liko vienintelėmis aljanso valstybėmis, iki šiol neratifikavusiomis Švedijos...

Žiniasklaida: iš dronus Rusijai tiekiančio Irano – Kremliui nemaloni žinia (1)

Oficialus Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas Nasseras Kanaani pareiškė, kad Teheranas...