aA
Gedimino bokšto apžvalgos aikštelėje prieš akis lyg ant delno atsiveria Vilniaus panorama, kuria žavisi tiek vietiniai, tiek turistai. Vilnietė Vilija, praėjusį savaitgalį su šeima nusprendusi apsilankyti šioje vietoje, nepastebėjo nei įspūdingos panoramos, nei Gedimino bokšto didybės. Kaip su „Delfi“ redakcija susisiekusi moteris pasakojo, visą jos dėmesį pasiglemžė užsieniečių šeima ir šiurpą keliantis jų poelgis.

Dėl gražių kadrų ryžosi sukelti pavojų vaikui? Vaizdas ant Gedimino kalno verčia sunerimti
© DELFI montažas

Užlipus ant Gedimino kalno ar pakilus dar aukščiau – ant Gedimino bokšto apžvalgos aikštelės – galima saugiai pasižvalgyti, kas dedasi kalno papėdėje ir kaip šurmuliuoja gyvenimas sostinėje. Apžvalgos aikštelę juosia akmeninė tvora, skirta lankytojų saugumui užtikrinti. Visgi čia reikalingas ir žmonių sąmoningumas. Suaugę asmenys fiziškai gali ant jos užlipti ar užkelti vaikus.

„Su dukra vaikštinėjome po Gedimino pilies apžvalgos aikštelę, kai priėjusi prie krašto net išsižiojau. Pamačiau, kad tėvai kūdikį padėjo ant tvoros, o patys kuo ramiausiai atsitraukę nuo vaiko, nelaikydami jo, telefonu fiksuoja, kaip mažylis ropoja. Tiek aš, tiek iš kitos pusės stovėjęs vyras atsistojome iš šonų, kad galėtume vaiką sugriebti. Įtampa buvo didžiulė“, – situaciją apibūdina skaitytoja Vilija.

Pasak moters, tiek ji, tiek aplinkiniai jautė didžiulę įtampą ir kreipėsi į tėvus, norėdami įspėti dėl jų vaikui akivaizdžiai gresiančio pavojaus. „Jau netrukus paaiškėjo, kad tai – užsieniečių šeima. Visgi nustebino tai, kad, jausdami aplinkinių nerimą, jie leido vaikui ropoti gana ilgą tvoros borto atkarpą. Kai porelė baigė ekstremalią fotosesiją ir vaiką nukėlė, visi lengviau atsikvėpė“, – apie nemalonią situaciją Vilniuje kalbėjo moteris.

Skaitytoja Vilija redakcijai atsiuntė ir šį įvykį įrodančią nuotrauką, kurioje matoma grupė žmonių ir vienas ant tvoros ropojantis vaikas. Suaugusiųjų ranka pasiekiamu atstumu, kaip atrodo nuotraukoje, nėra.

Dėl gražių kadrų ryžosi sukelti pavojų vaikui? Vaizdas ant Gedimino kalno verčia sunerimti
© Skaitytojo nuotr.


Vilniaus miesto Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius sako, kad nuotrauka verčia sunerimti dėl tėvų neatsargumo: „Iš pateiktų kadrų matyti, kad galėjo įvykti labai skaudi nelaimė. Primename, kad už vaikų gerovę, sveikatą, poreikių patenkinimą atsako tėveliai, lygiai taip pat jie tampa atsakingi sudarę netinkamas sąlygas savo atžalų saugumui, sudarę pavojingas situacijas, kurios gali baigtis tragiškai. Vaiko saugumas turi būti svarbiau nei noras padaryti gražių nuotraukų.“

Visgi specialistas mano, kad tai nebuvo tyčinis noras pakenkti savo vaiko sveikatai ar sukelti pavojų jo gyvybei.

„Esame įsitikinę, kad tėveliai nenorėjo pakenkti savo mažyliui, tačiau neatsargus elgesys gali sukelti sunkių pasekmių. Primename ir prašome tėvų bei globėjų, žmonių, besirūpinančių vaikais, – nepasiduokite akimirkos impulsui, nenuleiskite akių nuo didžiausio turto – vaikų, juk nelaimė ateina netikėtai“, – įspėja pašnekovas.

Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas prašo visų aplinkinių, matančių panašias situacijas, nebūti abejingiems ir kreiptis į vaiko teisių gynėjus – jie noriai bei greitai padės išspręsti kilusius nesklandumus.

G. Batulevičius informavo, kad, remiantis „Delfi“ skaitytojos pateiktomis nuotraukomis, Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriuje buvo užregistruotas pranešimas dėl galimo vaiko teisių pažeidimo. Su policijos pagalba bus bandoma nustatyti į pavojingą situaciją pakliuvusio vaiko tėvų tapatybes, o jas nustačius bus vertinama vaiko situacija, atliekami kiti būtini veiksmai.
„Vaiko teisių gynėjai dėkoja atsakingiems ir pilietiškiems žmonėms, atkreipusiems dėmesį į mažyliui gresiantį pavojų, jį užfiksavusiems ir apie tai panešusiems vaiko teisių gynėjams“, – sako specialistas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(64 žmonės įvertino)
3.7031

Top naujienos

Pasieniečiai parodė nematomus tarnybos užkulisius: po netikėto baltarusių poelgio pajuto, kad nuo šiol viskas bus kitaip (45)

Per migrantų krizę priešakinėse linijose atsidūrę pasieniečiai atlaikė sunkiausią periodą ir...

Prasidedant šildymo sezonui katilinės neapsirūpino biokuru, tiekėjai jo neturi: kur šildymo kainos augs daugiausia (48)

Dabar žadama, kad šildymo sezonas bus 30 proc. brangesnis nei pernai, o kai kuriuose miestuose,...

Orų prognozė: atslenkanti šiluma toli gražu gali nepradžiuginti (6)

Ketvirtadienį virš mūsų regiono pasikeis oro masių pernašos kryptis: iš vakarų atslenkantis...

Arūnas Milašius | D+

Būtiniausi rudens darbai pagal Gurską, arba kaip mažytė gudrybė gali sutaupyti daugybę darbo vejos priežiūros subtilumai

Rudeniui vis stipriau įtvirtinant savo teises ir nuėmus derlių darbai sode bei vejos priežiūra...

Natalijos Bunkės vestuvių Maljorkoje tęsinys: su garsiais bičiuliais leidosi į privatų kruizą po Viduržemio jūrą (17)

Dainininkė Natalija Bunkė ir jos sutuoktinis Edgaras Eidėjus jau penkias dienas ilsisi...

Gediminas Galkauskas | D+

Kada tampama blogiečiu: „Facebook“, „Apple“, „Google“ patys rodo, kodėl jau juos laikas sureguliuoti

Šiandienai buvau numatęs visai kitą temą, bet didžiosios technologijų kompanijos taip įsisuko...

Gran Kanarijoje – Šaro suteiktos minutės Jokubaičiui ir „Barcelonos“ įtikinama pergalė

Ispanijos ACB lygoje Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „ Barcelona “ (2/0) svečiuose 82:64...

Talentų karai po „Brexit“: Paryžiuje masiškai ieškoma bankininkų

Vienas investicinės bankininkystės specialistas sako, kad šiomis dienomis nepraeina nė savaitė,...

Astrofizikai išsprendė beveik 900 metų senumo astronominę paslaptį: 6 mėnesius spindėjęs itin retas šviesulys dingo

1181 metais Kinijos ir Japonijos žvaigždžių stebėtojai danguje pastebėjo šį tą neįprasto...

Laiko patikrinti patarimai, ką valgyti, kad kristų svoris

Nemenką skaičių lieknėjimo metodikų tenka priskirti mitams, ypač tada, jeigu jų autoriai...