„Sutarėme NATO detaliausius ir gynybos planus nuo Šaltojo karo, mes sustiprinome savo įsipareigojimą dėl investicijų gynybai, sutarėme Ukrainą priartinti prie aljanso ir nustatyti ilgalaikę paramą“, – teigė NATO generalinis sekretorius.

Ukraina, pasak jo, „dabar arčiau NATO nei bet kada anksčiau.“

„Derybos bus galimos tik tada, kai Ukraina bus pasirengusi joms. Pakartosiu, ką sakėme ne vieną kartą: niekas apie Ukrainą be Ukrainos“, – pabrėžė J. Stoltenbergas.

NATO deklaracijoje numatytos formuluotės Ukrainos atžvilgiu, pasak jo, yra stipriausios kada nors padarytos žinutės Ukrainai.

„Pasakome labai aiškiai, kad Ukraina taps nare, kad Ukrainos ateitis yra NATO“, – pakartojo J. Stoltenbergas.

„Kuo daugiau karinės paramos suteiksime Ukrainai, kuo daugiau teritorijų jie galės išlaisvinti, tuo stipresni jie bus prie derybų stalo. Todėl mes tai tęsime“, – pabrėžė aljanso vadovas.

Svarbiausia, kaip pabrėžia NATO vadovas, užtikrinti, kad karas baigtųsi.

„Manau, kad nėra teisinga spekuliuoti apie kažką, kaip viskas bus po karo. Svarbiausia dabar užtikrinti jo pabaigą“, – tvirtino J. Stoltenbergas.

Primename, kad trečiadienį Didžiojo septyneto (G7) šalys pasirašė deklaraciją dėl karinės paramos tiekimo Ukrainai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją