„Manau, kad Vilnius pretenduoja būti miestu, kur įvyko istorinis NATO viršūnių susitikimas“, – atvykęs į „Litexpo“ sakė šalies vadovas.

Jis pakomentavo ir aljanso komunikate numatytą statusą Ukrainai.

„Mes turime įsipareigojimą dėl 2 proc. nuo BVP minimalių išlaidų gynybai. Turime Švedijos narystę, kuri įvyks artimiausiu metu ir turime bendrą susitikimą su Suomija. Žinoma, turime ir sprendimą dėl Ukrainos. Manau, kad mes pirmą kartą įvardijame aiškų Ukrainos kelią į NATO“, – pabrėžė G. Nausėda.

Šalies vadovas atkreipė dėmesį, kad Ukrainai nebekeliamas žingsnis po žingsnio reikalavimų planas, be to, įsteigiama NATO-Ukrainos Taryba.

„Mes turime kvietimą, kai tam bus tinkamos sąlygos. Kaip mes tai suprantame? Ar tai reiškia karo pabaigą ar reformas? Man tai nėra kritinis aspektas, nes bet kokiu atveju Ukraina turi padaryti daug, kad įvykdytų reikalingas reformas – tai tas pats kelias, kaip ir į ES. Nenoriu spėlioti, kada ji taps ES ar NATO nare – galbūt tuo pačiu metu, galbūt ne, bet tai ne kritinis aspektas. Man svarbiausia, kad mes esame priėmę sprendimus“, – sakė G. Nausėda.

„Vilniaus viršūnių susitikimas yra sėkmės istorija“, – teigė prezidentas.

Jis sakė kalbėjęs su Ukrainos prezidentu V. Zelenskiu ir suprantantis jo nusivylimą, nes jo šalis – kariauja.

„Aš suprantu. Ukraina kovoja, Ukraina kariauja. Mes nekariaujame. Mes remiame Ukrainą, bet mes nekariaujame, todėl aš manau, kad turėtume susilaikyti nuo bet kokių vertinimų, nes tuos vertinimus daro prezidentas, kurio šalis kariauja už savo ir mūsų visų laisvę“, – sakė G. Nausėda.

Lietuvos respublikos prezidentas Gitanas Nausėda

„Mes tikrai kartais šiek tiek skirtingai skaitome tą patį tekstą. Aš dar kartą kartoju: kada sąlygos bus įvykdytos, galima suprasti, kuomet susiklostys ir objektyvios aplinkybės, bet galima suprasti ir kad reikia padaryti tam tikrus namų darbus, bet tai yra ne esminis klausimas, kadangi mes vis tiek kalbame apie reformų įgyvendinimą Ukrainoje. Jos privalo būti įgyvendinamos ir tai pirmiausia yra pačios Ukrainos interesas – kaip įmanoma greičiau. Jie daro puikią pažangą“, – kalbėdamas apie narystę ES, kalbėjo prezidentas.

„Pasidžiaukime tuo, ką pasiekėme, nes galėjo būti taip, kad sprendimas nebūtų pasiektas ir žinote, kas tuomet būtų labiausiai džiaugęsis tokia NATO viršūnių susitikimo baigtimi?“, – kalbėjo G. Nausėda.

Šalies vadovas taip pat pasidžiaugė, kad komunikate pozityviai įvertinamas sąjungininkų sprendimas stiprinti Lietuvoje dislokuotas pajėgas.

Naujausią informaciją iš NATO viršūnių susitikimo galite skaityti čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)