„Jo lėktuvas nusileido“, – sakė V. Zelenskio atstovas Serhijus Nykyforovas.

Prie viešbučio Pilies gatvėje susirinko minia – besibūriuojantys žmonės atsinešė Ukrainos vėliavų, tikisi išvysti patį V. Zelenskį.

Prieš viršūnių susitikimą V. Zelenskis pareiškė, kad „absurdiška“ nenustatyti Ukrainos narystės NATO termino ir kad neatrodo, jog narės būtų pasirengusios pakviesti Ukrainą į Aljansą arba padėti jai tapti nare.

Neoficialiais duomenimis, V. Zelenskis į Lenkiją iš Kyjivo atvyko traukiniu. Iš Žešuve įsikūrusios NATO karinės oro bazės Lenkijos karinių oro pajėgų orlaivis „Boeing 737-86X“ (PLF109) išskrido 13:45 vietos laiku (14:45 Lietuvos laiku). Vilniuje orlaivis nusileido 15:46 val.

Lėktuvui įskridus į Lietuvos oro erdvę svetainėje flightradar24.com šis orlaivis buvo labiausiai dominantis visame pasaulyje, jį stebėjo tūkstančiai vartotojų.

Remiantins flightradar24.com duomenimis, Lietuvoje ir aplinkinėse šalyse jau keletą dienų dangų stebi ir saugo daugybė NATO karinių oro pajėgų lėktuvų.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atvyko į Lietuvą

Ilgą laiką V. Zelenskis nepatvirtino savo dalyvavimo NATO viršūnių susitikime Vilniuje. Jis taip pat yra viešai pasakęs, kad Aljanso viršūnių susitikime Vilniuje dalyvaus tik tuo atveju, jei jame bus svarstomas Ukrainos narystės NATO aljanse klausimas.

Antradienį V. Zelenskis savo tviterio paskyroje dalijosi, kad būtų absurdiška, jei NATO viršūnių susitikime jo šaliai nebūtų pasiūlyta narystė Aljanse.

Lukiškių aikštėje vyksiančiame renginyje dalyvaus V. Zelenskis

Antradienio vakarą V. Zelenskis išėjo iš viešbučio su žmona Olena Zelenska, pasipuošusia nacionaliniais Ukrainos marškiniais – vyšyvanka. Juos pasitiko vilniečių minia. Pora vyks į Lukiškių aikštėje vyksiantį baigiamąjį akcijos „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO“ renginį. Tai antradienį patvirtino prezidento atstovas spaudai Serhijus Nykyforovas, praneša Ukrainos visuomeninis transliuotojas.

Renginio metu bus iškelta Ukrainos vėliava, kuri iš karo lauko bus atnešta bėgikų. Nuo pat Bachmuto vėliavą nešė Lietuvos ir Ukrainos sportininkai, kariai, visuomeninių organizacijų atstovai, atlikėjai.

„Nuolatinė Lietuvos parama Ukrainai, tiek valstybės, tiek visuomenės lygmeniu tiesiog stulbina. Ukrainiečių bendruomenė čia jaučiasi kaip namuose, už tai esame be galo dėkingi. Akcija „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO“ tapo svarbia atrama ne tik Ukrainai lemtingų sprendimų išvakarėse, tačiau ir patiems ukrainiečiams, kurie bėgdami išreiškė solidarumą su tebekovojančiais fronte“, – sakė Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta.

Antradienį Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksiantis aukščiausio lygio NATO viršūnių susitikimas. Tai pirmasis tokio lygio tarptautinis renginys Lietuvoje, kuriame dalyvaus per 40 užsienio valstybių lyderiai, diplomatijų vadovai bei gynybos ministrai, kiti aukšto rango pareigūnai.

Antradienį Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksiantis aukščiausio lygio NATO viršūnių susitikimas. NATO lyderiai ketina sutarti dėl poreikio skirti daugiau dėmesio Aljanso rytiniam flangui bei stiprinti NATO priešakinius gynybos pajėgumus, oro ir priešraketinę gynybą.

Baltijos šalys siekia reikšmingai sustiprinti regiono atgrasymo ir gynybinius pajėgumus, įtvirtinant pernai Madride priimtus įsipareigojimus. Madrido viršūnių susitikime patvirtinti sprendimai dėl atgrasymo ir gynybos stiprinimo aprėpia ir dvišalį Vokietijos bei Lietuvos susitarimą dėl brigados dydžio vieneto dislokavimo.

Praėjusią savaitę prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos žiniasklaidai teigė, kad Vilniaus NATO viršūnių susitikimo deklaracijos tekste atsispindės Berlyno įsipareigojimai Vilniui. Pirmadienį, po dvišalio susitikimo su J. Stoltenbergu, jis nurodė, kad vokiečių iniciatyva didinti gynybos pajėgas rytiniame NATO flange turėtų būti pasveikinta NATO komunikate.

„Manau, būtų naudinga NATO komunikate pasveikinti sąjungininkus už jų ryžtą stiprinti priešakinę gynybą“, – kalbėjo G. Nausėda.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (43)