Esminė klaida įrenginėjant dušo kabiną: susitvarkę dabar išvengsite didelių nuostolių

 (16)
Naujienų portale DELFI tęsiasi projektas „Namai namučiai“ ir vaizdo reportažų ciklas, kurio metu kartu su patyrusių specialistų komanda lankomės skirtinguose Vilniaus mikrorajonuose esančiuose butuose ir vertiname jų būklę.
Dušo kabina
© Stop kadras

Jūsų dėmesiui – antrasis vaizdo reportažas, kurio metu apžiūrime Vilniaus senamiestyje esantį dviejų kambarių (53 kv. m.) butą. Butas – antrame aukšte. Namas, kuriame yra lankomas butas – statytas dar 1730 – 1780 metais. Namas nerenovuotas. Buto šeimininkai pasakoja, kad ne taip seniai, vos prieš mėnesį, vonios kambaryje teko atlikti remontą: dėl jų kaltės buvo užlieti pirmo aukšto kaimynai. Anot specialistų, įrenginėjant dušo kabiną buvo padaryta esminė klaida - klijuojant plyteles meistrai neįrengė hidroizoliacijos. Gyventojai skundžiasi, kad kartais girdi burbuliuojantį vandenį namo vamzdžiuose. Taip pat dažnai dingsta elektra – permušinėja elektros saugikliai.

Pirmasis bute apsilankęs energijos taupymo specialistas Šarūnas Šetikas pastebėjo, kad namas yra senos statybos ir nerenovuotas, tačiau buto šeimininkams siūlė ir patiems kuo anksčiau pradėti galvoti apie energijos taupymą ir efektyvų vartojimą. Pavyzdžiui, pasikeisti seną ir jau neefektyvų vandens šildymo katilą ar atnaujinti nusidėvėjusias lango tarpines, nes, anot specialisto, naujas langas ne visada reiškia sandarų langą.

Antrasis butą apžiūrėjo priešgaisrinės apsaugos specialistas Aurimas Gudžiauskas. Čia jis pastebėjo ketaus krosnelę, kuri įrengta toli gražu ne pagal visus reikalavimus. „Neteisingai įrengtos krosnelės – dažna gaisrų priežastis“, – DELFI komentavo specialistas ir siūlo tiek šeimininkams, tiek skaitytojams į tai atkreipti dėmesį.

Mažiausiai priekaištų buto šeimininkams turėjo būsto saugos specialistas Gediminas Jankauskas. Atsižvelgdamas į tai, kad butas yra Vilniaus senamiestyje, o čia nuolat zuja miestiečiai ir miesto svečiai, jis patarė tik labiau pasirūpinti įėjimu į namo vidinį kiemelį ir įsirengti saugesnę laiptinės durų kodinę spyną.

Ekspertai vertina senamiesčio butą
Ekspertai vertina senamiesčio butą
© Stopkadras

Paskutinis apžiūrėjęs butą meistras Ramūnas Miškinis juokėsi, kad šis butas jam gerai pažįstamas ir ne taip seniai jis būtų įvardinęs kur kas daugiau problematiškų vietų: bute prieš mėnesį atliktas kapitalinis vonios kambario remontas. „Prieš gerą mėnesį čia teko spręsti dideles problemas. Kaimynė iš apačios skundėsi, kad ją nuolat užpilinėja iš šio buto. Buvo diagnozuota nesandari dušo kabina ir teko ją keisti, nes leido vandenį per rėmą. Ir plytelės paklijuotos taip, kad yra nuolydis į sieną ir visas vandenukas, kuris bėgdavo iš dušo kabinos, nubėgdavo į sieną, pro plyšį, nes prieš klijuodami plyteles meistrai čia neįrengė hidroizoliacijos”, – buvusias buto problemas apibūdino pašnekovas.

Ką dar pamatė profesionalai ir kokie jų vertinimai, patarimai bei didžiausios buto šeimininkų daromos klaidos paaiškės pažiūrėjus reportažą.

Jei norite, kad profesionalų komanda aplankytų ir jūsų būstą, parašykite naujienų portalo DELFI redakcijai el. paštu projektai@delfi.lt ir netrukus su jumis susisieksime.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Namai namučiai

Iš taupumo gimęs išradingumas: lietuvių naudojama apgaulė vagims (50)

DELFI žurnalistai kartu su patyrusių profesionalų komanda lankėsi viename iš Pašilaičių mikrorajono daugiabučių. Čia buvo vertinamas jaunos šeimos dviejų kambarių būstas. Vilniečiai skundžiasi, kad per lango sandūras pučia vėjas, o žiemos metu nuolat rasoja langai. Specialistai aiškinosi to priežastis ir dalino patarimus, kaip to išvengti.

Amžinas galvos skausmas: ką daryti, jei namus užpuolė pelėsis (13)

Pelėsis – problema, su kuria yra susidūręs ne vienas. Dažnas puola naikinti šį nekviestą svečią savarankiškai, tačiau specialistai įspėja: kartais gali prireikti ir profesionalo pagalbos, mat pelėsis gali slėptis ir nepastebimose vietose.

Paprastas būdas namų sąlygomis pasitikrinti, ar nepermokate už vandenį (54)

DELFI žurnalistai kartu su savo srities profesionalų komanda lankėsi Lazdynų mikrorajone. Trijų kambarių buto gyventojai skundžiasi, kad išleidžia neįprastai daug vandens. Specialistai patikrino butą ir patarė, kaip namų sąlygomis išsiaiškinti, ar skaitikliai rodo teisingus duomenis.

Signalizuoja dėl prastos daugiabučių būklės: ateityje bus tik blogiau (109)

Mėnesio pradžioje Kaune, Šakių gatvėje esančiame name, nukrito balkonas. Deja, tokia situacija Lietuvoje jau tapo gana įprasta, o atsakingos institucijos pirštais bado viena į kitą ir kaltina netinkamus teisės aktus, o kai kas net siūlo problemas spręsti steigiant naują Statybos ministeriją.

Triukas, kurį taiko vagys planuodami apiplėšti butą: patikrinti dažnas nė nesugalvotų (109)

Net ir gyvendamas iš pažiūros ramiame mikrorajone negali būti tikras, kad tavo buto nenusižiūrėjo ilgapirščiai. Tai parodė ir ažiotažą feisbuke sukėlęs įvykis PIlaitėje. Nors specialistai pripažįsta, kad vagį prieš jam padarant nusikaltimą atpažinti sunku, išduoda, kad kai kurie jų naudoja triukus, parodančius, kad nusitaikyta būtent į jūsų butą.