„Verslauju nuo pat jaunystės, nuo 18 metų, tarybiniais laikais dirbau sau, ėmėmės visko, ką tik sugalvodavome. Paskui atėjo metas, kai visai neturėjau lėšų, reikėjo kažką daryti. Pasistatėme šiltnamius, pasėjome agurkų, kaip visi Kėdainiai, ir morkų. Šios gerai užaugo, pardavėme, nuo to laiko pradėjome plėstis: nuo vieno hektaro iki 150”, – pasakojo ūkininkas.

Tiesa, darbas nėra lengvas. Virgilijui tenka dirbti kasdien. „Per metus užauginame apie 90 tūkst. tonų morkų. Nieko neišmetame. Dalis eina sultims, dalis – konservams, o tai, kas netinkama panaudojimui, vežama į Pašilių stumbryną gyvūnams“, – pasakojo Virgilijus.

Dalis jūsų gali būti tikri, kad būtent Virgilijaus morkos puikuojasi ant jūsų stalo, mat jis bendradarbiauja su didžiaisiais prekybos tinklais. „Tarkime, su Maxima pradėjome dirbti nuo pat pirmų dienų. Tokia partnerystė garantuoja, kad visada parduosiu daržoves, nereikės blaškytis“, – sakė ūkininkas.

„Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė pasakojo, kad ypač rudenį morkų paklausa gerokai išauga. „Pirkėjai mėgsta lietuviškas, itin geros kokybės, sultingas ir ne per dideles morkas. Rudeniui įpusėjus, morkų paklausa pradeda pamažu augti ir piką pasiekia ankstyvą pavasarį, kai klientų daržuose žemė dar sukaustyta įšalo, o mūsų parduotuvėse morkų pasirinkimas toks pats gausus kaip ką tik nuėmus derlių“, – pasakojo pašnekovė.

Iš viso, anot jos, morkų parduodama apie 4-5 tūkst. tonų per metus. „Šias daržoves augina ir į mūsų parduotuves tiekia mūsų krašto ūkininkai: Virgilijus Kuprevičius, Algimantas Vaupšas, Vitalija Morkūnienė, Darius Morkūnas ir kiti. Šiuo metu „Maximos“ parduotuvėse klientams siūlome septynių rūšių morkas: sveriamas ir jau supakuotas transportavimui, mažas traškiąsias, ekologiškas, plautas. Pastarųjų mūsų klientai per metus vidutiniškai įsigyja net apie 3 tūkst. tonų. Šiuo metu morkų kainos „Maximos“ parduotuvėse svyruoja nuo 0,59 iki 1,39 eurų už kilogramą.“, – pasakojo E. Dapkienė.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)