aA
Akiniai, leidžiantys matyti garsus – taip galima pavadinti išradimą, kuris skamba kaip fantastinio filmo ištrauka, tačiau jau yra realybė. Kaip rašoma pranešime spaudai, šių metų LOGIN pranešėjų sąraše – žmogus, kurio rankose galima išvysti tokią inovaciją, kuri kurtumo ar klausos negalios paliestiems žmonėms teikia viltį nebebūti atsietiems nuo daugybės juos supančios informacijos.
Mitchell Feldman
Mitchell Feldman
© Organizatorių nuotr.

Vos būdamas 12 metų, Mitchell Feldman sukūrė savo pirmąją programėlę, o prabėgus 40 metų, jis tapo visame pasaulyje žinomu technologijų rinkodaros ekspertu. Mitchell sukūrė ne vieną technologijų startuolį, o 2018 m. pardavė savo paskutinį verslą „RedPixie“ bendrovei „Hewlett Packard Enterprise.

Šiandien Mitchell Feldman yra vienas iš „XRAI Glass“ įkūrėjų, pardavimų ir rinkodaros vadovas, prisidėjęs prie to, kad stulbinanti inovacija pagaliau išvystų pasaulį, apie tai pasakos gegužės 11–12 dienomis LOGIN konferencijoje. Rinkodaros, ryšių su visuomene ir prekės ženklų ekspertas Mitchell technologijų srityje dirba 30 metų, domisi dirbtiniu intelektu ir technologijomis, kurios leidžia pasiekti realių rezultatų, o jo ir komandos naujausias „XRAI Glass“ produktas ne vieną išverstų iš kojų.

Skamba gana paprastai, nors toli gražu nėra paprasta – kurtumo negalią turintis žmogus užsideda specialius akinius ir juose realiu laiku prieš akis perteikiama aplink šį žmogų sklindanti garsinė žodinė informacija.

Užsidėjus šiuos akinius regėjimo centre ima bėgti tekstas, o tai – kone tiksli kalbančiojo šalia transkripcija. „XRAI“ ne tik transkribuoja pokalbį realiu laiku, bet ir išsaugo kiekvieno pašnekesio stenogramą. Kaip programa ir įmonė, „XRAI Glass“ turi misiją subtitruoti pasaulį visiems, kuriems reikalingas tekstinis, o ne garso grįžtamasis ryšys.

Nors „Apple“ ir „Google“ turi tiesioginės transkripcijos funkcijas, „XRAI“ atveda į realybę, kurioje pokalbis nebeturės vykti žvilgčiojant į telefoną, o reikalingas tekstas realiu laiku išlįs tiesiog prieš jūsų akis. Jei vienu metu su jumis kalba keli skirtingi žmonės – dirbtinis intelektas atpažįsta jų balsus ir informaciją raštu pateikia kaip atskirus pasisakymus.

Lyg to būtų maža, akiniai gali kaipmat išversti garsinį pokalbį į tekstą visai kita kalba. Šiuo metu prieinamos devynios skirtingos kalbos. Bare, draugų susibūrime ar kitame šurmulyje, kuris iki šiol trikdė klausos negalią turinčius žmones, „XRAI“ tampa priemone, padedančia patogiai sekti pokalbius ir visuomet žinoti, kas vyksta aplink. M. Feldman demonstruoja akinius klausos negalią turinčiai regbio žaidėjai Jodie Ounsley ir moters akyse netrukus pasirodo ašaros.

„Paprastai nesusijaudinu, bet mane taip nustebino XRAI akiniai. Net su mano kochleariniu implantu vis dar yra daug situacijų, su kuriomis tikrai kovoju (ypač komandiniame sporte). Pavyzdžiui, komandos susitikimai, grupių susirinkimai, restoranai su foniniu triukšmu, kelionės automobiliu, kino teatrai ir televizorius, jei nėra subtitrų. Tai, kad jie sukūrė kažką, kas pažodžiui titruoja „tikrą gyvenimą“ ir gali iš karto išversti į devynias kalbas, yra beprotiška. „XRAI Glass“ užtikrins, kad man nereikės tiek daug praleisti. Ačiū Mitchell Feldman už tai, kad tai vyksta – akimirka, pakeitusi gyvenimą, kurios mano šeima ir aš niekada nepamiršime, – emocijų socialiniuose tinkluose vėliau neslėpė J. Ounsley.

Plačiau apie daugybės žmonių kasdienybę pakeisiantį savo išradimą M. Feldman pasakos jau šių metų LOGIN konferencijoje gegužės 11–12 dienomis Litexpo parodų ir kongresų centre. Sekite naujienas ir įsigykite bilietus į didžiausią Baltijos šalyse inovacijų festivalį LOGIN ČIA.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(29 žmonės įvertino)
4.5517

Top naujienos

Eglė Gatelytė

Šveicarija kraipyti galvas verčia visą Europą: keliamas klausimas ir dėl Lietuvos (2)

Europiečiai stebėdamiesi kraipė galvas po to, kai Šveicarija neleido tokioms šalims kaip...

Elektros vartotojams atsiveria kainų „langas“: gali būti, kad laiko lieka nedaug (9)

Elektros rinkoje kainoms kritus į seniai matytą lygį tiekėjai mažina kainas vartotojams, kartu...

Pabėgęs kalinys – ypač pavojingas: nužudė tris žmones (2)

Šeštadienio vakarą iš ligoninės pabėgęs kalinys Jevgenijus Vorobjovas (Jevgenij Vorobjov)...

Kraujo tyrimai gali parodyti netgi vėžį: gydytojos išvardijo, kurie rodikliai svarbiausi

Kraujo tyrimai gali būti neįtikėtinai informatyvūs. Jie gali parodyti, ko trūksta ar per daug...

Kinijos dilema: ar pelningas JAV ir Vakarų rinkas iškeis į karinę paramą Rusijai? (3)

Į Maskvą atvykęs ir su Vladimiru Putinu susitikęs Kinijos lyderis Xi Jinpingas , nors iš...

Lietuviškų elektrinių autobusų gamintojas – apie masinės gamybos planus ir konkurenciją su kinais, kurie sugeba pasiimti ES paramą (3)

Kojas gimtojoje Klaipėdoje apšilęs lietuviškų elektrinių autobusų gamintojas „ Dancer “...

Policijai įkliuvęs treneris pasiūlė kyšį: ateik į Kauno „Žalgirio“ rungtynes (7)

Daugybę prizinių vietų Lietuvos ir Europos čempionatuose užėmęs šiuo metu lengvosios atletikos...

Gausios teisėsaugos pajėgos ieško pabėgusio kalinio papildyta (4)

Lietuvos kalėjimų tarnyba praneša, kad apie 21.05 val. Marijampolės kalėjimo nuteistasis Jevgenij...

DELFI

Analitikas Švecas: formuojasi nauja „blogio ašis“ Iranas meistriškai pasinaudojo silpstančia Rusija (19)

Kuria linkme pakryps įvykiai Ukrainos fronte, kiek dar truks Rusijos pradėtas karas priklausys ir...

Trūksta virėjų ir padavėjų: visi nori būti šefais, bet ne plauti indus ar skusti bulves (3)

Restoranui sprendimas buvo rizikingas, nes maisto gamyboje negali būti klaidų, o vaikams – tai...