aA
Perspektyviausi Lietuvos ir užsienio startuoliai rugsėjo 25 dieną technologijų ir inovacijų konferencijoje LOGIN susirungs tarptautiniame konkurse „Startup Fair Pitch Battle“. Renginyje investavimo galimybių ieškos Lietuvos verslo angelų tinklas „LitBAN“, Koinvesticinis fondas ir rizikos kapitalo fondas „70 Ventures“. Taip pat piniginius prizus teisinėms paslaugoms įsteigė verslo teisės advokatų kontora TRINITI, o „Cloudvisor“ dovanos debesų kompiuterijos paslaugų nemokamų kreditų, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
Login
Login
© Organizatorių

„Kasmet Lietuvoje vykstantis „Startup Fair Pitch Battle“ konkursas – tai vieta, kur tiek pradedantys, tiek jau pažengę inovatyvūs verslai gali pristatyti savo idėją ir pasitikrinti, kiek ji domina investuotojus, ar siūlomas sprendimas yra aktualus ir ar verta jį plėtoti toliau. Džiaugiamės, kad šio konkurso metu iš karto galima gauti investiciją idėjos įgyvendinimui, konkurso partneriai įsteigia papildomų prizų verslo vystymui, o sėkmingas pasirodymas garantuoja žinomumą ir daugiau dėmesio iš visos startuolių ekosistemos dalyvių“, – sako Roberta Rudokienė, „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

Anot R. Rudokienės, konkurse „Startup Fair Pitch Battle“ investavimo galimybių ieškantys investuotojai pasižymi gerų verslo idėjų įžvalgumu ir daug dėmesio skiria startuolių vystymosi potencialo įvertinimui.

„Stebėdami į ką renkasi investuoti investuotojai šiame konkurse, galime pasakyti, kad labai svarbu aiškiai įvardinti problemą ir sprendimą, paaiškinti, koks yra produktas ir trumpai pristatyti, kaip jis veikia, įvardinti konkurencinį pranašumą, parodyti rinkos ir globalų potencialą, verslo plano modelį, planuojamus žingsnius bei komandos patirtį“, – teigia „Startup Lithuania“ vadovė.

Svarstys kiekvieną startuolį individualiai

Šiemet geriausiai savo verslo idėją pristatęs startuolis galės pasinaudoti net iki 70 tūkst. Eur vertės investicija, kurią skiria Lietuvos verslo angelų tinklo LitBAN nariai, Koinvesticinis fondas ir rizikos kapitalo fondas „70Ventures“.

Justinas Pašys, LitBAN vykdantysis direktorius, pažymi, kad jų tinkle esantys verslo angelai yra iš skirtingų veiklos sričių, tad formuojamas investicinis sindikatas rinksis daugiausiai žadantį ankstyvosios stadijos startuolį. „Bus vertinama ne tik pasiūlyta idėja, tačiau ir komanda, konkurencinė aplinka, patirtis. Labiausiai verslo angelams patikę konkurso startuoliai gaus progą tęsti derybas su investuotojais. Šis „Pitch Battle“ konkursas suteiks galimybę greitai ir efektyviai atkreipti į save dėmesį“, – teigia J. Pašys.

O ir investuotojams tai gera vieta vienoje vietoje sutikti investicijų ieškančių įmonių kūrėjus ir įvertinti jų brandą, pasiruošimą priimti investicijas. „Pagal praeitų metų rezultatus, matome, kad startuolių pasirinkimas būna didelis, tad didėja tikimybė atlikti investiciją į sėkmingą įmonę“, – sako jis.

Paklaustas, kokios startuolių verslo idėjos šiuo metu turi didžiausias perspektyvas sulaukti investuotojų dėmesio, J. Pašys atskleidžia, kad iš LitBAN verslo angelų narių matomas padidėjęs susidomėjimas gyvybės mokslų, dirbtinio intelekto ir žaliųjų inovacijų srities įmonėmis. Visada populiarūs „Software as a Service“ (SaaS) programinės įrangos nuomos sprendimai ir B2B verslai. Tačiau sindikatas neapsiriboja tik paminėtomis sritimis ir svarstys kiekvieną startuolį individualiai.

„Verslo angelus itin domina siūloma strategija bei koks rezultatas bus pasiektas su gauta investicija. Visada rekomenduoju idėjos pristatyme eiti tiesiai prie esmės, nes laiko būna ne daug, dažniausiai jo neužtenka net pristatyti verslo idėjos kertinių detalių. Taip pat siūlau būti nuoširdžiam ir neprisižadėti to, ką pats žinai, jog nepavyks įgyvendinti. Išlaikyti patikimo įkūrėjo reputaciją mūsų mažoje ekosistemoje yra labai svarbu. Didžiausio susidomėjimo sulaukia startuoliai, kurie jau kai ką pasiekę, turi veikiantį produktą, yra investavę savo laiko ir lėšų bei sudaro solidžių įkūrėjų įspūdį. Verslo angelai investuoja savo asmeninius pinigus, tad nori patikėti juos žmonėms, su degančiomis akimis, kurie tiki savo idėja“, – dėsto J. Pašys.

Startuoti – tik teisiškai pasikausčius

Sėkmingam startuolio vystymui labai svarbus teisinis pasiruošimas, todėl verslo teisės advokatų kontora TRINITI startuolių konkurse „Startup Fair Pitch Battle“ įsteigė tris prizines vietas, kurioms suteiks teisinių paslaugų už atitinkamas sumas: 3 tūkst. Eur, 2 tūkst. Eur ir 1 tūkst. Eur.

Giedrė Čiuladienė, TRINITI asocijuota partnerė, pažymi, kad inovacijos lemia reikiamų teisinių žinių pobūdį. „Viena svarbiausių užduočių tiek pačiai įmonei, tiek ir investuotojams – tinkamai sureguliuoti intelektinės nuosavybės klausimus. Kita svarbi užduotis startuolio steigėjams – pasirinkti tinkamą įmonės teisinę formą ir pasirengti reikiamus dokumentus sėkmingai startuolio veiklai bei investicijai“, – sako G. Čiuladienė.

Nemokamų teisinių paslaugų prizus „Startup Fair“ startuolių konkurse TRINITI įsteigia jau ne pirmą kartą. Ankstesnių metų patirtis su laimėtojais parodė, kad tai padeda startuoliui susitvarkyti steigėjų tarpusavio santykius, įsteigti įmonę. Taip pat identifikuojamos teisinės sritys, kurias reikia sutvarkyti, kad veikla būtų stabili ir kad startuolis būtų patrauklus investuotojams. „Pastebime, kad paprastai mūsų prizą gavę startuoliai gana greitai gauna investiciją, o suteiktos teisinės paslaugos padeda padaryti geresnį įspūdį investuotojams ir lengviau priimti sprendimą suteikti reikiamo dydžio lėšas. Žvelgiant į ateitį, tinkamai sureguliuotos teisinės rizikos užkerta kelią ginčams, o net jei jie ir kyla, sprendimas būna gana greitas ir lengvai nuspėjamas“, – sako G. Čiuladienė.

Todėl ir renkantis, kuriems konkurso „Startup Fair Pitch Battle“ startuoliams suteikti teisines paslaugas, TRINITI atstovai vertins startuolių potencialą tolimesnei sėkmingai plėtrai. „Turime lūkestį, kad startuolis turėtų aiškų verslo planą, kad būtų įsivardinęs savo kuriamo produkto ar teikiamų paslaugų išskirtinumą, tikslinius klientus, numatęs augimo galimybes ir pajamų šaltinius, taip pat, kad steigėjai būtų aiškiai pasidalinę vaidmenimis, kas už kurią sritį atsakingas. Tokie startuoliai yra pasirengę

investicijos gavimui, todėl jiems itin svarbu būti susitvarkius teisinę dalį“, – sako ji ir priduria, kad svarbiausia yra pačių steigėjų tikėjimas savo idėja ir užsidegimas, atsispindintis jų akyse.

Pastiprinimui – debesų kompiuterijos galimybės
Oficialus AWS (Amazon Web Services) partneris „Cloudvisor“ vienam iš startuolių konkurse „Startup Fair Pitch Battle| dalyvaujančiam startuoliui, kuris nebūtinai bus pirmosios vietos ir didžiosios investicijos laimėtojas, įsteigė 10 tūkst. JAV dolerių vertės AWS kreditų.

„AWS yra pasaulyje daug metų pirmaujantis debesų kompiuterijos paslaugų tiekėjas, kurio paslaugų pagrindu veikia tokie technologiškai pažangūs startuoliai kaip „Uber“, „AirBnB“, „Stripe“ ir daugybė kitų. Tad daugiausiai naudos iš šio prizo gaus startuolis, kuris savo verslo modelyje intensyviai naudoja technologijas bei turi ambicijų intensyviam augimui. Rinkdami šio prizo laimėtoją vienareikšmiškai ieškosime stipriausio startuolio ne tik iš verslo idėjos pusės, bet ir technologijų naudojimo intensyvumo bei inovatyvumo. Tad daug dėmesio tikrai sulauks startuoliai savo veikloje naudojantys dirbtinį intelektą, mašininio mokymosi algoritmus, duomenų analitiką ir pan.“, – sako Augustinas Vilkelis, „Cloudvisor“ verslo vadovas Lietuvai ir vienas iš konkurso „Startup Fair Pitch Battle“ komisijos narių.

Jo vertinimu, norint startuoliams sėkmingai pasirodyti šiame konkurse, svarbiausia būti savimi ir aiškiai parodyti savo ambicijas augti globaliu mastu. „Lietuva niekada nebuvo ir nebus pakankamai didelė, kad pasitenkinant vien šia rinka būtų galima užauginti solidų startuolį, tad į ją reikėtų žiūrėti tik kaip į vietą savo pirminių idėjų bei prielaidų ištestavimui“, – pažymi A. Vilkelis.

Inovatyvių verslų konkursas yra didžiausio Lietuvoje startuolių renginio „Startup Fair“ dalis, kurį jau 8 metus iš eilės organizuoja „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos plėtros padalinys „Startup Lithuania“. Dėl kilusios pasaulinės COVID-19 pandemijos „Startup Fair“ renginio veiklos: pranešimai, diskusijos, kūrybinės dirbtuvės startuoliams aktualiomis temomis bei B2B susitikimai su investuotojais, persikėlė į virtualią erdvę, o startuolių konkursas šiemet organizuojamos konferencijos LOGIN metu. Daugiau informacijos apie „Startup Fair“: https://startupfair.lt

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.6667

Top naujienos

Profesorius Mažeikis: Ukrainoje laukia lemiamas mūšis, nuo kurio baigties priklausys labai daug (16)

Ukraina neslepia kaupianti pajėgas ir besiruošianti išlaisvinti Rusijos okupuotą Chersono miestą....

Zuoką pasivijo nemalonumai: VRK išvadose – galimai „slapta rinkimų kasa“, neapskaitytos politinės kampanijos išlaidos (1)

Pirmasis apie dalyvavimą Vilniaus miesto mero rinkimuose pranešęs Artūras Zuokas bus ir vienas...

Verslas PliusAurimas Perednis, laida „Iš esmės“

Naujas valdžios planas – griežtesnė automobilių kontrolė ir techninė apžiūra: nusitaikė į senesnius nei 17-os metų automobilius (10)

Kovodama su oro tarša miestuose valdžia nusitaikė į senesnius nei 17-os metų automobilius....

Karas Ukrainoje. Branduolinės priežiūros ekspertai ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl Zaporožės atominės elektrinės Ukrainos partizanai medžioja kolaborantus

Jungtinių Tautų branduolinės priežiūros tarnybos ekspertai ragina nedelsiant imtis veiksmų...

Molėtų ežere išvydo nematytą padarą: po tokio vaizdo į vandenį bristi gali ir nebesinorėti (1)

Vasara – maudynių ežeruose metas, tačiau išvydus, kas juose tūno, apie šią pramogą dažnas...

Žmogžudystė Šilutėje: darže rastas negyvo vyro kūnas, įtariamasis sulaikytas

Policijos departamentas informavo, kad Šilutėje buvo įvykdyta žmogžudystė.

Po tragiško įvykio mirė JAV aktorė Anne Heche

Holivudo aktorė Anne Heche, kuri buvo hospitalizuota kritinės būklės, kai praėjusią savaitę...

Milita Daikerytė trankiai atšventė 25 gimtadienį: žinomi svečiai, neeilinis Vido Bareikio koncertas ir ypatingos dovanos

Rugpjūčio 7-ąją atlikėja, verslininkė ir nuomonės formuotoja Milita Daikerytė gali įvardyti...

Naftos, išgaunamos ne Rusijoje, kiekiai auga, bet lėtai: Europos rinką tikimasi perimti pamažu

Nors naftos kartelis OPEC+ anksčiau žadėjo naftos gavybą padidinti 650 tūkst. barelių per...