aA
Noriu papasakoti gražią istoriją iš mūsų šeimos gyvenimo. Tegu tai įkvepia panašaus likimo žmones išdrįsti paprašyti pagalbos ir nedvejoti tuos, kurie gali pagelbėti.
© DELFI montažas

Traukiniais nebevažinėju nuo studentavimo laikų. Mano atminty yra išlikę keli aukšti, statūs ir net sveikam žmogui gan sunkiai įveikiami laiptai, kuriais patenkama į vagoną. Todėl mintis rinktis kelionę traukiniu iš Ignalinos rajono į sostinę su nevaikštančia paaugle dukra – mane gerokai neramino. Nusprendžiau paskambinti į Lietuvos geležinkelių informaciją ir sužinoti, gal kartais yra teikiama įlaipinimo/išlaipinimo pagalba tokiu atveju.

Atsiliepusi moteris patikino, kad paprastai Turmanto kryptimi kursuoja tik neįgaliesiems nepritaikyti traukiniai, tačiau pažadėjo išsiaiškinti, ar galiu tikėtis, kad kažkas padės įkelti ir iškelti dukrą su neįgaliojo vežimėliu (viena aš to tikrai nebūčiau sugebėjusi padaryti). Sutarėme susiskambinti. Aš pažadėjau nuspręsti, kokiu laiku tiksliai važiuosime, o Lietuvos geležinkelių darbuotoja apsiėmė pasitarti su kolegomis, kuo galėtų mums padėti.

Kitą dieną man buvo be galo malonu išgirsti, kad visą mūsų kelionės dieną dirbsianti komanda yra informuota, mūsų bus laukiama, ir specialiai bus „paleistas“ neįgaliesiems pritaikytas traukinys. Prisipažinsiu – visa tai skambėjo neįtikėtinai. Iki pat paskutinės akimirkos aš sunkiai betikėjau, kad tikrai atvažiuos traukinys, į kurį pateksime netempdami vežimėlio per mane taip gąsdinusius laiptus. Kai tolumoje įžiūrėjau naują traukinį, net širdis ėmė smarkiau plakti, tačiau viskas, kas dėjosi vėliau – gerokai pranoko visus mano lūkesčius ir norus.

Traukinys buvo sustabdytas taip, kad vagono durys buvo prieš pat mus. Mus pasitiko du kontrolieriai Julius ir Ela, netrukus pasirodė ir mašinistas Anatolij. Kol Ela rūpinosi, kad visi kiti keleiviai saugiai patektų į traukinį, Julius ir Anatolij nuleido neįgaliųjų vežimėlių liftą ir juo užkėlė dukrą į vagoną. Man beliko tik šmurkštelti šalia ir išsirinkti kur prisėsime. Didžiulei mano nuostabai vagonas buvo visiškai pritaikytas neįgaliesiems: tambore apstu vietos, be problemų galima pravežti vežimą, net tualetas (traukinio!!!) pritaikytas, su automatiškai plačiai atsidarančiomis durimis, ranktūriais, ir viduje labai erdvus.

Tokios kelionės traukiniu nesitikėjo – darbuotojų elgesio ilgai nepamirš
© DELFI skaitytoja Laura

Kelionė neužtruko. Saugiai pasiekėme Vilnių. Sostinėje keltuvu dukrą iškėlė iš vagono. Kontrolierius palydėjo iki pat lifto, kur mus pasitiko budėtojos ir pasiūlė palydėti iki pat išėjimo iš traukinių stoties. Neįtikėtina – namus pasiekėme be kliūčių, be nesklandamų ir puikios nuotaikos.

Esu be galo dėkinga visai Lietuvos geležinkelių komandai! Kelionės metu nugirdau, kaip žmonės svarstė, kad galbūt naujas prezidentas ir naują traukinį „paleido“. (Išvakarėse kaip tik išrinkome naująjį Lietuvos prezidentą). Nusišypsojau nevalingai, įsivaizdavau, kaip nustebtų tas žmogus, jog viskas – naujas traukinys, informacijos darbuotojos, kontrolierių, mašinisto, budėtojų išskirtinis dėmesys – šįkart visai ne prezidentui, o neįgaliai paauglei mergaitei, niekuo neišskirtinei.

Šis gražus mūsų nuotykis – labai svarbus visai Lietuvai, jis puikiai iliustruoja, kaip visuomenė mokosi priimti neįgalųjį, kiek yra pasiruošusi, kiek yra supratinga ir galinti pagelbėti reikalui esant.

Ačiū, Lietuvos geležinkeliams!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(362 žmonės įvertino)
4.8481

Top naujienos

Imperiją sukūręs milijardierius ruošiasi trauktis: žinomiausiai Europos technologijų bendrovei jis parengė staigmenų (4)

Hasso Plattneris net neturėjo savo nuosavo kompiuterio, kai įsteigė savo programinės įrangos...

Danams atsisakius parduoti Grenlandiją Trumpas atšaukia savo susitikimą su Danijos premjere papildyta 7.27 (113)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį paskelbė, kad atideda savo artėjantį susitikimą...

Dvi taisyklės, kurias turi prisiminti rūke važiuojantis vairuotojas (3)

Per vasarą įpratusiems prie gerų oro sąlygų, giedro dangaus ir sauso asfalto vairuotojams tikra...

Nuovargis ir galvos skausmas gali įspėti apie pražiūrėtą organizmo sutrikimą: jums gali trūkti visai ne atostogų (2)

Nuovargis , galvos skausmas ir išsiblaškymas nebūtinai reiškia, kad per daug dirbate ir laikas...

Vengrijos sporto renesansas: kodėl „Sūduva“ gali smarkiai įskaudinti galingiausią valstybės veikėją?

„Sportas atkurs vengrų savigarbą. Jei būsime užsispyrę ir visi vieningai to sieksime, galėsime...

Lietuvos vežėjai prognozuoja – laukia didelė krizė (471)

Jau kitais metais vežėjai baiminasi susidursiantys su didžiule krize. Nuo 2020-ųjų vidurio bus...

Paskaičiavo, kiek kainuoja atostogos Latvijos pajūryje: Lietuvoje teks išleisti beveik dvigubai daugiau (33)

Lietuviai pamėgę Latvijos pajūrio kurortus nebe reikalo: gausu nemokamų, o jei mokamų, tai...

Michaelo Jacksono pritariančiąja vokaliste buvusi Sheryl Crow prisimena mačiusi „išties keistą“ popmuzikos karaliaus elgesį (27)

Sheryl Crow prisiminė per savo darbo su Michaelu Jacksonu metus mačiusi „išties keistų“...

Politologas: nors konservatoriai dabar populiariausi, jų laukia sunkiausi rinkimai (215)

Antradienį neeilinės Seimo sesijos metu tvirtinama Vyriausybė sukėlė abejonių konstitucinės...