Tyrimai rodo, kad didelė dalis lietuvių nėra sukaupę santaupų net keliems mėnesiams į priekį, todėl 10 metų atlyginimui prilygstanti suma dažnam gyventojui atrodo sunkiai suvokiama. Gatvėje paklausti žmonės, ką veiktų, jei laimėtų tokią sumą teigė, kad ją investuotų, rinktųsi keliones, skirtų šeimai.
Birutės akimirka (Deivido Bendžiaus nuotr.)

Padarėme eksperimentą: sostinės gatvėse paprašėme žmonių įsijausti ir parodyti, kaip jie elgtųsi tą akimirką, kai sužinotų apie pergalę loterijoje. Taip pat žmonės sutiko papasakoti savo planus, kaip ir kur išleistų tuos pinigus.

Laura, dirba turizmo srityje, organizuoja keliones.
Akimirką, kai sužinotų apie pergalę, Laura šokinėtų į orą. Ir garsiai visiems rėktų, kokia yra laiminga.

Lauros akimirka (Deivido Bendžiaus nuotr.)
Lauros akimirka (Deivido Bendžiaus nuotr.)

„Man nereikia nei butų, nei mašinų. Viską mesčiau ir varyčiau keliauti po pasaulį. Tai būtų gyvenimo kelionė iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje pasiimčiau visą šeimą: tėvus ir brolį, nes jie dar nelabai daug matė. O antroje dalyje keliaučiau su artimiausiais draugais. Jeigu reiktų susidėlioti geografinį planą, tai turbūt Europą aplenkčiau, nes daug kur teko pabuvoti. Visų pirma keliaučiau į Kilimandžarą, tai sena svajonė, kurią netrukus planuoju įgyvendinti. Taip pat dar norėčiau į Pietų Ameriką ir Aziją“.

Alma ir Mindaugas, jauna šeima. Prieš 11 dienų susilaukė sūnaus.
Akimirką, kai sužinotų apie pergalę, stipriai apsikabintų ir pradėtų bučiuotis.

Almos ir Mindaugo akimirka (Deivido Bendžiaus nuotr.)
Almos ir Mindaugo akimirka (Deivido Bendžiaus nuotr.)

„Dabar mūsų šeimoje visos mintys tik apie vaiką, nuostabus laikas. Pats metas pamiršti apie savo norus ir poreikius. Laimėtus pinigus investuotume į mažylio ateitį, kad užaugęs būtų apsirūpinęs ir užtikrintas ateitimi. Mokslai, nekilnojamas turtas, tokie dalykai, kurie dar niekam nepamaišė. Svarbiausia yra tų pinigų neišleisti kasdienybėje. Nes vėliau dėl to būtų liūdna“.

Kotryna Juodzevičiūtė, dainininkė laimėjusi „Lietuvos balsą“ ir sužibėjusi nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje.
Akimirką, kai sužinotų apie pergalę, stengtųsi neišsiduoti aplinkiniams praeiviams, tik draugams santūriai rodytų visokius ženklus.

Kotrynos akimirka (Deivido Bendžiaus nuotr.)
Kotrynos akimirka (Deivido Bendžiaus nuotr.)

„Keliaučiau į savo svajonių šalį Ameriką, daryti dainininkės karjeros. Tikrai dalyvaučiau dideliame, muzikiniame projekte, pasisamdyčiau geriausius vokalo, įvaizdžio, muzikos specialistus. Galbūt filmuotume klipą, darytume fotosesijas, kurtume naujas dainas. Man visą gyvenimą labai patiko Amerikos pop kultūra, todėl už visus tuos pinigus bandyčiau tapti jos dalimi“.

Rima, „Verslo žinių“ žurnalistė, žmona ir mama.
Akimirką, kai sužinotų apie pergalę, visa gerkle klyktų.

Rimos akimirka (Deivido Bendžiaus nuotr.)
Rimos akimirka (Deivido Bendžiaus nuotr.)

„Dešimtmečio atlyginimas tikrai nepamaišytų. Neseniai mūsų šeima tapo ūkininkais, auginsime elnius, pinigų investicijoms dabar tikrai labai reikia. Už didžiąją dalį sumos pirktume daug naujų elnių, jų kaina svyruoja nuo 400 iki kelių tūkstančių eurų už vieną. Plečiant ūkį greitai panaudotume ir kitus pinigus, tai būtų investicija ateičiai“.

Manekenė Veronika ir tinklaraštininkas Rokas, jauna pora.
Akimirką, kai sužinotų apie pergalę Rokas užšoktų ant Veronikos nugaros.

Veronikos ir Roko akimirka (Deivido Bendžiaus nuotr.)
Veronikos ir Roko akimirka (Deivido Bendžiaus nuotr.)

„Visą sumą dalintume į dvi dalis, kad abu būtume laimingi. Už vieną dalį pinigų tikriausiai pirktume svajonių butą Ispanijoje, kur nors ant jūros kranto, kur daug palmių. O už likusius pinigus Veronika pirktų automobilį, nes neseniai išsilaikė teises. Metas pradėti važinėti“.

Birutė, dirba prekyboje
Akimirką, kai sužinotų apie pergalę pradėtų juoktis ir visiems rodyti „liuksus“.

Birutės akimirka (Deivido Bendžiaus nuotr.)
Birutės akimirka (Deivido Bendžiaus nuotr.)

„Dideli pinigai reikalingi tam, kad juos gerai investuoti. Pirkčiau kelis butus Vilniuje, nes vėliau juos nuomočiau žmonėms. Kitaip sakant – butai darytų dar didesnius pinigus. Ir tai būtų atlyginimas ne dešimčiai metų, o visam likusiam gyvenimui“.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją