aA
Klaipėdos uoste sėkmingai išvalyta viena iš Vakarų laivų gamyklos naudojamų doko duobių. Išvalius užterštą gruntą, joje pasiektas projektinis 16 metrų gylis. Šis gylis patvirtintas bandymais, doką nuleidus į didesnį nei 16 metrų gylį. Bendras išvalyto, technologiškai apdoroto ir sandėliuojamo užteršto grunto kiekis – beveik 60 000 kub. m.
Klaipėdos uostas
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Užteršto grunto pašalinimas iš dokų duobių svarbus ne tik aplinkosaugos atžvilgiu, bet ir turi didelę reikšmę toliau vystant uostą, ypač Malkų įlankos teritoriją.

„Užteršto grunto pašalinimas ir doko duobių projektinių gylių atstatymas suteiks laivų remonto veiklai naujas konkurencines galimybes remontuoti ne tik maksimalių parametrų laivus, bet ir įsisavinti naujus rinkos segmentus, remontuojant specialios paskirties laivus: ledlaužius, žvejybinius laivus, naftos platformas aptarnaujančius laivus ir kt. Tikimės, kad ateinančių metų pirmą pusmetį projektas bus sėkmingai užbaigtas, o tai atvers galimybes tolimesnei laivų remonto plėtrai ir investicijoms į naujus laivų dokavimo pajėgumus“, – teigė AB Vakarų laivų gamyklos įmonių grupės generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

Tai unikalus Klaipėdos uoste įgyvendinamas aplinkosaugos projektas. Išsiurbtas gruntas iš po dokų, esančių Malkų įlankoje, transportuojamas slėginiais vamzdžiais, kurių bendras ilgis nuo dokų iki užteršto grunto saugojimo aikštelės sudaro apie 1 km. Gruntas nusausinamas naudojant visiškai gamtai nekenksmingą technologiją. Transportuojama masė, pasiekusi užteršto grunto saugojimo aikštelę, sumaišoma su flokuliantu – t. y. chemikalu, kuris palengvina vandens atskyrimą nuo užteršto grunto. Masė išskirstoma antžeminiais polietileniniais ir polimeriniais vamzdžių tinklais (bendras ilgis 1,165 km) į geotekstilinius konteinerius (jų iš viso numatyta daugiau kaip 100). Užterštas gruntas konteineriuose izoliuojamas ir nusausinamas. Užteršto grunto išvežti nereikia.

„Naudojant šią technologiją visos kenksmingos medžiagos lieka maišuose, į marias išleidžiamas tik aplinkosauginius reikalavimus atitinkantis vanduo, kurio kokybė suderinta su Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentu. Leidimas gautas tik po išsamių bandomųjų darbų. Sutvarkius užteršto grunto problemą, nebebus kliūčių sklandžiai valyti ir gilinti Malkų įlanką ir iš ten iškastą gruntą išgabenti į sąvartą jūroje“, – apie unikalų projektą pasakojo A. Kamarauskas.

2011 m. birželio 27 d. su UAB BGS pasirašyta sutartis dėl užteršto grunto aikštelės, užteršto grunto iškasimo iš dokų duobių, nusausinimo, saugojimo ir tvarkymo projektų parengimo ir projektuose numatytų darbų atlikimo. 2012 m. pabaigoje gauta teigiama techninio projekto ekspertizė, patvirtintas techninis projektas. Įgyvendinant projektą valomos trys AB Vakarų laivų gamyklos (VLG) dokų duobės prie 139 krantinės, UAB „Vakarų Baltijos laivų statyklos“ prie 65A, dvi UAB „Klaipėdos laivų remontas“ dokų duobės prie 58 krantinės. Iš minėtų bendrovių dokų duobių planuojama išsiurbti apie 200 000 kub. metrų grunto ir nuosėdų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Puteikis: esu patyręs praktiškai viską, kuo gyvena daugelis lietuvių (4)

„Aš ne tik kad žinau, kas yra turėti polinkį alkoholiui, žinau, kaip tai susitvarkyt, žinau...

Skvernelis įstrigo Briuselyje: atskristi pasisekė. Grįžti, deja, jau nepavyks papildyta (72)

Belgijoje viešintis premjeras Saulius Skvernelis susidūrė su nemalonumais.

Tapinas: jeigu jau galime žveją nukelti girtą nuo ledo, tai gal galime ir prezidentę į Rygą nuskraidinti (245)

Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimas dėl lėktuvo gedimo nevykti į Latvijos...

Ne visi lietuviai norėtų dirbti trumpiau už tą patį atlyginimą (83)

Didžioji dauguma lietuvių norėtų, kad jų darbovietė sutrumpintų darbo valandas , palikdama tą...

Panevėžio ir Prienų klubų siekiams pasipriešino „Žalgiris“ (6)

Pirmadienį vykusiame Lietuvos krepšinio lygos ( LKL ) visuotiniame susirinkime netrūko įtampos....

Rusijos samdinius traukia iš „pilkosios zonos“: mes reikalaujame, prašėme jau užtektinai (41)

Rusijos kariuomenės veteranams atstovaujantis forumas sekmadienį nutarė žengti neįprastą...

Anksti mamos netekusi studentė Agnė atvėrė širdį: sunkiausiu metu ją išgelbėjo šuo

Studentei Agnei Puraitei – vos 21, tačiau jaunai merginai teko išgyventi labai daug. Vaikystėje...

Mitybos specialistė pabrėžia pagrindinius mitybos principus: svoris taps normaliu, o savijauta ir nuotaika bus puiki

Vis daugiau žmonių nežino, ką valgyti, ir vis daugiau produktų išbraukia iš savo raciono,...

Įsivaikinusi moteris: tiesa, kad vaikas auga ne biologinėje šeimoje, turi savo kainą (53)

Daugelis žmonių turi stiprų poreikį tėvystei, tačiau nepavykus natūraliu keliu susilaukti...