Architektai kuria turgavietės viziją: prekeiviai ir pirkėjai nebekęs vėjo ir lietaus

 (7)
Vienas didžiausių uostamiestyje – Naujasis turgus – ketina tapti tikru konkurentu prekybos centrams. Lauko prekybos paviljoną ketinama uždegti stogu, sukurti erdvias atskiras vietas prekeiviams, tačiau jiems už tokius patogumus teks susimokėti.
© Organizatorių nuotr.

Anot Klaipėdos savivaldybės valdomos bendrovės „Naujasis turgus“ direktoriaus Viačeslavo Karmanovo, dar pernai vasarą studentai turgavietėje atliko apklausą, kurioje dalyvavo ir prekeiviai, ir pirkėjai.

Apklausos rezultatai parodė, jog pirkėjai pageidautų, kad turgaus prekeiviai, ypač prekiaujantys drabužiais ir batais, dirbtų ilgiau. Pastarieji tikino, kad ilgiau dirbtų, jei būtų sukurtos palankesnės darbo sąlygos.

Dabar prekyba ne maisto produktais vyksta lauko paviljone, todėl kai šalta, pirkėjų ypač sumažėja, nes nepatogu matuotis drabužius, batus.

„Pats matau, kaip prekeiviai kiekvieną rytą išsikrauna, išsidėlioja savo prekes, o apie 15 val. susipakuoja. Kalbėjomės su jais. Prekeiviai tikino, kad jei lauko paviljonas taptų nuo vėjo ir kitų nepalankių oro sąlygų apsaugota prekyviete, jei jie turėtų nuolatines savo prekybos vietas ir kiekvieną dieną nereikėtų išsikrauti ir vėl susikrauti prekių, tada jie ir dirbtų ilgiau“, – teigė V. Karmanovas.

Todėl neseniai buvo paskelbtas architektūrinis konkursas, kurio dalyviai turi pateikti vizijas, kaip tinkamai ir gražiai uždegti lauko prekyvietę.

Kol kas konkurso sąlygas pasiėmė 15 architektų. Paraiškų konkursui laukiama iki lapkričio 14 dienos. Konkurso prizinis fondas – 10 tūkst. litų.

„Kai speciali komisija išrinks nugalėtoją, kuris pateiks originaliausią viziją, kaip lauko prekyvietę paversti gražiu ir patraukliu uždaru prekybos paviljonu, jam pasiūlysime rengti rekonstrukcijos techninį projektą. Jį tikimės turėti iki kitų metų pavasario, o tada pradėti statybas, kurios truktų apie metus“, – ateitį projektavo V. Karmanovas.

Preliminariai skaičiuojama, kad investicijos į lauko prekyvietės sutvarkymą gali siekti apie 2 mln. litų. „Naujasis turgus“ tikisi gauti ES paramą – apie 60 proc. reikalingos sumos, o kitą dalį skirti iš savo biudžeto.

Bendrovė dirba pelningai. Prognozuojama, kad šiemet jos pelnas sieks apie 500 tūkst. litų.

„Kai rekonstrukcija bus baigta, bus įrengta prekyvietė, kuri žiemą bus šildoma o vasarą vėdinama. Mūsų tikslas nėra konkuruoti su prekybos centrais. Mes siekiame pagerinti darbo sąlygas smulkiesiems verslininkams ir, žinoma, pirkėjams sukurti patogią aplinką“, – teigė direktorius.

Tačiau prekeiviai, kurie prekiaus rekonstruotoje prekyvietėje, turės mokėti didesnius mokesčius.

„Kol kas apie tai kalbėti dar anksti. Tačiau faktas, kad atsiras paviljono eksploatavimo išlaidų, juk reikės mokėti už šildymą, elektros energiją. Manau, jog prekybos vietos numos kaina gali išaugti 5-10 proc.“, – prognozavo V. Karmanovas.

Šiuo metu lauko prekyvietėje prekybos vietos vieno kvadratinio metro nuomos kaina dienai siekia 4 litus. Tačiau dauguma prekeivių užima po keturis, šešis ar daugiau kvadratinių metrų.

„Rekonstruotoje prekyvietėje bus įrengtos tokios savotiškos parduotuvėlės – atskiros erdvės kiekvienam prekeiviui. Tų plotų dydis bus ir 12, ir 16, ir 24 kvadratiniai metrai. Šuo metu lauko prekyvietėje yra 80 prekybos vietų, o po rekonstrukcijos jų turėtų būti 150. Tikimės, kad visos jos ir bus užimtos“, - vylėsi V. Karmanovas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Verslas Klaipėdoje

„Klaipėdos nafta“ pasirašė ilgalaikę sutartį su baltarusiais (7)

Naftos produktų krovos terminalą valdanti AB „Klaipėdos nafta“ ir Belarusskaja neftenaja kampanija (BNK) pasirašė pusantrų metų trukmės mazuto krovos sutartį. Tai pirmoji ilgalaikį bendradarbiavimą įprasminanti baltarusių kompanijos ir „Klaipėdos nafta“ sutartis.

„Bloomberg“ teigia, kad Lietuva norėtų pirkti mažiau dujų SGD terminalui (179)

Lietuva dėl sumažėjusios paklausos svarsto galimybes mažinti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD), kurias perka iš Norvegijos, importą per Klaipėdos terminalą, remdamasis „Bloomberg“ praneša vz.lt.

„Klaipėdos nafta“ Uosto direkcijai įsipareigojo sumokėti 33,7 mln. eurų (3)

Bendrovė „Klaipėdos nafta“ Uosto direkcijai jau privalės pradėti grąžinti investicijas į SGD terminalo infrastruktūrą. Jų suma – 33,7 mln. eurų. Numatoma, kad šias investicijas SGD terminalo operatorė – bendrovė „Klaipėdos nafta“ grąžins per 20 metų.

Į Lietuvą atplaukęs SGD krovinys sukėlė sumaištį (354)

Suskystintų gamtinių dujų krovinį šeštadienį į Klaipėdos uostą atgabenęs dujovežis „Golar Seal“ sukėlė sumaištį. Dėl jo į Klaipėdos uostą numatytu laiku nebuvo įleisti keli laivai. Jie buvo priversti užleisti kelią dujovežiui.

„Klaipėdos nafta“ verslo plėtrą planuoja kartu su SGD rinkos lydere (1)

„Klaipėdos nafta“ ir Vokietijos „Bomin Linde LNG“ pasirašė savitarpio supratimo memorandumą, kuriuo remiantis bendrovės glaudžiai bendradarbiaus siekdamos kartu plėtoti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD), kaip jūrinio kuro, rinką bei reikalingą infrastruktūrą.