aA
Sportinių šokių ansamblio „Žuvėdra“ gerbėjus pernai pasiekė liūdna žinia – komandos nebėra, šokėjai nebedalyvaus čempionatuose ir nebegarsins Lietuvos vardo auksinėmis pergalėmis. Taip sutapo, jog ši žinia Lietuvą apskriejo likus vos metams iki dviejų ypatingų „Žuvėdrai“ datų.
Šok su manimi
© DELFI / Karolina Pansevič

Šiemet ansamblis, kuriam vadovauja treneriai Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai, mini savo 25-erių, o klubas – 50 metų jubiliejus. Šia ypatinga proga auksinė uostamiesčio „Žuvėdra“ skrydžiui išskleis sparnus paskutinį kartą – ji kviečia į jubiliejinį atsisveikinimo koncertą Klaipėdos arenoje.

Balandžio 3 dieną, arenoje griaudint muzikai ir tviskant įspūdingiems šokėjų kostiumams, „Žuvėdra“ savo gerbėjams primins visą sunkiu darbu ir pelnytomis pergalėmis vainikuotą istoriją.

Šio kolektyvo biografijoje – 8 Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionų aukso medaliai, tiek pat Europos čempionų aukso medalių, dešimtys įvairių tarptautinių konkursų apdovanojimų ir užaugintas nesuskaičiuojamas profesionalių šokėjų būrys.

Pasaulinė šlovė „Žuvėdros“ kolektyvą lydėjo nuo 1999 metų, kai jie pirmą kartą tapo Europos ir pasaulio čempionais.

„Yra kaip yra. Visą gyvenimą atidaviau „Žuvėdrai“, todėl kalbėti apie tai, kas įvyko man – per skaudu. Mes su Romu jau kelis pastaruosius metus sakėme, kad yra blogai, nebeturime kuo pakeisti kolektyvą paliekančių šokėjų, tačiau visi ir toliau matė tik išorę – ir vėl šokame, ir vėl laimime, o niekas nežinojo, kas vyksta ansamblio viduje ir kokia yra tikroji pergalių kaina“, – pokalbį apie sudėtingą kolektyvo situaciją pradėjo ilgametė „Žuvėdros“ vadovė, Klaipėdos universiteto profesorė S.Idzelevičienė.

Trenerė ir klubo vadovė neslėpė, kad atsisveikinti su ansambliu, kuriam paaukoti gražiausi gyvenimo metai – be galo sunku ir graudu, tačiau S. Idzelevičienė neturi laiko emocijoms, šiomis dienomis vyksta intensyvus pasiruošimas jubiliejinėms iškilmėms, daug laiko atima darbas klube, jaunųjų žuvėdriečių treniruotės, porų ruošimas įvairiems čempionatams.

„Jei jau laikas išeiti – tai pakelta galva. Mane tiesiog įkalbėjo buvę šokėjai. 50 metų klubui – graži, įspūdinga data, kilo idėja jubiliejų ir ansamblio 25-ajį gimtadienį paminėti iškilmingai. Pakvietėme visus neseniai ansamblį palikusius ir iš Lietuvos dar neišvykusius šokėjus, kurie sutiko prisidėti prie šio jubiliejinio pasirodymo įgyvendinimo ir pradėjome repetuoti“, – pasakojo S. Idzelevičienė.

Anot jos, visi šokėjai turi darbus, yra labai užimti. Tai žinodama ansamblio vadovė koncertui arenoje pradėjo ruoštis dar nuo praėjusių metų spalio.

Dviejų dalių renginyje „Žuvėdra“ kvies į auksinį skrydį – žiūrovai išvys pasaulį ir Europą pakerėjusias programas „Rio“, „Viva Ispanija!“, „James Bond“, „Uraganas“, solinius šokėjų pasirodymus.

Arenoje susitiks net kelios „Žuvėdros“ klubo išaugintos šokėjų kartos. Jaunimą keis veteranai, klubą sveikins iš užsienio sugrįžusios buvusios kolektyvo šokėjos Natalia Maidiuk su šokių partneriu Manuel Favilla bei Kanadoje gyvenanti Andra Vaidilaitė su šokių partneriu Maurizio Vescovo. Abi šios poros įvairiuose pasaulio čempionatuose nuolat laimi prizines vietas ir tampa lyderiais.

„Žuvėdroje“ šokau nuo 7 iki 14 metų. Jei ne šeimos apsisprendimas persikraustyti gyventi į Ukrainą, būčiau ir toliau šokusi. Skaistutės ir Romaldo Idzelevičių kolektyve visuomet buvo palaikoma geležinė tvarka ir disciplina. Tai tapo ir mano gyvenimo pagrindu. „Žuvėdros“ mokykloje įgyta patirtis nulėmė visą tolesnę mano karjerą. Lenkiu galvą prieš dėstytoją Skaistutę Idzelevičienę. Jos pamokų, atsidavimo šokiui ir pasiaukojimo savo idėjai dėka, šiandien ir man pažįstamas pergalių skonis“, – atviravo Natalija Maidiuk.

Kartu su darbartiniu šokių partneriu Manuel Favilla, Natalija skina pergales Europos ir pasaulio čempionatuose, yra nuolat kviečiama dalyvauti užsienio televizijų rengiamuose šokių projektuose.

Prisimindama praeitį, dar viena „Žuvėdros“ šokėja Andra Vaidilaitė, taip pat negailėjo šiltų žodžių buvusiems savo treneriams.

„Šokau šiame klube nuo 4 metų. Skaistutę ir Romaldą Idzelevičius drąsiai vadinu savo karjeros krikštatėviais. Skaudu, kad ansamblis išgyvena sunkius laikus. Kodėl taip atsitiko reikėtų klausti ir valdžios atstovų. Ansamblyje šoko studentai, kuriems anksčiau nereikėjo mokėti už mokslą. Šiandien šokėjas privalo užsidirbti mokslui, pragyvenimui ir kitoms reikmėms. Šokti esant tokioms sąlygoms – labai sunku, nes reikia ieškoti papildomų pajamų, nelieka laiko repeticijoms. „Žuvėdra“ – visos Lietuvos pasididžiavimas ir šalis turėjo stengtis išlaikyti tai, kas garsino jos vardą. Klubo vadovams linkiu išsaugoti kantrybę ir taupyti energiją – jos prireiks ugdant mažuosius būsimus čempionus“, – klubą su jubiliejumi sveikino A. Vaidilaitė.

Iškilmingame renginyje „Žuvėdrą“ taip pat sveikins ir buvę kolektyvo šokėjai, dabar žinomi televizijos veidai, grupės „Džentelmenai“ nariai Andrius Butkus ir Tadas Rimgaila.

„Žuvėdros“ atsisveikinimo skrydį Klaipėdos arenoje lydės pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, vadovaujamas dirigento Ugniaus Vaiginio.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nausėda nutarė kirsti atgal: Šimonytės štabo lėšos pasiekė konservatorių partijos narius ir giminaičius (89)

Pirmadienį, likus mažiau nei savaitei iki antrojo prezidentinių rinkimų turo, Ingridos Šimonytės...

Oligarchai nusamdė aukščiausios kategorijos mušeikas, gyventojai įtūžo – galiausiai įsikišo Putinas (142)

Istorija apie nepastatytą bažnyčią Uralo kalnų mieste Jekaterinburge pasižymi visais elementais,...

Gyvai / DELFI Diena. Finalinis Nausėdos interviu: kandidatų kampanijų pinigai ir kiti aštrūs klausimai vyksta apklausa (37)

Išskirtinai „DELFI Dienai“ – kandidato į Prezidentus G. Nausėdos interviu: kodėl papuolė į...

Vairuojantys „devyndarbiai“ prisipažino apie avarijas: net nepastebėjo partrenkto žmogaus (3)

Sėdę prie vairo vairuotojai nesugeba susitelkti svarbiausiai veiklai – vairavimui, sako saugaus...

Zelenskiui – Kremliaus perspėjimas (43)

Kremlius antradienį perspėjo Ukrainos naująjį prezidentą Volodymyrą Zelenskį neprašyti...

Metė gydytojos darbą ir išėjo „į niekur“ – dabar valdo sėkmingą verslą

Prieš trejus metus rezidentūros studijas atidėjusi perspektyvi gydytoja Rūta Merkytė nėrė į...

Nauja tendencija: turtingieji kuria šeimos biurus, kad dar labiau praturtėtų (53)

Pasaulyje daugėja šeimos biurų, kurie skirti padėti turtingoms šeimoms ne tik valdyti jau turimą...

Surplys atleido NMA vadovą Bėrontą papildyta Bėronto komentaru (24)

Šiandien žemės ūkio ministras Giedrius Surplys pasirašė įsakymą dėl Nacionalinės mokėjimo...

Įvardijo sritį, kurioje Lietuva ir Portugalija yra ES čempionai (4)

Prognozės dėl Vilniaus vakarinio aplinkkelio pasitvirtino – ši miesto arterija žymiai sumažino...

Artūras ir Augustinas Rakauskai atsidalino verslus: toliau vystys savarankiškai (25)

Investuotojai Artūras Rakauskas ir jo tėvas Augustinas Rakauskas pranešė, kad keičia iki...